Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Drage šole v naravi, športni dnevi – še vedno tako

Drage šole v naravi, športni dnevi – še vedno tako

Oprosti, vendar ti ne vrjamem…
Katerega leta je bilo to?
[/quote]

Šolsko leto 1988/89.
[/quote]

Vrstnici sva. Nakladaš, da glava peče.

Ponavadi vidimo tisto kar sami hočemo videti… pa ne vem če je ravno tako, da gredo eni v šolo v naravo, drugi pa imajo pouk naprej…
[/quote]

Pri nas je bilo točno tako. Eni v šolo v naravi – smučat. Eni pa ostali v šoli pri pouku. V drugem razredu, v paralelki.
[/quote]

Kako v paralelki?
Pri nas gredo vsi razredi naenkrat.

Drugače pa – šola v naravi je še vedno šola, tam se izvaja pouk, četudi na drugačen način.

Če veš, kaj te je kot otroka motilo, izkoristi to kot starš, da stvari spremeniš v ustreznejše rešitve.

Pri nas je bilo točno tako. Eni v šolo v naravi – smučat. Eni pa ostali v šoli pri pouku. V drugem razredu, v paralelki.
[/quote]

Kako v paralelki?
Pri nas gredo vsi razredi naenkrat.

Drugače pa – šola v naravi je še vedno šola, tam se izvaja pouk, četudi na drugačen način.

Če veš, kaj te je kot otroka motilo, izkoristi to kot starš, da stvari spremeniš v ustreznejše rešitve.
[/quote]

Ja, pajade, pouk. To je zaradi lepšega, da lahko rečejo, da je “šola” in je kader plačan.

Šolsko leto 1988/89.
[/quote]

Vrstnici sva. Nakladaš, da glava peče.
[/quote]

Zakaj lažeš?

Pri nas je bilo točno tako. Eni v šolo v naravi – smučat. Eni pa ostali v šoli pri pouku. V drugem razredu, v paralelki.
[/quote]

Kako v paralelki?
Pri nas gredo vsi razredi naenkrat.

Drugače pa – šola v naravi je še vedno šola, tam se izvaja pouk, četudi na drugačen način.

Če veš, kaj te je kot otroka motilo, izkoristi to kot starš, da stvari spremeniš v ustreznejše rešitve.
[/quote]

Pri nas je bilo na šoli 10 paralelk.

Kako v paralelki?
Pri nas gredo vsi razredi naenkrat.

Drugače pa – šola v naravi je še vedno šola, tam se izvaja pouk, četudi na drugačen način.

Če veš, kaj te je kot otroka motilo, izkoristi to kot starš, da stvari spremeniš v ustreznejše rešitve.
[/quote]

Ja, pajade, pouk. To je zaradi lepšega, da lahko rečejo, da je “šola” in je kader plačan.
[/quote]
Ja, seveda.
Otrok mi laže, ko pripoveduje, kaj so počeli.

Njegovo delo pa je naredil palček ponoči, kajne? Ki ima za povrh še enako pisavo … 😛

Kako v paralelki?
Pri nas gredo vsi razredi naenkrat.

Drugače pa – šola v naravi je še vedno šola, tam se izvaja pouk, četudi na drugačen način.

Če veš, kaj te je kot otroka motilo, izkoristi to kot starš, da stvari spremeniš v ustreznejše rešitve.
[/quote]

Pri nas je bilo na šoli 10 paralelk.
[/quote]

No, pa povej, na kateri šoli so se v tistem času šli takšen luksuz in konkretno kam naj bi šli. Potem pa pričakujem opravičilo, ker si me obdolžila, da lažem.

Kako je pa kaj sedaj s športnimi dnevi?

Včasih smo imeli take variante. Recimo smučanje v Avstriji pa pohod za ostale, ki nismo mogli plačat smučanja. Včasih so bile tudi variante za kako naše večje smučišče pa smučišče v Avstriji pa pohod.
To je bilo predvsem v SŠ in pa v višjih razredih OŠ.
POletni športni dnevi so bili pa ponavadi pohod.

