Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Erjavec o pokojninah

Erjavec o pokojninah

če bodo pokojnine 1000€, bodo plače še 2x višje, uh škoda da smo pred volitvami, res. Se pa strinjam z njim, da je to najmanjša vsota, ki zagotavlja kolikortoliko dostojno življenje, evo njegova izjava:

ostalo si preberite na 24ur.

Škoda , da je osamljen v svojih sanjarjenjih.

hahaha, saj ni osamljen, o tem sanja 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} delavnih Slovencev in upokojencev.

ampak škoda ker sanja pred volitvami, drugače bi mu še verjela.

Ja saj te razumem. Mislil sem na naše politike , ki bi lahko kaj storili za nas navadne državljane.

spet take bose.

kako bo mel upokojenec 1000 € plače, ko pa je 40 let vplačeval po 150€ (p a ne €, dinarjev, tolarjev..) v ZPIZ, ali je kdaj kdo od vas ali teh upokojencev s temi famoznimi idejami kdaj naredil kakšno kalkulacijo, npr če bi varčeval na banki po 150 € na mesec in bi po 40 letih začel jemat po 1000€.. nagradno vprašanje ..v koliko mesecih bo mrk…??

drugo nagradno vprašanje.. kdo pa je bil do sedaj / za te upokojence/ delodajalec?? zakaj jim niso dali 5000€ plače?

kako to, da si danes povprečna družine NE more omisliti stanovanja kaj šele hiše, naši starši, so jih pa gradili ko karte???

kako to, da so pufe za te hiše na koncu odplačevali za en pir??

kako to, da so po enem zakonu čudežno ljudje odkupovali stanovanja po par 1000 mark??

ljudje vse se plača, ne zdej jamrat, če ne,.. bodo jamral pa vaši otroci..
..če ni to že zdaj čisto iz mode..bit normalna familiya..
..al gremo raš na extazy party pa se ga mal nasnifamo??!! ko tamle v eni debati eni to enačijo z alkoholom, pa da ni izbire in tak drek..

kaj pa je za nagrado, brez nje se na ta tvoj post res ne splača odgovorit.

hja, hiše ,stanovanja so bile pred 10 leti tudi pol cenejše, ne več kot pol, pa so si jih ljudje brez večjega problema kupovali z manjšo plačo kot jo imajo danes, a veš zakaj?? (vprašanje brez nagrade)

simpl, ja res si simpl. A ti je malo ven vrglo, pa si se spucal. Tudi to je včasih potrebno. In potem nam je lažje.

Vendar ta tema se nanaša na pokojnine (upokojenci nimajo plač) in ministra Erjavca.

Obljubljati nagrade, pa ne povedati kaj je za nagrado in kako in kdaj bodo izplačane je pa zavajanje potrošnikov.

Pazi, da te ne dobi v roke tista gospa iz Zveze potrošnikov… potem pa adijo tvoj simpl. Takoj bodo komplikacije!!!

ninej,

kot sem že napisal v en post, ste eni veliki sprenevedneži, ki ne veste kaj je vaša opcija delala 5 let nazaj (falcon), niti kdo je dajal današnjim upokojencem!!/ deti moraš 40 let!!/menda, razen če ste zopet levaki kakšne izjeme, kar me nebi niti presenečal/ tako da pademo v leto 68. Takrat pa JJ lih ni bil taglavni?? pa tud njegovi tajkuni ne, al sem pa čist zaslepljen, in vi veste nekaj VEČ…

vrabček ,
ti si pa očitno nabavi boljše očala, nauči brati ali pa počakaj, da se zaposliš..
osnova za pokojnine so plače v delovni dobi..
..večja plača..večja pokojnina..
..se ti kaj svita…

tipičen levak, ko zmanjka znanja in argumentov je pa nik pomemben..
..kaj bi ti od desničarja vzel nagrado, da vam ni to malo izpod časti, al dokazujete da za “vonj” denarja zamanjate stran??

