Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek družina Špilak, zbirajmo, ena punčka bo najbrž umrla

družina Špilak, zbirajmo, ena punčka bo najbrž umrla

Vzet razliko, dokler je še kaj za vzet. Kajti rabil je nekaj več kot dva miljona!

A če bi ljudje donirali 16 miljonov, pa bi starši pokasirali 16 miljonov, kupili nekaj hotelov, odprli igralnico in ne vem kaj še…

In kot so nekateri napisali: ostali otroci (podobni primeri) pa bodo UMRLI.

Ker je tale pokasiral za 10 otrok. Plus za dolgo časa zaj.ebal pripravljenost Slovencev, da bodo še kaj donirali. Ne sicer on, ampak lopovski starši in lopovska Palčica.

Ali res ne razumete pointa: to je tako, kot da bi enemu socialcu dal 4 miljone evrov, ostalim pa po 400 evrov.

Kaj vam je slaba, gensko predelana hrana že do konca pojedla zdravo pamet?
Nabijate pa nabijate. In seveda do nezavesti podpirate lopovski vzorec obnašanja (Bavčar, Janković). Ki žal v tej naši državi ni sporen.

Ste isti gnoji kot omenjeni lopovi. Fuj!

Nekateri ljudje pa lačni in tudi kakšen otrok bo šel rakom žvižgat!
Kot posledica tega, da ste mnogi Slovenci navadni LOPOVI!


Čaki, kakšna sramota? Vem za podjetje, kjer so se odločili, da se odpovejo novoletnim darilom in so ta sredstva nakazali na račun “humanitarnega” društva Palčice. Nakazali sami od sebe, brez da bi to obešali na zvon in si delali reklamo.

In zdaj ključno vprašanje: Zakaj ni Palčica, ko je bilo zbranega dovolj denarja za plačilo v Ameriko, račun blokirala? Zakaj ni sporočila javnosti: Zbrali smo dovolj denarja, prosim, da prenehate z donacijami.
[/quote]

Podjetij, ki se vsako leto odpovedo novoletnim darilom in dajo denar za kakšnega bolnega otroka, je veliko. Ni to samo eno podjetje, veliko je teh podjetij. Eni družini za rampo za invalidski voziček, eni družini za terapije, eni družini za komunikator. Na takšen način veliko družin z bolnimi otroki, ki imajo ogromne strošek, reši hud problem. Podjetja pomagajo. Problem nastanek, ker so ta podjetja letos dala ta denar za Krisa, čeprav je bilo za Krisa zbranega že enkrat več od potrebnega zneska. Tega zneska zdaj ne morejo dati še enkrat, količine denarja niso neomejene. Tako imaš na eni strani velik presežek, na drugi strani pa otroka, ki se mu ne bo zbral denar za komunikator, kot samo en primer.

Ne razumem. Nekomu ponavadi doniras nekaj ker imas tisto odvec. Veliko ljudi odnese stara oblacila na karitas pa se ne sekirajo kdo potem to dobi. Ravno tako smo donirali za Krisa in on je dobil kar je potreboval. Ker je denarja prevec, bodo tisto vsoto oddali drugim otrokom v stiski.

Ja veliko je takih otrok, ampak vseh pa pac ne mores resiti. Cisto realno pac nemores, veliko jih je zaradi denarne stiske ze umrlo in veliko jih se bo. Ampak glej, navsezadnje narava naredi svoje.

Mi je pa prav hecno. Ko bi vi vedeli koliko denarja vrzete v luft in ga nikoli vec ne vidite. Zdaj se pa bunite zaradi enih 5e ki ste jih donirali majhnemu otroku v stiski, zahtevate neka dokazila in nevem kaj, lepo vas prosim.

Pustite Krisa in Palcico ze enkrat pri miru.
[/quote]

In kaj ce so res odsli na dopust v Ameriko? Ja hvala bogu da lahko gredo. Starsa sta verjetno zadnje prihranke dala za sina, kdaj si bodo lahko spet privoscili take “pocitnice” kot pravite nekateri? Ali so si ga sploh kdaj ze? Nehajte bit ljubosumni. Starsa imata polno glavo skrbi, koncno je zacelo iti sinu na bolje ampak vi tega pac ne razumete ane? Zato ker nimate take izkusnje in ne veste kaj vse more clovek pretrpeti v takem obdobju.
Jaz jim pa privoscim. In dvomim da se imajo tam v ameriki kaj zlo lepo, navsezadnje so se sli boriti za otrokovo zivljenje.

