Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dvig prsi

Dvig prsi

Se strinjam – glede estetskih operacij ko čist ok punce grejo npr povečat joške, ki jih moti, da so premajhne…potem jh pa to kar potegne, zasvoji, pa še ušesa, pa že tako lep nos, pa ima v redu ustnice, pa bi še bolj polne, pa ima ok rit, amak bi mela raje bolj okroglo…pa še 1x nos, pa še malo ustnice dofilat, pa še joške za par št. povečat – na koncu zgleda groteskna spaka. To je bolj primer za psihiatra kot za estetskega kirurga.

Ampak jaz sem bolj govorila o konkretno tej operaciji. Velikokrat je taka operacija potrebna tudi za izboljšanje zdravja – npr težave s hrbtenico ali kronično vnetje kože pod prsmi…nobeno najbrž ni prijetno. Zdej, eni so bolj za radikalne rešitve, druga se bo raje po malem spopadala s temi težavami 4 ever. No, al pa če gremo tudi z estetskega vidika pogledat. Primer: Če so to neke čist povešene joške ala stare afriške ženske, da ženska ni več zadovoljna s sabo do te mere, da jo to ovira na raznih področjih, tudi pri tem da bi imela spolne odnose z možem, recimo….Ok, mogoče se zdej bere plehko, ampak take stvari znajo vplivat tudi na medsebojne odnose v globjem in širšem pomenu. Upam, da razumeš, da govorim o neki večji estetski “napaki” in ne o kapricah.
Enako sem mnenja glede o operaciji nekega ekstremno velikega nosa. Tem ljudem verjetno ni enostavno poslušat skoz opazke (vem za primer). Morajo imet že pošteno razčiščeno pri sebi, da jih to ne prizadene, sploh če je to v primeru da so še najstniki ali mlajši odrasli. Spet, eni se lažje sprejmejo, drugi težje…Zna pa taka korekcija precej spremeniti življenje na bolje.

Kaj ti meniš? Se tebi ne zdi, da je tu razlika?
[/quote]

Taki primeri so izjemno redki. Vsak od nas ima del telesa (ali več), ki bi ga z veseljem izbrisal iz svojega telesa. Smo torej vsi kandidati za operacije? Vsi poslušamo opazke, na vsakemu od nas nestrpneži najdejo napake. Potem je pa tako, da nekateri dovolijo, da jih to prizadene, drugi pa ne. Največkrat gre, kot je rekel nekdo pred mano, za dosti globje težave, kot samo moteč videz enega dela telesa, zato taki ljudje velikokrat tudi po operaciji niso zadovoljni in srečni. Če mene vprašaš, bi morali pred posegom vsi na temeljito obravnavo in oceno psihološkega in fizičnega stanja, da se ugotovi, ali gre res za zdravstvene razloge, ali samo za težavo, ki je v posameznikovi glavi in bi bolj potreboval psihiatra in krepitev samozavesti, kot pa operacijo. Kot sem rekla, primeri, ki jih navajaš, so izjemno redki, operacij je pa malo morje, torej jih je večina samo kapricaste narave. To je pač moje mnenje, vsak ima pravico delati s svojim telesom, kar ga je volja. Mislim pa, da so ti ljudje nemalokrat premalo seznanjeni s tem, kaj operacija pomeni, kaj lahko prinese s seboj, tako pozitivnega kot negativnega in da morda rezultat ne bo rešil njihovih težav ali prinesel željenih rezultatov.

…..in mimogrede, zaradi povešenih dojk ne more priti do težav s hrbtenico. Do tega pride, če so izredno velike in težke, ne pa zaradi dveh visečih praznih vrečk. Vneta koža je pa že zdravstveni razlog, kar je nekaj drugega kot “ni mi všeč”.

Kok pa stanejo tile heci?

Septembra 2018, komplet joske in tummy tuck 6.900 €.

Taki primeri so izjemno redki. Vsak od nas ima del telesa (ali več), ki bi ga z veseljem izbrisal iz svojega telesa. Smo torej vsi kandidati za operacije? Vsi poslušamo opazke, na vsakemu od nas nestrpneži najdejo napake. Potem je pa tako, da nekateri dovolijo, da jih to prizadene, drugi pa ne. Največkrat gre, kot je rekel nekdo pred mano, za dosti globje težave, kot samo moteč videz enega dela telesa, zato taki ljudje velikokrat tudi po operaciji niso zadovoljni in srečni. Če mene vprašaš, bi morali pred posegom vsi na temeljito obravnavo in oceno psihološkega in fizičnega stanja, da se ugotovi, ali gre res za zdravstvene razloge, ali samo za težavo, ki je v posameznikovi glavi in bi bolj potreboval psihiatra in krepitev samozavesti, kot pa operacijo. Kot sem rekla, primeri, ki jih navajaš, so izjemno redki, operacij je pa malo morje, torej jih je večina samo kapricaste narave. To je pač moje mnenje, vsak ima pravico delati s svojim telesom, kar ga je volja. Mislim pa, da so ti ljudje nemalokrat premalo seznanjeni s tem, kaj operacija pomeni, kaj lahko prinese s seboj, tako pozitivnega kot negativnega in da morda rezultat ne bo rešil njihovih težav ali prinesel željenih rezultatov.