Pri nas je bilo na šoli 10 paralelk.
[/quote]

No, pa povej, na kateri šoli so se v tistem času šli takšen luksuz in konkretno kam naj bi šli. Potem pa pričakujem opravičilo, ker si me obdolžila, da lažem.
[/quote]

Ja, kaj naj ti še osebne podatke povem ali kaj? Če te to zanima, mi zaupaj mail in ti bom na mail točno napisala za katero šole gre.
Ja, lažeš pa res.

Oprosti, vendar ti ne vrjamem…
Katerega leta je bilo to?
[/quote]

Šolsko leto 1988/89.
[/quote]

Jaz sem bila vpisana v prvi razred l. 93… na eno imed “elitnih” Ljubljanskih osnovnih šol…
V razredu je bila velika večina otrok bogatih staršev ( umetniki, politiki) potem nas je bilo pa nekaj, ki nismo imeli za burek in pa nekaj beguncev iz bosanskih družin…

Že kot otrok sem razumela kaj pomeni, če nimaš denarja in sem se naučila kako privarčevati in kako služiti denar…
Vedela sem, da moram izbrati tako izobrazbo, da bom potem dobila službo…

Sem si pa želela biti športnica… pa se od tega ne da živet…

Kako v paralelki?
Pri nas gredo vsi razredi naenkrat.

Drugače pa – šola v naravi je še vedno šola, tam se izvaja pouk, četudi na drugačen način.

Če veš, kaj te je kot otroka motilo, izkoristi to kot starš, da stvari spremeniš v ustreznejše rešitve.
[/quote]

Pri nas je bilo na šoli 10 paralelk.
[/quote]
Ok kam si pa ti to hodila. Trenutno je v OŠ bum generacija, večji bum kot je bila vasa. In je na največji šoli v Sloveiji, šoli z največ učenci do 5 paralelk. Tako da ne verjamem da je bilo pred leti na vaši šoli 10 paralelk.
Ne vem ali imaš otroke ali ne če jih imaš pa si drugače dopusta ne morete privoščiti predlagam da se čim bolj potrudiš da gre tvoj otrok v solo v naravi. Da vsaj tako dobi izkušnje če jih že za celo družino ne morete.

Pri nas je bilo na šoli 10 paralelk.
[/quote]
Ok kam si pa ti to hodila. Trenutno je v OŠ bum generacija, večji bum kot je bila vasa. In je na največji šoli v Sloveiji, šoli z največ učenci do 5 paralelk. Tako da ne verjamem da je bilo pred leti na vaši šoli 10 paralelk.
Ne vem ali imaš otroke ali ne če jih imaš pa si drugače dopusta ne morete privoščiti predlagam da se čim bolj potrudiš da gre tvoj otrok v solo v naravi. Da vsaj tako dobi izkušnje če jih že za celo družino ne morete.
[/quote]

Če ne verjameš, pusti mail in ti napišem točno ime šole in se boš lahko osebno na tisti šoli prepričala, da je bilo po 10 paralelk. Govorim za takrat. Koliko jih je danes, nimam pojma.
Ne obsojaj ljudi, ki jih ne poznaš. S tem kažeš samo svoj karakter.

Pa še to…
Na naši Oš je bilo vedno več možnosti kaj izbereš za športni dan…
Nikoli pa ni bilo smučanja v tujini… če je bil krvavec je bilo to že top…

Ne vem pa kake osnovne šole so bile v vaših primerih, da je bil tak luksuz?

Saj sem napisala, da smo imeli izbor: še bolj konkretno napišem?
Kranjsa Gora – smučanje, Gerlitzen – smučanje, pohod na lokalni hrib. Včasih je bilo še drsanje, potem pa ne vem, ker je bilo kar daleč stran in ker si moral imet lastne drsalke, kar pa večina ni imela. Tako, da so to drsanje potem nehali ponujat.

