Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Fant hoče nazaj v domačo vas, jaz raje umrem

Fant hoče nazaj v domačo vas, jaz raje umrem

Namesto da je dal ata vse prihranke za krmila, svoj prosti čas pa kravam in bikom, namesto svojim otrokom, je danes stanje tako, kot je.

Ha ha ha, pa to ne moreš verjet. Preselila sta se ČISTO NA SVOJE – naredila sta prizidek. Res, čisto na svojem svojem sta. Dober vic.

Ha ha ha, pa to ne moreš verjet. Preselila sta se ČISTO NA SVOJE – naredila sta prizidek. Res, čisto na svojem svojem sta. Dober vic.
[/quote]

Ob takem postu se lahko polulaš ja :))

Se strinjam!

Nimam se nad sabo kaj zamisliti. Vem na kaj ciljaš kao da sem bila lena tolko. Misliš da te ne znam prebrati da si seljačina, ker tolko zagovarjaš vse to. Oni sami priznajo da krava je vsaj nekaj vredna. Vsaki tako rečejo. Vsaka trpi pri kmetih. Priznajo same. Ti se kar tolaži veš. S takimi kreteni nobena več ne zdrži. Saj ne premorejo nobene topline in nič. Pri njih moraš biti kot stroj ki samo dela. In še to. Če imaš za njih roke, noge imaš vse, si zdrav. Pa ni res tako. To je ta njihova bolana kmečka logika! Ki je polno slame v njej. Vem vse o njih v nulo. Morda bolje kot ti, ki sem bila ne dolgo tam. Dobro da me je pravi čas pamet srečala in sem zelo hitro pobegnila stran od takih kmečkih golazni, zapečkarskih, ki ne vidijo 1cm pred sabo.
[/quote]

si morala biti pa res bol(A?)na, da si tako zelo slabo izbrala.
zdaj si pa raje v mestu poišči enega takega, ki bo celo popoldne s prijatelji previsel v gostilni, zvečer ti bo pa prišel ves nežen domov šepetat, kako zelo te ima rad, ker si mu že tretjič kosilo pogrela:-)))

si morala biti pa res bol(A?)na, da si tako zelo slabo izbrala.
zdaj si pa raje v mestu poišči enega takega, ki bo celo popoldne s prijatelji previsel v gostilni, zvečer ti bo pa prišel ves nežen domov šepetat, kako zelo te ima rad, ker si mu že tretjič kosilo pogrela:-)))
[/quote]

Ti si pa bolna, ker se motiš. Ne živim v mestu sploh,ampak na vasi in zato jih v nulo poznam. Se vidi da smo se sem priselili in nimam teh navad, kot jih imajo oni.
Vidiš kako bolna si in narobe sklepaš. Hehe na vaseh šele pijejo. Po cele dneve delajo in zraven pijejo. Nato pa še zvečer. Pojma nimaš ti res. Peri ti možgane komu drugemu. Tebi ne komentiram nič več, ker se niti ne da meniti se s tabo normalno.

Ko sem prebral tvoj zapis, sem dobil občutek, da imaš v sebi neko blokado – podzavestni strah. Mene bi pri takšnem seljenju zanimali odnosi v družini, potem služba na kmetiji (ali finančno gre skozi da sva dodatno 2 tam zaposlena – ali je kmetija popoldanska dejavnost) in podobne zadeve. Ti pa si želiš sprehodov (sprehodiš se lahko v naravi), pijačko (povabiš kolege v klet) in kino (v kinu najbrž nisi vsak dan?!).
Prav tako bi od tvojega fanta pričakoval boljšo argumentiranost, zakaj bi šel nazaj domov. Še posebej me zanima področje financ, lastništva kmetije, dela in ostalih zadev.

Ti si pa bolna, ker se motiš. Ne živim v mestu sploh,ampak na vasi in zato jih v nulo poznam. Se vidi da smo se sem priselili in nimam teh navad, kot jih imajo oni.
Vidiš kako bolna si in narobe sklepaš. Hehe na vaseh šele pijejo. Po cele dneve delajo in zraven pijejo. Nato pa še zvečer. Pojma nimaš ti res. Peri ti možgane komu drugemu. Tebi ne komentiram nič več, ker se niti ne da meniti se s tabo normalno.
[/quote]

me veseli, da sem te naučil vsaj kako se po slovensko piše “bolno”:-)))

Ostani samska in cel lajf boš hodila na pijačke in po mestu. Kaj pa, če bi si ustvarila družino ? Boš takrat lahko to počela ? Babice pa bodo v rovtah ?!? In morda zaradi zamere vnukov niti čuvati ne bodo hotele.
Najbolje, da vzameš prvega “ljubljanskega jebivetra”, ki ne zna drugega, kot sedeti pri Mačku na pijački. A pazi, ta bo tam sedel tudi, ko boš imela majhne froce……
Fanta nimaš zelo rada, samo navadila si se ga , saj sta skupaj že dolgo. kako sicer razložiš to, da si od nekdaj želi nazaj na kmete. … Takšna želja pač ne mine.
Prekini zvezo.


Kakšna bedna. Da babica to zameri in noče vnukov paziti zaradi tega? Kakšne izjave.

Saj lahko dobi takega, ki bo imel službo, potem bosta šla pa na morje, v toplice in Grčijo.Brez ljudi, ki prihajajo na kmečki turizem in je tam vsako nedeljo gužva, pa tudi med tednom po službi bodo imeli čas drug za drugega.Je brezzveze hodit nekam, kamor ti ne paše zaradi drugega.Eno leto že zdržiš, potem ne moreš več.

