Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek družina Špilak, zbirajmo, ena punčka bo najbrž umrla

družina Špilak, zbirajmo, ena punčka bo najbrž umrla

Zaradi mene naj delajo z denarjem kar želijo. Plačali so zdravilo, kar je najpomembnejše. nekaj malega imajo za bivanje in terapije. Hvalabogu.

Ostali naj pa zbirajo zase, naj se potrudijo in bodo dobili tudi oni. Kje pa piše, da je moj denar namenjen tudi komu drugemu? Nikjer.
[/quote]
Empatija, pa odprto srce, pa dobrota. To je vse, kar se pritiče takim kot si ti! Sama dobrota te je. Še dobro, da taki živijo med nami. Posebej me je razveselil tvoj stavek:“Ostali naj pa zbirajo zase, naj se potrudijo in bodo dobili tudi oni.
To res kaže na tvojo neskončno od od boga dano dobroto.


Res ne bo dobil noben otrok čisto nič več. Čisto prav imaš. Čisto nič, nikoli več! In petim otrokom ga bodo dali točno toliko, da jim ne bo potrebno opraviti glede na sredstva na računu revizije. Zunanje seveda. To bo!
[/quote]
5*25.000=125.000 eur

Hudo bolan otrok je bil v tem primeru, zelo preračunljivo, izbran kot magnet za nabiranje miljonov.

In projekt je, kot beremo, popolnoma uspel.

Ampak ta “projekt” je, kot beremo, zahebal vsaj 10 drugih otrok, ki ne bodo dobili niti 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} donacij, kot bi jih sicer.

Tu je problem, ne v bolezni fantka. Problem so POSLEDICE tega primera.
[/quote]
Ne trudi se! Nima smisla, počakajmo kaj bo ugotovil FURS ! Mogoče celo tožilstvo. Policija v predkazenskem postopku. Pustimo se presenetiti.
Posledice pa so vidne in še bodo. Na kar smo nekateri od vsega začetka tega Božičnega čudeža opozarjali. Ampak point je fmerika!

Hudo bolan otrok je bil v tem primeru, zelo preračunljivo, izbran kot magnet za nabiranje miljonov.

In projekt je, kot beremo, popolnoma uspel.

Ampak ta “projekt” je, kot beremo, zahebal vsaj 10 drugih otrok, ki ne bodo dobili niti 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} donacij, kot bi jih sicer.

Tu je problem, ne v bolezni fantka. Problem so POSLEDICE tega primera.
[/quote]

Se strinjam.
Trkali so na čustva ljudi, da se denar donira za ZDRAVILO.
Iz preostanka se sedaj črpa denar za osebne stroške povezane s zdravljenjem.
To je nateg in posledice bodo vidne pri drugih takih humanitarnih nabiranjih.

In kaj ce so res odsli na dopust v Ameriko? Ja hvala bogu da lahko gredo. Starsa sta verjetno zadnje prihranke dala za sina, kdaj si bodo lahko spet privoscili take “pocitnice” kot pravite nekateri? Ali so si ga sploh kdaj ze? Nehajte bit ljubosumni. Starsa imata polno glavo skrbi, koncno je zacelo iti sinu na bolje ampak vi tega pac ne razumete ane? Zato ker nimate take izkusnje in ne veste kaj vse more clovek pretrpeti v takem obdobju.
Jaz jim pa privoscim. In dvomim da se imajo tam v ameriki kaj zlo lepo, navsezadnje so se sli boriti za otrokovo zivljenje.
[/quote]

starša imata polno glavo …. sladkih skrbi.
sploh ne vem, kaj naj si mislim?
a je to bil hec?


Nihče ne piše ogabnih stvari o Krisovi družini, samo komentiramo dejstva in njihovo obnašanje in ravnanje z doniranim denarjem ter ravno tako obnašanje palčice.
[/quote]

Tako.
Komentiramo oz. pišemo samo to, kar smo videli in slišali.
Nič izmišljenega.
Gola dejstva.
In če so te slišane in videne stvari … ogabne stvari … potem se je krepko za zamislit.

starša imata polno glavo …. sladkih skrbi.
sploh ne vem, kaj naj si mislim?
a je to bil hec?
[/quote]

Ko ti zboli otrok, sploh v tako resnem stanju, gres cez neko obdobje psihicnega mucenja in nenehnega skrbenja. Ne mi rect, da ti otrok tako zboli pa receh: eh bo ze?

Izgovori.
[/quote]

Zakaj misliš, da gre za izgovore? Mogoče pa ne more donirati, ker ne donira za ljudi. Tak primer je pri meni. Tudi jaz nisem donirala ne za Krisa, ne za tole družino z ubogo punčko, ne za Gala… ker doniram samo za živali.
No, ampak potem bi bilo bolj pravilno, če bi nekdo napisal, da noče donirati, ne pa, da ne more.