…..in mimogrede, zaradi povešenih dojk ne more priti do težav s hrbtenico. Do tega pride, če so izredno velike in težke, ne pa zaradi dveh visečih praznih vrečk. Vneta koža je pa že zdravstveni razlog, kar je nekaj drugega kot “ni mi všeč”.
[/quote]

Aja, operacija za zmanjsanje prsi je enaka kot za dvig. Kot sem razumela zenskico ki je predhodno pisala o taki op. je slo za takšno zadevo, za zmanjšanje. Pa sem dala še tole v isti koš.
Pa bi tudi rekla, da ženska ki se odloči za zmanjšanje prsi in s tem povezane posledice kot brazgotine za vedno, to naredi s tehtnim razlogom.
Sicer pa jaz osebno poznam en tak primer, ko je estetska op. nosu naredila big difference v življenju te osebe. Mogoče zato izhajam iz tega. Sigurno je fajn, da ima človek razčiščeno, da je res ta stvar in samo ta stvar tisto kar ga pesti in za kar pričakuje izboljšanje po op.
Kot sem pa že povedla, tudi meni se ne zdijo kr ene op.,sploh pa več operacij pri isti osebi čist normalna stvar.
Če zaključim, sem mnenja da so estetske opetacije lahko pozitivna stvar za zrelo in zdravo osebo. Lahko pa tudi past za marsikoga.

Taki primeri so izjemno redki. Vsak od nas ima del telesa (ali več), ki bi ga z veseljem izbrisal iz svojega telesa. Smo torej vsi kandidati za operacije? Vsi poslušamo opazke, na vsakemu od nas nestrpneži najdejo napake. Potem je pa tako, da nekateri dovolijo, da jih to prizadene, drugi pa ne. Največkrat gre, kot je rekel nekdo pred mano, za dosti globje težave, kot samo moteč videz enega dela telesa, zato taki ljudje velikokrat tudi po operaciji niso zadovoljni in srečni. Če mene vprašaš, bi morali pred posegom vsi na temeljito obravnavo in oceno psihološkega in fizičnega stanja, da se ugotovi, ali gre res za zdravstvene razloge, ali samo za težavo, ki je v posameznikovi glavi in bi bolj potreboval psihiatra in krepitev samozavesti, kot pa operacijo. Kot sem rekla, primeri, ki jih navajaš, so izjemno redki, operacij je pa malo morje, torej jih je večina samo kapricaste narave. To je pač moje mnenje, vsak ima pravico delati s svojim telesom, kar ga je volja. Mislim pa, da so ti ljudje nemalokrat premalo seznanjeni s tem, kaj operacija pomeni, kaj lahko prinese s seboj, tako pozitivnega kot negativnega in da morda rezultat ne bo rešil njihovih težav ali prinesel željenih rezultatov.

…..in mimogrede, zaradi povešenih dojk ne more priti do težav s hrbtenico. Do tega pride, če so izredno velike in težke, ne pa zaradi dveh visečih praznih vrečk. Vneta koža je pa že zdravstveni razlog, kar je nekaj drugega kot “ni mi všeč”.
[/quote]

Ne, nimajo vsi stvari na sebi, ki so tako opazne, da izzivajo komentarje neznancev!

Septembra 2018, komplet joske in tummy tuck 6.900 €.
[/quote]

Pa je spremeba zivljenja? Se brazgotine vidijo? Je to to kar si zelela ali bo sedaj na vrsti vrat, nadlahti ipd? Se vidi orng razlika med napeto in nenapeto povrsino me zanima v bistvu. Je bila dolga operacija? Kaj pa okrevanje? Hvala.

