Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek endometrioza

endometrioza

Spoštovani!

Pred časom sem bila na ginekološkem pregledu, kjer mi je ga. doktor s pomočjo vaginalnega ultrazvoka ugotovila veliko cisto v premeru 7.5cm. Naj bi šlo za endometriozo. Poslala me je še na laboratorijsko preiskavo C125 – rezultat 24.4, kar je normalno! Sedaj pa čakam prvi dan menstruacije, da pokličem na ginekološko kliniko, kjer mi bodo naredili dodatne preiskave, nato pa bo po vsej verjetnosti potrebna laporaskopija. Prosim, če mi lahko kdo bolj natančno razloži, kaj sploh je endometrioza,laporaskopija in kako bo sedaj vse naprej potekalo. Naj povem, da sem stara 28 let in da si s partnerjem zelo želiva otroka. PROSIM, POMAGAJTE z odgovori!

Hvala

Tule si preberi o endometriozi

http://med.over.net/otrok_druzina/novica.php?id=336

Laparoskopija (laparoscopia- ae f): ogledovanje trebušne votline z endoskopom (posebno cevko z žarnico in optiko). Diagnostična laparoskopija je operativni poseg, pri katerem uspešno odkrijemo bolezenske spremembe v trebušni votlini, vendar pa sam poseg za bolnika ali bolnico ni tako naporen kot pa eksplorativna laparatomija; npr. pri raku jajčnikov.

p.s. to ni nič takega, ne skrbi!

New Report

Close