Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek drugi mesec bo star 17 let- naš maček

drugi mesec bo star 17 let- naš maček

 

Zakaj pa kastrirate? Sebe dajte, pustite živalim NORMALNOST!

Upam, da si ti med kastriranci. Kajti naše področje še nega takega ne bi več preneslo. Veseli, ti si kuga, kolera, AIDS in kovid  v enem.

(Yebe*ti citiranje, ki če se le da ne prime.) Veseli, ti se hvališ da imaš preko škofljiškega župana, kot bivšega telekomovca vpogled v vse naše IP-je, daj kaj naredi še pri Styrii, da ne bi tak avstroogski krš kot je.)

Bravo zanj in za vas. Mi smo imeli enega starejšega najdenčka z mačjim aidsom, pa je bil velik revež, par let je še živel, potem pa je šlo vse narobe, notranje je začel krvaveti, odpoved organov. Nas je bil star okoli i10 let. Samo k nam je prišel že starejši , zdravstveno bolan, smo ga porihtali, ampak je spet in spet padel imunski sistem.

Sosedi imajo mačko staro 20 let. Sedaj je samo notri, ima težave z ledvicami in je temu prilagojeno hrano, kako se drži v primerjavi z njenim preostalim življenjem, pa ne vem.

Mi imamo dve mački, notranje-zunanji, poleti bosta stari devet let, tako da za mucke sta pravi mladostnici 🙂

ne vem za muce, pri psih pa vem, da je lahko to, da jih v starejših letih hitro zebe, tudi posledica nezadostnega delovanja ščitnice.

kera trol objava vi pa se kar komenterate

Naš pes bo pa naslednji teden 17 🙂

Naša dva podobne starosti, oba kastrirana, eden je še zelo fit, naganja mačke ki pridejo na dvorišče in razgraja naokoli, drugi, katerega mučijo sklepi, je pa bolj doma in samo na dvorišču.  Smo pa imeli muco, ki je bila stara 23 let ko je zaspala.

Za sklepe vam priporočam glukozamin, naši psički je res pomagal.

Odgovor na objavo uporabnika
seveda556, 12.04.2024 ob 12:00

Naša dva podobne starosti, oba kastrirana, eden je še zelo fit, naganja mačke ki pridejo na dvorišče in razgraja naokoli, drugi, katerega mučijo sklepi, je pa bolj doma in samo na dvorišču.  Smo pa imeli muco, ki je bila stara 23 let ko je zaspala.

Vprašanje za Seveda566

Povejte mi prosim, s čim ste jo hranili, da je dočakala tako lepo starost? Hvala in lp.

Jaz sem ljubitelj človeštva, živali in narave

Vesel oče, pacifist

Odgovor na objavo uporabnika
Vesel oče, 12.04.2024 ob 14:50

Jaz sem ljubitelj človeštva, živali in narave

Vesel oče, pacifist

… in tudi tvojega jajasto puklastega pastirja.

Odgovor na objavo uporabnika
Maca842, 12.04.2024 ob 14:45

Vprašanje za Seveda566

Povejte mi prosim, s čim ste jo hranili, da je dočakala tako lepo starost? Hvala in lp.

Dobrodošel med skoraj polnoletniki. S čim ga hranite.

Vitamini, injekcije pa prehranska dopolnila za živali ?

 

Je živahna, zdrava, vendar jo hranimo z Whiskasom in Felixom iz trgovine. Drugega ne mara. Ena je zgoraj napisala, da naj se ne hrani mačk z Whiskasom.

Pa me zanima s čim hranite vašo mačko. Smo dobili že odraslo.

__________________________

Meso, ribe, dodam malo notranjih organov, večinoma dobijo surovo.

Od briketov N&D, formule brez žit.

lepo naj tvoj muc živi še mnogo let  jaz sem imel maka navadnega tigrastega ki je dočakal  18 let

vendar sm ga moral dati uspavati   ker se je revež že preveč mučil  in po nasvetu veterinarja

smo se odločili da ga damo uspavati  naj tvoj muc živi še mnogo let in ti da  igrivosti in topline

Imeli smo muco, ki je doživela 19 let.Zdaj imamo mačka, ki bo dopolnil 12 let. Veliko spi, divja…najbolj nor pa je na lasersko lučko za mačke…

Imeli smo perzijko od starosti 3 mesece do konca, dočakala je 18 let. Ter navadnega mačkona tudi od starosti 3 mesece, on pa je dočakal 17 let.

Je kruto, tudi jaz tega ne zagovarjam, ampak če se mačkon potepa naokoli in ni notranji maček, je res boljše tako, da ne dela “otrok” naokoli.

Odgovor na objavo uporabnika
Vesel oče, 11.04.2024 ob 22:31

Zakaj pa kastrirate? Sebe dajte, pustite živalim NORMALNOST!

Moj zgornji odgovor je na tole.

Odgovor na objavo uporabnika
Sysy, 15.04.2024 ob 20:53

Je kruto, tudi jaz tega ne zagovarjam, ampak če se mačkon potepa naokoli in ni notranji maček, je res boljše tako, da ne dela “otrok” naokoli.

Če je pa notranji maček nekastriran, bo pa znorel noter, vse boste imeli markirano… Glavni razlog za kastracijo je zelo nizka življenjska doba takih mačkov, ker ko ga pokliče nagon, ne pazi na avtomobile, to samo šiba po vonju, se tepe, prihaja domov ves krvav, dobi levkozo od drugih mačkov… Zakaj se vam pa smili, če je kastriran? Saj boli ga ne. Edino nagona, da bi na vsak način ga moral nekam vtaknit, pa če ga avto povozi, če se premlati na žive in mrtve, če dobi bolezen… no, tega ni. In če tega ni, je kvečjemu pozitivno. Saj tudi kakega tipa, ki se goni okol brez možganov in brez razmisleka, bi bilo bolje kastrirat, bi mu prišparali marsikatero sranje v lajfu.

Vse najboljše vašemu mačjemu fantku in še veliko let.

New Report

Close