Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek E- asistent, ste vsi starši OŠ otrok okuženi z njim?

E- asistent, ste vsi starši OŠ otrok okuženi z njim?

Pri nas se je otrok odjavljal sam. ŠE danes se. Tako kot si sam obriše rit.

Ker si tako brihtna in razgledana, najbrž veš tudi, da so ocene na e-asistentu vpisane z zamikom in če otrok doma pove zanje, je obvestilo e-asistenta brezpredmetno? In pazi to, a veš, da se da obvestila o ocenah tudi izklopit? Ziher nisi vedela, a ne? Pa tako pametna.
In zanimivo, tako vestni in skrbni starši, pa jim je 15 ur z učiteljem na mesec prek zadost, da mislijo, da vedo, kaj se v šoli dogaja. Resnično niste resni. S tem si samo roke operete.

Katere stvari o šoli pa rabi starš vedeti? hehe kontrol freaki vsi po vrsti.

KDaj gre lulat pa kakat mi ne rabi govoriti. PRav tako da sta se s sošolcem s papirčki obmetavala. Ne spomnim se stvari ki bi jo morala vedeti pa je nisem ker ne uporabljam elektronski vmesnik za komunikacijo z otrokom in šolo. Če rabi kakšno konkretno stvar, me preprosto pokliče po telefonu. Konkretno stvar v smislu kakšnega plačila, odjav itd. Midva učiva otroke da so čim bolj samostojni. Tudi kdaj kaj zaserjejo pa se za to ne podre svet. Čakam da mi elektronski vmesnik še sporoča kdaj bo šel jest pa pit, pa lulat pa kakat. Ene to sprašujejo preko e asistenta. In potem si učiteljice to zapisujejo. Bizarno, ampak resnično.

To si si tako izmislila da imaš nos daljši kot ostržek. Jaz nikoli nisem šel zjutraj na govorilne in ve da ni bilo veliko takih. Če pa vprašaš učiteljico a so kakšne težave pa res ni kratenje njenega časa. Pač monovke imate bolestno potrebo po nadzorovanju svojih otrok, zato sedaj iščete izgovore za svoja dejanja.[/quote]

Kaj točno sem si izmislila?

Ja, vsako vprašanje je kratenje časa, ker tisti moment učitelj ni tam zato, da odgovarja na tvoja vprašanja. In ker nimaš takega vprašanja samo ti, ampak vsi starši. In vsi bi radi “samo minutko”.

Še to: tudi ko bi se mož rad pogovoril s kakšnim staršem in ga slučajno vidi v šoli, ga ne napade z vsemi topovi in vprašanji. Ker se zaveda, da ni nujno primeren trenutek. Povabi ga na govorilne ure.
Razumeš ti meje? Očitno ne.[/quote]

Če bi učitelji tako dobro razumeli meje, kot hočeš ti tukaj prikazat, bi se s tvojim zapisom morda strinjala. Če pa takrat, ko imajo kao drugo delo kokodakajo med sabo (npr. zjutraj, ko so zadolženi za jutranje varstvo, jih ni vedno tam, kjer bi morali biti; ko gredo otroci med OPB ven na igrišče stojijo na kupu in debatirajo med sabo – zakaj bi jim človek za to plačeval? v tem primeru je dost en učitelj na ograjenem igrišču (še ta bi več “naredil” kot 4, ki stojijo in se pogovarjajo, okolica pa jih ne briga), drugi naj pa ta čas kaj bolj koristnega počnejo.

Pa še to: zgoraj eni debatirate, kot da komunicirate s šolo 3x dnevno. Vi to resno? Jaz v šolo parkrat letno pokličem, da sporočim, da otrok manjka in odjavim malico (po e-mailu), za govorilne ure se zmenim prek beležke, če moram kaj drugega zvedet se otrok zmeni z učiteljico.