Včasih pomislim, kako lepo bi bilo iti v vode estetske kirurgije. Posel in vse povezano z njim – zagotovljeno. Bi se pa verjetno počutil bedno.
Odsvetujem. Brez veze, da pojasnjujem, lepim linke itd.
Naj zadostuje, da enostavno napišem, da vsaka narkoza lahko pusti sled. Ni vredno. Pa je to le drobec. Ne pišem na pamet. Le v zelo redkih primerih obstaja indikacija, na katero te opozori že tvoj osebni zdravnik ali zdravnik, ki glede na funkcionalne motnje, zaradi katerih ga obiščeš oziroma obiskuješ, ugotovi, da bi morda bil lahko vzrok za težave (zelo redko) v prevelikem oprsju.
Pravi moški, tak za tvojo dušo, te bo imel rad s košarico A ali F.


Sigurno, da vsaka narkoza pušča sledi. Konec koncev lepotne operacije res niso tako zelo nujne. Vsaj večina ne. Pri prevelikih prsih je problem šport, kupovanje modrcev, ki jih je treba naročati iz tujine, pri nas je velika žalost, bolečine v hrbtu/ramenskem obroču, oblačila, ki ti nekako ne pristojijo oz. čudno visijo pa še in še. Mojemu možu so všeč in pravi, da ne rabim nobene operacije. Ampak on jih ne nosi vsakodnevno povsod sabo.

Ve, ki ste imele lepotne posege, ali lahko v tej ali sosednji temi napišete, ali ste imele v času okrevanja bolniški stalež ali dopust?

Veš, posledce so itak, če imaš košarico F ali več, ker 1. trpi hrbtenica in to z leti vse bolj in bolj ter 2. se pod povešenimi prsmi, v tisti gubi, koža drgne in s časoma tudi poškoduje.
Še nisem na tem, a ker imam košarico F, pričakujem tak scenarij in realno, bi raje tvegala posledice narkoze kot pa bila grbasta z ranami pod prsmi.

Veš, posledce so itak, če imaš košarico F ali več, ker 1. trpi hrbtenica in to z leti vse bolj in bolj ter 2. se pod povešenimi prsmi, v tisti gubi, koža drgne in s časoma tudi poškoduje.
Še nisem na tem, a ker imam košarico F, pričakujem tak scenarij in realno, bi raje tvegala posledice narkoze kot pa bila grbasta z ranami pod prsmi.
[/quote]
Se ne bi mogla bolj strinjat. Sem na istem.

Mene najbolj moti poleti vneta koža pod dojkami. Kako ostale to rešujete?

Jaz bi ti ju fino premasiral, se ne bi melo kaj vnet 😉 Ce si samska ali nesrecno vezana, je to najboljsa resitev.

se ne potiš, nisi namazana dodatno z kremami in losioni, imaš ustrezen nedrček sicer pa glinene obloge lepo izsusujejo kožo.

se ne potiš, nisi namazana dodatno z kremami in losioni, imaš ustrezen nedrček sicer pa glinene obloge lepo izsusujejo kožo.
[/quote]

Ravno losijoni in kreme pomagajo meni. Vsak dan se dobro umijem in dobro namažem pod dojkami, imam srečo, da ne švicam veliko, a če fajn prešvicam, se vsaj dobro obrišem, če se že umit ne morem, pa seveda dober ozirma udoben modrc, ki ne tišči in ne žuli material pa tak, da ne draži.

Imam angleško 34G (se pravi, da je to naša 75 H oziroma I) košarico, pa nimam težav s kožo spodaj (pa se od nekdaj precej potim). Si prepričana, da imaš pravi modrc? Ker tisto, kar dobiš pri nas, je katastrofa in sploh ni za F ali več.
Preveri s tem kalkulatorjem, katero številko ti predlagajo, potem pa poskusi naročiti modrc, ki je res delan za večje prsi, npr. Freya, Fantasie, Panache, Curvy Kate,… Sem prepričana, da boš s tem že veliko naredila. Ker konec koncev F košarica glede na podprsni obseg spet ni nekaj ogrooomnega.

http://www.sophisticatedpair.com/bra-size-calculator/

Imam angleško 34G (se pravi, da je to naša 75 H oziroma I) košarico, pa nimam težav s kožo spodaj (pa se od nekdaj precej potim). Si prepričana, da imaš pravi modrc? Ker tisto, kar dobiš pri nas, je katastrofa in sploh ni za F ali več.
Preveri s tem kalkulatorjem, katero številko ti predlagajo, potem pa poskusi naročiti modrc, ki je res delan za večje prsi, npr. Freya, Fantasie, Panache, Curvy Kate,… Sem prepričana, da boš s tem že veliko naredila. Ker konec koncev F košarica glede na podprsni obseg spet ni nekaj ogrooomnega.

http://www.sophisticatedpair.com/bra-size-calculator/
[/quote]

Si ne predstavljam koliko je to 75I?!