Prvo vprašanje je, ali nameravata ostati skupaj.

Če hočeta ostati skupaj, potem morata najti rešitev, da bosta lahko živela skupaj. Izsiljevanje in postavljanje pred dejstva je slab začetek. Komu bi bilo težje, tebi na vasi ali njemu v mestu? To je podobno vprašanje kot pri poroki. Jaz sem a priori proti, a če bi vedela, da mojemu partnerju to ful pomeni, bi šla prek sebe.

Pa tko fajn je hodit ob nedeljah na kmečki turizem, a ne?

Tam ponujajo same dobrote – suho meso, salame, zaseko, klobase, kislo zelje, skutne štruklje in še ene sto jedi, ob katerih se vam cedijo sline, morda še vino iz domače kleti, za otroke pa domači jabolčni sok in jabolčne krhlje.
Ko se najeste, je pa s klopce v senci pod drevesom takšen užitek opazovati lepo pokošene bregove in vrhove v daljavi. In si misliti, kakšni norci so tile kmetje, ki sredi najhujše vročine obračajo seno v kakšnem bregu. Ampak od daleč jih je tako zanimivo opazovati.
Pa zaradi tamalih turistkov imajo ponavadi na kmečkih turizmih en kup domačih živali, ki prosto letajo okrog, od zajčkov, kozic, pujskov, teličkov, pa vse do žrebičkov in kakšnega odraslega ponija za jahat.

Hmmm, vse dobrote so kar same nastale in se same od sebe pojavile na mizi, ko vi pridete na kosilo. In živali seveda ni treba hranit in jim čistit, a ne. In obdelani bregovi… naj jih obdelujejo starci, kajne? Mladi fantje pa naj gredo v Ljubljano, ker se deklici ne da delat in ne bi hotela smrdeti.

Ja, ok. Če tale deklica ni za na kmete, naj to fantu pove in ostane v Ljubljani. Ni pa treba pljuvat čez kmečke fante, ki se trudijo za preživetje in za ohranjanje kulturne krajine. Logično je, da se na kmetih dela, in da delajo vsi, od mladih do starih. In da starši pri petdesetih še ne bodo prepisali kmetije na 25 letnega sina.

Pihhhh, sem se morala spihat. Toliko enega pljuvanja čez kmete že dolgo nisem videla.

Raje ga pusti, naj si fant poišče kakšno punco, ki bi z veseljem živela z njim na kmetiji in mu pomagala pru delu. Če ostaneta skupaj, bosta nesrečna oba.

Bogve, kaj je pesnik hotel povedati s tem zapisom.

Bogve, kaj je pesnik hotel povedati s tem zapisom.
[/quote]
Da je sam kmečki fant :))

Amen!!!

Kad se pogospodi vašče je gore nego pašče …

Avtorica, sram te bodi! Samo na vasi je bogato versko življenje, v mestih vera peša in se veliko grehov dogaja. Prav tako se mora ženska podrediti moškemu, če si želiš dobro in pošteno življenje, boš šla z njim na podeželje!

Naj gre sam nazaj ti pa ostani v mestu. Boljše, da zdaj končata kot pa da boš potem jokala. Pa ko bo videl da od tebe nič nima te bo itak nekam poslal. Kar nekaj punc se je iz mesta preselilo na vas, na kmetijo pa so danes vse blazno nesrečne. Ena taka se je lani ločila ter odšla nazaj v mesto. Po 5 letih ter 1 otroku. Malo prepozno ane. On je pa seveda ostal doma na kmetiji. Sta narazen bolj srečna kot sta bila prej, ko sta bila skupaj. Kolegu je punca tudi ušla nazaj v mesto pa ni bilo nikjer nobene kmetije. Pač je bila navajena, da ima vse čez cesto ter da ji ni treba nič delat. Pri njemu pa ni bilo vse tako lepo. Pusti ga ter naj si drugo najde.

Poslušaj sebe. Če te ne vleče domov, potem ne rabiš it. Če fanta vleče, ga pusti, da gre. Lahko je to nov začetek za oba in šele kasneje čez leta razumeš, daje bilo tako najobljše. V glavnem – sledi svojim sanjah, ne pohodi svojih želja!

Moram še sama dodat svoj komentar. Jebivetri živijo na vasi in v mestu tudi. Čedalje bolj opažam veliko nasilja predvsem med vaškimi ljudmi. Dolgo dolgo obdobje sem težko živela z enim takim.

Če si preberete mojo zgodbo boste razumeli.

https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?t=11088858

Avtorica, prvo so medsebojni odnosi, tako kot so dobri odnosi pomembni tudi na delovnem mestu, šele potem sledi vse ostalo. Želim ti veliko sreče v nadaljnjem življenju in vse dobro.

Se je pa malo za vprašati zakaj imajo ravno te s kmetij težave dobit kakšno? Glede na to njihovo vzgojo, ki jo imajo ane, tradicija, ljubezen do dela. Poslušajo vse kar rečejo doma. In nikoli nič časa nimajo za nič ne za punco. Ne rabimo takih res ne. Delo mi pa res ni toliko vredno. Nimaš sploh svojega življenja. Postrani te gledajo ko greš s kako frendico ksm. Vsi za vsako reč užaljeni da omg res. Ne rabimo punce tako življenje, res ne hvala. Zato se za kmečke ne odločajo več, ker vejo kaj jih tam čaka, kot si napisala sama.

Se popolnoma strinjam!

Vse kar proizvajate, se vam (drago) plača. Lahko pa tudi nehaš kmetovat če misliš da bo ob vsaki cesti še svetišče kmetom. Kmetijstvo je posel kot vsak drug.

New Report

Close