Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Druga perspektiva o zdravnikih- prosim preberite in razmislite

Druga perspektiva o zdravnikih- prosim preberite in razmislite

Za študij medicine ni potrebno biti mega inteligenten, bolj je pomembno, da imaš ‘zicleder’.
Interna medicina (izpit) ima okrog 1100 strani in tukaj je najbolj pomembno, da imaš VELIKO voljo za piflanje, kar pa ne zmore vsak.

Nekaterim pa bolj kot piflanje leži abstraktno razmišljanje, torej razmišljanje s svojo glavo.
Taki ponavadi izberejo študij fizike, matematike ali strojništva …
In ja, taki ljudje pa se meni zdijo mega inteligentni.[/quote]
No, saj najbrž bi me moralo zmotiti kaj drugega v tej temi, ampak naj vseeno popravim tole – interna nima 1100 strani, temveč slabih 1800. Sem jo ravno pred parimi dnevi komaj vlekla po stopnicah.

Mogoče sem se v parih letih utrdila, komentarji na forumih me ne ganejo več. Ali si ljudje to resnično mislite o zdravnikih ali samo stresate jezo, tega ne vem, vem pa, da so pacienti, ki jih srečam na vajah, še vedno hvaležni za zdravstveno oskrbo, ki jo prejmejo, in to me vsak dan znova razveseli. Lep vikend, pa ne se preveč repenčit in jezit! 🙂

“Zadnje čase se vneto izpostavlja vsako zdravniško napako in se celo stroko sodi po primeru gospe, ki je bila napačno obsevana. Marsikateri komentator označi vse zdravnike za nesposobne. Zakaj se potem vseh polagalcev ploščic ne sodi po tistem, ki je ploščice s školjkami v prijateljičini kopalnici položil narobe, »z glavo navzdol«? Prepričana sem, da je obrnjenost morskega dna proti stropu prej opazna napaka kot zamenjava bolnice z istim imenom, priimkom in letnico rojstva. Ampak nikoli ne zasledim nič o tem, pa se sigurno to večkrat zgodi.”

Samo takšen keramičar ne bo dobil plačila za svoje delo in verjetno mu sledi še kakšna tožba in povračilo vseh stroškov (nova keramika in ponovno polaganje). Kaj pa Vam bogovom v belem? In napačno obseva gospa je samo zadnja…, da ne omenjam punčke, ki so jo odpeljali v Padovo in še mnogo drugih za katere se zbira denar, da se odpravijo na zdravljenje v tujino. A proti temu pa zdravniki ne bi protestirali? Raje zamižijo na eno oko in delajo naprej. Malo razišči po internetu je skoraj več zdravniških napak, kot pri kakšni avtomobilski znamki.

A lahko nehate nabijat o plačah. Plača ni problem. Plače so nizke. Problem so izplačila. Bruto plača 3600, bruto celotnega izplačila z vsemi dodatki pa 12.000 EUR. Prvih 200 najbolj plačanih zdravniki… Povprečno izplačilo v Sloveniji plač z dodatki med zdravniki je 4000 EUR na mesec. Ne gledat plač. To je največji nateg… Družinci majo pač mal nesreče, da ne dežurajo ves čas in so v stanju pripravljenosti, čeprav to je itak nateg, ki služi za črpanje še več denarja… Ne poznam nobenga dohtarja, ki ne bi imel dnarja… moj predlog: Omejitev izplačila za javnega uslužbenca je 50.000 EUR na leto. Vsa izplačila nad tem zneskom se obdavčijo z 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

New Report

Close