Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Forum za Nemsko manjsino.

Forum za Nemsko manjsino.

Oh, si ne zelim z vami na vecerjo gospod Perlek (ne me strasiti z takimi, da bi vas moral meti na vecerji). In tudi jaz ne iscem dobenega.
Jaz davam tukaj samo par informacij gor.

Ja, naj bi jo imel s tem dodatkom:
da je bilo to politično prepričanje med leti 1933-45 in 1945-91 težko izkazovati tako najprej pri vas in ti vaši dogodki so vplivali tudi naprej, do nas, kjer so nas zaprli v kletko in zopet nazaj do bivših naših, takšnih kot si ti.

Žal.

Ja, naj bi jo imel s tem dodatkom:
da je bilo to politično prepričanje med leti 1933-45 in 1945-91 težko izkazovati tako najprej pri vas in ti vaši dogodki so vplivali tudi naprej, do nas, kjer so nas zaprli v kletko in zopet nazaj do bivših naših, takšnih kot si ti.

Žal.[/quote]

Kaki nasi dogodki? in kdo smo to mi?
Oprosti gospod Perlek, ampak jaz zal vas ne poznam. In ne vem kaj je vas problem.
Ampak jaz res ne vidim kako bi jaz lahko vam pomagal.
Ce imate probleme z clovekovimi pravicami, sem dal gori nekaj linkov, kam se lahko obrnete tudi vi.
Dal bom se tu razne linke, za ucenje Nemskega jezika kam se da obrniti. In za kake stvari mogoce za imigracijo v Danasnjo Nemcijo oz. Avstrijo. Ker to je zanimivo za Nemce tukaj.
Drugace pa tudi marsi kateri pravi Slovenec si najde sluzbo tudi v Nemciji oz. Avstriji, in tam delajo.
Dugih stvari kot pa to, pa jaz res ne vem, in vam ne morem pomagati gospod Perlek.
Ce pa boste hodili sem pa boste mogoce srecali kakega Nemca, ki bi z vami mogoce hotel razpravljal mogoce o stvareh, ki bi jih vi mogoce radi razpravjali s kom. Samo jaz sem za to napacna oseba.
Lahko pa odprete svojo temo o cem bi radi vi razpraljali gospod Perlek, ali kaj ze pac. Zato so ti forumi tukaj. Samo jaz tukaj res ne vidim smisel vasih komentarjev.

Nekaj linkov za informacije, za interesente ucenja Nemskega jezika V Republiki Sloveniji. Nekaj ponudnikov storitev tukaj:
Verbindungen für das Lernen deutscher Sprache /Linki za ucenje Nemskega jezika.
http://www.goethe.de/ins/si/lju/deindex.htm
http://www.oei.si/german_courses.html
Österreichischer Leseraum /Avstrijska citalnica
http://home.izum.si/COBISS/OZ/2007_4/html/clanek_11.html#d0e385
Internetübersetzer / internet Uebersetzer
http://de.pons.eu/deutsch-slowenisch/
http://www.webtran.de/slovenian/

Ma se rajsi sprehajam sam, ce se bi za mogo ko pa z vami gospod Perlek. Se ni bi upal z vami samim sprehajti kje.. Se zato pa nebi hotel priti v Slovenijo, ker me skrbi, da ce bi vas Policiji prijavil zaradi nadlegovanja, policija nebi nic storila glede tega. Ker ce bi imeli mansinske pravice ali pa vizo. Bi policija morala nekaj storiti po zakonu. Tako pa nisem ziher, da ce clovek pride tja brez vize, ali pa nima mansinskih pravic , da policija in sodisce kaj naredi, ce si nadlegovan od kaksnega taksnega kot vi gospod Perlek.

Tako da bo bil zelo srecen, ce ne govorite vec z mano. Najlepsa hvala v naprej.

Nekaj www. strani in informacij za Avstrijo Österreich

Za iskanje dela v Avstriji,
Für das Job Suchen in Österreich
https://www.help.gv.at/Portal.Node/hlpd/public/content/k17/Seite.170000.html
https://www.help.gv.at/Portal.Node/hlpd/public
https://jobroom.ams.or.at/jobsuche/Suche.jsp?d=1&d2=0&d3=0&d4=0&special=0&beruf_art=2&b_og=66&b_ug=168&bg2=178&r0=SA&r1=A200&r2=0&r3=0&x=1316004000307&ar=1&au=0&ak=0

