Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Emajlirana posoda

Emajlirana posoda

Gledam sivo posodo od podjetja Riess. Znotraj je bele barve. Imate izkušnje s takšnimi posodami? Bo bela sčasoma postala drugačne barve, bodo kakšni problemi?

Bi se je bala. Se spomnim, kako je moja mama kuhala v znotraj belih emajliranih posodah lug (pralni prašek in voda), da do bile spet bele.

Jao, kakšne traparije so delali samo, da je belo🙄

Lug v posodo, kjer kuhaš hrano?!?

Pa ni bistvo posode, da dobro zgleda, ampak da v njej lahko dobro skuhaš. Belo ne bo dolgo belo, to je dejstvo. Če te to moti, kupi kaj drugega.

Odgovor na objavo uporabnika
Ohu, 28.03.2024 ob 17:31

Jao, kakšne traparije so delali samo, da je belo🙄

Lug v posodo, kjer kuhaš hrano?!?

Pa ni bistvo posode, da dobro zgleda, ampak da v njej lahko dobro skuhaš. Belo ne bo dolgo belo, to je dejstvo. Če te to moti, kupi kaj drugega.

Pri nas je bilo še huje, mama je dajala v lonce mešanico varikine in vode. Še smo živi, pa še kar zdravi.

Sigurno se bo obarvala

Riess je draga posoda. Nekaj loncev imam in kuham tudi v njih, pazim. V glavnem juhe, mehke rižote ipd., kar ni praskanja, pomijem na roke.

Ostali emajl dajem v stroj, inox tudi. In moram rečt, da je to super posoda.

2 riess lončka uporabljamo tudi izključno za pogrevanje mleka.

Vsa posoda je b.p. in še vedno znotraj bela. Posoda se ne kruši, vendar lepo ravnamo z njo.

Imela sem tudi en lonec Metalac, ubi bože kakšen škart je to, ne kupim nikoli več, pa če še tako imitirajo vzorce od Ema.

Pri

Preveč dela s posodo. Imam vso posodo ali železno, ali v črnih oz temnih barvah. Res se mi ne da ukvarjati še s tem ali se bo posoda znotraj obarvala in s pomivanjem na roke. Emajla ne uporabljamo več.

Odgovor na objavo uporabnika
Majle, 28.03.2024 ob 16:43

Gledam sivo posodo od podjetja Riess. Znotraj je bele barve. Imate izkušnje s takšnimi posodami? Bo bela sčasoma postala drugačne barve, bodo kakšni problemi?

Emo Celje je še vedno zakon!

Veliko kuham, tudi za druge občasno, pa prisegam na EMO!

Kakšno mlečno jed skuhaš v takšni posodi. Pa iz domačega mleka.

Emajlrana posoda je tista, ki je poslana po e-mailu.

Ostalo so le približki, ne velja.

New Report

Close