Na moji nekdanji šoli ne vem kako imajo sedaj te reči urejene.
Sem pa opazila, da v kraju, kjer sem sedaj. Gre za manjšo šolo s po dvema paralelkama, že vrsto let peljejo povsem drugačno prakso kot so jo nekoč na naši šoli.
Imajo šole v naravi. Ampak v bližnji okolici ali pa v šolskih centrih ali kako se jim reče. AKtivnosti so poceni in pa dosti se naučijo. Verjetno za nekoga brez službe, še vedno predrago (ne vem ali imajo kake sklade ali ne), ampak bistveno cenejše kot tiste naše šole v naravi. Tudi športni dnevi so bolj dostopni in da niso tisti brez denarja obsojeni samo na pohode.
Nimam pa pojma kako so na tej šoli to počeli v mojih šolskih letih. Pa tudi ne vem ali imajo kake šolske sklade,d a komu pomagajo ali ne. Tudi ne vem. Vem pa, da so jim recimo ogranizirali brezplačen smučarski tečaj in tudi posodili opremo. Cel teden, za vse. So pa občine pomagale. Je bilo pa za vse otroke brezplačno.

Najbolje, da jih še šolaš doma, tam se tudi dogajajo zlorabe…
pa da jih imaš do 18 leta doma in ne samo do 5 razreda… večina zlorab se pa itak zgodi v družinskem krogu…
[/quote]
morda jaz vem bolje za svoje otroke kot ti za moje. V tem biznisu se pretaka mnogo provizij v žepe..dražje je večja je. Kader tudi ni maksimalno evforičen, da mora to oddelati in nekateri (študentje) niti ne dovolj šolan ali izkušen. Mi to rešimo, da gremo takrat skupaj na kakšne lušne počitnice. Pa smo vsi 4je in celo pridemo vsi 4je v ta fin.okvir. Vsekakor bolj vredno za otroka, da je z družino, za vrstnike pride čas kasneje. In bolj kot ne traja do vzpostavitve svoje družine. Vse ob svojem času.

Najbolje, da jih še šolaš doma, tam se tudi dogajajo zlorabe…
pa da jih imaš do 18 leta doma in ne samo do 5 razreda… večina zlorab se pa itak zgodi v družinskem krogu…
[/quote]
morda jaz vem bolje za svoje otroke kot ti za moje. V tem biznisu se pretaka mnogo provizij v žepe..dražje je večja je. Kader tudi ni maksimalno evforičen, da mora to oddelati in nekateri (študentje) niti ne dovolj šolan ali izkušen. Mi to rešimo, da gremo takrat skupaj na kakšne lušne počitnice. Pa smo vsi 4je in celo pridemo vsi 4je v ta fin.okvir. Vsekakor bolj vredno za otroka, da je z družino, za vrstnike pride čas kasneje. In bolj kot ne traja do vzpostavitve svoje družine. Vse ob svojem času.
[/quote]

Najbrž bo že držalo, da najbolje veš kaj je dobro za tvoje…

Jaz bom pa svojega dala z veseljem v šolo smučanja za 5dni in to najbrž že ko bo star 5 let če ne že prej!

Nekateri damo otroke od sebe, da se naučijo kaj novega ali pa kakšno stvar izpopolnijo in ne zaradi prioriteta lastnega dopusta!!!!!

Ta čas ko bo mali v šoli smučanja bom hodila v službo in potem vzela dopust, da mi bo lahko pokazal kaj se je naučil.