Informacije za immigracijo v Avstrijo Österreich
Informationen für Einwanderung nach Österreich

http://www.migration.gv.at/en
http://www.migrant.at
http://www.wien.gv.at/english/administration/civilstatus/immigration/
http://www.bmi.gv.at/cms/BMI_Niederlassung/english/start.aspx
http://www.asyl.at

Dela v Nemciji:
Job angebote bei Ferchau
http://www.ferchau.de/karriere/
http://www.ferchau.de/karriere/jobangebote/

…in ne bom več govoril s teboj in tudi tebi ni potrebno.
Vse kar sem napisal je tukaj razvidno in tudi IP je izsledljiv, ni mi pa jasno, mogoče pa sem jaz malo tup, tup, da ne vem, kaj te moti.

by, by

Citat od Svetega Franciska Asiskega:
“On, ki dela z rokami je delavec.
On, ki dela z rokami in glavo je obrtnik.
On, ki dela z rokami in glavo in svojim srcem je umetnik.”

Kaj pa ima to zvezo z nemško manjšino?

Glede tega, ce so Nemci tu gor.

Koliko sem jaz gledal tu na forumih, so neki niki gor kot Nemec, NEMEC, Svaba, SVABA , Nemska deklica, in razne neke varijante iz teh oz okoli teh izrzov..

In nic od tega nisem jaz.

(Res da, ce ma kdo nik Nemec se ne pomeni da to je). (In jaz tudi nisem registriran tako da lahko tudi kateri drugi pise pod tem nikom).

In tudi z kakimi drugimi niki je vcasih taksen Nemske narodnosti tu gor.
In ker sem odrzascal na spodnjem Stejerskem vem da so Nemci tam, nisem bil edini tam. Magoce vi gospod Prlek ne veste kdo so Nemci. Mogoce imate neke stereotipe, morda.

Drugace pa jaz ne iscem dobenega tukaj.
Ni to poanta sedaj tukaj.
Tu ni mislino kot nek klub za Nemce ali oz jaz dobenega ne iscem.

Jaz samo davam tukaj gor neke infromacije, ki so zanimive in aktualne za Nemce(oz bi lahko bile), predvsem za mlade ne za stare(lahko pa tudi za stare).
In kake infromacije, ki vidim da jih ni v Slovenkem jeziku, kje javno.

Ker drzava Republika Slovenija v solah in v medijah, ne daje teh informacij in obvestil, ampak samo kar se tice Slovencev.

Tako da Nemci, mladi in majn mladi, lahko najdejo, informacije kam se obrniti, kot Nemci, mogoce za delo, za studi, za migracije, za urejevanje papirjev itd, za verske stvari, Ketoliska literatura v Nemsini itd, za izboljsanje materinega jezika itd.

Tako, da glede koliko sem jaz gledal sedaj tukaj, so, je kar nekaj Nemcev tu gor. In je razno povsprasevanje tukaj gor tudi, glede izbojsanje Nemskega jezika, najti delo v Nemciji oz, stanovanje, kako si urediti papirje, kako migrirati tja oz Avstrijo itd.

In bi bilo dobro te informacije urediti samo na eno stran oz. forum ja.
Se bom odprl se en forum, da lepse potem uredim to.

Ker v Sloveniji je sedaj tako, ker Slovenska drzava po zakonu in v medijih itd, nudijo informacije samo glede kaj se tice Slovencev.

In jaz vem z lastnih izkusenj ker sem odrzascla v Sloveniji, da nikjer ni bilo za dobit takih informacij, kako se vpisati v solo v Avstrijo recimo, kako si urediti papirje za Nemca itd. Slovenske institucije se ne brigajo za to in se tudi po zakonih ne rabijo.

In glede tega vsega sem se moral potem sam zanimati in iskati itd.

Prlek je napisal:


zanima me odziv pravih starih Nemcev v SLO, za katere sem ti že povedal, da jih tu ni.

Drugace pa vem, da Nemcev ni v SLO, so pa na Stajerkem in Kranjskem.

Je pa to, kjer je danes Drzava Slovenija, niso pa nekako del te drzave ne, ker, ne dobimo legalno nekih mansinskih pravic, ki bi nam lahko dale kake pravice v Republiki Sloveniji kot Nemci.(tudi nimamo dobenega predstavnika v parlamentu, samo za Italijansko in Madzarsko manjsino, je po zakonu vsaj eno poslansko mesto).

Je pa to bolj misljeno tukaj za informacije za mlade, da imajo neko prihodnost, oz. informacije kje lahko imajo prihondost, ker jim Slovenka drzava oz oblast na tem ozemlju sedaj ne daje vec nekih prespektiv kot Nemcem. Tako da dobijo informacije, kje lahko imajo kake prespektive in kam se lahko obrnejo itd.
In kako izmenjavo dobroih izkusenj itd morda.