Se strinjam.
Trkali so na čustva ljudi, da se denar donira za ZDRAVILO.
Iz preostanka se sedaj črpa denar za osebne stroške povezane s zdravljenjem.
To je nateg in posledice bodo vidne pri drugih takih humanitarnih nabiranjih.
[/quote]
Nobenih palčic sralčic goljufalčic več, temveč se odpre “vmesni” račun, katerega naj vodi nek upokojen računiovodja, ali mogoče notar.

Staršem se da na račun 500€ (ne pa 4 miljone!!!) akonatacije, potem pa se jim izplačuje le toliko oz. tisto, za kar prinesejo predračune/račune.

In seveda le če je to strošek, ki paše sem, ne pa večerja za 4 osebe v luxrestavraciji, ali taxi Koper – Murska Sobota, ali najdražja zimska puhovka za očeta, ali zimske gume za avto.

Fašizem? Ne, le zdrava pamet.

Nekateri namreč težko zaslužijo 700 evrov mesečno, nekaterim ne ostane niti 30€ mesečno, eni pokvarjenci od staršev pa bi se šli Jankoviće… Na tuj račun.
Oziroma na račun njihovega bolnega otroka.

Nisem tako bogat, da bi kar talal, se glasi prevod izjave nekega ameriškega miljonarja. Prav ima!


Nobenih palčic sralčic goljufalčic več, temveč se odpre “vmesni” račun, katerega naj vodi nek upokojen računiovodja, ali mogoče notar.

Staršem se da na račun 500€ (ne pa 4 miljone!!!) akonatacije, potem pa se jim izplačuje le toliko oz. tisto, za kar prinesejo predračune/račune.

In seveda le če je to strošek, ki paše sem, ne pa večerja za 4 osebe v luxrestavraciji, ali taxi Koper – Murska Sobota, ali najdražja zimska puhovka za očeta, ali zimske gume za avto.

Fašizem? Ne, le zdrava pamet.

Nekateri namreč težko zaslužijo 700 evrov mesečno, nekaterim ne ostane niti 30€ mesečno, eni pokvarjenci od staršev pa bi se šli Jankoviće… Na tuj račun.
Oziroma na račun njihovega bolnega otroka.

Nisem tako bogat, da bi kar talal, se glasi prevod izjave nekega ameriškega miljonarja. Prav ima!
[/quote]
Tako je. Dobro napisano!

Zakaj misliš, da gre za izgovore? Mogoče pa ne more donirati, ker ne donira za ljudi. Tak primer je pri meni. Tudi jaz nisem donirala ne za Krisa, ne za tole družino z ubogo punčko, ne za Gala… ker doniram samo za živali.
No, ampak potem bi bilo bolj pravilno, če bi nekdo napisal, da noče donirati, ne pa, da ne more.
[/quote]

Ja, tako je.
Noče(-te), ne pa ne more(-te).
Kar je čisto sprejemljiva možnost, da se razumemo.

Moti me to že praktično obvezno pisanje, kako se vam vsi smilijo, kot da se morate komu opravičiti, če se odločite nedarovati za neko nabirko.

Ker, kot že napisano, če bi želeli, bi našli v nek način in darovali vsaj nek minimalni znesek, ne pa pisali kup izgovorov.

dobra provokativna tema, da majhni kužki lahko glasno lajajo.

Krisu pa iz srca želim da bi mu zanj doniran denar prinesel čim več zdravja.


Majhne duše pa privoščijo, a ne? To bo!


Kaj je bilo narobe? Vsi, ki smo darovali, smo nabirali za zdravilo, ne pa za počitnice v Ameriki. Občutek imam, da so nas nategnili. Res je, da me ne bo pobralo zaradi tistih par evrov. Verjamem pa, da veliko ljudi, vključno z mano, zdaj ne bo več darovalo niti centa. Dam samo še za živali.
[/quote]

