Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Folk zmešan v stačunah

Folk zmešan v stačunah

ko bo njihovo delo bolje plačano bo boljsi tudi njihov servis-minimalna plača minimalna storitev.. tako delo zagotovo terja boljšo plačo kot podminimalno oz minimalno.. plačano po učinku je že okej ampak na podlagi realnih planov, ne pa previsokih glede na trenutna stanja- ni robe ni ljudi zaradi podrazitev itd..

a nadrkana zaposlena na občini pa lahko slabo opravlja delo, ni pritožb? pa ze pol ure do konca ne sprejema medtem ko vas morajo v trgovini minuto do zaprtja sladko sprejet in strokovno postrešt?

da, premalo so plačani glede na to da se morajo z nadrkanim folkom ukvarjat

Odgovor na objavo uporabnika
Delo, 16.10.2022 ob 13:06

Odgovor na objavo uporabnika
Cevar, 16.10.2022 ob 10:05

Delo; sploh ne gre za to, da stranka vpraša za eno stvar pri pralnem stroju… Gre za to, da stranke guglajo in so prebrale vse možne forume o enem modelu pralnega stroja, prodajalca pa yebejo s takšnimi malenkostmi, da ne moreš verjet. In kar vse rečejo. Med biti iskren in biti nesramen je razlika.

Ja kje naj pa dobimo drugače informacije če pojma nimate kaj prodajate? In šola nima tu nobene veze. To se moraš naučiti na delu, kaj prodajaš, tako kot smo se mogli ostali. Če prodajaš stroje moraš vedeti kaj o strojih. So specifikacije, datasheets ipd. in študiraj. Kako misliš da ostali svoje delo opravljamo in se ga naučimo? Šola se ne konča z maturo. Večino stvari se moraš kar lepo na delovnem mestu naučit. Ker nisi tam namesto blagajne ampak kot prodajalec. Nisi tam za okras. Če si se te tam ne rabi, pridemo, poberemo nekaj o čemer smo se prej SAMI pozanimali in potegnemo kartico čez pos. Kaj točno tebe potem tam rabimo? Ko bo šlo vse online boste pa spet jokali da ni služb. Pa teh ki jih imate nočete opravljat. Bi samo stali tam, pokazali na pečice in račun naredili. V bistvu ste s pos mašino in kodami ter par znaki kje kaj je nadomestljivi očitno. In ja eni ljudje so kreteni. Vsak ki dela s strankami to ve. Spada k službi – žal. Niste trgovke edine ki kasirate ta šit. Pojdi delat v kakšen kontakten center za kakšen dan pa da te vidim. Pomoč uporabnikom pa to. Aja ne saj to ni zate, bi morala celo vedeti kaj pomagaš!

Sem delala v kontaktnem centru in v trgovini. Ni moja izobrazba in zakaj bi se za tako slabo plačano delo morala še učit specifike posameznega artikla? Meni ni problem, če trgovke zginejo in se postavi robote.

Odgovor na objavo uporabnika
Zartrose izven profila, 16.10.2022 ob 14:08

ko bo njihovo delo bolje plačano bo boljsi tudi njihov servis-minimalna plača minimalna storitev.. tako delo zagotovo terja boljšo plačo kot podminimalno oz minimalno.. plačano po učinku je že okej ampak na podlagi realnih planov, ne pa previsokih glede na trenutna stanja- ni robe ni ljudi zaradi podrazitev itd..

a nadrkana zaposlena na občini pa lahko slabo opravlja delo, ni pritožb? pa ze pol ure do konca ne sprejema medtem ko vas morajo v trgovini minuto do zaprtja sladko sprejet in strokovno postrešt?

