Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek drogeriemarkt

drogeriemarkt

poglej si, imajo celo objavljeno razpredelnico na spletni strani:

https://www.dm-drogeriemarkt.si/si_homepage/active_beauty/

Dajmo res poiskat alternative, punce.. Jaz bom dejansko šla pogledat v Muller, čeprav ga ne poznam in ga imam desetkrat dlje. Imajo ok stvari za pranje perila itd?

Katastrofa. Zgleda, da so novi sistem na hitro zmašili skupaj ali kako?

V DM sem hodila, še preden so imeli prodajalne pri nas, v Nemčiji večinoma. Tako da mi je bil nekako domač, veliko bolj kot miler. Poleg tega, da so šli na občutno manj ugoden način (že prej me je na primer spravljajo ob živce, ko so ti za določen izdelek, ker je bil slučajno v akciji, odbijali točke – če bi vedela vnaprej, ga ne bi niti vzela, to so potem kar hitro ukinili), je tale ignorantski odnos pod vsako kritiko. Nekateri obvestila niso niti dobili, tisti, ki smo ga, smo ga tik pred zdajci, in še to pred prazniki … tretji ste dobili novo kartico za tri dni … Noro.

A kdo ve, če imajo kje tako kvaliteten wc papir – sanft&sicher trosojni classic, obvezno brez dišav?
Tekoče milo, biorazgradljive vrečke in robčke bom kupovala v Hoferju.
Vse kreme Balea in alverde (za obraz, vazelin z ognjičem za roke in alverde ter balea krema za noge, sprej za noge) – svetujete kaj podobnega?
Das Gesunde plus vitamini in čaji?
Prodajajo še kje trojno pakiranje Curaprox zobnih ščetk?
Ste kje videli SKYN kondome?

Če ima kdo kake ideje, bomo v nai familiji veseli.
[/quote]

Trojno pakiranje ščetk imajo tudi v lekarnah.
Balea je znamka od DM, malo sem poguglala in je veliko ugibanja, katera firma se skriva pod tem imenom, menda je neka velika in znana.

Novo kartico oz.dve sem dobila vceraj … resno razmisljam, da jih bom poslala nazaj in zahtevala izbris mojih podatkov iz baze. Premalo kupujem, da bi sploh lahko se koristila popust, ki, kolikor razumem, se zacne sele pri 200 tockah.

Joj, ko bi Mueller vsaj imel uporabno spletno stran …


Tudi jaz sem jih dobila včeraj. Ampak sem razumela, da če je ne aktiviraš, izbrišejo tvoje podatke iz baze?

A ste prebrali ves droben tisk? V maju ob prijavi dobiš 100 točk. Točke začneš zbirati z majem in ko jih imaš vsaj 200, lahko začneš z unovčevanjem enkrat mesečno od junija naprej. AMPAK. Potem sta pa še dve zvezdici, ki ti povesta, da bo unovčenje točk možno predvidoma šele ob koncu leta 2018.

Pa kdo je tle nor?!?

Vsekakor bom to kartico odpovedala. Kupovala bom pri njih še vedno to, kar sem do sedaj, ker nisem zaradi popusta, ampak zaradi kvalitete. Tisti 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} naj si pa nekam vtaknejo.

No, meni je pa njihova prodajalka rekla, da se ne bo spremenilo nič v škodo kupca, da bomo še na boljšem….da se točke lahko prenesejo, če ti ostanejo na stari kartici. Potem pa verjemi, če veš komu. ….

Ena goljufiva firma,ki jo je treba dati na ignore. Če bodo po možnosti še cene povišal,potem je to na 2x ignore. Ker se tako s kupci (stalnimi) NE dela. Fuj in fej DM. In bog ne daj, da svoje podatke še kje drugje srečam! Jih bom tožila da bodo videli, kaj se pravi poslovati v Sloveniji. Ne prijavljajte se, saj se tako ne splača. Včasih za 150 evrov 15 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popusta, sedaj za 1000 evrov 10 evrov popusta. Kdo se iz nas norca dela? DM seveda!

Dejansko so vso to kolobocijo izvedli zaradi novega zakona o varstvu osebnih podatkov. Potrebujejo novo privolitev imetnika kartice, pa so se očitno zadeve precej štorasto lotili.

Tudi Sparovo kartico je potrebno vnovič potrditi. Nekatere trgovke so ponujale letake s pojasnili pod pretvezo, da je treba telefonske posodobit. Ne vem, ali jih niso podučili, za kaj v resnici gre. Preprosto bi rekli: zaradi novega zakona posodabljamo bazo imetnikov kartic. Če želite kartico še naprej uporabljati, prosim preberite tale letak.