Če ste darovali, ste darovali. V to vas ni nihče prisilil. To kar pa dela zdaj dežela na sončni strani alp je pa absurd.
Dragi moji! Vaše zdravstvo je brezplačno. Naše ni. Pri nas se že zgolj recept plača participacije šest evrov.
Fizioterapije (moja mami se je zlomila roko) je imela dva meseca fizioterapij!
Po vsaki operaciji skoraj, vam že pridejo brezplačne terme.
Koga vi nategujete?
Zakaj zbirate nek denar, če je zdravstvo v slo brezplačno?
Zdravljenje v tujini? Zakaj že? Kaj ima Italija in Avstrija toliko boljšega kot Slovenija? Nehajte. ne poznate zadev.
Darujte! Noben problem, samo potem se ne vtikajte kam je šel vaš drobiž. Pusti na miru, dal si – dal si. Kaj te briga kako ga bodo porabili. Saj nisi podpisal pogodbe.
Mnogo, preveč in še več takih zgodb poznam, ko je bil kdo dejansko bolan in se NI VEČ DALO POMAGAT.
Seveda pa pridejo vedno ob takih situacijah na plan razne združbe, ki začnejo ponujati neke “dohtarje”, ki bi pa z nekim zvarkom pa mogoče lahko rešili. Ampak to je dragoooo. Kaj je drago? Zvarek? Dajte no!
Starši (vsak) bi probali vse, ampak malo je takih, ki rečejo- žal ne da se pomagat.
Poznam zgodbo, kjer je družina prodala hišo, kmetijo in vikend, da bi hčerki plačali zdravljenje v neki državi, ko so nakazali denar in vse, pa ta gmail ni več obstajal. Ne serite, resno.
Doniram, če je problem hrana, plačam položnice, če je problem elektrika, tudi na posvet sem že vzel kakega slovenskega otroka mimo vrste in brezplačno. Nikdar pa nisem lagal in nakladal, da se to da rešit in da mogoče obstaja možnost.
Zame je – da se pozdravit in NE, ne da se pozdravi. Preživite kvaliteten čas in pika amen, kolikor ga še imate.
Vsak dan nova zgodba v vaših medijih. A ste mogoče pozvali ta medij, da bi šel do petih fizioterapevtov in rekel, a bi vi zastonj tega fantka vzeli? Pa bi fizioterapevtu naredili malo reklame in stvar bi stekla.
A ste pozvali državni zbor, ministra – če bo kaj doniral? A ste pozvali zavarovalnice, če bi donirali?
Nehajte, društva za pomoč vam rastejo iz dneva v dan. Pa a ste res tako čoravi, da ne vidite, da nekdo na ta račun služi?
Ma dej… Nimam besed.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University


Majhne duše pa privoščijo, a ne? To bo!
[/quote]
je mar bolje lajat?

da si Larisa Štoka sproti izmišljuje stvari in zgodbe o pomoči:
tole je njena objava iz dne 28.11. na njenem fb
Larisa Štoka
28. november ob 11:11 ·
🥰KRIS – za Krisove prijatelje🥰
V šopku jabolk navdiha, ki jim bomo pomagali je 5 otrok, ki si želijo živeti srečen in prijazen vsakdan. Kris je s svojo zgodbo omogočil, da pomagamo naprej. Otroci našega šopka potrebujejo terapije z matičnimi celicami. Med jabolki navdiha so štirje dečki in ena deklica. S hvaležnimi in srčnimi starši se že dogovarjamo in iščemo prijazne načine zdravljenja. Veseli smo, da lahko skupaj pomagamo in rišemo nove nasmehe na obrazih otrok.

Srečni do neba in še več 🦋
vir: njen fb
Kjer jasno napiše in pove,da je izbrala 5 otrok – in da vsi otroci potrebujejo zdravljenje z matičnimi celicami.

danes kaj je mogoče prebrati v medijih, kaj izjavlja prav ona sama – kdo je teh pet oseb in kakšne težave imajo:
Različne diagnoze, skupen avtizem
Diagnoze so različne, skupen jim je avtizem. V naslednjih dneh pa bo po denar dobilo še pet otrok. »Oziroma štiri družinice, kajti dva dečka sta dvojčka. Nekatere mi je že uspelo spoznati, veselim pa srečanja z drugimi otroki. Pomagali jim bomo pri zdravljenju in rehabilitaciji, ki jo bodo nujno potrebovali,« je za MMC RTV SLO povedala Larisa Štoka.
https://maribor24.si/slovenija/krisova-palcica-pomagalcica-bo-pomagala-se-petim-otrokom

Ta ženska se očitno dela norca in se sama zapleta v lastnih lažeh – zadnjič vsi izbrani, ki jih je kao izbrala v njen šopek v katere bbira bolne otroke (grozljivo izražanje njeno), so vsi takšni, ki potrebujejo zdravljenje z matičnimi celicami, danes pa razlaga v medije, da je vsem skupen avtizem. Črno na belem samo povzetek njenih izjav, očitno si sproti izmišljuje stvari, se pretvarja in očitno ni iskrena, zavaja, itd. Bolj se zapleta se hoče potrditi v medijih, bolj se sama zapleta v lastnih izjavah in tako kaže na očitne laži.

Kaj bi dal da bi si krisovi starši po vrnitvi kupili novega poršeja za 90.000€. Ta forum bi razneslo zaradi jeznih MON ker njihov dnar ni bil transparentno porabljen hahaha!