da, premalo so plačani glede na to da se morajo z nadrkanim folkom ukvarjat

Vedno iste….se ne splača delati ker je minimalec prenizek, ne bom delal ker sem na minimalcu svojega dela….ljudje, ki so dobri delavci so dobri delavci na vseh plačah. Ker taki pač so. Lenim (predvsem mentalno) pa lahko daješ vedno več, pa še vedno ne bo nič iz njih. Sploh pa zakaj za vraga bi ljudi, ki niti minimalno svojega dela ne opravljajo (ne znajo prodajati so pa prodajalci!) plačal več? Za kaj? Bodo potem kar na enkrat vedeli kaj prodajajo? Bulšit. Me zanima kako bi reagirala da iščeš vodovodarja, izbereš najcenejšega, pride in montira pipo brez da jo na vodo priklopi. Če bi javkala da imaš pač pipo za vodo ti pa reče da za minimalno plačilo je pač to to. Bi rekla ok a ne? Bulšit. Nekdo ki ni zmožen svojega dela opravljati si niti minimalca ne zasluži. Tam stat in kazat kje kaj je zna vsak steber z znaki. Pa ne stane vsak mesec jurja in pol.

a pol lahko stranka reče, ko bo tvoja storitev na nivoju bom jaz teb plačala take bajne cene kot jih imate, do takrat ti pa minimalca dam in ne cene kot je na artiklu…

stranke niso krive za njihove delovne pogoje… in dokler delo opravljajo zanič si boljšega tudi ne zaslužijo.

Folk vam očitno ni jasna osebna odgovornost in vest – če bi to imeli nikoli ne bi tako pisali… kot da je vse v življenju samo denar in če ga ne dobiš se pač po tvoje znašaš nad nič krivim.  NOT THE RIGHT WAY.

In tak trgovec mojega dnarja ne vidi…

Odgovor na objavo uporabnika
mojstri izgovorov, 16.10.2022 ob 14:29

Vedno iste….se ne splača delati ker je minimalec prenizek, ne bom delal ker sem na minimalcu svojega dela….ljudje, ki so dobri delavci so dobri delavci na vseh plačah. Ker taki pač so. Lenim (predvsem mentalno) pa lahko daješ vedno več, pa še vedno ne bo nič iz njih. Sploh pa zakaj za vraga bi ljudi, ki niti minimalno svojega dela ne opravljajo (ne znajo prodajati so pa prodajalci!) plačal več? Za kaj? Bodo potem kar na enkrat vedeli kaj prodajajo? Bulšit. Me zanima kako bi reagirala da iščeš vodovodarja, izbereš najcenejšega, pride in montira pipo brez da jo na vodo priklopi. Če bi javkala da imaš pač pipo za vodo ti pa reče da za minimalno plačilo je pač to to. Bi rekla ok a ne? Bulšit. Nekdo ki ni zmožen svojega dela opravljati si niti minimalca ne zasluži. Tam stat in kazat kje kaj je zna vsak steber z znaki. Pa ne stane vsak mesec jurja in pol.

tako je. Tudi moj zgornji post se nanaša na Zartrose in njeno pisanje, s katerim se niti malo ne strinjam.

 

torej nadrkani zaposleni na občini je dovoljeno slabo opravljat delo in biti nesramna, medtem ko mora prodajno osebje uslusno prenasat vaso nadrkanost? Hahaha..

Odgovor na objavo uporabnika
Zartrose izven profila, 16.10.2022 ob 15:01

torej nadrkani zaposleni na občini je dovoljeno slabo opravljat delo in biti nesramna, medtem ko mora prodajno osebje uslusno prenasat vaso nadrkanost? Hahaha..

Nihče ki dela s strankami nima biti kaj nadrkan. Malo samokontrole. Si v službi. Bodi nadrkana doma. V službi se pa obnaša profesionalno, tudi če imaš slab dan in če imaš bebce nasproti sebe. Če niste kot odrasli zmožni svojih čustev kontrolirat in sami sebe …

Iz kje si ti intelekt razbralo da pa to velja samo za prodajalce in ne za ostale zaposlene pa sam bog ve. Kot da samo oni najebejo z norimi strankami.

Odgovor na objavo uporabnika
glupo pisanje, 16.10.2022 ob 14:38

tako je. Tudi moj zgornji post se nanaša na Zartrose in njeno pisanje, s katerim se niti malo ne strinjam.

