Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dvig rodnosti

Dvig rodnosti

In kakšna škoda konkretno bi bila, če izgine? Bi vesolje prenehalo obstajati? Mar skokovito naraščanje svetovnega prebivalstva, predvsem najrevnejšega, ne zadošča?
Pa si menda ne delaš iluzij, da ti bodo na stara leta rit brisali tisti, ki so že več generacij na socialki? Ne, tvoja penzija bo nižja, ker bo šel ves denar za tiste, ki se bodo razplodili takoj, ko bodo godni, ker so tako vajeni.

Kljub temu pa oboji intenzivno delajo na tem, da uveljavijo, kar so si zastavili.
Četudi morda z manjšimi prilagoditvami.[/quote]
Ma ja, še Nemci in Avstrijci sami ne verjamejo preveč, da jim bo to kar tako uspelo. Spremljaj malo njihove medije, pa ti bo jasno, da bodo s tem tudi sami imeli minuse.


Kar seveda kaže, da nisi dojela bistva tele debate. Jaz bi že pustila, pa drugi nočejo.[/quote]
In kaj točno je po tvoje bistvo debate? Ker očitno si precej kisknila, če te vsi razumejo tako, kot da se glede rodnosti strinjaš s Primcem?[/quote]
mi jo že prav razumemo … narobe jo razumejo plehki in podli pristaši primca

quote=”Seveda…”]
Kot že večkrat, je tudi tale napoved UMAR-ja nepopolna oz napačna.. Da o tistem o Nemčiji sploh ne zgubljamo preveč besed. Dobili so ogromno porcijo migrantov, pa je zaposljivih par procentov. Aja, pa novih delovnih mest tudi ni toliko, kot so napovedovali. Delovno dobo pa bodo zelo verjetno spet daljšali. Pa ne zaradi tega, ker ne bi imeli novih delavcev, pač pa zato, ker je pokojninski sistem nevzdržen. Kot pri nas.[/quote]

Delovnih mest je še vedno v Nemčiji veliko na voljo.
Seveda za ljudi z ustrezno izobrazbo.
Begunce pa bi naj nekje v 1-2 desetletjih dovolj usposobili, da bi bili kvalitetno zaposljivi.

Pokojninski sistemi so povsod problem, ker se stara prebivalstvo. Rešitve za ljudi ne bodo prijetne.

V Sloveniji je trenutno število rojenih otrok na žensko 1,5. Za ohranitev števila prebivalstva bi moralo biti število rojenih otrok na žensko 2,3.
Ob ohranjanju enakega števila rojenih otrok na žensko to pomeni, da se bo število Slovencev nekje v 2 generacijah prepolovila.

Delovnih mest je še vedno v Nemčiji veliko na voljo.
Seveda za ljudi z ustrezno izobrazbo.
Begunce pa bi naj nekje v 1-2 desetletjih dovolj usposobili, da bi bili kvalitetno zaposljivi.

Pokojninski sistemi so povsod problem, ker se stara prebivalstvo. Rešitve za ljudi ne bodo prijetne.

V Sloveniji je trenutno število rojenih otrok na žensko 1,5. Za ohranitev števila prebivalstva bi moralo biti število rojenih otrok na žensko 2,3.
Ob ohranjanju enakega števila rojenih otrok na žensko to pomeni, da se bo število Slovencev nekje v 2 generacijah prepolovila.[/quote]
Kje pa. Vsakodnevno podeljujemo državljanstva, zlasti ljudem z Kosova. In tebe skrbi, da bomo izumrli? 🙂 Kot smo v zadnjih 100 letih? 🙂
Glede beguncev pa tole – tudi Nemci sami ne verjamejo več v to,da bodo to generacijo migrantov lahko usposobili. Šele naslednja bo res zaposljiva.
Pokojninski sistem je problem, ja. Ampak rešitev bi bila kvečjemu to, da se zniža življenjska doba. Nova rojstva brez novih delovnih mest so samo strošek. Delovnih mest pa ne bo vedno več, pač pa vedno manj.