Vrjamem, da ga bodo učitelji bolje naučil, kot jaz, ki sem se učila na sosedovem hribu… da bi ga lahko jaz prej zlorabila pri učenju kot oni…

Lahko povem za eno večjih Lj šol. Šole v naravi organizirajo v Centrih šolskih in obšolskih dejavnosti, za zimski športni dan imajo več dejavnosti na voljo, ne grejo pa nekam v tujino. Dnevni izleti so po Slovneiji v okviru učnega načrta. Vedno pazijo, da so stroški čim nižji, vedno se ne izde najbolj ugodno, ker smo velika šola in je na voljo malo centrov (sploh za smučanje), ki zmorejo tako številčne šole namestiti. Na voljo je tudi šolski sklad, kjer lahko vsakdo zaprosi za sredstva za financiranje kateregakoli izleta ali šole v naravi. Vedno pod prste šole gledajo tudi starši in vedno pozivajo k racionalizaciji stroškov. Fensi šmensi izletov pri nas ni, pa je večina staršev po moji oceni kar “dobro stoječih”.

Me veseli, da so se stvari v to smer tako popravile. Vsaj glede na zapise v tej temi, se mi zdi, da je stanje sedaj boljše kot nekoč.


morda jaz vem bolje za svoje otroke kot ti za moje. V tem biznisu se pretaka mnogo provizij v žepe..dražje je večja je. Kader tudi ni maksimalno evforičen, da mora to oddelati in nekateri (študentje) niti ne dovolj šolan ali izkušen. Mi to rešimo, da gremo takrat skupaj na kakšne lušne počitnice. Pa smo vsi 4je in celo pridemo vsi 4je v ta fin.okvir. Vsekakor bolj vredno za otroka, da je z družino, za vrstnike pride čas kasneje. In bolj kot ne traja do vzpostavitve svoje družine. Vse ob svojem času.
[/quote]

Najbrž bo že držalo, da najbolje veš kaj je dobro za tvoje…

Jaz bom pa svojega dala z veseljem v šolo smučanja za 5dni in to najbrž že ko bo star 5 let če ne že prej!

Nekateri damo otroke od sebe, da se naučijo kaj novega ali pa kakšno stvar izpopolnijo in ne zaradi prioriteta lastnega dopusta!!!!!

Ta čas ko bo mali v šoli smučanja bom hodila v službo in potem vzela dopust, da mi bo lahko pokazal kaj se je naučil.

Vrjamem, da ga bodo učitelji bolje naučil, kot jaz, ki sem se učila na sosedovem hribu… da bi ga lahko jaz prej zlorabila pri učenju kot oni…
[/quote]
In tvoj otrok bo presrečen, ker si ga dala stran? Ker se bo lahko učil od popolnega tujca? Aha, seveda…
Vedno znova se čudim staršem, ki mislijo, da vrtčevski otrok komaj čaka, da gre od doma brez staršev, po možnosti še za več dni. Ja, saj takšni starši vidite in slišite samo tisto, kar želite. Realnost pa je navadno takšna, da je joka zvečer in ponoči precej in da otrok v resnici sploh ne ve, na kaj je pristal in bi šel takoj domov, če bi lahko. Taisti otrok pa bo potem zato, da ustreže mamici, rekel, da je bilo fino in ohinsploh super, pa da sploh ni jokal (mamica in oči to ja pričakujeta). Vzgojiteljice bodo vedno rekle, da je bilo vse OK, da so otroci uživali…. Vsi skupaj pa se bodo slepili dalje, kako je to ohinsploh fina in fajn izkušnja za otroke, ki da morajo od doma najkasneje pri štirih ali petih letih, sicer bodo večno privezani na mamico.
Tema, da je danes treba otroke poslat za vsak d.rek v tečaj (plavanje, smučanje, rolanje, samo še malo, pa se bo našel še tečaj učenja vožnje s kolesom), namesto da bi jih sami naučili, je pa tudi nekaj, o čemer bi lahko veliko napisali. Saj jih 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ne bo Mankočev, Mazetk in znanje povprečnega starša za osnovo čisto zadostuje, ostalo pa se lahko otrok nauči tudi sam. Finese se uči šele na tečaju, če ima kdo resno željo.

