Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek elektrika “mimo” števca

elektrika “mimo” števca

zdravo

iz debate sodeč ima sosed na vikendu, čeprav nonstop nekaj dela, dva bojlerja, kup naprav, klimo, pralni in pomivalni stroj ter sušilec, ki ga uporablja ne glede na letni čas….30 eur elektrike mesečno, jaz pa sem v hiški zgolj 5 dni na mesec (vikend varianta) imam pa od 25-30 eur.

 

Verjetno ni niti pomisli, ko mi je to razlagal, jaz pa čedalje bolj ugotavljam, da tle nekaj ni v redu. Je to fer? kam se to prijavi / Preveri….

 

Si že pomislil, da te heca in draži z nizkimi računi?

V mojem domačem kraju so sneg talili z ukradeno elektriko. Na dvoriščih in strehah.

In plačevali smešne račune. Sami električarji 🙁

Kar nekaj znancev je imelo včasih prevezano mimo števca. Z novimi digitalnimi števci ne gre.

Odgovor na objavo uporabnika
jp ena, 08.08.2022 ob 14:06

zdravo

iz debate sodeč ima sosed na vikendu, čeprav nonstop nekaj dela, dva bojlerja, kup naprav, klimo, pralni in pomivalni stroj ter sušilec, ki ga uporablja ne glede na letni čas….30 eur elektrike mesečno, jaz pa sem v hiški zgolj 5 dni na mesec (vikend varianta) imam pa od 25-30 eur.

 

Verjetno ni niti pomisli, ko mi je to razlagal, jaz pa čedalje bolj ugotavljam, da tle nekaj ni v redu. Je to fer? kam se to prijavi / Preveri….

 

Tudi on ni vse dni na vikendu, a ne?  Pa najbrž izklopi bojlerje ko ga ni tam….  Čisto možno.

 

Če meniš da plačuješ premalo/preveč se prijavi na elektro. Enako lahko stori tudi sosed.

Najbolj pošteno je, da prijavita drug drugega.

Morda od Goloba frend?

zanima me ce lahko kdo pove kko ukrasti elektriko

Čisto enostavno. Potrebuješ kondenzator z veliko C, ustvariš fazni zamik, zaradi katerega TA števec ne zazna ohmskega bremena, ampak ga “čuti” kot breme induktivnega ali kapacitivnega karakterja…

Gospodinski števci namreč ne merijo jalove  energije, ki pa je neobhodno potrebna za npr. MA GNETENJE EM*.

Vesel oče, IJS

*EM je skrajšava za Elektromotor.

Ma

prav vsi bi jo morali krasti!!! Ko pogledam poloznico me srat prime… komaj prezivim. Meseca

v mesec jebemti goloba ce

ga vidim se

mu poserj na glavo

Mogoče ti pokaže kako se to dela in še ti to narediš zase.

Ma ne šušmarit okol števca, bedaki.  Kabel si pitegneš iz kandelabra za javno razsvetljavo, lepo pod zemljo.
Jao, niti štroma ne znate krast.

Yep , iz kandelabra za javno razsvetljavo- pač ulična razsvetljava in to napeljano od zgoraj, ne pod zemljo- hiša in zgoraj stanovanje, čisto zraven javna luč in eto- kabli od javne luči napeljani do tega stanovanja, ki je stara hiša in nima urejenega centralnega alidrugačnega ogrevanja in se tako lepo grejejo z električnimi radiatorji na ukradeno elektriko. Položnice pa nizke, itak…Mah, kdor zna-zna…Saj, so nekaj od elektra hodili okrog, samo ne vem, če kaj skontajo, kako jih eni znajo scat peljat in goljufat. Javno razsvetljavo pa plačamo davkoplačevalci, kajne…

ja ,no in kam boš takega, ki krade elektriko iz javnih luči prijavil ? županu ?

Odgovor na objavo uporabnika
Vesel oče, 16.04.2024 ob 14:35

Čisto enostavno. Potrebuješ kondenzator z veliko C, ustvariš fazni zamik, zaradi katerega TA števec ne zazna ohmskega bremena, ampak ga “čuti” kot breme induktivnega ali kapacitivnega karakterja…

Gospodinski števci namreč ne merijo jalove  energije, ki pa je neobhodno potrebna za npr. MA GNETENJE EM*.

Vesel oče, IJS

*EM je skrajšava za Elektromotor.

Zadeva bi celo delovala, če bi bil ta kondenzator edino breme, ki je priključeno na števec, torej odmislimo vse motorje, grelnike, žarnice, itd. Čim se dodajo še drugi porabniki, ki porabljajo tudi delovno energijo, in ne pretežno jalove, se ta pravljica takoj podre.

Na osnovi podobne zgrešene teorije so pred več leti za ne prav malo denarja prodajali napravice (https://sound-au.com/lamps/power-savers.html), ki naj bi se priključile v hišno omrežje in znižale izmerjeno porabo števca. A edina stvar, kjer so kupci zaznali znižanje, je bilo stanje v njihovih denarnicah.

Ja, dobra je ta. Si bil tudi to dijak Vegove, študent FE?

 

Morda se celo poznava. Jaz imam 2 m, kot študent sem bil ves čas predstavnik študentov v Študentskem svetu.

 

Aja, še ena štromarska; ako zamenjaš dovodne in odvodne kable, se bo števec začel vrteti v nasprotno smer.

 

Velja seveda za klasične, analogne števce…

 

Vesel oče, z vsemi štromarskimi žavbami namazan….

New Report

Close