Imam angleško 34G (se pravi, da je to naša 75 H oziroma I) košarico, pa nimam težav s kožo spodaj (pa se od nekdaj precej potim). Si prepričana, da imaš pravi modrc? Ker tisto, kar dobiš pri nas, je katastrofa in sploh ni za F ali več.
Preveri s tem kalkulatorjem, katero številko ti predlagajo, potem pa poskusi naročiti modrc, ki je res delan za večje prsi, npr. Freya, Fantasie, Panache, Curvy Kate,… Sem prepričana, da boš s tem že veliko naredila. Ker konec koncev F košarica glede na podprsni obseg spet ni nekaj ogrooomnega.

http://www.sophisticatedpair.com/bra-size-calculator/
[/quote]

Meni pride UK size 30H… ne vem če…
Kitajski (aliexpress) so mi prav 34F (US size), tako lepo na komot.

Si ne predstavljam koliko je to 75I?!
[/quote]

Hvala bogu 🙂


Hvala! Me veseli, da si zadovoljna!! Je bil kaksen dren za domov ipd? Kaj pa jemanje sivov? Verjetno na zacetku izgleda kar grozno kaj? Koliko casa pa je trajala operacija? Je se vedno potrebno premikati kolobarje ali znajo ze kako bolj enostavno narediti? Zakaj pa so malo povesene? Si tako zelela? Hvala se enkrat.
[/quote]
Jaz nisem imela drena in mislim, da ga pri dvigu ne dobiš. Šivi so se razgradili sami, čez je bil nalepljen silikonski obliž. Meni je vsadek vstavil skozi bradavice in so res krasne. bradavice so enako očutljive kot prej. Dobiš pa tudi kompresijski modrček, ki ga nosiš 6. tednov. niso povešene, ampak ne štrlijo kot žoge. Je čisti naravna oblika. Nič ni videti grzno. Nekaj časa so seveda otečene, ampak nič drastičnega. Naj te ne bo strah. Dobro se pripravi i veliko sprašuj. Doktor je super prijazen. Anesteziologinja me je za roko peljala v operacijsko:), vse raazložila…, sestre tudi enkratne…Sama sem zelo zadovoljna
.

Meni pride UK size 30H… ne vem če…
Kitajski (aliexpress) so mi prav 34F (US size), tako lepo na komot.
[/quote]
Je kar razlika med podprsnim obsegom med 30 in 34. Če v zgornjem kalkulatorju izbereš opcijo, ki je najbolj komot (najširša), dobiš kaj?
34F =32FF =30G – tako približno bi naj šlo. Torej je košarica kar ok, samo podprsni obseg je verjetno prevelik. 34 obseg je naš 75, 30 je naš 65, tega pa zagotovo ne dobiš pri nas. Sploh pa ne večje košarice. Zato predlagam, da pogledaš in naročiš v angleških spletnih trgovinah. Za orientacijo glede velikosti pa je zgornji kalkulator kar dober.
http://www.brastop.com
http://www.bravissimo.com
http://www.figleaves.com
http://www.bras-galore.com
Pa še je teh trgovin. Vse zgornje so preverjene in dobre.

Ponovno sprašujem – v času okrevanja po operaciji ste imele bolniški stalež ali dopust?

Si ne predstavljam koliko je to 75I?!
[/quote]

Nekoko toliko, kot ima tale:
https://www.youtube.com/watch?v=xbzTz7hj2rA
Ne zgleda tako gromozansko, kot bi si mislil, a ne? :-)))

Prosim te, če lahko poveš še kaj več o okrevanju takoj 1 teden. Lahko poskrbiš zase (higiena, oblačenje…) in za otroke – oblačenje, kuhanje? Kako sploh zgleda 1. teden okrevanje – preležiš?
Kdaj lahko voziš avto?
[/quote]
Če imaš male otroke se jaz ne bi odločila za poseg. Prvi teden ti morajo kar fino pomagati pri vsem. Vstajanju iz postelje,umivanju, tuširanju, kuhanju, oblačenju, slačenju…, ker je možnos krvavitve, premik vsadka. Zavedati se moraš, da je to le 2. urna operacija. Drugi dan je bil doma mož, nato je pomagal sin. Imam že velike otroke. Samozavest je 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} boljša.

Nekoko toliko, kot ima tale:
https://www.youtube.com/watch?v=xbzTz7hj2rA
Ne zgleda tako gromozansko, kot bi si mislil, a ne? :-)))
[/quote]

Moja pokvarjena glave je mislila da je več

New Report

Close