Moram komentirat tole o revnih! Sicer se strinjam, da revni največkrat sfinancirajo vse, da ja otrok ne bo kaj prikrajšan, ampak!
Za razliko od ostalih, je ta mama trgovka navajena na pomanjkanje denarja in da če nekaj želi, je treba denar zaslužit in si ga je zaslužila, ni sedela križem rok in se smilila sama sebi! Kapo dol tej mami!

Najbrž bo že držalo, da najbolje veš kaj je dobro za tvoje…

Jaz bom pa svojega dala z veseljem v šolo smučanja za 5dni in to najbrž že ko bo star 5 let če ne že prej!

Nekateri damo otroke od sebe, da se naučijo kaj novega ali pa kakšno stvar izpopolnijo in ne zaradi prioriteta lastnega dopusta!!!!!

Ta čas ko bo mali v šoli smučanja bom hodila v službo in potem vzela dopust, da mi bo lahko pokazal kaj se je naučil.

Vrjamem, da ga bodo učitelji bolje naučil, kot jaz, ki sem se učila na sosedovem hribu… da bi ga lahko jaz prej zlorabila pri učenju kot oni…
[/quote]
In tvoj otrok bo presrečen, ker si ga dala stran? Ker se bo lahko učil od popolnega tujca? Aha, seveda…
Vedno znova se čudim staršem, ki mislijo, da vrtčevski otrok komaj čaka, da gre od doma brez staršev, po možnosti še za več dni. Ja, saj takšni starši vidite in slišite samo tisto, kar želite. Realnost pa je navadno takšna, da je joka zvečer in ponoči precej in da otrok v resnici sploh ne ve, na kaj je pristal in bi šel takoj domov, če bi lahko. Taisti otrok pa bo potem zato, da ustreže mamici, rekel, da je bilo fino in ohinsploh super, pa da sploh ni jokal (mamica in oči to ja pričakujeta). Vzgojiteljice bodo vedno rekle, da je bilo vse OK, da so otroci uživali…. Vsi skupaj pa se bodo slepili dalje, kako je to ohinsploh fina in fajn izkušnja za otroke, ki da morajo od doma najkasneje pri štirih ali petih letih, sicer bodo večno privezani na mamico.
Tema, da je danes treba otroke poslat za vsak d.rek v tečaj (plavanje, smučanje, rolanje, samo še malo, pa se bo našel še tečaj učenja vožnje s kolesom), namesto da bi jih sami naučili, je pa tudi nekaj, o čemer bi lahko veliko napisali. Saj jih 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ne bo Mankočev, Mazetk in znanje povprečnega starša za osnovo čisto zadostuje, ostalo pa se lahko otrok nauči tudi sam. Finese se uči šele na tečaju, če ima kdo resno željo.
[/quote]
Potem pa dobiš sedmošolca, ki v CŠOD celo noč prejoka, ker je prvič brez staršev ali babice, drugi dan pa zaradi histeričnega napada pokličeš starše in se odločijo, da pridejo ponj. Super za otrokovo samopodobo!

Ne vem zakaj imate potem otroke, da sam jamrate kok je to drago , pa un drago,,,,, Imejte jih toliko, kolikor jim lahko nudite za začetek življenja, ne pa da naštepate kup otok in potem že od vrtca naprej jamrate.

Jaz imam tudi željo imeti 5 otrok ampak se zavedam, da jim ne bi mogla nudit dostojnega kvalitetnega življenja dokler se ne osamosvojijo.

Največja bučka je pa ko je ena napisala, da svojega otroka do 5 razreda ne bo nikamor dala, kako bo tak otrok sploh samozavesten, šel skozi življenje?