Kaj pa ima to zvezo z nemško manjšino?[/quote]

Mislim da je tu bolj vprasanje gospod Prlek1, kaj maste vi zvezo z Nemsko narodno manjsino oz. vasi komentarji tukaj gospod Prlek1?

Kaj bi vi mogoce radi postali Nemske narodnosti? Ker je tudi to mogoce.
Ce se preselite v Nemcijo lahko dobite tam pravico , da se prijavite za naturalizacijo. Kako poteka postopek naturalizacije, jaz tocno ne vem. Se pa lahko o tem pozanimate kaj vec na Nemski embasadi (Veleposlanistvu), ce vas mogoce zanima kaj vec o tem.

Verjetno je nesmiselno ponavljat in ti točno veš, kaj mene zanima v zvezi z nemško manjšino na spodnjem Štajerskem. Mene zanima odziv prvega pravega avtohtonega Nemca tukaj, pri čemer sem ti povedal, da je ena moja babica bila prava Nemka.

Ne, jaz ne bi nikoli rad postal in nikoli nisem imel takšne želje : postati Nemec in tudi bedasta se mi zdi naturalizacija, sam pa smatram, da če nekje živiš 20 let je to tam tvoja domovina.

Zdi pa se mi, da so druge generacije Slovanov v Nemčiji takoj asimilirajo v Nemce in to se ravno sedaj dogaja, saj naša mladina v krizi množično zapušča svoj pravi “faterland” in imeli boste svoj naturalizirani prirastek.
Npr. Turki in Albanci nimajo takšnih lastnosi in to tudi sami opažate.

Torej. Naturalizacija na drugačen način.

Me razumeš? Napisano je bolj na jedrnati način, tako da lahko razmišljaš.

Slovanska in nemška “naturalizacija” v 20 stol. je bila drugačna. Nasilna, tako slovanska kot germanska.

Ja se to je dobro mogoce bom sedaj bolj razumel moj problem.
to je dobra poanta o asimilaciji, vcasih drugi vidijo cesar ti recimo ne. Se zato pisem tukaj gor , da bi nasel neke odgovor morda na moje probleme.

Mi smo danes precej asimilirani ja.
Samo moj primer tukaj je. Da jaz imam nekaj Hravskih prednikov poleg Nemskih. Jaz nimam nic Slovenskih.
In mi (mij primer). Mi smo bili asimilirani kot Jugoslovani, ne kot Slovenci. ampak kot jugoslovani kot Hrvatje.
Prav tako mi (moj primer), mi imamo za naso domovino smo imeli Jugoslvija Hrvaska ne Jugoslavija Slovenija.

Je pa sedaj nastal problem ja. Ker po 1991. Namesto da bi v mojem primeru mi preslo Jugosolvansko drzavjanstvo avtomatsko na Hrvasko. Kot bi bilo po pravo normalno, ker imam nekaj Hrvaskih prednikov in sem bil tudi del Hrvaske skupnosti. In sme imel veliko Hrvskih prijatek\ljev, znam hrvaski jezik, in mi smo smatranli kot naso domovino Hrvasko.
torej bi moral po vsakem normalnem pravu po 1991 dabiti iz Jugoslovanskega potem Hrvasko drzvajanstvo.

Samo pa so mi po 1991 ker sem bil rojen v Mariboru in zivel na spodnjem stajerskem me avtomatsko iz Jugoslovanskega vregistrirali v Slovenskaga.
Seveda to je v nasprotju z vsakim pravom sedaj.

Ker jaz ce imam nekaj Hrvaskih prednikov, ce nisem Jugoslvan potem sem lahko samo Hrvat potem, in Ne slovenec. So me pa vpisali po 1991 v Slovenkso drzvajanstvo oblasti ker sem bil rojen in sem zivel kjer je nastala Republika Slovenija.

Se pa drugace jaz nikol nisem imel sebe za Hrvata jaz sem se vedno imel za Nemca. Sem pa asimiliran v Hrvasko skupnoost ja in imam nekaj Hrvaskih prednikov, in smatram Hrvasko ali Stajerkso za svojo domovino.
Seveda sedaj je Hrvaska malo bolj Juzno Stajerksa malo bolj Severno. In mene so brez da bi me kaj vprasali vregistrirali leta 1991 v Slovenko Drzvajanstvo in vi ste total neki drugi narod. In Hrvaska ni bila niti v EU. to so te kar odrezali od svoje domovine. A vidis kaj delajo, vse to je v nasprotjo sedaj z kakim normalnim pravom.

