Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Facebook

Facebook

A opažate, kako nekateri ljudje 3/4 življenja objavljajo na Facebook. Človek se resnično vpraša, a res hodijo okoli samo zato, da imajo kaj za objavljati na svojem profilu. Kot da ni več bistvo, da si nekje zunaj in se imaš fajn, ampak da si tam in da pridno delaš slike in ažurno objavljaš na internetu.

Moja teza je, da je porast rabe Facebooka izpostavil notranjo stisko ljudi po prijateljih. Aplikacija jimje dala umeten občutek, da so “končno” med ljudmi in si dajejo duška daz njimi lahko delijo vse kar jim gre po glavi. Pred facebookom smo imeli prijatelje, pristen medsebojen fizičen odnos s človekom, ozek krog, s katerim smo si delili vse, zdaj pa je facebook za nekatere postal kar neka “vrednota” kjer je to najbolje počet (na internetu).

In kaj še opažam. Nekateri resno veliko vlagajo v svoj virtualen profil. Stalna poziranja, obdelane slike, …ustvarjanje neke lažne podobe o samem sebi, ki ti daje “psihološko pomirjevalo” da ljudje mislijo da si en vau, resnica pa je čisto drugačna.

Na kratko:
Facebook je uspel, ker ljudjem manjkajo prijatelji.
Twitter je uspel, ker ljudje radi opravljajo dogajanje.
Instagram je uspel, ker se je pokazalo koliko jih hoče biti neka mednarodna zvezda/influencer (sledilci).

Zdaj so tu še vlogerji (isto sr.anje kot instagram).

Ja, res imamo krizo vrednot. Iščemo uteho na spletu (socialna omrežja), ki pa nas v resnici še bolj osamuje.

In še video, za boljšo predstavo kako izgledajo skisani ljudje.
https://youtu.be/HDp0plD9Iec

še dobro da nisem na face book ampak lepo v dnevi sobi uživam.
You Tube je pa tudi zelo zanimiv. Vedno me zanima, le kdo opazuje skozi kamero to?
na laptop je vgrajena kamera in mikrofon in nikdar ne vem kdaj je vklopljena kamera ta.
bi kdo vedel povedati kaj več o tem?
moj IP je nekomu več kot znan, to odlično vem.

drug drugega programiramo

Nimam fb-ja. To je bedarija.

New Report

Close