Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek drugi razred, učenje pesmice čez vikend

drugi razred, učenje pesmice čez vikend

pri nas je bilo takole:
kar je učiteljica rekla, je pač rekla (svoja mnenja sem VEDNO zadržala zase! pred otrokom mislim).
zadeva se je uvrstila v dnevne razporede; odvisno od njene “pomembnosti”. pesmice nikoli niso bile na vrhu prioritet.
otrok je dobil oceno, kot jo je pač dobil. ko je prinesel listek z opisno oceno interpretacije domov, sva jo skupaj pogledala in za tisto, kar je bilo označeno kot slabše, sva se dogovorila, da bova naslednjič bolj trenirala oz. bova bolj pozorna.

strinjam se s tistimi, ki tukaj omenjajo (tudi med vrsticami), da so pričakovanja staršev tista, ki otroka zatolčejo.

Se pravi petek, sobota, nedelja, se pravi 3 dnevi.
Ce se tvoj otrok ni sposoben naucit pesmice v drugem razredu, pa vem, kaksne pesmice se ucijo v drugem, potem pac ne sodi v redno solanje.

Moj je v tretjem, pa se niso zaceli postevanke, pride zdaj 1x na vrsto.

Ni cudno, da so otroci v soli problematicni in se vsemu upirajo, ce starsi skupaj z njimi travmirajo ob eni pesmici. Se vec bi moglo bit tega. Ucenje pesmice NA PAMET ima nek pomen, ni to kar tako, kerje uciteljica zatezena.
In tudi tistim “praktikom” ki jih omenjate, to ne bo skodilo, v bistvu jim bo sebolj koristilo, kot ostalim.
Ostali jo bodo itak 3xprebrali in znali.


To je možno, če nisi v službi.
Jutri pridem domov šele okoli 22ih, v nedeljo delam do 14ih, popoldan pa ima otrok tekmo in se vrne zvečer.
Torej časa za učenje NI!
Eni tega ne razumete!
Nimamo sedaj te pesmice, imamo pa kaj drugega. Žal nimamo vsi starši čas, da bi delali z otrokom.
[/quote]

Lej, če je čas za vele pomembno tekmo v drugem razredu, potem je tudi za pesmico. Prvo šola, potem ostalo. Starši in otroci imajo čas po 10 ur na teden za raznorazne dejavnosti, za šolo pa ne niti uro na teden.

OH ja… za učenje poezije moraš imeti talent- enako, kot za učenje inštrumenta – če ni niti malo te danosti, gre za suhoparno dudalnje – nimajo vsi otroci in tudi starejši te možnosti. Potrpljenje je potrebno v takih primerih.

Ja, so triletniki, ki se naučijo npr.trokitično pesem v 10ih minutah in jo znajo brez napake doživeto zrecitirati, imaš pa seveda na drugi strani 20 in več letnike, ki se morajo pesem dudlati tudi po več ur, da jo zmorejo brez napake potem suhoparno povedati. Gre za “darilo matere nareve” tudi v tem primeru: imaš, ali pa nimaš te danosti
[/quote]

Kaksna mati narava prosim vas lepo, sploh ne veste, cesa vsega se je clovek sposoben naucit in dosezt, ja res je, eni kar tako sami od sebe, oziroma lazje, drugi z malo vajami, triki, raznimi metodami.. itd.. Ampak najslabse za svojega otroka je to, da recete, mati narava mu tega ni dala, bo pac delal z rokami, kladivom itd.
Ce ste vi bu.tasti,ni nujno, oziroma potrebno, da je otrok tudi.

Prav zares me zanima, če sploh imaš otroke. Ker samo zelo neodgovoren starš zamenjuje zavijanje v vato z osnovno otroško pravico do učenja in nabiranja izkušenj skozi igro in prosti čas. Na gobezdavi strani najdemo prav zanimivo nasprotje. Otroke naše družbe je potrebno zatreti, ubiti v kali, prenaložiti z nepotrebnimi obvezami, kolikor še jih pač imamo, ker če jih kateri bedak, ki nima vsaj 2k dohodka po glavi po vaše še sploh ima, si zasluži vso gnojnico, ki jo že leta prelivate po anonimnih forumih, hkrati pa vam je gobezdalom po drugi strani pa popolnoma sprejemljivo, celo pozdravljate uvoz izobražencev spod vaške dreve, ki se do desetega leta učijo prvih črk male abecede.
Pa tudi, gledam ljudi, ki se pehajo ves dan v službi, hitijo domov, vozijo otroke na dejavnosti, se učijo z njimi premagovati vse zahtevnejši, rigidni in neučinkoviti šolski sistem in potem ko pride vikend, dva dneva za družino in počitek, druženje, izlete, sprehode v naravo in igranje ob potoku, takrat pa naj dudlajo pesmice. Pa daj no!
[/quote]
O ja, imam otroke. Dva. Pa ne sedim z njima pri nalogah in učenju. Učita se sama in sama delata naloge, jaz le pregledujem, če je vse prav. Če pa ni, mu pa pomagam, da SAM pride do rešitve, ne da mu jo povem.