Men pa je bilo tako po letu 1991, tu nastane neka Slovenija, pa men tuj jaezik tuji ljudje tuja kultura in vse. Jaz nimam dobenih Slovenskih prednikov ali zlahte , tudi dobenega pravega Slovence nisem poznal, doben nic ni imel z Slovensko Dravo.

Mislim ker mi smo bili Jugoslvanski drzavjani, in tukaj je bila Jugoslvija, torej kot Jugoslovan, ok. neslovenc, kot Hrvat recimo, si lahko zivel bilo kje v Jugi.
Jaz pa sem poznal polno ljudi iz Istre in Dalmacije iz Zagreba, Slavonije ,Bosna, Spodnje stajerske.
Kjer sem jaz zivel. Avstriske Stajerske.

Z Krajnske nic. Z Slovenksga primorja nic. z Koroske Slovenske in avstriske nic.
Te sedaj ti je jasno kaki Slovenec sem sedaj jaz.

To je tako kot je en Srb rekel. Po 1991 ne vem vec kje so meje moje domovine.
Ker je bil v JLA, njegova domovina je bila Jugoslvija Srbija. po 1991 ni bilo vec Jugoslvije in ni vedel kje so meje Srbije. In to je problem. Nasa domovina se je po 1991 vsem skrcila. in jaz sem v bistvu potem koncal leta 1991 onkraj mej moje domovine Hrvaske potem. Ker je Spodnja Stajerska postala druga drzava.

Ker recimo zgodobina. leta 1919. Spodnja Stajerska postane Dravska Banovina in del kraljevine Srbov , Hrvatov in Slovenbcev, in v Mariboru imamo Nemci manjsinske pravice.
Potem postane Kraljevina Jugoslavija, Torej ce si nekoliko Hrvat si potem obravnavan kot nekoliko Jugoslovan, in se Nemska mansina je imela pravice do 1945. In je bila tu Dravska Banovina.
Pred 1945 se tu ni bilo neko ozemlje kaksne Slovenije. Torej pred 1945, ce si zivel tukaj se nisi zivel v Sloveniji.
Po 1945 to ozemlje dobi v upravo Slovenska komunisticna stranka oziroma stranka Slovenske skupnosti.
Seveda, po 1945. ce si obrvanavanm kot Jugoslvan skoz ker imas neke Hrvaske prednike in si asimiliran v Hrvaskao skupnost in del Hrvaske skupnosti. Je bila tu Jugoslvanska drzava in si imel tudi delavske pravice ne glede na to kdo ali kaj si. ni bilo problem meti niti obrti otprte tukaj ce si bil Jugoslvanski drzavjan tudi ce nisi bil Slovenec.
Tako je bilo do leta 1991 potem.
Po 1991 pa postane tukaj suvereno Slovensko ozemlje.
Bivsa Juge je konec. Mi recimo, sedaj ko ni vec Jugoslavije smo lahko samo Hrvati , ali Nemci( v mojem primeru). Torej bi naj postali tujci tukaj, oz bi normalno morali dobiti status tujca. in naj bi nam preslo Jugoslovansko na Hrvasko drzavjanstvo.(ce bi se zgodilo tako bi bilo dobro in po pravo in normalno).
Seveda in zal se to ni zgodilo.
Nas so proti vsakemu pravu vregistrirali v Slovensko drzvajanstvo, ker smo bili rojeni tukaj in ziveli.
Seveda za tako stvar nimajo pravice in ni pravice, legalne.

Ok sedaj sem se malo razpisal, sedaj bolse razumem kaj se je zgodilo, in svoj problem.
Je pa res da neke stvari clovek sam ne opazi.

Tak kot jaz sem bil v tujini. pa razlagam da sem od kjer je neka Drzava Republika Slovenija sedaj, in da sem pa po narodnosti Nemec.
Pa naslednjic ko pridem. pa mi rece ta. Pa kaj te nisi rekel da si Hrvat.
ali pa ce recem da sem iz bivse Jugoslvije kje, me vedno pol mislijo da sem iz Hrvaske. In tudi jaz razumem za svojo domovino Hrvasko in tudi tam mi je vse domace ja.
Pa jaz razlagam nekaj v anglescini(sam sebe clovek ne opazi da mas naglas).
Pa pride neka zenska do mene pa mi rece v anglescini. O kaki lepi naglas imas ti. Iz kot pa si?
Pa jaz recem Maribor. Pa ona: oo jaz pa sem z Hrvaske, jaz sem Hrvatica. pa sem menima potem pa poznama polno istih ljudi.
Pa neki Slovenci tam, pa se menijo, neka Jugovina o nama.
Ja enih stvari ne opazis, sam. Se to dobro da se tak menimo, da se lahko bolse razumemo. Vidis neke druge poglede.