Te kar citiram simpl:

“Re: Erjavec o pokojninah
Napisal: simpl
Datum: 08.08.2008 22:28

spet take bose.

kako bo mel upokojenec 1000 € plače, ko pa je 40 …..”

Kaj zdaj. Naj si nabavim boljša očala, se naučim brati ali počakam, da se zaposlim? Kaj mi predlagaš?

Tukaj pa res ni potrebno nobeno znanje, pa če si levi ali desni. Meni so desni in levi enaki, zato mi ne bi bilo nič izpod časti vzeti nagrade npr. od tebe, ki se proglašaš za desnega.

OK,
res je imaš prav,.. lapsus..
upokojenci nimajo plač imajo …pokojnine..
..še vedno pa je post o pokojninah..

..dlakocepiš..
.a to ni bistvo posta..
..kot vedno, pomembne so nepomembne stvari, ki zamegljijo bistvo..

še vedno ostaja:
kako bo mel upokojenec 1000 € POKOJNINE, ko pa je 40 let vplačeval po 150€…(iz takratne plače)

si srečen…

OK, ker me že izivaš, si že morda slišal za valorizacijo, očitno ne.

veš tudi nepremičnine, hrana, obleke, so boile takrat veliko cenejše kot so danes, kar pomeni, da bi si takrat za 150€ kupil toliko ali pa celo več kot si lahko danes, torej razlagam tako kot bi otroku, ker očitno za valorizacijo še nisi slišal.

sicer pa zakaj naj bi bila levičar, zato ker vidim kaj počno in da niso nič boljši od prejšnjih prej slabši, ajd povej. Sem levičar le zato ker jih ne podpiram in kimam, no ja če sem pa zato levičar potem pa naj bom.

pa še tole, ker ti ne gre v glavo. pojdi na kakšen sklad, zavarovalnico, banko, kjer prodajajo rentne police in jih zaprosi za izračun, koliko dobiš čez 40 let če vsak mesec položiš na svoj rentni račun 150€. Ti priporočaš da čim prej začneš.

kako, to, da ta vaša opcija prej tega ni znala oplemenitit….

..moja renta bo kakršna bo, ko pride tisti čas..kdo mi jo bo valoriziral???
zakaj..na lepe oči al kaj..izračun je narejen danes, glede na pričakovane donose, dobim surplus, ko se odločim črpati, črpam znani znesek v celoti ali rentah..kje je tle valorizacija??..
..a ste ob pamet..
zakaj pol ne greš na banko.. da ti valorizirajo dnar vsakič ko se kaj podraži.. hehe

res je da je pokojninski sklad malo drugačen, ker dos edaj ni bil tak kot je rentno varčevanje in se iz omenjenega razloga res prilagaja/dviga s plačami.. ravno zato pa tonemo vsi..
..če jez ne bom ustrezno varčeval, in naložil denar v varni sklad, mi ga ne bo noben valoriziral..tudi sveta marija ne..zato se moram hudičevo brigati kam dam, in kaj s tem počenjo in kdo..
SPIZ pa je v rokah države, ravno zato pravim da v 4. letih ne narediš iz berača miljonarja in je to zapuščina slabega vlaganja oz skrbi v preteklosti..
..upam, da sem dost “poljudno” razjasnil…

pač je bil popolnoma drugačen pokojninski sistem, ki so ga morali ustvariti iz nič, danes imamo drugačnega pa še ga bodo oklestili in to čaka že to vlado, ki prihaja v jeseni. Verjemi pa če bi imeli 3 zaposlene na enega upokojenca, kot leta 68 (kamor si nas pošiljal), ne bi imeli takšnih skrbi, kot jih lahko imamo.

kako boš drugače ovrednotil penzije ali pa določeno vrednost kot z valorizacijo izpred 20, 30, 40 let, ali pa nepremičnino, ajd povej pametnjakovič.

hja ta vlada je iz SPIZ-a naredila le še večjega berača in naslednja vlada bo morala dodobra zavihati rokave in popravljati reforme, ki jih je ta zamudila.