NE BODO dali drugim otrokom. Poskušali bodo porabiti vse.
Ali pa bodo naredili kakšen “obvoz”, fundacijo, kakorkoli.

Samo, da zadržijo vse.

Namreč, če bi hoteli dati še komu, bi že prišli nazaj in položili račune!
Ali vsaj nekam nakazali miljonček viška…

NE BODO dali drugim otrokom. Poskušali bodo porabiti vse.
Ali pa bodo naredili kakšen “obvoz”, fundacijo, kakorkoli.

Samo, da zadržijo vse.

Namreč, če bi hoteli dati še komu, bi že prišli nazaj in položili račune!
Ali vsaj nekam nakazali miljonček viška…
[/quote]
Daleč smo priši, da ljudi boli samo denar. V celi temi gonite denar gor denar dol. Otrok je bolan. Na to ste pozabili. Niti eden ni vprašal kako mu gre, niti eden ni komentiral, da mu zdravilo očitno malo pomaga, niti eden mu ni zaželel zdravja.
SRAM VAS JE LAHKO!
Če so denar pokradli, naj za to odgovarjajo. SRAM pa je lahko vas, ki ste pozabili, da je v ozadju hudo bolan otrok, vse kar se znate pogovarjati je pa kam je šel denar.
Srčno upam, da vaš ljubljeni nikoli ne zboli. Ker gledati nekoga kako umirati na obroke pa mu ne moreš pomagati je nekaj najtežjega kar lahko človek doživi.

NE BODO dali drugim otrokom. Poskušali bodo porabiti vse.
Ali pa bodo naredili kakšen “obvoz”, fundacijo, kakorkoli.

Samo, da zadržijo vse.

Namreč, če bi hoteli dati še komu, bi že prišli nazaj in položili račune!
Ali vsaj nekam nakazali miljonček viška…
[/quote]

Jaz sem nazadnje zasledila da bodo obdarili se 4 druzine oz 5 otrok.
Ce tega ne bodo storili potem tudi jaz ne odobravam tega “zapravljanja” na Krisov racun. Naj vzame toliko kot potrebuje, ostalo pa naj oddajo drugim otrokom.

In kaj ce so res odsli na dopust v Ameriko? Ja hvala bogu da lahko gredo. Starsa sta verjetno zadnje prihranke dala za sina, kdaj si bodo lahko spet privoscili take “pocitnice” kot pravite nekateri? Ali so si ga sploh kdaj ze? Nehajte bit ljubosumni. Starsa imata polno glavo skrbi, koncno je zacelo iti sinu na bolje ampak vi tega pac ne razumete ane? Zato ker nimate take izkusnje in ne veste kaj vse more clovek pretrpeti v takem obdobju.
Jaz jim pa privoscim. In dvomim da se imajo tam v ameriki kaj zlo lepo, navsezadnje so se sli boriti za otrokovo zivljenje.
[/quote]
Katere zadnje prihranke pa sta to starša dala? Še za navaden vizum nista dala, kaj šele za kaj drugega. Ti nič ne razumeš, ampak kaj hočemo, prispevaj še kaj, da bosta lahko še malo ostala v Ameriki. Kakšna borba za otrokovo življenje, lepo prosim. Božični Čudež v LA !

In kaj ce so res odsli na dopust v Ameriko? Ja hvala bogu da lahko gredo. Starsa sta verjetno zadnje prihranke dala za sina, kdaj si bodo lahko spet privoscili take “pocitnice” kot pravite nekateri? Ali so si ga sploh kdaj ze? Nehajte bit ljubosumni. Starsa imata polno glavo skrbi, koncno je zacelo iti sinu na bolje ampak vi tega pac ne razumete ane? Zato ker nimate take izkusnje in ne veste kaj vse more clovek pretrpeti v takem obdobju.
Jaz jim pa privoscim. In dvomim da se imajo tam v ameriki kaj zlo lepo, navsezadnje so se sli boriti za otrokovo zivljenje.
[/quote]
Dejta se vedve zmenit, kaj je tako hudo tema dvema staršema. Otrok še dve leti ni star, pa jima je tako hudo. Hudo je staršem v uvodni temi, zaradi katerih se je začela tale debata in ne dvema fičfiričoma, ki sta šla po svetu za vaš denar.