 

jaz pa se ne strinjam s tem, da jemljete prodajno osebje za vase suznje, ker kupci nismo kralj, da bi se tako obnasali do prodajalcev. in ja zagotovo so premalo plačani, ne samo da prenasajo vase muhe ampak ustvarjajo čisti dobiček podjetju. imajo tezje delo kot nekdo v pisarni.

Odgovor na objavo uporabnika
mojstri izgovorov, 16.10.2022 ob 15:06

Nihče ki dela s strankami nima biti kaj nadrkan. Malo samokontrole. Si v službi. Bodi nadrkana doma. V službi se pa obnaša profesionalno, tudi če imaš slab dan in če imaš bebce nasproti sebe. Če niste kot odrasli zmožni svojih čustev kontrolirat in sami sebe …

Iz kje si ti intelekt razbralo da pa to velja samo za prodajalce in ne za ostale zaposlene pa sam bog ve. Kot da samo oni najebejo z norimi strankami.

Nikjer ne zasledim pritozb cez lene fikusne pisarniske delavke na obcinah, uradih, socialnah, zdravnike, med osebje… to vse dela z ljudmi ane..itak, na une se ne upate znasat, to je to 🤷‍♀️

Ravno tako stranka, ki ni doma, se nima kaj nadrkano obnasat nad osebjem, ce se greva tvoje teorije. Naj placa psiho terapijo, kok racunajo na 45 minut pol pa ze 😁, bodo hitr nehal si jemat pravico se obnasat do prodajalca kot da so njihovi suznji. E pa niso, ker oni niso kralji. Aha, to je kraljevi kompleks zato to znasanje nad osebjem hahaha…

Za primerjavo, nikoli se nisem naletela na nadrkano prodajno osebje. Ker se ne znasam nad njimi.

Pa tud doma se nima kaj kdorkoli znasat nad drugim!!!

Odgovor na objavo uporabnika
Zartrose izven profila, 16.10.2022 ob 15:10

Nikjer ne zasledim pritozb cez lene fikusne pisarniske delavke na obcinah, uradih, socialnah, zdravnike, med osebje… to vse dela z ljudmi ane..itak, na une se ne upate znasat, to je to 🤷‍♀️

Jaz se na nikogar ne znašam. Me niso volkovi vzgojili. Si pa mislim svoje o ljudeh ki niso sposobni svojega dela opravljat. Že to da kupci očitno ne smemo vprašati nič o stvari, ki jo nameravamo kupiti pove vse o tem kako ta človek svoje delo opravlja. Smo dolžni sami se pozanimati, priti tiho da jih kaj ne zmotimo v štacuno, si naložiti na hrbet, tiho priti do blagajne in ponuditi kartico (oz. jo prisloniti) in oditi. Po pravici 90% stvari kupim online. Isto kar se ostalih stvari tiče, če je le možno opravim online. Ker je miljonkrat hitreje, informacije dostopne in mi ni potrebno zdolgočasenih frisov gledati ki se obnašajo kot da mi uslugo delajo ker so tam.

Odgovor na objavo uporabnika
Anja anja, 23.10.2021 ob 22:23

Sama sem tudi trgovka in se v vsem strinjam s tabo. Zelo lepo si napisala in vse je res. 👏

Ravno lepo ni napisano , napisano je v prostaškem in primitivnem stilu. Res, da trgovke niso nek intelektualen nivo, vendar je v tem zapisu tudi veliko resnice, kar se da napisati bolj kulturno. Brez zamere🙋

Odgovor na objavo uporabnika
mojstri izgovorov, 16.10.2022 ob 15:32

Jaz se na nikogar ne znašam. Me niso volkovi vzgojili. Si pa mislim svoje o ljudeh ki niso sposobni svojega dela opravljat. Že to da kupci očitno ne smemo vprašati nič o stvari, ki jo nameravamo kupiti pove vse o tem kako ta človek svoje delo opravlja. Smo dolžni sami se pozanimati, priti tiho da jih kaj ne zmotimo v štacuno, si naložiti na hrbet, tiho priti do blagajne in ponuditi kartico (oz. jo prisloniti) in oditi. Po pravici 90% stvari kupim online. Isto kar se ostalih stvari tiče, če je le možno opravim online. Ker je miljonkrat hitreje, informacije dostopne in mi ni potrebno zdolgočasenih frisov gledati ki se obnašajo kot da mi uslugo delajo ker so tam.