En n preveč, nije žvaka za seljaka. Ja če je pa tvoj mož eklatantno proti, potem je pa e-asistent zih en šodr! In če je on proti, smo proti vsi!
Jaz imam pa otroke, ker jih nisem hotela in se nič ne ukvarjam z njimi. Ne hodim na govorilne, ker mi ni mar, in učim ga, da mi ne sme nič povedat. Jaz za razliko od vseh ne vem nič, nočem vedeti, ker me ne briga, ker svojih otrok ne maram.
Ti moraš biti ena zanimiva osebica. Majhna, debela in glasna, predvidevam? Zaradi tebe roditeljski trajajo dve uri a ne?[/quote]

Po mojih izkušnjah ste pa bolj problematični tipi takšni kot si ti “pr ns pa bl po domač”. Butasta vprašanja, zbujanje pozornosti z debatami, ki s šolo ne bi smele imet nič, če že pa je to stvar individualne diskusije učitelj – starš, glasni. Ste pa tako majhni in debeli kot visoki in vitki.

Ne plačujem easistenta in upam, da ga tudi nikoli ne bom. Učitelji mi morajo na govorilnih urah povedat vse ocene otroka (ki jih itak izvem že sicer). Če so pa problemi v šoli, so pa učitelji dolžni, da dajo kak glas od sebe al ne? Jaz upam, da ni normalno, da sedijo in čakajo, da bo starš nekoč prišel v šolo, če je pa problem zdaj?
Skratka tega ne rabim in ne mislim plačevat. Tudi meni bi se zdelo za malo, da mi starši tako malo zaupajo, da špijunirajo za mano non stop. Tako, da to je samo potuha staršem.[/quote]

Saj to je smisel tega. Prvo te bodo prisilili v e asistenta, da boš plačala, potem pa bodo ukinili govorilne ure in roditeljske sestanke. Saj ne bodo več potrebni, ne? To je ozadje vsega tega. Da bodo lahko učiteljice že ob enih doma kuhale kosilo. Ja, pa priprave bodo boge reve pisale cele popoldneve![/quote]
Ja, to je prava učiteljska zarota! Mislim, pa kje to pobirata? Na hodnikih, ko mimogrede težite učiteljem glede vaših sončkov?! :-)))) Glede na tole je prav čudi, da tudi ti nisi uciteljica? Saj je ja vsak lahko šel za učitelja, samo tisti res neumni niso prišli zraven. Torej?

Ne poznam nikogar, ki bi ga silili, da vzame plačljivi paket. Eni ga imajo, večina pač ne. Vsi pa ga uporabljamo za urejanje formalnosti glede izostankov, opravičil in prehrane. Razredničarka pošilja sporočila, vabi na sestanke in govorilne. Kaj je tako narobe s tem? Nič, a ne, samo ene daje paranoja pred spremembami. Razne Pume pa so ostale na nekem drugem nivoju – že celo večnost niso bili v šoli, pa so vseeno domišljajo, da najbolje vedo vse o vsem, samo njihovo mnenje je pravilno, ostali, ki se ne strinjajo, pa so najmanj bolniki. Pač sklepajo po sebi in svoji okostenelosti in zastarelosti. Od človeka, ki se ne znajde v današnjem svetu, pač ne moreš pričakovati, da bo zmožen sprejeti novo komunikacijsko pot. Za takšne je že uporaba Mona ogromen dosežek.
V resnici pa je res perverznost, da se monovci zgražate nad uporabo internetnih komunikacijskih poti prek internetnega foruma. 😀 Res ste majstri….

Učiteljice ne kuhajo kosil, prinesejo si jih iz šolskih menz …

😛

Učitelji imajo toliko birokracije in nepotrebnega papirnega dela za narediti, da je bilo samo vprašanje časa, kdaj se bo kdo spomnil in jim pomagal racionalizirati te zadeve.
Tako se lahko namesto z obilico nepotrebnega dela več časa ukvarjajo z bistvom svojega poklica – učiteljevanjem.

Če dejansko oddela 7 ali 9 ur na dan, mene kot starša sploh ne zanima. Meni je bistveno, da mojega otroka nauči, kar se mora v določenem razredu naučiti.

In seveda, da gre otrok v šolo z veseljem.
Kar pa je mogoče predvsem, če ga uči spočit in zadovoljen učitelj.