In tvoj otrok bo presrečen, ker si ga dala stran? Ker se bo lahko učil od popolnega tujca? Aha, seveda…
Vedno znova se čudim staršem, ki mislijo, da vrtčevski otrok komaj čaka, da gre od doma brez staršev, po možnosti še za več dni. Ja, saj takšni starši vidite in slišite samo tisto, kar želite. Realnost pa je navadno takšna, da je joka zvečer in ponoči precej in da otrok v resnici sploh ne ve, na kaj je pristal in bi šel takoj domov, če bi lahko. Taisti otrok pa bo potem zato, da ustreže mamici, rekel, da je bilo fino in ohinsploh super, pa da sploh ni jokal (mamica in oči to ja pričakujeta). Vzgojiteljice bodo vedno rekle, da je bilo vse OK, da so otroci uživali…. Vsi skupaj pa se bodo slepili dalje, kako je to ohinsploh fina in fajn izkušnja za otroke, ki da morajo od doma najkasneje pri štirih ali petih letih, sicer bodo večno privezani na mamico.
Tema, da je danes treba otroke poslat za vsak d.rek v tečaj (plavanje, smučanje, rolanje, samo še malo, pa se bo našel še tečaj učenja vožnje s kolesom), namesto da bi jih sami naučili, je pa tudi nekaj, o čemer bi lahko veliko napisali. Saj jih 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ne bo Mankočev, Mazetk in znanje povprečnega starša za osnovo čisto zadostuje, ostalo pa se lahko otrok nauči tudi sam. Finese se uči šele na tečaju, če ima kdo resno željo.
[/quote]
Potem pa dobiš sedmošolca, ki v CŠOD celo noč prejoka, ker je prvič brez staršev ali babice, drugi dan pa zaradi histeričnega napada pokličeš starše in se odločijo, da pridejo ponj. Super za otrokovo samopodobo!
[/quote]
Med vrtčevski otrokom in sedmošolcem je OGROMNA razlika. Če ti tega ne vidiš, si pa za en k… učiteljica. Pravzaprav upam, da nisi ne učiteljica ne mati.


In tvoj otrok bo presrečen, ker si ga dala stran? Ker se bo lahko učil od popolnega tujca? Aha, seveda…
Vedno znova se čudim staršem, ki mislijo, da vrtčevski otrok komaj čaka, da gre od doma brez staršev, po možnosti še za več dni. Ja, saj takšni starši vidite in slišite samo tisto, kar želite. Realnost pa je navadno takšna, da je joka zvečer in ponoči precej in da otrok v resnici sploh ne ve, na kaj je pristal in bi šel takoj domov, če bi lahko. Taisti otrok pa bo potem zato, da ustreže mamici, rekel, da je bilo fino in ohinsploh super, pa da sploh ni jokal (mamica in oči to ja pričakujeta). Vzgojiteljice bodo vedno rekle, da je bilo vse OK, da so otroci uživali…. Vsi skupaj pa se bodo slepili dalje, kako je to ohinsploh fina in fajn izkušnja za otroke, ki da morajo od doma najkasneje pri štirih ali petih letih, sicer bodo večno privezani na mamico.
Tema, da je danes treba otroke poslat za vsak d.rek v tečaj (plavanje, smučanje, rolanje, samo še malo, pa se bo našel še tečaj učenja vožnje s kolesom), namesto da bi jih sami naučili, je pa tudi nekaj, o čemer bi lahko veliko napisali. Saj jih 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ne bo Mankočev, Mazetk in znanje povprečnega starša za osnovo čisto zadostuje, ostalo pa se lahko otrok nauči tudi sam. Finese se uči šele na tečaju, če ima kdo resno željo.
[/quote]
Potem pa dobiš sedmošolca, ki v CŠOD celo noč prejoka, ker je prvič brez staršev ali babice, drugi dan pa zaradi histeričnega napada pokličeš starše in se odločijo, da pridejo ponj. Super za otrokovo samopodobo!
[/quote]
Medtem ko ima objokan štiriletnik na nekem fensi taboru pa super samopodobo, a ne? Aja, samo ker nima takšnega histeričnega napada kot en najstnik, pač mora potrpet do konca. Res super utrjevanje iberdobre samopodobe, ni kaj.

New Report

Close