kaj si pa misliš o strankah, ki grdo delajo z osebjem, ker mislijo, da so kralji? in o delodajalcih, ki slabo plačajo ta zahtevna delovna mesta? koncni rezultat je kakrš je, ampak to je posledica in ne vzrok! vzrok popravljie, pa boste imeli odlično prodajno osebje. ampak najlažje udrihat po že tako udrihanih z vseh koncev, to je mentaliteta slo, tako male a tako mafijozne, prodane, nečlovekoljubne da je za kozlat

Odgovor na objavo uporabnika
Zartrose izven profila, 16.10.2022 ob 15:44

kaj si pa misliš o strankah, ki grdo delajo z osebjem, ker mislijo, da so kralji? in o delodajalcih, ki slabo plačajo ta zahtevna delovna mesta? koncni rezultat je kakrš je, ampak to je posledica in ne vzrok! vzrok popravljie, pa boste imeli odlično prodajno osebje. ampak najlažje udrihat po že tako udrihanih z vseh koncev, to je mentaliteta slo, tako male a tako mafijozne, prodane, nečlovekoljubne da je za kozlat

Ljudje so pač zmešani. Nekulturni. Primitivni. Prepotentni. Če imaš delo kjer delaš s strankami to pač pride zraven. Veš koliko poklicev je kjer delamo s strankami? Niso samo v štacunah nori. So povsod. Ampak ti si v službi in je tvoje delo da ostaneš profesionalen. Če nisi zmožen pač nisi za to delo. In ne problema ne bo nič rešilo če jim daš višjo plačo. Kaj bodo potem kar na enkrat ljudje normalni? Ni vzrok denar. Najbolj primitivno se na ljudi spravljajo večinoma ravno ljudje, ki niso ravno visoko na finančni lestvici. Vsaj po mojih izkušnjah. Pa sem kot študentka delala kar v par trgovinah in tudi sedaj delam s strankami. Ljudje so pač totalno obsedeni sami s sabo, mislijo da se svet vrti okoli njih in da so nekaj najbolj pomembnega na tem planetu. In ker pač nihče ne opazi kako hudo posebni in čudoviti so razen njih samih se spravijo na vsakega, za katerega si domišljajo da je “nižje” od njih.

Odgovor na objavo uporabnika
mojstri izgovorov, 16.10.2022 ob 15:53

Ljudje so pač zmešani. Nekulturni. Primitivni. Prepotentni. Če imaš delo kjer delaš s strankami to pač pride zraven. Veš koliko poklicev je kjer delamo s strankami? Niso samo v štacunah nori. So povsod. Ampak ti si v službi in je tvoje delo da ostaneš profesionalen. Če nisi zmožen pač nisi za to delo. In ne problema ne bo nič rešilo če jim daš višjo plačo. Kaj bodo potem kar na enkrat ljudje normalni? Ni vzrok denar. Najbolj primitivno se na ljudi spravljajo večinoma ravno ljudje, ki niso ravno visoko na finančni lestvici. Vsaj po mojih izkušnjah. Pa sem kot študentka delala kar v par trgovinah in tudi sedaj delam s strankami. Ljudje so pač totalno obsedeni sami s sabo, mislijo da se svet vrti okoli njih in da so nekaj najbolj pomembnega na tem planetu. In ker pač nihče ne opazi kako hudo posebni in čudoviti so razen njih samih se spravijo na vsakega, za katerega si domišljajo da je “nižje” od njih.

TO je zgolj izgovor, da se nic ne popravi na teh delovnih mestih. Izgovor da so ljudje zmesani nekulturni itd ne pije vode. Goljufivi politiki kradejo lazejo terorizirajo folk pa jim nic ne upate, oni se kar na vrhu kraljujejo, pa je tam polno zmesancec, psihicev itd. Niso zmozni za to delo a evo jih se vedno tam ne glede na vse goljufije! Ampak ne, dajmo se na najsibkejsi en spravit, ker se jim ni dalo vam riti lizat!

