Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek EU direktiva prinaša krajši starševski dopust

EU direktiva prinaša krajši starševski dopust


glej, s tem postom si posrala vse svoje pisanje o feminizmu in vsem okoli tega. Prva bi morala biti, ki bi to zagovarjala. s tem predlogom pravica otroka ni okrnjena, bolj je izenačena vloga spolov ( v popolnosti pač ne more biti, ker moški pač ne more roditi), skratka vse ok in v pravi smeri…..ampak ti feministično bitje gledaš samo na svojo rit, kako ti grda država pobere tri mesece dopusta. egoistično in fuj.
[/quote]

Finta je v tistem, da če se moški ne odloči za to, potem trije meseci propadejo.
Zakaj že, se ne bi dalo urediti tako, da oče seveda ima na izbiro ostati doma, če se pa on ne odloči, pa ostane mama? En pameten razlog?
To je samo “mehko” krajšanje porodniške in nič drugega.
[/quote]

Mehanik je to že zelo lepo razložil in ima popolnoma prav. Možnost imajo moški že zdaj, pa je ne izkoriščajo.


glej, s tem postom si posrala vse svoje pisanje o feminizmu in vsem okoli tega. Prva bi morala biti, ki bi to zagovarjala. s tem predlogom pravica otroka ni okrnjena, bolj je izenačena vloga spolov ( v popolnosti pač ne more biti, ker moški pač ne more roditi), skratka vse ok in v pravi smeri…..ampak ti feministično bitje gledaš samo na svojo rit, kako ti grda država pobere tri mesece dopusta. egoistično in fuj.
[/quote]

Finta je v tistem, da če se moški ne odloči za to, potem trije meseci propadejo.
Zakaj že, se ne bi dalo urediti tako, da oče seveda ima na izbiro ostati doma, če se pa on ne odloči, pa ostane mama? En pameten razlog?
To je samo “mehko” krajšanje porodniške in nič drugega.
[/quote]
jaz sem jih en par že napisal…ti bi jih pa po defoltu glede na tvoj nick morala vedeti. pojma nimaš o feminizmu.
si nisem nikoli mislil, da se bom moral prerekati s feministko o feminizmu, s tem, da bom jaz zagovarjal feminizem. narobe svet

Običajno se naravna aktivnejša vloga očetov začne po enem letu, ko se prekinja simbioza med mamo in dojenčkom.
[/quote]

Če gremo že povsod mimo narave in je ne upoštevamo, bomo pa še to spremenili in se bo ta simbioza z mamico prekinila pri 9 mesecih in bo oče prej prevzel svoj del..
[/quote]

Dvomim.
Bolj verjetno bo mama sicer šla prej v službo ali pa dala odpoved, večina očetov pa vseeno ne bo želela na svoj odrejen dopust.

V družinah, kjer jim to ustreza, že zdaj gredo moški vsaj za nekaj tednov na starševski dopust. V tistih, ki jim ne, pa pač ne. Meni se zdi sedanja ureditev čisto sprejemljiva, saj omogoča raznorazne kombinacije in partnerjema optimalno izbiro starševskega dopusta glede na njune želje in potrebe.


glej, s tem postom si posrala vse svoje pisanje o feminizmu in vsem okoli tega. Prva bi morala biti, ki bi to zagovarjala. s tem predlogom pravica otroka ni okrnjena, bolj je izenačena vloga spolov ( v popolnosti pač ne more biti, ker moški pač ne more roditi), skratka vse ok in v pravi smeri…..ampak ti feministično bitje gledaš samo na svojo rit, kako ti grda država pobere tri mesece dopusta. egoistično in fuj.
[/quote]

Finta je v tistem, da če se moški ne odloči za to, potem trije meseci propadejo.
Zakaj že, se ne bi dalo urediti tako, da oče seveda ima na izbiro ostati doma, če se pa on ne odloči, pa ostane mama? En pameten razlog?
To je samo “mehko” krajšanje porodniške in nič drugega.
[/quote]

Ne, pa ni. Ampak če celo ti, ki se imaš za feministko, tako gledaš in že vnaprej obsojaš vse moške po vrsti, potem mora biti pa hudo. Predvsem pa nisi nobena feministka. Si samo seksistka.