Ker na sparovem letaku vse lepo piše, na letaku od DM pa je pojasnilo skrito med ostali brezvezni tekst na koncu. In tisto je bistveno.

Postali smo nižje klasno tržišče za trgovske hiše, ki so po nekaj letih ugotovile, da imamo po eni strani totalen kaos in močan trgovski lobi. To vodi do tega, da se cene kartelno dogovarjajo in imajo ti trgovci kar naenkrat možnost bistveno višjega zaslužka. Da pa bi celo reč omilili, so si izmislili kartice zvestobe, preko katerih smo vsaj občasno dobili možnost nekega omembe vrednega popusta. A so šli v svojem pohlepu predaleč in se iz nas norčujejo. Kot tale dm zdaj.
Sama sem se odločila za možnost kupon za 25 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} na izdelek in uporabljam kartice samo takrat, ko ga uveljavljam.
Tudi predsodkov sem se znebila in kupujem pralni prašek v lidlu in eurospinu, zobno pasto v lidlu, milerju in hoferju, zobne ščetke v hoferju ali milerju, kremo Cera di cupra kjer jo imajo, univerzalno za telo v lidlu, maslo za telo v lidlu, in tako dalje.
Še sredstva za sončenje imam hoferjeva že nekaj sezon, nam so v redu.
Pa imam DM 10 korakov od vhoda v blok. Mene so odbili že s tistim posiljevanjem z maskarami na blagajni.

Ja, pri Sparu lepo piše, zakaj je treba kartico potrditi. In je hkrati tudi pojasnjeno, da se popusti ohranjajo. In pri Sparu je tudi lepo napisano, da jih lahko kontaktiraš in zveš, kaj za ene podatke oni vse hranijo o tebi. Saj v bistvu vem, ampak me še vseeno zanima.

Pri DM so pa pravi vzroki tako zamegljeni, da imam skoraj dvom o njihovi poštenosti, poleg tega so pa vse predstavili kot “več točk, več prihranka”. Pri tem je zame njihov nov način tako neugoden, da svojih podatkov in nakupovalnih navad ne prodam za tistih ušivih nekaj evrov na leto. Ja, kartico sem že preklicala.

Ja saj točke se res prenesejo. A mene so nategnili, na kartici imam čez 300 točk. Sem imela namen vnovčit ob večjem nakupu 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popust. Kupila bi prašek, barve za lase, kakšen parfum in bi precej prihranila. A sedaj? Te tri evre, kolikor popusta dobim za starih 300 točk, si naj v rit vtaknejo. Ker ne prenesem, da me kdo nategne in ima za norca. Niso me obvestili, da ukinjajo star sistem.

A ne piše, da je 1 točka 1 cent? Prej je bila 1 tocka 1 eur…

V ponedeljek sem opravila nakup v dm v vrednosti 190€. Na blagajni sem ji dala staro kartico in mi je rekla, da stara kartica ne velja vec. Sem ji ponudila novo, ker sem ravno vceraj dobila 2, pa mi je rekla, da velja sele od 3 maja dalja. Sem vprasala kaj pa tocke, kje se mi bodo zabelezile in je nekaj mutila. Sem se ji zahvalila in ji rekla, naj stornira nakup in mi vrne denar. Morali so odpreti se eno blagajno, ker je na tej ko sem bila jaz nastala guzva. Na koncu sem se zahvalila in jim rekla, da me ne vidijo vec. Tisti ki so bili za mano so cudno gledali in poslusali. Ko sem sla proti avtu sem videla, da sta 2 gospe, ki sta bili v vrsti za mano, praznih rok zapustili dm

Jaz že prve kartice nisem dala delat, ker sem videla, da se mi ne splača. Sprašujem se tudi, kaj kupujete tam, da mesečno pustite 100 eur v tej trgovini? Ok, razumem, da mamice kupujete kakšne otroške stvari, ampak pralne praške, čistila, hrano pa se ja raje kupuje drugod? Tako bom rekla da to ni trgovina, kjer bi človek lahko masovno kupoval. V tej trgovini kupim samo ličila (če nisem blizu muellerja) in mogoče kdaj še barvo za lase, vse ostalo kupujem po navadnih trgovinah.

Enkrat sem želela v dm kupiti še weledo sole zobno pasto, njena cena je kar naenkrat drastično poskočila, sem tekla v muellerja, češ, zdaj bodo pa še tam zvišali ceno, pa je na srečo ostala enaka. Sem za vsak slučaj kupila na zalogo, ampak je še danes enaka cena.