Odgovor na objavo uporabnika
Zartrose izven profila, 16.10.2022 ob 16:17

TO je zgolj izgovor, da se nic ne popravi na teh delovnih mestih. Izgovor da so ljudje zmesani nekulturni itd ne pije vode. Goljufivi politiki kradejo lazejo terorizirajo folk pa jim nic ne upate, oni se kar na vrhu kraljujejo, pa je tam polno zmesancec, psihicev itd. Niso zmozni za to delo a evo jih se vedno tam ne glede na vse goljufije! Ampak ne, dajmo se na najsibkejsi en spravit, ker se jim ni dalo vam riti lizat!

Ja še eden od izgovorov….če drugi lahko lahko tudi jaz. Očitno se je večini ljudem mentalni razvoj ustavil tam nekje pri 14ih. Odrasli (mentalno) ljudje razumejo da lahko nadzoruješ samo sebe in svoja dejanja, ne pa drugih. Otroci se pa izgovarjajo na druge.

Glej, avtorica, vsako delo s strankami zna biti težavno. Vendar… Naj ti povem svojo izkušnjo.

Trgovina s kopalkami, Koper. Pridem noter, lepo pozdravim, prodajalka sama v trgovini, se ji komaj zdi vredno odzdraviti. Povprašam za enodelne kopalke, z roko zaokroži po zraku, pokaže na stojala in zdolgočaseno reče:”To je vse, kar imamo.” S tem da trgovina ni bila slabo založena. To reče in se odmaje na drug konec, da je ne bi slučajno še česa vprašala. Lepo se zahvalim in odidem. Na pozdrav ne dobim odgovora.

Manjša trgovina v Izoli. Tudi edina stranka. Prodajalka nevsiljivo prijazna, ustrežljiva. Povem ji, kakšne kopalke bi rada. Na pult mi zloži cel kup kopalk. Nekaj jih pomerim, niso mi prav. Prodajalka mi prinese druge, prijazno svetuje. Na koncu odnesem iz trgovine troje krasnih kopalk, dva para zase in ene za svojega moža. Lepo se zahvalim in povem, da bom še prišla!

Odgovor na objavo uporabnika
mojstri izgovorov, 16.10.2022 ob 17:17

Ja še eden od izgovorov….če drugi lahko lahko tudi jaz. Očitno se je večini ljudem mentalni razvoj ustavil tam nekje pri 14ih. Odrasli (mentalno) ljudje razumejo da lahko nadzoruješ samo sebe in svoja dejanja, ne pa drugih. Otroci se pa izgovarjajo na druge.

Torej stranke nadzorujte, kako se obnašate do zaposlenih, pa ce so to trgovke, gostinci, na pumpi… ampak spomnimo kako krvoločno so napadale tiste, ki so preverjali pct, namesto da napadajo tiste, ki so ga uvedli. Vzrok ne posledico. In dokler bodo stranke jemale trgovce kot suznje in dokler bodo za to delo tako placani bo tako se naprej. Spostovanje je obojestransko. Ni samoumevno, da bo nesramno stranko postregel na enakem nivoju kot prijazno 🤷‍♀️

Tud na tobacni delajo z ljudmi, pa te ob pol stirih odslovijo, ceprav delajo do stirih. Da bi to trgovka naredila e bi bilo vika in krika da pa to javna usluzbenka naredi pa nikome nista. Tud una mora 5 do stirih stranko sprejet.

