Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dvig rodnosti

Dvig rodnosti


In kako ti bo brezposelna mladina plačevala pokojnino? Mogoče bo skrbela zate, če boš plačala, seveda. Pa še to je bolj verjetno, da bodo to ljudje v srednjih letih. A si res že toliko stara, da vidiš samo še pravljice iz prejšnjih časov – namreč da bodo mladi plačevali za penzije? Ja, verjetno bodo še vedno, samo da bo zaposlenih v primerjavi s penzionisti hudo hudo hudo premalo. Ker pač ni in ne bo več služb, bo pa zagotovo več penzionistov. Kaj ti bo torej še več folka na socialnih transferjev, ki bodo poskrbeli, da bo tvoja penzije se nižja?[/quote]
Ja lej, vse gre z roko v roki….dvig rodnosti, dvig ekonomije, dvig zaposlovanja….zadeve očitno (ponekod) čisto lepo funkcionirajo, torej? Ni to odkrivanje tople vode…[/quote]
A nas lahko razsvetliš, kje točno pa deluje to? Kje imajo visoko rodnost in hkrati dobro gospodarsko stanje, nizko stopnjo brezposelnosti?


Ja lej, vse gre z roko v roki….dvig rodnosti, dvig ekonomije, dvig zaposlovanja….zadeve očitno (ponekod) čisto lepo funkcionirajo, torej? Ni to odkrivanje tople vode…[/quote]
A nas lahko razsvetliš, kje točno pa deluje to? Kje imajo visoko rodnost in hkrati dobro gospodarsko stanje, nizko stopnjo brezposelnosti?[/quote]
Pa res ne bereš kaj pišem? Daj poglej malo nazaj, kje pišem o visoki rodnosti? Pa citiraj, da še jaz vidim.

Realnost je taka, da delam samo popoldan, plača pa je 570 evrov, prej 561. A, otroški je 30 evrov, imamo še neko solastnino, torej neuporabno. To je zdaj vprašanje: ali naj imam še enega ali ne. Ko zboli otrok se zdravi pri babici, ker imam v službi sicer probleme.

Današnje generacije se rade ognejo materinstva in očetovstva? Imaš prav. S to razliko, da v preteklosti ni bilo nič bolje. Ker pa ni bilo kontracepcije, so uboge (velikokrat posiljene) ženske imele kup otrok. Veliko moških pa je pobegnilo odgovornosti.
Ne vidim razlike nekoč/danes glede želje po otrocih. Ne verjamem, da je ženska kadarkoli v zgodovini želela imeti 20 otrok.

…namesto otrok si dandanašnje generacije mladih raje omislijo psa…njega se znebiš lahko na hitro, če je potreba…


A nas lahko razsvetliš, kje točno pa deluje to? Kje imajo visoko rodnost in hkrati dobro gospodarsko stanje, nizko stopnjo brezposelnosti?[/quote]
Pa res ne bereš kaj pišem? Daj poglej malo nazaj, kje pišem o visoki rodnosti? Pa citiraj, da še jaz vidim.[/quote]
Res, prosim, povej, kje deluje tvoja logika? V kateri državi konkretno? Kje so dvignili nataliteta, potem pa se je dvignila ekonomija, zaposlovanje? Jaz je res ne poznam. Ti pa si jo očitno našla? Katera bi morala biti naš zgled?


Pa res ne bereš kaj pišem? Daj poglej malo nazaj, kje pišem o visoki rodnosti? Pa citiraj, da še jaz vidim.[/quote]
Res, prosim, povej, kje deluje tvoja logika? V kateri državi konkretno? Kje so dvignili nataliteta, potem pa se je dvignila ekonomija, zaposlovanje? Jaz je res ne poznam. Ti pa si jo očitno našla? Katera bi morala biti naš zgled?[/quote]

Daj poglej prvi post v tej temi….