Jas da ga imam (poršeja) bi jim ga podarila, da jih zares raznese 🙂


Daleč smo priši, da ljudi boli samo denar. V celi temi gonite denar gor denar dol. Otrok je bolan. Na to ste pozabili. Niti eden ni vprašal kako mu gre, niti eden ni komentiral, da mu zdravilo očitno malo pomaga, niti eden mu ni zaželel zdravja.
SRAM VAS JE LAHKO!
Če so denar pokradli, naj za to odgovarjajo. SRAM pa je lahko vas, ki ste pozabili, da je v ozadju hudo bolan otrok, vse kar se znate pogovarjati je pa kam je šel denar.
Srčno upam, da vaš ljubljeni nikoli ne zboli. Ker gledati nekoga kako umirati na obroke pa mu ne moreš pomagati je nekaj najtežjega kar lahko človek doživi.
[/quote]

V bistvu sploh ni toliko problem denar, ampak KRIVICA, to ljudi boli.
Ce bi bilo kaj pravice v tej drzavi, se vsaj še naslednje leto ne bi vec nic zbiralo, ker se je nabralo vec kot dovolj denarja še za ostale otroke in druzine. Ampak ne, ljudje smo narejeni za ustvarjat krivico, ceprav nas le ta najbolj boli…

Hm ja, nikjer ne piše, da bo Kris zrasel v vzornega državljana, kaj pa, če bo lump v odrasli dobi. 😉
Potem pa bi bilo besed, za koga smo zbirali 😀

Se samo meni zdi, ali zdaj fant nekam hitro okreva? Res prav čudežno hitro? Sem napovedala nekaj takega, ko se je vse skupaj začelo, še vedno vztrajam pri takrat zapisanem… Res… Ekspresno hitro okrevanje…

V bistvu sploh ni toliko problem denar, ampak KRIVICA, to ljudi boli.
Ce bi bilo kaj pravice v tej drzavi, se vsaj še naslednje leto ne bi vec nic zbiralo, ker se je nabralo vec kot dovolj denarja še za ostale otroke in druzine. Ampak ne, ljudje smo narejeni za ustvarjat krivico, ceprav nas le ta najbolj boli…
[/quote]

Krivica? Tisti ki so darovali so vedeli kaksna vsota je potrebna in da je ta vsota namenjena samo enemu decku. Ta vsota je dokaj hitro rasla, tisti ki je sledil je dobro vedel da bo denarja vec, kot ga potrebujejo. A takrat pa ljudje niso pomislili kaj bo z odvecnim denarjem?

V bistvu sploh ni toliko problem denar, ampak KRIVICA, to ljudi boli.
Ce bi bilo kaj pravice v tej drzavi, se vsaj še naslednje leto ne bi vec nic zbiralo, ker se je nabralo vec kot dovolj denarja še za ostale otroke in druzine. Ampak ne, ljudje smo narejeni za ustvarjat krivico, ceprav nas le ta najbolj boli…
[/quote]Krivica?
Kaksna krivica?
Tista, ki ste si jo izmislile ti in tvoje tri pajdašice?
Nobene krivice ne obcutimo darovalci.
Zakaj lazes v nasem imenu.
Ce ti je tako zal peti evrov ki si jih nakazala pisi ti bodo vrnili.
Zdj pa sibam, ker sem Bozicek za en dan. Ti? Ti si naredila ze kaj dobrega to leto?

Ta tema je o družini Špilak!

Za Krisa imate odprti vsaj dve drugi temi.
Če ju ne najdete, preberite naslove tem in odprite tiste, kjer je napisano fantkovo ime!


Nobenih palčic sralčic goljufalčic več, temveč se odpre “vmesni” račun, katerega naj vodi nek upokojen računiovodja, ali mogoče notar.

Staršem se da na račun 500€ (ne pa 4 miljone!!!) akonatacije, potem pa se jim izplačuje le toliko oz. tisto, za kar prinesejo predračune/račune.

In seveda le če je to strošek, ki paše sem, ne pa večerja za 4 osebe v luxrestavraciji, ali taxi Koper – Murska Sobota, ali najdražja zimska puhovka za očeta, ali zimske gume za avto.

Fašizem? Ne, le zdrava pamet.

Nekateri namreč težko zaslužijo 700 evrov mesečno, nekaterim ne ostane niti 30€ mesečno, eni pokvarjenci od staršev pa bi se šli Jankoviće… Na tuj račun.
Oziroma na račun njihovega bolnega otroka.

Nisem tako bogat, da bi kar talal, se glasi prevod izjave nekega ameriškega miljonarja. Prav ima!
[/quote]

Točno tako.

New Report

Close