Tako je, denar je od Krisa, zdaj si lahko mirne duše kupijo starši še vilo na Beverly Hillsu, saj je denar njihov in lahko počnejo z njim kar hočejo. Ostali naj se pa hebejo!

Slovenija je bogata država, bomo že še zbirali prispevke naknadno še za ostale otroke… 😀

In kako naj bi mi vedeli, da je zbranih skoraj še enkrat več sredstev, če so pa nažigali še en teden po tem ko je bilo dovolj zbranega?!
[/quote]

Zaradi mene naj delajo z denarjem kar želijo. Plačali so zdravilo, kar je najpomembnejše. nekaj malega imajo za bivanje in terapije. Hvalabogu.

Ostali naj pa zbirajo zase, naj se potrudijo in bodo dobili tudi oni. Kje pa piše, da je moj denar namenjen tudi komu drugemu? Nikjer.

Hudo bolan otrok je bil v tem primeru, zelo preračunljivo, izbran kot magnet za nabiranje miljonov.

In projekt je, kot beremo, popolnoma uspel.

Ampak ta “projekt” je, kot beremo, zahebal vsaj 10 drugih otrok, ki ne bodo dobili niti 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} donacij, kot bi jih sicer.

Tu je problem, ne v bolezni fantka. Problem so POSLEDICE tega primera.


Daleč smo priši, da ljudi boli samo denar. V celi temi gonite denar gor denar dol. Otrok je bolan. Na to ste pozabili. Niti eden ni vprašal kako mu gre, niti eden ni komentiral, da mu zdravilo očitno malo pomaga, niti eden mu ni zaželel zdravja.
SRAM VAS JE LAHKO!
Če so denar pokradli, naj za to odgovarjajo. SRAM pa je lahko vas, ki ste pozabili, da je v ozadju hudo bolan otrok, vse kar se znate pogovarjati je pa kam je šel denar.
Srčno upam, da vaš ljubljeni nikoli ne zboli. Ker gledati nekoga kako umirati na obroke pa mu ne moreš pomagati je nekaj najtežjega kar lahko človek doživi.
[/quote]

Jaz obsojam tole gonjo proti Krisovim staršem in nič lepega ne bi mogla povedati o teh ženskah, ki tukaj pišejo grozne stvari na njihov račun, ampak ti pa tudi nimaš prav. Napisala si, da je otrok bolan in to je res, otrok je bolan. Ni pa to edini bolan otrok v Sloveniji, da starši rabijo pomoč. In zato ni prav, da je pri Krisu dva milijona presežnega denarja, medtem ko ena družina bi rabila pa pet tisoč evrov pomoči, je pa ne bo dobila. Krisu je zdravilo dobil, on ne bo nič oškodovan, če se zdaj tudi drugim pomaga.

Hudo bolan otrok je bil v tem primeru, zelo preračunljivo, izbran kot magnet za nabiranje miljonov.

In projekt je, kot beremo, popolnoma uspel.

Ampak ta “projekt” je, kot beremo, zahebal vsaj 10 drugih otrok, ki ne bodo dobili niti 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} donacij, kot bi jih sicer.

Tu je problem, ne v bolezni fantka. Problem so POSLEDICE tega primera.
[/quote]
Torej trdiš, da se je vsak mesec za otroke nabralo 4 milijone evrov, ta dotični mesec pa je bilo na ta račun oškodovanih veliko otrok. Projekt je nabral denar, ker so vsi delali reklamo in je bil odmeven. Drugače tega denarja ne bi bilo in noben otrok ne bi dobil čisto nič več.
In kakor vem bodo denar dali še petim otrokom. Tako, da se nehajte izmišljevati.

Nekaj malega, praviš? Zgolj en majhen miljonček?

Družina Špilak pa je zbrala celih 2000 evrov.

Si brezupen, naiven bedak. Budalo z okvaro možgan.

Bomo očitno morali zbirati tudi za tebe. Za presaditev glave.