1 točka, 1 cent velja za vnovčevanje točk. Za pridobivanje pa 1 točka 1 evro kot do sedaj.
Jaz sem včeraj (30.4.) dobila novi kartici in piše, da točke lahko porabim do 28.4.2018, a se hecajo?? Ker pa sem že prej brala ta forum, sem v petek vnovčila 150 točk. Ostale točke pa bom prenesla na novo kartico v maju, ko nam dodajo še 100 točk.
V navodilih ki smo jih dobili zraven kartice kar dvakrat piše, da bo vnovčenje točk predvidoma možno šele ob koncu leta 2018.

Eko pralni gel, eko tablete za pomivalc, eko mehčalec, sensodyne zobno pasto, bio kakav, bio kavo, rižev sirup, barve za lase, kremo za obraz, gel za tuširanje, mleko za telo, šampon za lase iz kolekcije za otroke, ker mi edino ti ne delajo problemov, deo spreji pa še kaj od kozmetike in hrane in se nabere. Za kakih 150 evrov na tri mesece. V bistvu sem vedno kupovala s popustom.

Predvidevam, da si DM česa takšnega oz. na tak način v sosednjih državah ne bi upala narediti. Ker pa vedo, da smo Slovenčki ovce, so pa to naredili. Odvzem bonitet nima nobene veze z novim zakonom…. Če bi bili pošteni, bi pač kartice zamenjali, (tako kot bo to naredil Spar) in ne bi spreminjali pogojev pri višini popusta.

Še nič nisem dobila domov, sem pa ravno tako prejšnji teden brala tule o tem in vnovčila 150 točk, 100 mi jih je še ostalo.
Če preračunavam malo, zapravila sem cca 30€ in dobila okoli 4,5€ popusta, porabila 150 pik, 100 mi jih je ostalo, dobilanovih 30 in ko bi jih spet dosegla 150, bi spet dobila 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popusta.

Po novem bom za zbranih 250 točk dobila 2,5€ popusta, ne glede na znesek, ki ga bom zapravila ob nakupu. Prav razumem? Še s tem, da do konca leta ne bom mogla niti vnovčit teh točk?!
Zakaj bi potem sploh kupovala v DM?

Ali nimajo tudi en katalog, kjer so kupončki s popusti? Je to še zmeraj tako? Če želiš kakšen izdelek s popustom, ki je v tistem katalogu, se mi to zdi od vsega še najbolj ok.

Enostavno ne obnovite kartice. Bodo že pogruntali.

Ne, ne bodo.

Pogruntali bodo le, če boste nehali nabavljati pri njih. Od kartic samih nimajo oni nič.

glede na to,d a imajo veliko poslovalnic, ponekod 2 poslovalnici v majhnem radiju skupaj, bodo verjetno morali kakšno tudi zapreti, ali pa bodo od časa do časa ponudili kakšne “bombončke”(poseben popuste), s katerimi bodo zadržali kupce

Jaz imam na stari kartici čez 1200 točk, ker jo skupaj uporabljava 2 članici družine.
Redko sem delala večje nakupe (večinoma pod 30€), tako, da sem od popustov bolj koristila tiste na poljubni izdelek, ali na kupon, če je bilo kaj uporabnega, ali na določeno znamko. Če so kdaj imeli kako zastonj darilo v zameno za točke (žal skoraj nikoli, medtem, ko na Hrvaškem je to pogosto!), sem tudi tisto vedno vzela. Če sem šla v dm v tujini, sem dala kartico, da sem tudi tam zbrala točke (baje tudi tega zdaj več ne bo).
Glede na moje poznavanje drogerijskega trga je tako, da če se ne koristi posebnih dm popustov, je dm od konkurence dražji pri vseh izdelkih, ki niso njihova lastna znamka.

Od lastne znamke pa kupujem: dm bio (ampak je cenovno primerljiva alternativa na voljo v Muellerju), potem Alverde dekorativo in nego, včasih kaj od Balee (tudi zamenljivo), she in trenditup lake in korektor, denkmit čistila (zelo dobre so nature tablete za pomivalni stroj in praški za perilo), dopolnila dasgesundeplus (dobra) in včasih kaj od Profissimo za dom (zamenljivo drugje). Aja, pa kake obliže, sprej za nos, parkrat Fascino nogavice, elastike in sponke za lase Ebelin.

Še vedno bom kupovala njihove lastne znamke, ampak to bo do 20€ mesečno, VSE OSTALO pa je brez ekstra popustov ceneje kupiti drugje.

Na pamet mi ne pade nobena zunanja znamka, ki jo ima le dm ekskluzivno in jo jaz uporabljam, pa da ni njihova lastna! Aja, edino Depend laki. Ampak že 2 leti nobenega nisem kupila – torej je nepomembno.

New Report

Close