Odgovor na objavo uporabnika
Zartrose izven profila, 17.10.2022 ob 06:05

Torej stranke nadzorujte, kako se obnašate do zaposlenih, pa ce so to trgovke, gostinci, na pumpi… ampak spomnimo kako krvoločno so napadale tiste, ki so preverjali pct, namesto da napadajo tiste, ki so ga uvedli. Vzrok ne posledico. In dokler bodo stranke jemale trgovce kot suznje in dokler bodo za to delo tako placani bo tako se naprej. Spostovanje je obojestransko. Ni samoumevno, da bo nesramno stranko postregel na enakem nivoju kot prijazno 🤷‍♀️

Tud na tobacni delajo z ljudmi, pa te ob pol stirih odslovijo, ceprav delajo do stirih. Da bi to trgovka naredila e bi bilo vika in krika da pa to javna usluzbenka naredi pa nikome nista. Tud una mora 5 do stirih stranko sprejet.

V življenju še nisem bila nesramna do nikogar. Torej zakaj so do mene včasih nesramni, ignorantski ali pa ne vedo svetovati? Če praviš da je obojestransko. Zakaj tisti ki imamo kulturo plačujemo ceno za tiste ki je nimajo? Kot rečeno, samo sebe lahko nadzoruješ. In taki, ki se na delovnem mestu (kateremkoli) do strank grdo obnašajo ali pa ne znajo opravljati svojega dela nimajo kaj jamrati zaradi plač, ker tudi če bi imeli višje ga ne bi znali opravljat. To je karakter. Karakterja in osebnosti se pa pač ne da kupiti. Če se nisi zmožen nadzorovati za jurja se tudi za dva ne boš.

Ni mi jasno, a ti  živiš v kakšni drugi Sloveniji, tukaj pri nam primanjkuje trgovcev.

Wau…

Trgovka zmatrana?

Morala bi se učiti in bi lahko bila zdravnica recimo. Ampak vaš odnos in razmišljanje…ne vem če bi ljudji zdravila ali bi jih ubijala…

Roko na srce, kadar je običajen dan, da nimate robe za filat, je delo enostavno.

Ste pa kot vidim zmatrana od svojih furjastih misli.

Vi bi delala v trgovini, kjer stranka ne bi probavala stvari, kjer ne bi pregledovala stvari in kjer stranka ne bi niti govorila.

No takšna stranka sem jaz, ker kopujem prek spleta in tako nikomur ne morem iti na k…

Če pa že pridem v trgovino, mi je slabo ko vidim kako se nekatere prodajalke brezvoljno vlečejo in jim je odveč da si rekel dober dan, kaj šele da bi kaj vprašal.

In če se že ukvarjate s stranko, je ne sodite po videzu, ker nikoli ne veš iz kje je stranka prihitela po neko stvar.

Nekaj let nazaj sem dobesedno priletela v trgovino z znamkami. Ne bom pozabila tega dneva. Za mano je bil nor dopoldan. In po službi sem razvozila še otroke na treninge. V trgovino sem vletela vsa zadihana od divjanja skozi dan in še mudilo se mi je naprej. Spet po mulce jih vozit domov in se uredit za nek vip dogodek.

Potrebovala sem hude hlače. Jih gledam… pa pride prodajalka in mi sarkastično začne govoriti, da ta trgovina, s temi cenami ni primerna zame?

Wtf…kaj?

Jo ignoriram iščem naprej, ženska pa nikakor ne odneha. Prav spoditi me je hotela.

Res da sem imela razmršene lase, make-up enak še od jutra…ma čakaj malo???

Komaj najdem hlače, jih poskusim…trgovka pa začne…gospa te hlače stanejo 120€.

Jo gledam…ne razumem ali je kam udarila v glavo ali je neumna.

A hlače so bile top. Jih dam čez roko in gledam naprej…a ženska mi vzame hlače..Wtf??? Kaj?

Jo gledam…in ji rečem…gospa vrnite mi hlače. Ona pa ja gospa to so drage hlače…

Popizdim totalno ji vzamem hlače in jih vržem njej v glavo.

Butara butasta.

In grem iz trgovine naravnost v Armani.

Pa kriči za mano na vratih trgovine…gospa tam so še dražje obleke.

Fak…si mislim ta baba nima vseh čistih.

Pri Armaniju so se okrog mene sukale dve prodajalke.