Slabo. Dopust ne bi smel avtomatsko propasti, če ga oče ne želi ali ne more vzeti. Lepo, da podpirajo bolj enakomerno razdelitev vlog (čeprav sem jaz proti), ampak to smrdi po vsiljevanju. Prav je, da imajo očetje možnost skrbeti za otroka namesto matere, ni pa prav, da je to edina varjanta.


al smemo teb zapovedat kolk denarja od svoje plače moraš dat za določeno vrsto hrane, ker tako je zdravo recimo… torej zapovemo ti, da moraš najmanj 100 e na mesec zapraviti za zelenolistno zelenjavo ker če tega ne narediš, ti ta dnar ne bo pripadal in če ne boš v tem mesecu toliko porabila, se ti bo trgalo teh 100 e od plače naslednji mesec…. pač po tvoji logiki prisile – ker pač večina ni zmožna razmišljati trezno in zdravo, zato, te bomo prisilili, in s časom bo tudi nergaču ok…

a ti je jasno, da v družinsko ureditev se nima država kaj vmešavati – je prav,da da možnosti na voljo, od tu naprej je pa zasebno življenje posameznikov in njihova zasebna stvar.
in recimo – da bosta moiž in žena to rade volje naredila, ampak ima žena manjšo plačo – bo država krila zdaj tudi izpad dohodka mesečno tej družini, ker jih je prisilila v to? Bo? če je tako, potem so to dolžni, ker so znižali standard tudi otroku.
[/quote]

Kaksen izpad dohodka? Saj porodniska je placana, ok je 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} manj kot placa, ni pa to nek blazen izpad da bi stradal otroka.
[/quote]
Je navzgor omejena. Kar pomeni, da nekdo z malo boljšim dohodkom ne dobi toliko, kot je njegova plača. Tako da izpad je lahko večji od 10 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ker kot rečeno, omejitev navzgor je in ni ravno visoko postavljena.

Finta je v tistem, da če se moški ne odloči za to, potem trije meseci propadejo.
Zakaj že, se ne bi dalo urediti tako, da oče seveda ima na izbiro ostati doma, če se pa on ne odloči, pa ostane mama? En pameten razlog?
To je samo “mehko” krajšanje porodniške in nič drugega.
[/quote]

Mehanik je to že zelo lepo razložil in ima popolnoma prav. Možnost imajo moški že zdaj, pa je ne izkoriščajo.
[/quote]

Ja, prisila. Sem razumela.
Prisiliti očete, da se ukvarjajo z otroci, To sem za.
Ampak potem je treba tudi fizično onemogočiti babice, da ne bodo prihajale “pomagat”.

In še vedno trdim, da je to finta za zniževanje porodniške, ki je pri nas unikum….in težko me boste prepričali da gre IZKLJUČNO za interese otrok in družine.
V glavnem profitirata država in kapital.

Finta je v tistem, da če se moški ne odloči za to, potem trije meseci propadejo.
Zakaj že, se ne bi dalo urediti tako, da oče seveda ima na izbiro ostati doma, če se pa on ne odloči, pa ostane mama? En pameten razlog?
To je samo “mehko” krajšanje porodniške in nič drugega.
[/quote]

Mehanik je to že zelo lepo razložil in ima popolnoma prav. Možnost imajo moški že zdaj, pa je ne izkoriščajo.
[/quote]

Tu gre samo in zgolj samo za prihranek države! Ko bo zapisano, da moški mora koristiti 3 mesece, takrat bo šlo za večjo izenačenje spolov. Tole je samo pesek v oči.

Običajno se naravna aktivnejša vloga očetov začne po enem letu, ko se prekinja simbioza med mamo in dojenčkom.
[/quote]

Običajno kje? Pri nas sedaj, a ne? Včasih pa se je ta simbioza komot prekinila prej. Pa v marsikateri državi se tudi danes. Pa nimajo otroci nič večjih travm od naših. To je samo en trenutno prikladen izgovor.
[/quote]

A misliš, da je 1-letna dolžina porodniške bila določena na lepe oči? Če greš malo prebirati zgodovino pridobivanja te pravice staršev, je enoletni dopust zelo dobro argumentiran s strani stroke.

Če je to obdobje tako nestresno za otroke, kako to, da tam, kjer imajo krajše dopuste, veliko mam vsaj za nekaj mesecev ali celo let delno, praviloma pa celo v celoti zapusti trg dela?

Mehanik je to že zelo lepo razložil in ima popolnoma prav. Možnost imajo moški že zdaj, pa je ne izkoriščajo.
[/quote]

Ja, prisila. Sem razumela.
Prisiliti očete, da se ukvarjajo z otroci, To sem za.
Ampak potem je treba tudi fizično onemogočiti babice, da ne bodo prihajale “pomagat”.