Res, prosim, povej, kje deluje tvoja logika? V kateri državi konkretno? Kje so dvignili nataliteta, potem pa se je dvignila ekonomija, zaposlovanje? Jaz je res ne poznam. Ti pa si jo očitno našla? Katera bi morala biti naš zgled?[/quote]

Daj poglej prvi post v tej temi….[/quote]
In kaj naj vidim tam? Da se sicer ne strinja z Primcem, se pa strinja, da bi višja rodnost bila koristna za nas zaradi zgoraj naštetih razlogov ( dvig rodnosti, boljša ekonomija, več zaposlitev). To po njeno kar dobro deluje. Zdaj naj samo še pove kje, pa bo.


Lej, še enkrat. V Sloveniji so pokojnine – povečini – sramotno nizke. 300.000 ljudi dobi manj kot 500 €, kar ne omogoča niti minimalno dostojnega preživetja. In na drugi strani imamo precej več kot STO TISOČ ljudi v delovni dobi, ki ne dobijo služb, da bi lahko delali za pokojnine teh upokojencev. Pa bi radi delali. Pa ni. Ni delovnih mest. Razumeš? Dvig rodnosti tega problema ne bo rešil. Če naredimo dodatno sto tisoč novih Slovencev v naslednjih petih letih, bomo imeli iz njih čez 25 let 100.000 novih brezposelnih, ki se bodo zažirali v tvojo pokojnino. Plus iz tistih Slovencev, ki bi jih naredili po regularni poti, bomo imeli tudi pol takih, ki bojo na zavodu.

Ker ni delovnih mest. Ja?

Letno se upokoji okrog 11.000 Slovencev. Če se ta trenutek razblinejo vsi mlajši od 21 let, bi potrebovali okrog 10 let, da bi zdajšnji nezaposleni lahko zasedli delovna mesta ljudi, ki se upokojujejo. Kam hudiča bi vi še silili rojevat nove nezaposlene, kam?? Ne mi govorit, da vas v primcovski fašizem silijo ekonomski razlogi. Ekonomijo bomo veliko bolj učinkovito rešili, če takoj pobijemo vse upokojence, kot pa s prepovedovanjem splava in kontracepcije.

Daj poglej prvi post v tej temi….[/quote]
In kaj naj vidim tam? Da se sicer ne strinja z Primcem, se pa strinja, da bi višja rodnost bila koristna za nas zaradi zgoraj naštetih razlogov ( dvig rodnosti, boljša ekonomija, več zaposlitev). To po njeno kar dobro deluje. Zdaj naj samo še pove kje, pa bo.[/quote]
Jaz pač tako mislim. Če ti misliš, da je sedanja stopnja upadanja prebivalstva zelo v redu, imaš seveda tudi pravico do tega, ti je ne branim.


In kaj naj vidim tam? Da se sicer ne strinja z Primcem, se pa strinja, da bi višja rodnost bila koristna za nas zaradi zgoraj naštetih razlogov ( dvig rodnosti, boljša ekonomija, več zaposlitev). To po njeno kar dobro deluje. Zdaj naj samo še pove kje, pa bo.[/quote]
Jaz pač tako mislim. Če ti misliš, da je sedanja stopnja upadanja prebivalstva zelo v redu, imaš seveda tudi pravico do tega, ti je ne branim.[/quote]

kje pa ti vidiš upad prebivalstva? v zadnjih 100 letih se je število prebivalstva v Slo povečalo za milijon, na svetu pa za nekaj milijard. A so šli klikerji za realnost? Si od pitre kaj vzela?


