Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Družine

Družine

Prababi tu se strinjam s teboj.
Meni je všeč tale rek: “Ko sem bil mlad sem imel pet idej kako vzgajati otroke, sedaj imam pet otrok in nobene ideje več !.”

Julči!

Sedaj, če nimaš več drugih idej, moraš poskrbeti zase.

Poznaš rek?

Ena MATI, je lahko poskrbela za 10 otrok, 10 otrok pa ne more za MATI.

Tako nekako je bilo zapisano. Ha, ha, jaz jih nimam 10.

Lep dan ti želim.

Imam tri, pa si ne delam utvar , da bodo skrbeli zame, vesela bom , če bodo v tem svetu uspeli poskrbeti zase in za svoje otroke…..ko jih bodo, upam, imeli.
Tisti rek, ki si ga navedla je veljal za včasih, ko so bile v modi razširjene družine, danes pa ni več “moderno”, da živijo otroci s “tastarimi”.
Da se navežem na zgornje vprašanje.Ne samo politiki, tudi marsikateri zaposlen si danes težko ustvari “idealno družino”. Kjer vse klapa in štima. Potrebno je ogromno energije, pa kakšna babica tudi prav pride….
Sicer pa ni nujno, da je politik brez družine slab politik.važno je kakšen je človek po srcu !

Mladi so sedaj ubogi, poglej kdaj pridejo iz službe zaradi takega delovnega časa. Preden pripeljejo domov otroke iz vrtcev ali šole, je ura pol petih, pa so zgodnji.
Ja ja, tudi babice, pridejo prav, pa prababice tudi, ko ostanejo v kolonah avtomobilov, vrtec se pa zapira. Še dobro, da sebe okomandirajo.
Jaz sem velikokrat šla tudi po pravnukinje, sedaj ne več, pridejo same, so že od tretjega razreda dalje. Vnuke, pa takrat spotoma iz službe.

Ni kaj, tako je.

Lepo se imej!

Ma daj, vsi teli kvazikrščanarji se potikajo naokoli s svojimi priležnicami. Dragi državljani pa vse to lepo plačujemo. Dragi državljani, za katere jim je mimogrede malo mar pa naj bi bili vsi po vrsti cerkveno poročeni, srečno tihi in s krdelom otrok. Verjeli naj bi v boga in v srceparajoče filme kot bo nocoj, ki naj bi jih skrbno posneli za prihodnje rodove.
Tako politikom kot vsem običajnim državljanom zaškriplje v družini.
Bog stoji pač nekaterim malo manj, nekaterim pa malo bolj ob strani.

Nihče ti ne oporeka, da družina z enim otrokom ni lepa, še lepša je pa z najmanj dvema.
A na način, da bi imela vsaka družina le enega otroka (kar se bo kmalu zgodilo) bomo penzionisti takrat reveži, verjetno pa tudi naši otroci, saj jim bodo vse pobrali, kar bodo zaslužili.

Kaj čmo, takšni smo, takšno imamo.


Kaj nakladaš. prebivalstvo Slovenije se ne zmanjšuje, pampak počasi raste.

Pokojninski sistem nima kaj propast. Če vlada pametno vlaga naš denar, ki ga plačujemo za svoje penzije, bo denarja za penzijjeleta 2050 čez glavo.[/quote]

Da vlada pametno nalaga naš denar? Ma ne se hecat no.

Kaj čmo, takšni smo, takšno imamo.


Kaj nakladaš. prebivalstvo Slovenije se ne zmanjšuje, pampak počasi raste.

Pokojninski sistem nima kaj propast. Če vlada pametno vlaga naš denar, ki ga plačujemo za svoje penzije, bo denarja za penzijjeleta 2050 čez glavo.[/quote]

To drugo ni res.To, kaj ti zdaj plačuješ za penzijo, se sproti porablja za potrebe sedanjih upokojencev.Ko boš ti šel v penzijo (mislim, da ne tako zelo kmalu, kolikor s ete spomnim hehe), zate ne bo kaj dost ostalo.[/quote]

Jaz plačujem za SVOJO penzijo. Pravzaprav mi obrok država kar sama vzame od moje plače. In odvisno od tega, koliko plačujem in koliko časa plačujem, bom imel tud višino penzije.
Plačevanje za penzijo je zavarovanje za primer starosti.
Kako država ta denar porabi ali vlaga me ne zanima, ko bom izpolnjeval pogoje za penzijo, jo bom hotel imet.

Da penzije ne bo??? Tudi možno, ampak to je tako, kot če bi ti zavaroval avto, leta plačeval premijo, in ko bi avto razbil bi pa zavarovalnica rekla da škode ne moreš dobit povrnjene, ker so tvoj denar že zapravili za nekaj ali nekoga drugega.

Kako država ravna z denarjem, ki ga dobi od mene za MOJO ponzijo je njen problem. Če takrat denarja v pokojninskem skladu ne bo imela, ali ga je slabo obračala, naj ga pa vzame kje drugje. Če sem za SVOJO penzijo plačeval jo hočem imet in pika.

No saj je s stebri popolnoma enako. Sedaj se vanje samo steka denar, ven se pa penzij izplača malo. In ta denar se nekam porabi ali investira.
Ko bodo pa ti ljudje, ki danes vplačijejo v pokojninske stebre izpolnili pogoje za penzijo, se pa tud kdo lahko spomni, da denarja ni dovolj in da je vplačil manj, kot naj bi bilo izplačil. Kaj boš pa takrat rekel?
Ali pa ti kakšna inflacija v nekaj mesecih uniči vse, kar si privarčeval. Tud to smo že doživeli. Al pa se spomni hrvaških varčevalcev LB.

Lahko pa bi naprimer država, če bi ji zmanjkalo denarja podržavila kakšna podjetja, naprimer tista, ki so jih z lastnim delom ustvarili delavci med letom 1945 in 1991. Podjetja, ki so bila v družbeni lasti je Peterletova vlada najpej podržavila, (delavcem vzela ali ukradla kakor hočeš), in nato privatizirala. Tistim ki so jih ustvarili pa dala malovreden certifikat, ki je predstavljal le delček takrat ljudem odvzete lastnine.

No to premoženje bi lahko v bodočnosti komot porabili za pokojnine. Kaj misliš?[/quote]

Žal te ne zanima, kako država porablja tvoj denar, enako kot zavarovalnice, ko pa razbiješ avto hočeš imeti denar. Jasno. A koliko ga dobiš, če ga sploh dobiš je pa drugo vprašanje saj najdejo čuda izgovorov, da ti ne plačajo ali pa plačajo premalo ali manj. Enako bo s pokojninami.

Kaj čmo, takšni smo, takšno imamo.

O tej temi smo že pisali, saj visoko izobražen kader redko kdaj poprimejo za delo, ki je nižje rangirano od njihove izobrazbe.

Kaj čmo, takšni smo, takšno imamo.

Hehe, počasi mi postaja jasno zakaj se je Drnovšku krnaenkrat prikazala nepoznana hči! Protokoli namreč zahtevajo srečanja sam-sam ali pa par-par. In so Janezu očitno dali eno spremljevalko enkrat… 🙂

Politikova družina je njegova ali njena zasebna stvar, v katero se javnost nima kaj vtikat. Saj volimo posameznike, ne pa plemiških dinastij. Protokol, ki zahteva sodelovanje družinskih članov, je pa ostanek starih časov in bo prej ali slej izumrl.

New Report

Close