Jaz obsojam tole gonjo proti Krisovim staršem in nič lepega ne bi mogla povedati o teh ženskah, ki tukaj pišejo grozne stvari na njihov račun, ampak ti pa tudi nimaš prav. Napisala si, da je otrok bolan in to je res, otrok je bolan. Ni pa to edini bolan otrok v Sloveniji, da starši rabijo pomoč. In zato ni prav, da je pri Krisu dva milijona presežnega denarja, medtem ko ena družina bi rabila pa pet tisoč evrov pomoči, je pa ne bo dobila. Krisu je zdravilo dobil, on ne bo nič oškodovan, če se zdaj tudi drugim pomaga.
[/quote]
Se popolnoma strinjam, vendar nabirka je bila za Krisa. Se sploh zavedate koliko društev vsak mesec potrebuje denar in ga ne podarimo 4 milijone. Ko pa je bila priložnost za reklamo so vsi darovali za Krisa, ker se je povsod o tem pisalo. Vsak mesec otroci potrebujejo denar, obnašate se kot, da je Kris vzel denar, k je bil namenjen drugim. Vzeli so denar, ki je bil namenjen njim. In menda bodo pomagali drugim otrokom tudi, čepraav je bila nabirka zanj.

Ne vem od kje trolkam ideja, da zaradi donacij Krisu ostali otroci ne bodo zbrali donacij? Ljudje nimajo problemov s porabo darovanega denarja Krisu (razen nekaj vas, pokvarjenih hudičevk, ki niste darovale nič), in je do zdaj še vsak otrok, ki je potreboval zdravljenje, dobil denar.

Je pa res, da če bo javnost izvedela, katera mama piše te svinjarije po MON-u in 24 UR, ta otrok ne bo dobil ničesar. Zaradi materine žlehtnobe.

Zaradi mene naj delajo z denarjem kar želijo. Plačali so zdravilo, kar je najpomembnejše. nekaj malega imajo za bivanje in terapije. Hvalabogu.

Ostali naj pa zbirajo zase, naj se potrudijo in bodo dobili tudi oni. Kje pa piše, da je moj denar namenjen tudi komu drugemu? Nikjer.
[/quote]

Moj denar, ki sem ga jaz donirala, pa za razliko od tebe je namenjen komu drugemu, če ima Kris skoraj dva milijona presežka in ima skoraj dva milijona presežka. Če bi Palčica takoj sporočila, da že imajo dva milijona, bi jaz od tistega trenutka naprej pošiljala sporočila za kakšnega drugega otroka, ne več za Krisa ki je imel že dovolj. Sigurno ne bi še naprej pošiljala, da bi se zbralo štiri milijone.

Nekaj malega, praviš? Zgolj en majhen miljonček?

Družina Špilak pa je zbrala celih 2000 evrov.

Si brezupen, naiven bedak. Budalo z okvaro možgan.

Bomo očitno morali zbirati tudi za tebe. Za presaditev glave.
[/quote]

Špilakovi imajo zdravljenje za sina brezplačno. Če pa bodo potrebovali denar za bivanje (zaenkrat jim ni treba plačati) , ga bodo dobili.

Seveda ne moreš darovati.
Lahko pa izražaš lažno sočutje.

Vse se da, če se hoče. Če se pa noče, se najde 1000 izgovorov.
[/quote]

Prvič, moje sočutje ni lažno, ampak pristno.
Drugič: Ne iščem izgovorov. Res ne morem darovati, ker imam tudi jaz omejeno “vrečo”, iz katere jemljem. Če darujem za to družino, bo zmankalo za tiste namene, za katere vedno darujem.


kakšna pokvarjena hudičevka je potem šele palčica, ki je humanitarka (vsaj razglaša se za to), in ima krepke presežne dnarje, in ne pomaga. Si vse povedala.

Slovenci ne živijo v luksuzu, večina ne, in če ne pomagajo, ker ne morejo in se že sami težko prebijejo čez mesec, potem zato niso hudičevi – ampak imajo vso pravico in dolžnost najprej sami zase poskrbet, v tem ni nič slabega in jim ne rabiš ti nesramnica nabijati nobene vesti.

Če humanitarci ne pomagajo pa imajo, morajo oni imeti še kako slabo vest.
Svoj zapis si preberi še desetrkart ker je hudoben in žlehtnoben.

Ljudje pa so jasno povedali,da nimajo doma vreče brez dna in ne morejo vsak mesec darovati naokoli, in več jih je že javno povedalo v komentarjih,da ne dajo, ker ima humanitarka Štoka naš presežni denar in naj ona pomaga.