Jaz pač tako mislim. Če ti misliš, da je sedanja stopnja upadanja prebivalstva zelo v redu, imaš seveda tudi pravico do tega, ti je ne branim.[/quote]

kje pa ti vidiš upad prebivalstva? v zadnjih 100 letih se je število prebivalstva v Slo povečalo za milijon, na svetu pa za nekaj milijard. A so šli klikerji za realnost? Si od pitre kaj vzela?[/quote]
A za 100 let nazaj gledamo?
Pol imaš pa seveda čisto prav.

kje pa ti vidiš upad prebivalstva? v zadnjih 100 letih se je število prebivalstva v Slo povečalo za milijon, na svetu pa za nekaj milijard. A so šli klikerji za realnost? Si od pitre kaj vzela?[/quote]
A za 100 let nazaj gledamo?
Pol imaš pa seveda čisto prav.[/quote]

kaj bo naprej so samo projekcije, nihče ne ve. dejansko pa se je tudi zadnjih 20 let št. prebivalstva v Sloveniji povečevalo, da o svetu ne govorim. Glede na to, da si izven rodne dobe, si svoje opravila, druge pa pusti pri miru, da se sami odločajo o tako resnih stvareh.

Treba je samo malo statistike pogledat. Najvisjo rodnost imajo drzave z najnizjim BDP, z visoko brezposelnostjo, slabim ekonomski socialnim stanjem itd. Čim se situacija izboljsa rodnost pade. Ergo: slovenijo je treba spravit na nivo kaksne afriske ali azijske drzave v razvoju, pa bo rodnost zacvetela. Se mi zdi da je Primc kar pravi za to.


A za 100 let nazaj gledamo?
Pol imaš pa seveda čisto prav.[/quote]

kaj bo naprej so samo projekcije, nihče ne ve. dejansko pa se je tudi zadnjih 20 let št. prebivalstva v Sloveniji povečevalo, da o svetu ne govorim. Glede na to, da si izven rodne dobe, si svoje opravila, druge pa pusti pri miru, da se sami odločajo o tako resnih stvareh.[/quote]
Kar seveda kaže, da nisi dojela bistva tele debate. Jaz bi že pustila, pa drugi nočejo.

kaj bo naprej so samo projekcije, nihče ne ve. dejansko pa se je tudi zadnjih 20 let št. prebivalstva v Sloveniji povečevalo, da o svetu ne govorim. Glede na to, da si izven rodne dobe, si svoje opravila, druge pa pusti pri miru, da se sami odločajo o tako resnih stvareh.[/quote]
Kar seveda kaže, da nisi dojela bistva tele debate. Jaz bi že pustila, pa drugi nočejo.[/quote]

mogoče nisi dojela realnosti?

Mene en Primc že ne bo prepričal. Z možem imava samo enega otroka in pri tem bo tudi ostalo. Lahko bi sicer preživela 2, 3, še tudi več… ampak zakaj? Tako sva se odločila. Svojemu otroku nudiva vse, kar je možno, ampak upam, da mu bova vseeno privzgojila lepe vrednote (spoštovanje do dela). Ne vem, zakaj naj bi imela več otrok. Ker v Sloveniji nataliteta pada?
Ni mi kaj dosti mar za to. Če je narodu pač usojeno izumrtje, mu pač je.

kaj bo naprej so samo projekcije, nihče ne ve. dejansko pa se je tudi zadnjih 20 let št. prebivalstva v Sloveniji povečevalo, da o svetu ne govorim. Glede na to, da si izven rodne dobe, si svoje opravila, druge pa pusti pri miru, da se sami odločajo o tako resnih stvareh.[/quote]
Kar seveda kaže, da nisi dojela bistva tele debate. Jaz bi že pustila, pa drugi nočejo.[/quote]
In kaj točno je po tvoje bistvo debate? Ker očitno si precej kisknila, če te vsi razumejo tako, kot da se glede rodnosti strinjaš s Primcem?

Vsak ima pač svoje mnenje. Moje mnenje pa je, da je prav, da sta v družini vsaj dva otroka, če so le pogoji za to. Si predstavljaš tvojega edinega otroka – če si ne bo ustvaril družine, po vajini smrti ne bo imel nikogar! Kaj ni to žalostno. Tam, kjer so v družini dva, trije, štirje otroci, se imajo lahko zelo lepo, lahko so povezani med seboj, tisti, ki ostanejo samski, imajo nečake radi kot svoje otroke.
So pa tudi izjeme, ko so bratje in sestre skregani med seboj. Ampak vse je stvar vzgoje.