Najprej je šola, potem je pa igra. Najprej dolžnosti in potem zabava.

Če se že v drugem razredu travmira zaradi ene pesmice (?!), da pa to je za en vikend prehudo za otroka (?!). Ja saj tudi od takih mamic prihaja tisti predlog, da bi premikali jutranji začetek pouka na kasnejšo uro, ker njihovi sončki in sončice tako težko zjutraj zgodaj vstajajo?!

A bojo v mehkužce zrasli? Ki brez strežbe od-spred-in-odzad ne bojo zmogli ničesar.

Kaksna mati narava prosim vas lepo, sploh ne veste, cesa vsega se je clovek sposoben naucit in dosezt, ja res je, eni kar tako sami od sebe, oziroma lazje, drugi z malo vajami, triki, raznimi metodami.. itd.. Ampak najslabse za svojega otroka je to, da recete, mati narava mu tega ni dala, bo pac delal z rokami, kladivom itd.
Ce ste vi bu.tasti,ni nujno, oziroma potrebno, da je otrok tudi.
[/quote]

Nope – posluha za glasbo in učenja inštrumenta in učenja tujih jezikov se ne moreš “nadudlat” z lwti – moraš imet talent ; za neko osnovno preigravanje in pogovrno suhoparno govorjenje tujega jezika, ko teko poslušaš takegagovorečega, že, ampak za je pa potrebno delo matere narave. kar vejremi. Enako tudi pri športu: napirmer če nimaš izjemne fleksibilnosti, telesa, ki je, mimogrede tudi naravna danost, ne boš niti v 20ih letih natrenirala določenih stanj, gibov in elementov. Ne gre, kar verjemi :)))

Nope – posluha za glasbo in učenja inštrumenta in učenja tujih jezikov se ne moreš “nadudlat” z lwti – moraš imet talent ; za neko osnovno preigravanje in pogovrno suhoparno govorjenje tujega jezika, ko teko poslušaš takegagovorečega, že, ampak za je pa potrebno delo matere narave. kar vejremi. Enako tudi pri športu: napirmer če nimaš izjemne fleksibilnosti, telesa, ki je, mimogrede tudi naravna danost, ne boš niti v 20ih letih natrenirala določenih stanj, gibov in elementov. Ne gre, kar verjemi :)))
[/quote]

…. ampak za res dobro in sponatno igranje in štrumentov in govor tujega jezika… – pardon, izpadlo…

Za nadpovprečnost potrebuješ talent.

Rabiš ga za ustvarjanje nove poezije ga rabiš, pa za učenje dolgih tekstov (gledališče) tudi, čeprav je večinoma to vaja, vaja, vaja, in veselje.

Za memoriziranje kratkega teksta ne rabiš talenta, le povprečen spomin. In motivacijo. Če ti lahko otrok lahko zrecitira vse Fortnite trike in celo reprezentanco FC Barcelone s trenutno statistiko, potem se lahko nauči tudi eno k*rčevo desetvrstično pesmico.

[/b]

Odvisno, za katere stvari ima motivacijo v sebi…Tudi odrasli delujemo tako…Nekaj , kar nas zanima, si takoj zapomnimo, ostalo odplava nekam med oblake…

Kaj si pa šla delat otroka, zdej se ti pa ne da delat z njim

Kaj si pa šla delat otroka, zdej se ti pa ne da delat z njim
[/quote]

Ahhh, traparije!
Moj ta drugi se je tudi težko učil pesmice na pamet.
Sva ponavljala.
Jaz sem znala že stokrat na pamet Breza , breza tenkolaska, kdo lase ti razčesava…
Njemu se je še vedno zatikalo.
Kaj morem, otrok z disleksijo.Težave z branjem, pisanjem in učenjem pesmic.

Sama nisem imela v šoli z učenjem pesmic na pamet nikoli težav.Še zdaj znam marsikatero.

Moj otrok je zdaj tridesetletnik.
Zna narediti marsikaj , je zelo delaven in spreten.

Pač pesmice v njegovem življenju niso bile močno področje.
Iz tega nisem nikoli delala drame.
Zna pa zato kaj drugega!

Avtorica, naredi, kar moreš.
Tvoj otrok bo blestel na nekem drugem področju.
Važno je, da odkrijete njegov talent in ga razvijate.

Ahhh, traparije!
Moj ta drugi se je tudi težko učil pesmice na pamet.
Sva ponavljala.
Jaz sem znala že stokrat na pamet Breza , breza tenkolaska, kdo lase ti razčesava…
Njemu se je še vedno zatikalo.
Kaj morem, otrok z disleksijo.Težave z branjem, pisanjem in učenjem pesmic.

Sama nisem imela v šoli z učenjem pesmic na pamet nikoli težav.Še zdaj znam marsikatero.

Moj otrok je zdaj tridesetletnik.
Zna narediti marsikaj , je zelo delaven in spreten.