In še vedno trdim, da je to finta za zniževanje porodniške, ki je pri nas unikum….in težko me boste prepričali da gre IZKLJUČNO za interese otrok in družine.
V glavnem profitirata država in kapital.
[/quote]

Sploh ni unikum, v Evropi že ne. To so neke floskule, s katerimi nas pitajo. Enako kot brezplačno zdravstvo, za katerega mastno plačujemo že po zakonu, potem pa še za zraven.
Babice hodijo pomagat tudi ženskam. In pazi, zdaj itak rojeva generacija s starši, ki bodo še deset let hodili službo, tako da se ni za bat pretirane angažiranosti staršev. In pazi še nekaj, ta generacija, ki je zdaj pred upokojitvijo, bo nastradala tudi s skrbjo za lastne starše, ker je oskrba starostnikov pri nas na podnu. Enostavno bodo očkoti morali izkoristiti tiste tri mesece, ker stari starši nimajo štirih rok in niso kot mladi dirkalni konji, da bi hodili v službo, skrbeli za vnuke IN starše.

Verjetno se bi dalo.

Čakaj malo! Pa saj je tako že sedaj urejeno v Sloveniji!
🙂

Tudi jaz se strinjam s tem, da bo v praksi to pomenilo krajše starševske dopuste in posledično manj stroškov za državo.

Ja, prisila. Sem razumela.
Prisiliti očete, da se ukvarjajo z otroci, To sem za.
Ampak potem je treba tudi fizično onemogočiti babice, da ne bodo prihajale “pomagat”.

In še vedno trdim, da je to finta za zniževanje porodniške, ki je pri nas unikum….in težko me boste prepričali da gre IZKLJUČNO za interese otrok in družine.
V glavnem profitirata država in kapital.
[/quote]

Sploh ni unikum, v Evropi že ne. To so neke floskule, s katerimi nas pitajo. Enako kot brezplačno zdravstvo, za katerega mastno plačujemo že po zakonu, potem pa še za zraven.
Babice hodijo pomagat tudi ženskam. In pazi, zdaj itak rojeva generacija s starši, ki bodo še deset let hodili službo, tako da se ni za bat pretirane angažiranosti staršev. In pazi še nekaj, ta generacija, ki je zdaj pred upokojitvijo, bo nastradala tudi s skrbjo za lastne starše, ker je oskrba starostnikov pri nas na podnu. Enostavno bodo očkoti morali izkoristiti tiste tri mesece, ker stari starši nimajo štirih rok in niso kot mladi dirkalni konji, da bi hodili v službo, skrbeli za vnuke IN starše.
[/quote]

No lej…teorij kolikor hočeš.
Ti pa povem, kako bo to izgledalo v praksi?
Uvedlo se bo “poskusno” te tri mesece za očete, potem se bo pa po določenem času ugotovilo, da zadeva ne deluje in kaj bo ostalo?
Trikrat lahko ugibaš.
Ja, tri mesecda krajša porodniška. Sedi, pet.

Otrok bo po 8 mesecih moral v varstvo. To bo edina korist tele zblojene ideje. Kjer je oče zainteresiran, je že zdaj komot poskrbel za navezavo z otrokom, če sta oba za, sta že zdaj lahko porodniško delila. A slučajno kdo misli, da bo s temle umotvorom očeta, ki se mu fučka, naredil odogovrnega?
In ja, dojenje je hudo koristno krepko po 8 mesecu. Še vedno, čeprav mone, ki se jim ni ljubilo, trdijo drugače.

https://en.wikipedia.org/wiki/Parental_leave

Dolžina porodniške po državah, materinski, očetovski, starševski dopust, tudi do tri leta, plačilo odvisno …
Slovenija z 52 tedni v bistvu ni med prvimi.

