Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Finance so izračunale razliko v plačah

Finance so izračunale razliko v plačah

https://twitter.com/JJansaSDS/status/1773352929551958469?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1773352929551958469%7Ctwgr%5E7f68cfc5d8a89c1855febc494ebbac0c9117fcee%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fnova24tv.si%2Fprimerjava-z-golobom-pod-jansevo-vlado-bi-bile-danes-place-bistveno-visje%2F

Golobova vlada je s svojimi škodljivi reformami in ukrepi bistveno škodovala povprečnemu državljanu, še najbolj pa socialno ogroženim, ki je težave mnogih še poglobila. Plače so v primerjavi z Janševo vlado občutno nižje, letna neto povprečna plača znese skoraj za tisočaka manj. Za komentar smo prosili tudi znanega ekonomista Primoža Bohinca, ki poudarja, da leve vlade želijo pobrati ljudem čim več denarja.

Statiste so ena zelo zanimiva stvar, ki sicer navede vse podatke, a gole podatke brez vsake razlage.

Janseva vlada je delila priboljske vsepovprek in se zadolzevala prav tako vsepovprek. Saj je bilo nekaterim fino, so dobili konkretne priboljske, enako kot za casa Tita, je Jansa poskrbel za mnozice ljudi, a zal na racun posojil.

Zdaj je prisel racun, ja, enako kot po Jugi in zdaj te Janseve priboljske in dolgove vracamo. Nekaterim nam je bilo to jasno takoj, da ko nekdo zacne takole talati bomboncke, da bomo vse to vracali, ampak raji to itak ni bilo jasno, ampak so se veselili danih poriboljksov, kaj bo pa jutri, briga rajo.

No, zdaj je prisel ta jutri in zdaj se vse vraca. Enako kot po Titu, ko je bil izstavljen racun.

 

 

Ta vlada pa krade  za svoje žepe. Res da je prejšnja vlada imela nedodelane  ukrepe.Ali je bolje  da so študentje nabavili zastonj slušalke, ali da omogočiš enormen zaslužek privat podjetjem in 13 000 računalnikov, leži na skladišču.

Plačujemo za nazaj in vladi bomo vrnili tako, da ne bomo imeli otrok – novih sužnjev države.

Sem s.p.. Za lani bom plačal dva in polkrat več davka kot predlani, ker mi je šel promet izjemoma gor za 50 %. Za koliko bodo šli gor prispevki še ne vem, mi bo FURS naračunal v prihodnjih tednih.

Inflacija je 10 %, davčne stopnje in razredi pa že nekaj let nespremenjeni. Kmalu bodo vsi z povprečno plačo v najvišjih razredih. Ko bo pa minimalna plača ujela povprečno plačo, bo pa cilj levih fundamentalistov v vladi izpolnjen.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Ja, 30.03.2024 ob 07:40

Ta vlada pa krade  za svoje žepe. Res da je prejšnja vlada imela nedodelane  ukrepe.Ali je bolje  da so študentje nabavili zastonj slušalke, ali da omogočiš enormen zaslužek privat podjetjem in 13 000 računalnikov, leži na skladišču.

 

Smo imeli do zdaj katero vlado, ki ni polnila svojih zepov?

Od leta 1991 vse!

Ugotovimo, katera vlada krade manj!

Odgovor na objavo uporabnika
Perje frči, 30.03.2024 ob 08:05

Sem s.p.. Za lani bom plačal dva in polkrat več davka kot predlani, ker mi je šel promet izjemoma gor za 50 %. Za koliko bodo šli gor prispevki še ne vem, mi bo FURS naračunal v prihodnjih tednih.

Inflacija je 10 %, davčne stopnje in razredi pa že nekaj let nespremenjeni. Kmalu bodo vsi z povprečno plačo v najvišjih razredih. Ko bo pa minimalna plača ujela povprečno plačo, bo pa cilj levih fundamentalistov v vladi izpolnjen.

 

Točno !

Politika te vlade je taka , vse spraviti na minimalca, vse klateri pa imajo več kot minimalca pa obdavčiti do konca !

Kdo pa krade se pa ve, prejšnja vlada je delala veliko bolj socialnno, dala je ljudem, ti pa samo privijajo  davke in prispevke na eni strani , na drugi pa zapravljajo milijone za prazen nič !

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 6801, 30.03.2024 ob 16:53

Točno !

Politika te vlade je taka , vse spraviti na minimalca, vse klateri pa imajo več kot minimalca pa obdavčiti do konca !

Kdo pa krade se pa ve, prejšnja vlada je delala veliko bolj socialnno, dala je ljudem, ti pa samo privijajo  davke in prispevke na eni strani , na drugi pa zapravljajo milijone za prazen nič !

 

Hahaha, socialna, haha, tebi se vedno ni jasno!

Tito je bil tudi socialen, pa je po njegovi smrti prisel racun, tega smo ze odplacali, zdaj odolacujemo Jansevo socialnost.

Na minimalca se nas pa spravlja ze vsaj 20 let, od korone naprej sicer bolj pospeseno, a ta plan ni nic novega.

Ne ga srat no, imaš 50% več dohodka in stopnja davka je ista samo vsota je višja, menda znaš zračunat 20% davek od 10 000€ dohodka je 2000€ , v primeru, da je dohodek 20 000€ je pa 4000€ davka še vedno pa je to 20% davka, kaj bi pa ti? verjetno fiksni znesek davka ne glede na dohodek.

To je tudi mene zmotilo. Inflacija je bila visoka, dohodninske razrede pa niso dvignili. Prav tako niso dvignili vrednosti za normirance in vrednosti za obvezen vstop v ddv obdavčenje. Ti 2 vrednosti sta že desetletja tako določeni.

Kaj ti pomaga če več zaslužiš ko ti ves ta višek pobere država?

“Ja kaj pa še” o čem pa ti pišeš? Če ima s.p. v letu samo 10.000 prihodkov, naj ga raje kar takoj zapre, ker to pomeni da mesečno ne zasluži niti minimalca.

Tvoj izračun je za normirance, paizračunal si samo davčno osnovo, ne davek. Če se je zgornjemu s.p.  tako povečal promet ( prihodki) je presegel mejo 50.000 in je obdavčitev višja.

New Report

Close