Vsak ima pač svoje mnenje. Moje mnenje pa je, da je prav, da sta v družini vsaj dva otroka, če so le pogoji za to. Si predstavljaš tvojega edinega otroka – če si ne bo ustvaril družine, po vajini smrti ne bo imel nikogar! Kaj ni to žalostno. Tam, kjer so v družini dva, trije, štirje otroci, se imajo lahko zelo lepo, lahko so povezani med seboj, tisti, ki ostanejo samski, imajo nečake radi kot svoje otroke.
So pa tudi izjeme, ko so bratje in sestre skregani med seboj. Ampak vse je stvar vzgoje.[/quote]
Ali pa dediščine. Na tole, da imajo potem bratje in sestre drug drugega, še ni za zanašati.

Kakšne budale se vse tu sprehajajo, in se derejo na ves glas, kar jim je fajmošter zapovedal
Ti bi kar z zakonom predpisala…komu, revše babje. Daj naštepaj še dva froca zame, da boš izpolnila še mojo kvoto, hahahahaha

Kakšne budale se vse tu sprehajajo, in se derejo na ves glas, kar jim je fajmošter zapovedal
Ti bi kar z zakonom predpisala…komu, revše babje. Daj naštepaj še dva froca zame, da boš izpolnila še mojo kvoto, hahahahaha[/quote]No no, ne tako huda bit, če imaš kvoto za babje zaposlitve, za babe v politiki, kvote za izmišljene babje izobrazbe in kvote izmišljrenih delovnih mest za babe, potem bi zagotovo imeli lahko tudi kako koristno kvoto za spremembo, kot jebi bila kvota rodnosti, oziroma obdavčenje na razne načine slepega črevesa družbe, ki je rak rana za prihodnost in obstoj. Sicer Primc je bedak in s tako bebavim načinom ne bo dosegel nič, pa tudi pihat in prisegat na cerkev ni ravno razumno dejanje. Drugače pa vsekakor, recimo ukrep absolutne prednosti zaposlovanja tistih, ki imajo otroke, potem dodatna obdavčitev pri registarciji vozil za zapoznelo samske brez otrok, pa davek pri bivanju samskih v stanovanjih, morda davek na luksuz za samske in še bi se lahko našlo, da se stanje izboljša.

Sem se dovolj potrudil za začetek? :-)[/quote]

Modrival, tvoje ideje so bebaste. A bi morali po tvoje ljudje potem dokazovati, zakaj nimajo otrok, da bi bili oproščeni dodatnega davka? A bi ti kaznoval tiste, ki jih ne morejo imeti ravno tako kot tiste, ki jih nočejo imeti?
Pa kakšna prednost zaposlitve žensk z otroki, lepo te prosim! A zaposlimo naj žensko, ki je potem kar naprej po bolniških zaradi otroka? Tista samska vsaj pride delat (vsaj tako je pri nas). Mamice so kar naprej na bolniški, nadomeščajo pa jih tiste, ki imajo že odrasle otroke ali ki jih sploh nimajo!
Spomni se kaj pametnejšega, no.

Pa zelo grdo od tebe, veš, da so zate slepo črevo družbe tisti, ki otrok nimajo. Nekateri jih ne morejo imeti iz zdrav. razlogov in res rabijo še nekoga takega kot si ti, da jim govori, da so slepo črevo družbe. Nesramen si… ampak saj pri tebi bi bilo čudno, če ne bi bil.