Moje mnenj je, da E asistent ni učni pripomoček in ni namenjen učenju, zato si z njim nimam kaj pomagat, ne jaz, ne moj otrok. Glede komunikacije učitelj- starš si lahko vsak razred odpre skupino na FB in tam komunicirajo brezplačno, brez da bi svoje osebne podatke posredovali nekim d.o.o. -jem .

Kar se nadzora nad otrokom tiče, takšne vrste ga ne potrebujem, saj moj otrok ni Tamagotchi in ne rabim beeperja, ki piska in oznanjae, kdaj je pohvaljen in kdaj ni.


:-))))) Tale pa zmaga. Easistent je nekaj nepotrebnega, zato je boljša alternativa facebook?!? :-))))

no pri nas je e-asistent bulšit.
Učitelji vpisujejo ocene in to je to. Jaz bi pričakovala, da če ga že tako forsirajo, da ga tudi uporabljajo. Vsi učitelji. Pa ga ne. Domače naloge vpisujeta letos eden ali dva. Sporočila ali obvestila še vedno prihajajo po listkih. Govorilne ure so itak totalen kaos, ko čakaš celo popoldne, da prideš kje na vrsto. Za naročanje nočejo slišat….oz te “naročijo” in še 5 drugih na isto uro.
Edino odsotnosti pa menda sproti vpisujejo. To pa je to. Ne vem pa če odsotnosti vidiš tudi v brezplačni verziji.
Malo za precej denarja.

Podpis!

Drugače sem pa uvodoma izpostavila dejstvo, da učiteljica SPLOH NE ODGOVARJA na SVOJ SLUŽBEN e- naslov! Lani je, letos pa ne več. In je ista učiteljica.[/quote]

Službeni mail na arnesu avtomatično dobijo vsi javni uslužbenci. Učitelji in učiteljice po novem vse bolj uporabljajo e-asistenta, ker tja vnašajo vse ocene, pohvale, graje, spraševanja, teste, odsotnosti … Zakaj bi morala odpirati in e-asistenta in mail? Na začetku leta so vam povedali, kam pišite, in to upoštevaj, pa boš dobila tudi odgovor.[/quote]

naša ne odgovarja na svoj mail..sploh ne..pa jE vsako lEto rečeno, ko jo kdo na prvEm rod. vpraša, če lahko to in to mailu..ja seveda, Je njen odgovor..tudi jaz sem ji 2x pisala, nEkaj vprašala na mail..je bilo nujno, drugače ne bi..ne BU ne MU od nje..

Službeni mail na arnesu avtomatično dobijo vsi javni uslužbenci. Učitelji in učiteljice po novem vse bolj uporabljajo e-asistenta, ker tja vnašajo vse ocene, pohvale, graje, spraševanja, teste, odsotnosti … Zakaj bi morala odpirati in e-asistenta in mail? Na začetku leta so vam povedali, kam pišite, in to upoštevaj, pa boš dobila tudi odgovor.[/quote]

naša ne odgovarja na svoj mail..sploh ne..pa jE vsako lEto rečeno, ko jo kdo na prvEm rod. vpraša, če lahko to in to mailu..ja seveda, Je njen odgovor..tudi jaz sem ji 2x pisala, nEkaj vprašala na mail..je bilo nujno, drugače ne bi..ne BU ne MU od nje..[/quote]
Jah, potem bi jo bilo dobro malo opomniti, da je dolžna vsake toliko pogledat tudi mail.


Pa saj ne more biti res! Ne bo dali podatkov ime in priimek ter telefonsko. Vse pa bi razgalili širšemu svetu – FB se zdaleč ni tako varen, kot si nekateri mislite, ravno tako pa zbira vse mogoče informacije o vas, vaših interesih,…. Res pa ni en ušiv d.o.o. Jao zblojenci…:-(((

Otroka opravičujem na mail učiteljice, odgovora ne dobim nikakršnega. Očitno je, da učiteljica svojega dela ne opravlja skladno s pogodbo o zaposlitvi.

Bejž no? A opravičilo si tudi sam napiše? :))) Ker eno ali drugo mora imeti žegen starša.

New Report

Close