In kaj točno je po tvoje bistvo debate? Ker očitno si precej kisknila, če te vsi razumejo tako, kot da se glede rodnosti strinjaš s Primcem?[/quote]
mi jo že prav razumemo … narobe jo razumejo plehki in podli pristaši primca[/quote]
Hm, tudi jaz ne razumem dobro, kaj bi rada ženska povedala. Da ne mara Primca? Ok, jaz tudi ne. Poleg tega pa ne verjamem, da bi večja rodnost sploh komu (razen njemu) kaj koristila.

quote=”Seveda…”]
Kje pa. Vsakodnevno podeljujemo državljanstva, zlasti ljudem z Kosova. In tebe skrbi, da bomo izumrli? 🙂 Kot smo v zadnjih 100 letih? 🙂
[/quote]
Ja. Jaz pišem o Slovencih.
Ne o Kosovcih.
In med Slovenci (oz. Slovenkami) je rodnost zelo (pre-)nizka.
Dejansko je najnižja v zadnjih 100 letih.

In ja, imigranti nas bodo ‘zapolnili’.
Samo potem več ne bomo pisali o Slovencih.

quote=”Seveda…”]
Glede beguncev pa tole – tudi Nemci sami ne verjamejo več v to,da bodo to generacijo migrantov lahko usposobili. Šele naslednja bo res zaposljiva.
Pokojninski sistem je problem, ja. Ampak rešitev bi bila kvečjemu to, da se zniža življenjska doba. Nova rojstva brez novih delovnih mest so samo strošek. Delovnih mest pa ne bo vedno več, pač pa vedno manj.[/quote]

Saj zato pa pišem, da bodo na račun beguncev dobili delovno silo v 10 – 20 letih. V 10 za tiste, ki jih bodo lahko v tej generaciji usposobili, 20 pa za njihove potomce.

Delovnih mest bo še vedno veliko. Samo ne takšnih, ki prevladujejo dandanes.
Potrebe se zelo selijo na specifična področja. Zaradi staranja prebivalstva na področje nege in skrbi za starejšo populacijo, vedno večje povpraševanje pa je tudi po visokoizobraženih tehničnih kadrih.
Daljša življenjska doba pa pomeni zelo veliko obremenitev pokojninskih blagajn. Prijetnih rešitev na tem področju ni.

Seveda se da dvignit rodnost liberalno. Vsaki ženski se za rojstvo plača keš, ene 10 jurjev, pa splavov ne bo več. Financira naj pa to RKC, če so tako glasni. Aja, oni bi samo s tujim k… po koprivah, sami pa nič za to naredili, jasno.

Spet se ti, ki sam nimaš otriok, delaš pametnega, koliko jih morajo imeti drugi..

Moj sorodnik ko smo med božičnimi gledali TV in je ena ki je rodila prvega v novem letu rekla, da je to njen četrti, se je začel smejat ko božiček, ohohohoho

Razbil bi mu šupak polčefurski komunajzarski

Najhujše so te Fejsbukarce.. ‘Ja rodnost povsod tako raste, zakaj bi jaz imela otroka..’ Rastejo mali rjavi ja, otroci Izraela oz. pravi božji otroci pa izginjajo v lastnem šupku

Se pa strinjam, če si Slovenc, komu mar? Smo sproducirali eno samo karizmatično osebo v 1000 letih? Samo Srbi zavzemajo vse sektorje in delajo netalentirane polsrbe pa se jim enkrat sprdne s kakim Dončičem, ostali čas je pa zato vse v kurcu ker so tako netalentirani

Maš prav ja to je genetska lužica ne razmnožuj se

Zakaj le? Ti tak klen in zaveden Slovenec, pa ne znaš slovensko…

Na Jezerskem da občina za vsakega rojenega otroka 500 evrov, letos bodo morali odpreti dodatni oddelek …

Ne pa da se v te zadeve vtikuje država in vsak, ki ima pet minut časa. Naj to ostane svobodna izbira posameznika.

New Report

Close