Kakšne budale se vse tu sprehajajo, in se derejo na ves glas, kar jim je fajmošter zapovedal
Ti bi kar z zakonom predpisala…komu, revše babje. Daj naštepaj še dva froca zame, da boš izpolnila še mojo kvoto, hahahahaha[/quote]No no, ne tako huda bit, če imaš kvoto za babje zaposlitve, za babe v politiki, kvote za izmišljene babje izobrazbe in kvote izmišljrenih delovnih mest za babe, potem bi zagotovo imeli lahko tudi kako koristno kvoto za spremembo, kot jebi bila kvota rodnosti, oziroma obdavčenje na razne načine slepega črevesa družbe, ki je rak rana za prihodnost in obstoj. Sicer Primc je bedak in s tako bebavim načinom ne bo dosegel nič, pa tudi pihat in prisegat na cerkev ni ravno razumno dejanje. Drugače pa vsekakor, recimo ukrep absolutne prednosti zaposlovanja tistih, ki imajo otroke, potem dodatna obdavčitev pri registarciji vozil za zapoznelo samske brez otrok, pa davek pri bivanju samskih v stanovanjih, morda davek na luksuz za samske in še bi se lahko našlo, da se stanje izboljša.

Sem se dovolj potrudil za začetek? :-)[/quote]
Ne, najdi si službo za zacetek!

Otroški dodatek v enaki višini za vse otroke, ne glede na dohodek staršev. Otroški dodatek naj se prekvalificira v nagrado za otroke, tako da ne bo več socialni transfer. Znesek poljubno visok.

Naj se pa socialno šibkejšim da pomoč za vsakega otroka, ki pa naj se ne vrača in da se otroški dodatek ne šteje kot dohodek.

To je samo eden od možnih predlogov in samo moje mnenje. Kaj menite vi?

No no, ne tako huda bit, če imaš kvoto za babje zaposlitve, za babe v politiki, kvote za izmišljene babje izobrazbe in kvote izmišljrenih delovnih mest za babe, potem bi zagotovo imeli lahko tudi kako koristno kvoto za spremembo, kot jebi bila kvota rodnosti, oziroma obdavčenje na razne načine slepega črevesa družbe, ki je rak rana za prihodnost in obstoj. Sicer Primc je bedak in s tako bebavim načinom ne bo dosegel nič, pa tudi pihat in prisegat na cerkev ni ravno razumno dejanje. Drugače pa vsekakor, recimo ukrep absolutne prednosti zaposlovanja tistih, ki imajo otroke, potem dodatna obdavčitev pri registarciji vozil za zapoznelo samske brez otrok, pa davek pri bivanju samskih v stanovanjih, morda davek na luksuz za samske in še bi se lahko našlo, da se stanje izboljša.

Sem se dovolj potrudil za začetek? :-)[/quote]

Modrival, tvoje ideje so bebaste. A bi morali po tvoje ljudje potem dokazovati, zakaj nimajo otrok, da bi bili oproščeni dodatnega davka? A bi ti kaznoval tiste, ki jih ne morejo imeti ravno tako kot tiste, ki jih nočejo imeti?
Pa kakšna prednost zaposlitve žensk z otroki, lepo te prosim! A zaposlimo naj žensko, ki je potem kar naprej po bolniških zaradi otroka? Tista samska vsaj pride delat (vsaj tako je pri nas). Mamice so kar naprej na bolniški, nadomeščajo pa jih tiste, ki imajo že odrasle otroke ali ki jih sploh nimajo!
Spomni se kaj pametnejšega, no.

Pa zelo grdo od tebe, veš, da so zate slepo črevo družbe tisti, ki otrok nimajo. Nekateri jih ne morejo imeti iz zdrav. razlogov in res rabijo še nekoga takega kot si ti, da jim govori, da so slepo črevo družbe. Nesramen si… ampak saj pri tebi bi bilo čudno, če ne bi bil.[/quote]Nič niso bedaste, V Nemčiji leta davek na samske ni bil nobena posebnost in se je lepo plačeval. Pač dokazuješ, da imaš otroke bodisi z rojstnim listom ali sklepom sodišča o dodeljevanju otrok in plačevanja preživnine. Pogoj bi bili namreč otroci in ne zveza ali skupnost.

New Report

Close