Sploh ni unikum, v Evropi že ne. To so neke floskule, s katerimi nas pitajo. Enako kot brezplačno zdravstvo, za katerega mastno plačujemo že po zakonu, potem pa še za zraven.
Babice hodijo pomagat tudi ženskam. In pazi, zdaj itak rojeva generacija s starši, ki bodo še deset let hodili službo, tako da se ni za bat pretirane angažiranosti staršev. In pazi še nekaj, ta generacija, ki je zdaj pred upokojitvijo, bo nastradala tudi s skrbjo za lastne starše, ker je oskrba starostnikov pri nas na podnu. Enostavno bodo očkoti morali izkoristiti tiste tri mesece, ker stari starši nimajo štirih rok in niso kot mladi dirkalni konji, da bi hodili v službo, skrbeli za vnuke IN starše.
[/quote]

No lej…teorij kolikor hočeš.
Ti pa povem, kako bo to izgledalo v praksi?
Uvedlo se bo “poskusno” te tri mesece za očete, potem se bo pa po določenem času ugotovilo, da zadeva ne deluje in kaj bo ostalo?
Trikrat lahko ugibaš.
Ja, tri mesecda krajša porodniška. Sedi, pet.
[/quote]

Ti pač predvidevaš tako, jaz pa predvidevam, da ne bi bilo tako.

So se pa že oglasile dojilje, evo, so že obtožbe, da se ženskam ne da dojit, če menijo, da večji dojenček, ki že zdavnaj uživa gosto hrano in nekateri mogoče celo že hodijo, devet ur na dan zdrži brez dojke.

No lej…teorij kolikor hočeš.
Ti pa povem, kako bo to izgledalo v praksi?
Uvedlo se bo “poskusno” te tri mesece za očete, potem se bo pa po določenem času ugotovilo, da zadeva ne deluje in kaj bo ostalo?
Trikrat lahko ugibaš.
Ja, tri mesecda krajša porodniška. Sedi, pet.
[/quote]

Ti pač predvidevaš tako, jaz pa predvidevam, da ne bi bilo tako.

So se pa že oglasile dojilje, evo, so že obtožbe, da se ženskam ne da dojit, če menijo, da večji dojenček, ki že zdavnaj uživa gosto hrano in nekateri mogoče celo že hodijo, devet ur na dan zdrži brez dojke.
[/quote]

Kar poglej katere ste najbolj glasne, da dojenje pa že ni tako nujno. Tiste, ki potrebujete potrditev, da vseeno niste tako zasrale, kot čutite. Pa tiste, ki ste slabo izbrale partnerja in bi se vsem moškim rade skrivaj maščevale – tako, preko zakonov. Nej še on malo trpi – haha. Dojenček pri 8 mesecih verjetno brez težav zdrži 9 ur brez doke, če je ni, ampak zakaj bi, če pa je koristno, da se doji?
Zakaj bi vse ostale družine trpele zaradi par šavr?

Jaz zaslužim minimalca. mož več, ampak je sp in si nekajmeseçne odsotnosti ne more privoščiti, ker bi ostal brez dela. Poleg tega imamo stanovanjski kredit in ta opcija za nas finančno sploh ne pride v poštev. Razen,vda ostanemo na cesti in mož brez zaposlitve.

Ti pač predvidevaš tako, jaz pa predvidevam, da ne bi bilo tako.

So se pa že oglasile dojilje, evo, so že obtožbe, da se ženskam ne da dojit, če menijo, da večji dojenček, ki že zdavnaj uživa gosto hrano in nekateri mogoče celo že hodijo, devet ur na dan zdrži brez dojke.
[/quote]

Kar poglej katere ste najbolj glasne, da dojenje pa že ni tako nujno. Tiste, ki potrebujete potrditev, da vseeno niste tako zasrale, kot čutite. Pa tiste, ki ste slabo izbrale partnerja in bi se vsem moškim rade skrivaj maščevale – tako, preko zakonov. Nej še on malo trpi – haha. Dojenček pri 8 mesecih verjetno brez težav zdrži 9 ur brez doke, če je ni, ampak zakaj bi, če pa je koristno, da se doji?
Zakaj bi vse ostale družine trpele zaradi par šavr?
[/quote]

A ti je zdaj odleglo, ko si mi rekla šavra? Se počutiš boljša, večvredna, pametnejša, boljša mama, ker žališ?
V resničnem življenju se s tabo ne bi pogovarjala, ker si žal preveč omejena, tako da tudi tukaj ne bom razlagala, kakšne so koristi očeta za otroka. Pa itak so že opisane.