Pač pesmice v njegovem življenju niso bile močno področje.
Iz tega nisem nikoli delala drame.
Zna pa zato kaj drugega!

Avtorica, naredi, kar moreš.
Tvoj otrok bo blestel na nekem drugem področju.
Važno je, da odkrijete njegov talent in ga razvijate.
[/quote]

To je pravi pristop. Če ne gre, je pač treba vložiti več truda, ne pa že vnaprej iz učenja delati problem. Oziroma problem narediti celo iz tega, kdaj se učiti, ker očitno ne otrok ne njegovi starši za to nimajo časa.

In mogoče ti nisi delala drame (kar je prav) iz tega, da mu nekaj ne gre najbolje, si mu pa pokazala, da se je prav potruditi. To je naloga starša.

To je pravi pristop. Če ne gre, je pač treba vložiti več truda, ne pa že vnaprej iz učenja delati problem. Oziroma problem narediti celo iz tega, kdaj se učiti, ker očitno ne otrok ne njegovi starši za to nimajo časa.

In mogoče ti nisi delala drame (kar je prav) iz tega, da mu nekaj ne gre najbolje, si mu pa pokazala, da se je prav potruditi. To je naloga starša.
[/quote]

Moj je v petek prisel domov da bo sprasevala ang v pon in da mora znat 8 kiticno pesem v ang zapet in se koreografijo zraven. Pa pm.
Wheels on the bus.
Pa ne mi sedaj da to pa ze zna od 2l.
Zna ja. Ampak ne te verzije ki se jo ucijo sedaj v soli. Sedaj pa mu izbij iz glave verzijo ki jo poslusamo doma in ga nauci tole iz sole.

Moj je v petek prisel domov da bo sprasevala ang v pon in da mora znat 8 kiticno pesem v ang zapet in se koreografijo zraven. Pa pm.
Wheels on the bus.
Pa ne mi sedaj da to pa ze zna od 2l.
Zna ja. Ampak ne te verzije ki se jo ucijo sedaj v soli. Sedaj pa mu izbij iz glave verzijo ki jo poslusamo doma in ga nauci tole iz sole.
[/quote]

Isto prvi razred.
In pol ga vprasam ce jim je sploh razlozila kaj pomeni katera beseda. Tema.

Isto prvi razred.
In pol ga vprasam ce jim je sploh razlozila kaj pomeni katera beseda. Tema.
[/quote]

a staršev vajina otroka nimata?
to pesmico triletni otroci pojejo v vrtcu…

Možno je, da ima avtorica sina, ki ima kratkotrajen spomin in mu pesmice ne grejo.Poznam take primere…
So otroci, ki ne marajo učenja pesmic na pamet…Ki so praktiki…
Jaz razumem, da otroci potrebujejo odklop.
Preveč je vsega .
[/quote]

Saj zato se pa mora učit pesmice, da natrenira spomin.
Tudi pol vsakodnevne matematike je “naučene na pamet”. Pakunga nečesa v trgovini stane 8 eur, rabiš tri komade, in takoj veš, da je to 24eur. Tega ne veš, ker bi v glavi računal na dolgo, ampak ker imaš “na pamet” shranjeno da je 3*8 enako 24. Brez treniranja spomina, bo težka kasneje v življenju.

Možno je, da ima avtorica sina, ki ima kratkotrajen spomin in mu pesmice ne grejo.Poznam take primere…
So otroci, ki ne marajo učenja pesmic na pamet…Ki so praktiki…
Jaz razumem, da otroci potrebujejo odklop.
Preveč je vsega .
[/quote]
To je res! Zato bi bilo potrebno take otroke takoj v šolo s prilagojenim programom. Če se kratke pesmice ne zmore naučit bi se ga ne smelo silit, da ga tiščijo čez devetletke, kaj šele naprej v šolo. To so revčki.


To je res! Zato bi bilo potrebno take otroke takoj v šolo s prilagojenim programom. Če se kratke pesmice ne zmore naučit bi se ga ne smelo silit, da ga tiščijo čez devetletke, kaj šele naprej v šolo. To so revčki.
[/quote]

Nas zna odpet ze od 2 leta ampak ne te verzije ki so jo dobili v soli.

Se strinjam.

Se težje bo pa tistim, ki jim starši vcepijo prepričanje, da stvari, ki so težke ali jih ne marajo, ni treba delat. Kao, naš se pa ne mara učit pesmic. Ja in? A ti pa vse maraš, kar moraš vsakodnevno narest?

Saj zato se pa mora učit pesmice, da natrenira spomin.
Tudi pol vsakodnevne matematike je “naučene na pamet”. Pakunga nečesa v trgovini stane 8 eur, rabiš tri komade, in takoj veš, da je to 24eur. Tega ne veš, ker bi v glavi računal na dolgo, ampak ker imaš “na pamet” shranjeno da je 3*8 enako 24. Brez treniranja spomina, bo težka kasneje v življenju.
[/quote]

Točno tako!


Mami pa ne bi škodilo malce obnoviti slovenščino …

New Report

Close