bi bilo pa fajn ja, če bi bile pednzije 1000€, ker bi bile potem plače najmanj 2000€. Nikakor pa penzije za polno delovno dobo ne smejo biti nižje kot je vredno dostojno življenje.

mi aktivni si jih bomo pa itak morali sami priskrbeti, hočeš ali nočeš, tako ali drugače.

zakaj pa imamo toliko upokojencev??
zakaj iammo toliko malo novih delavcev??
..kje je že nataliteta..?
..kdo že zaničuje družinske vrednote…?
..kdo podpira istospolne zakonske zveze, ki ne prinašajo novih delavcev…?
..kdo je nestrpneš, ki hoče nedelavne odstraniti iz spiska zavoda..?
..zakaj je potem potreben uvoz delavcev?

..vsi tisti penzionisti s hišami in vikendi na morju naj nekaj prodajo, pa bo.. saj tistega tako še niso odplačali v ..kako že.. valorizirani valuti..al se motim??

Simpl, sem na tvoji strani in se podpišem pod tvoje prispevke.

Ampak s tema dvema, mislim na ninej in vrabček, ne boš priše daleč. Na koncu posumiš, da si ti bebec. Ampak nisi. Ne se bat.

P.S. Jaz sem obupal…

ne ne, ne se bat..
..poznam te leve provokatorje..
..zanima me vedno samo to, kakšna argumentacija sloni na njihovih izjavah oz. še bolj koliko so korektni..
..ki je pa ni..
gre za prazne FDV in AGRFT fraze in ideje..
pa ne samo tu, na tem forumu..
ti živijo v svojem svetu..

no pa začniva:

-življenska doba se daljša.
– ni tako malo delavcev, le profilov ni pravih, pa grem stavit, da bi tudi profil zamenjali, če bi se jih dostojno plačalo.
– kaj je nataliteta najbrž veš, vsaj upam, vprašaj mlade, ki si komaj lahko privoščijo enega otroka.
-hja le kdo, to pa res ne vem, verjetno pa tisti, ki jim ne nameni kljub svojemu bajnemu dobičku dovolj visokih dohodkov, da bi lahko te svoje družinske vrednote živeli. Kdaj se zakonca spreta???
-jaz, ker novih delavcev itak ne bo, če je človek drugače usmerjen in se ne more zaljubiti v drugi spol.
– nedelavne odstranjajo, oziroma se odstranijo sami, če so pa samo na spisku pa nič zato, ne meni ne tebi nič iz žepa.
-zato, ker dovoljujejo kapitalistom še večji dobiček in izničujejo slovenski trg delovne sile, kar je najvažnejše. Mnogokrat sem tule že prebrala da ceno dela oblikuje trg, torej? Kja se gre potem država?

vsi tisti, ki imajo vikende ne tarnajo, brez skrbi.

hahaha, a obupal si, ampak veš da tale tvoj sum morda velja.:)

hahaha,no pa sem spet popredalčkana, levi provokator, ma dej ga srat, po čem to sodiš?

ah kr tako..
..ker luna sveti..

očitno res in ti malo seka, ane!

pa ne spet o tem,..
da tisti, ki ste proti,…
ste pa sicer neopredeljeni…

ne ga srat, o vsem se vsak opredeli, če ne na glas, pa po tihem in večino stvari je črno belih
..si lačen ali pa nisi,
če si ne upaš zavzet enega od stališč in si na sredini..
pol si pa tista varianta..kot so dons “ubrisani”..

posluš, zakaj bi moral biti opredeljen, ma zaboga če nisi zadovoljen z vlado si opredeljen z levico, pa lepo te prosim, kako sem bila opredeljena pred 4 leti ko sem volila JJ a tud za levico, al kako. Če ne bom zadovoljna v naslednjem mandatu bom pa poročena z desnico, al kaj.

kaj si ne upam zauzet, pa ne mi reč da se moramo vsi strinjati popolnoma z eno al pa z drugo stranjo, to pa res lahko zraste samo na zeljni glavi, res.

bolš na zeljni glavi opredeljen sovražnik/prjatu
kot na pravi neopredeljen…

New Report

Close