Sploh ni unikum, v Evropi že ne. To so neke floskule, s katerimi nas pitajo. Enako kot brezplačno zdravstvo, za katerega mastno plačujemo že po zakonu, potem pa še za zraven.
Babice hodijo pomagat tudi ženskam. In pazi, zdaj itak rojeva generacija s starši, ki bodo še deset let hodili službo, tako da se ni za bat pretirane angažiranosti staršev. In pazi še nekaj, ta generacija, ki je zdaj pred upokojitvijo, bo nastradala tudi s skrbjo za lastne starše, ker je oskrba starostnikov pri nas na podnu. Enostavno bodo očkoti morali izkoristiti tiste tri mesece, ker stari starši nimajo štirih rok in niso kot mladi dirkalni konji, da bi hodili v službo, skrbeli za vnuke IN starše.
[/quote]

No lej…teorij kolikor hočeš.
Ti pa povem, kako bo to izgledalo v praksi?
Uvedlo se bo “poskusno” te tri mesece za očete, potem se bo pa po določenem času ugotovilo, da zadeva ne deluje in kaj bo ostalo?
Trikrat lahko ugibaš.
Ja, tri mesecda krajša porodniška. Sedi, pet.
[/quote]

daj cvetka utihni, ker si patetično smešna.

ko se spremeni zakon, se spremeni, ne uvede začasno…torej, bi morali za vrnitev nazaj, spet spreminjati zakon. kar pa ni tako enostavno. saj vidiš že v tem primeru uvedbe obveznega dopusta za očete, kakšni problemi bodo z spremembo zakona….predvsem ti in podobne boste proti.


koliko žensk ima sp in kredit, pa gre vseeno rodit, ker mož pač ne more….daj, daj….plehki izgovori. raje povejte iskreno, da vam paše bit doma

Rodnost bo padla, zato bomo morali uvoziti še več prebivalcev. politiki pa se bodo čudili temu.

No lej…teorij kolikor hočeš.
Ti pa povem, kako bo to izgledalo v praksi?
Uvedlo se bo “poskusno” te tri mesece za očete, potem se bo pa po določenem času ugotovilo, da zadeva ne deluje in kaj bo ostalo?
Trikrat lahko ugibaš.
Ja, tri mesecda krajša porodniška. Sedi, pet.
[/quote]

daj cvetka utihni, ker si patetično smešna.

ko se spremeni zakon, se spremeni, ne uvede začasno…torej, bi morali za vrnitev nazaj, spet spreminjati zakon. kar pa ni tako enostavno. saj vidiš že v tem primeru uvedbe obveznega dopusta za očete, kakšni problemi bodo z spremembo zakona….predvsem ti in podobne boste proti.
[/quote]

Ti pa nisi smešen.
Samo konstantno in dosledno v vsakem postu žaljiv.
Ni absolutne resnice. Tudi če bi bila, nisi samo ti aboniran nanjo.
Kar kontriraš, tudi če samo zaradi lepšega, iz nekih svojih principov in niti ne opaziš, da pomotoma napišeš isto, kot jaz, tudi tega ne, da se dostikrat strinjam s tabo. Iz neke svoje moško-šovinistične histerije, ki ti ne pristaja.
Dej no se mal kontrolirat.


Joj dramatiziras. Po tej logiki nobena zenska, ki ima s.p. sploh ne sme zanositi. Ce si zenska s.p. lahko vzame 1 leto si bi pa tvoj mozek tudi lahko tiste 3mesece.. Bo pac vzel kaksno dodatno pomoc in ga placal. Verjetno ni edini na svetu ki zna delati kar dela.


Joj dramatiziras. Po tej logiki nobena zenska, ki ima s.p. sploh ne sme zanositi. Ce si zenska s.p. lahko vzame 1 leto si bi pa tvoj mozek tudi lahko tiste 3mesece.. Bo pac vzel kaksno dodatno pomoc in ga placal. Verjetno ni edini na svetu ki zna delati kar dela.
[/quote]

Mož bi lahko teoretično delal tudi takrat, ko pride žena iz službe … No, odvisno od biznisa, ampak marsikaj se da. Očitno gre za stalno delo, torej delo z elementi stalne zaposlitve, za enega naročnika, ker sicer ne bi v treh mesecih ostal brez dela.
Čisto tako mimogrede me pa zanima, kakšen rezervni načrt imata za primer, da zboli ali se poškoduje? Ker tale vajina ureditev meni zbuja srh.

če delaš za minimalca, se ti bolj splača na hitro štepniti tri otroke, mož najbrž večino zaslužka tako ali tako skrije pred državo. Samo paziti boš morala, da ne boš z novim x5 v vrtec po otroke ob petih hodila.

New Report

Close