Tako je.
Sicer pa se zagovorijo sami.
Zadnjič se je mamica v videu hvalila kako zdaj začenja s fizioterapijami in da so doma v apartmaju omejeni, ker ne morejo delati vseh vaj, saj nimajo žoge in rekvizitov, ki jih imajo doma in jih niso prinesli…
čudno res prav nič skrbno ravnanje staršev – če veš, da bo otrok imel tam fizio in imaš rekvizite doma, jih pač spakiraš za v ZDA – saj je zdravje prvo. Sploh ob dejstvu da so imeli zasebni avion in s tem ni bilo omejitve za prtljago s strani prevoznika.
To je en argument

drugo pa – če že nisi bila toliko odgovorna ,da bi spakirala vse to zraven bi pa tam kupila – a nimaš za eno žogo terapevtsko… če je za vse druge pi.zdarije denar in preseravanje, bi pa imela lahko tudi za te pripomočke, saj vendar gre za otrokovo zdravje. ne ampak onadva bosta otroka zdaj 4 mesece raje pustila brez vsega in vaj, ki bi bile ključne za njegovo zdravje.

Tu se vidi,da si sproti izmišljujejo – ker noben odgovorne starš ne bi tako ravnal, ampak bi mu bilo na prvem mestu zdravje lastnega otroka.

Moje osebno mnenje pa je, da so šli zimo pri nas preživeti na toplo na naše stroške – in jih zato ravno do marca ne bo. Ker odgovorni starši bi prišli tudi čimprej nazaj in imeli tukaj lahko vse te kontrole in tudi plačane terapije s strani zdravstva, ki bi bile strokovne in z vsemi rekviziti.
[/quote]

A ni kriskov tata rekel …. da je point, da gredo v Ameriko … v Disnaylad?
Je sploh omenil kdaj sinovo “zdravje”?
Mama pa je govorila o skladkih skrbeh, kljub “zelo bolnemu otroku”.
Tega enostavno ne razumem???

Gospa učiteljica Štoka pa sigurno ve, da se ne sme delati razlik med otroki.
Tako, da sem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, da bo v dotičnem primeru pomagala z konkretnimi denarnimi prispevki.

PS
Se pa v celoti strinjam s tvojim zapisom.

Zaradi tebe, ki tukaj noriš in pišeš ogabne stvari o Krisovi družini že tri mesece, je normalna debata o tej zadevi popolnoma nemogoča.

Prvič, moje sočutje ni lažno, ampak pristno.
Drugič: Ne iščem izgovorov. Res ne morem darovati, ker imam tudi jaz omejeno “vrečo”, iz katere jemljem. Če darujem za to družino, bo zmankalo za tiste namene, za katere vedno darujem.
[/quote]

Izgovori.


Torej trdiš, da se je vsak mesec za otroke nabralo 4 milijone evrov, ta dotični mesec pa je bilo na ta račun oškodovanih veliko otrok. Projekt je nabral denar, ker so vsi delali reklamo in je bil odmeven. Drugače tega denarja ne bi bilo in noben otrok ne bi dobil čisto nič več.
In kakor vem bodo denar dali še petim otrokom. Tako, da se nehajte izmišljevati.
[/quote]
Res ne bo dobil noben otrok čisto nič več. Čisto prav imaš. Čisto nič, nikoli več! In petim otrokom ga bodo dali točno toliko, da jim ne bo potrebno opraviti glede na sredstva na računu revizije. Zunanje seveda. To bo!


Nihče ne piše ogabnih stvari o Krisovi družini, samo komentiramo dejstva in njihovo obnašanje in ravnanje z doniranim denarjem ter ravno tako obnašanje palčice.


Res ne bo dobil noben otrok čisto nič več. Čisto prav imaš. Čisto nič, nikoli več! In petim otrokom ga bodo dali točno toliko, da jim ne bo potrebno opraviti glede na sredstva na računu revizije. Zunanje seveda. To bo!
[/quote]
Pet otrok sploh po mojem ne obstaja, to je samo pravljica za ljudstvo, da bi nasedlo in verjelo kako ona pomaga iz presežnega denarja. če bi obstajali, bi imeli imena in priimke, bi jasno pokazali koliko in komu so darovali. saj se je tako hvalila s transparentnostjo – vidiš da je ni. Ni ime ni donacij. je samo izmišljena zgodbica o petih otrocih.

New Report

Close