    Zanimivo, da so bile zelo prijazne in jih prav nič ni motilo, da sem skuštrana in vsa furjasta vletela. Rabila sem samo ene hude hlače. Seveda sta me prepričali da poleg teh hlač potrebujem ful hudo jakno in še srajco, pa torbico…pa to in ono. Ne bom pozabila dneva da sem v trgovini pustila skoraj dva tisočaka. Ampak sem si lahko privoščila…če ne bi imela denarja ne bi bila v takšnih trgovinah.

Medtem ko se je prejšnja prodajalka 15 minut mučila z neprofesionalnim odnosm da me užali in spodi…so druge dve prodajlke meni v 15 minutah prodali za skoraj dva jurja robe…

Tako, da…niso vedno stranke tiste, ki se ne znajo obnašat.

 

 

 

Odkar v zadnjem letu delam v trgovini vidim kako delo sploh je to. In se strinjam z avtorico. Ljudje so nemarni, nesramni, pustijo kaos za seboj. Bi rada videla dom osebe katera pride v trgovino in vse za njo leži vse povprek. Me prav zanima kdo za njimi pospravlja doma. Partner/ka, mama, plačana čistilka? Ali pa imajo taki ljudje doma kot v škatlici in odložijo vsako malenkost na svoje mesto? Vedno sem v trgovini dala vse na svoje mesto nazaj. Od kar pa delam tudi sama kot trgovga pa še toliko bolj. Zadnja ura je vedno za pospravljanje in u piko urejanje trgovine. Ko pa pride 15min pred zaprtjem ženska s kupom cunj v garderobo in se spravi ven 5min po uradnem zaprtju in se ne zaveda, da bom danes zvečer zopet kasneje prišla domov k svoji družini. Zaradi nje…ker moram pospraviti še za njo, plus zaključiti vse ostalo. Res se ljudje ne zavedajo koliko dela je v trgovini in kako ga  nemarneži še dodatno otežujejo.

Odgovor na objavo uporabnika
Zmatrana, 23.10.2021 ob 21:40

Tole pišem, da boste stranke raznih trgovin mogoče dojele, da ste preprosto nagravžni, brez kančka empatije, razumevanja do sočloveka. Trgovke so ženske, ki morajo preživeti družine s sramotno plačo. Delamo po cele dneve, cel teden, urniki abnormalni, šefi nas stalno je.bejo v glavo, smo vse od čistilk, psihologov, osebnih svetovalcev, računovodij, aranžerk, modnih stilistov, skladiščnikov, smetarjev,… za drobiž. Potem pa ste tukaj določene inteligentne stranke, ki ne veste lastnih konfekcij, kako velike joške imate, koliko ima vaš otrok obseg glave, kupujete stvari in pričakujete, da vam z metrom merimo, da bo ena je.bena škatla pasala v vaše stanovanje, zahtevate točno določene bankovce, ker ste se pač po kasiranju spomnili, da imate se nekaj drobiža, delate menjave za 2 evra, raz.fukate štacuno, puščate stvari vsepovsod, vaši otroci polivajo sokce po tleh, igrajo se skrivalnice, uničujejo igrače, vaše zafnane smrklje delajo kolo pri blagajni (resno wtf!?), in kar me najbolj razf.uka, 5 minut pred zaprtjem, ko moramo še vse zaključit, pridete po eno totalno nepomembno malenkost, ki ni življenskega pomena, ker se sprehajate, ker vam je preprosto dolgčas. Pa tale preverjanje za pct, ki nam ga šefi vsiljujejo, zmerjanje z raznimi pras.icami, tožbami, zakoni, dejte si tja v butasto betico zabit, da nas boli k.urac za to, spravljite se na tiste, ki so vir tega idiotizma, ne pa na nas, ki nas jeb.ejo z vseh koncev.

Od kdaj se pa zakljucuje 5 minut pred zaprtjem? Blagajna se zakljucuje po zaprtju. Dokler pridem v trgovino znotraj delovnega casa in sem na blagajni, pred iztekom delovnega casa se nimas kaj pritozevati. Sicer je pa tudi tako. Ce ti to delo ni vsec gres pac drugam.
btw, sem delal pred leti v trgovini

New Report

Close