Najdi forum

Naslovnica Forum Avto.Over.Net Pomoč voznikom v prometu Električni skiro

Električni skiro

Spoštovani!
Sicer ne vem, če je bila ta tema že omenjena (se opravičujem, če jo ponovno odpiram). Zanima me, kakšni so predpisi (če sploh obstajajo) za vožnjo z električnim skirojem. Namreč včeraj zvečer so me ustavili policisti in mi precej nesramno povedali, da se s skirojem ne bi smel voziti po cesti ampak po pločniku. Tu se moje dojemanje CPP ustavi ker, če me spomin ne vara, se po pločniku ne smeš voziti niti s kolesom, kaj šele z električnim skirojem, ki je bistveno hitrejši (moj zmore hitrosti tudi do 40 km/h). Urejenih kolesarskih poti po mestu nimamo (če tudi bi bile, je najvišja dovoljena hitrost na njih 25 km/h). Prav tako, mi je gospod v uniformi rekel “kazen za to je 500€, predvidevam, da jih nimate”. Torej, če povzamem, zanima me, kje in s kolikšno hitrostjo se lahko vozim s skirojem in kakšne so globe oziroma sankcije za kršitev teh pravil. Vesel bom tudi kakšne uporabne povezave do Uradnega lista oziroma kakšnega zakonika.
Lep pozdrav,
J

Pozdravljeni, trenutno ni zakonsko opredeljeno kje se lahko vozi z skirojem. Z sprejetjo nove prometne zakonodaje naj bi bilo to urejeno. Trenutno se na pločniku “lahko” vozite z hitrostjo pešcev (3-5km/h). Na kolesarski stezi max. do 25km/h (kar je v urbanih središčh zelo hitro), vse ostalo pa naj bi se dogajalo ob desnem robu smernega vozišča razen kjer je izrecno prepovedno z znakom ali pravili (npr hitra cesta, CRMV, AC). Marsikdaj policisti, zaradi varnosti, nastopijo tako, kot so pri vas. Ni mi znano po katerem členu bi vas lahko kaznovali v dogodku kot ste ga opisali. Žal vam ne morem podati točnega odgovora dokler se zakonsko ne uredijo te zadeve. Lp

****************************************** Luka V. Rupnik, vodja šole vožnje AMTK Litostrojska cesta 40a, Ljubljana 040/310-140, 01/518 13 56 http://www.prvaavtosola.si, [email protected]

New Report

Close