Jaz ti verjamem in praktično vem, da imaš probleme. Nisi edini:) Tudi druge nacionalnosti jih imajo.

Povem ti, kako so “delali” Hrvate po letu 1919 v stari Jugoslaviji. Še za časa aneksije (1878) in nato priključitve Bosne (1908) k Avstro-Ogrski monarhiji je prišlo v Bosno mnogo strokovnjakov iz današnje Poljske, Češke, Slovaške, Madžarske….. ki so odpirali rudnike in delali v njih, gradili so žel. proge, elektrarne, bili so uradniki….
Čehi, Slovaki, Poljaki so postali na podlagi veroizpovedi Hrvati. Smešno in resnično.

In nikomu ništa:)

Kaj češ, tako je s teboj in s to srečo, če temu lahko rečemo sreča, da ti živiš sedaj (verjetno) v tvojem etnično-nacionalnem okolju.

Poljaki, Slovaki, Čehi…..pa umirajo kao Hrvatje.

Zanimivo je to življenje, nostalgijo pa je potrebno zreducirat. V bistvu pa se tem mladim Slovencem, ki odhajajo s trebuhom za kruhom dogajajo neke kontra zadeve.

Ja se da povem, ce mate tukaj na teh forumih vi Slovenci kaj med sabo. Da povem da, jaz nisem na dobeni strani, da nebo kiri mislo. Ne mene mesati v vase zadeve.

Upan da se ostalin ni zgodilo tudi to.
Vbistvu pa se mi zdi da je kar napad ce vse nas sedaj. Jao, zalost pa taka spet.[/quote]

Ja, mogoce res pravijo, ce je vojna je vojna za vse.Jaz pa Mislim pa da ni tako. vedno ovstajajo civisti.
Tak da ne evm kako je na Balkanu, samo tukaj na forumih smo za kultivirane poste, in izmenjave infromacij itd…izobrazevalne namene, zato inrneti so.

Prlek:
“Verjetno je nesmiselno ponavljat in ti točno veš, kaj mene zanima v zvezi z nemško manjšino na spodnjem Štajerskem. Mene zanima odziv prvega pravega avtohtonega Nemca tukaj, pri čemer sem ti povedal, da je ena moja babica bila prava Nemka.”

Se pa to vse tukaj je odziv, ze vsaj enega pravega avtohtonega Nemca tukaj. Mene. Se pa jaz sem pravi avtohtoni Nemec tukaj.

In ze vse to tukaj, je ze odziv na neke stvari tukaj na forumih, z vidika seveda mene, kot vsaj enega nekega pravega avtohtonega Nemca tukaj.

Drugace pa ta forum, ni misljen za osebe ki imajo nekaj Nemske krvi.
ali manjsinsko Nemsko kri. Ce bi rad odprl taoi forum si odperi svoj forum. je polno takih ljudi. Mene pa res ne zanima, ce je babica od enga Prleka prava Nemka.

Iz Svetega Pisma:

Matejev evangelij 6,1-4

O namenu pri dobrih delih 6
1 Glejte, da dobrih del ne boste opravljali pred ljudmi, da bi vas oni videli; sicer ne boste imeli plačila pri svojem Očetu, ki je v nebesih. 2 Kadar torej daješ miloščino, ne trobi pred seboj, kakor delajo hinavci po shodnicah in po ulicah, da bi jih ljudje hvalili. Resnično, povem vam, prejeli so svoje plačilo. 3 Kadar pa ti daješ miloščino, naj tvoja levica ne vé, kaj dela tvoja desnica, 4 da bo tvoja miloščina na skrivnem; in tvoj Oče, ki vidi v skrivno, ti bo povrnil.
http://www.biblija.net/biblija.cgi?m=Mt+6{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2C1-4&id4=1&pos=0&set=2&l=sl

Torej je ta forum namenjen samemu sebi,torej tebi, ker si ti v odzivu edini kao pravi Nemec in še to ne pravi, ampak mešanica Nemcev in Hrvatov. Torej imaš nekaj nemške krvi.
Kaj veš, mogoče si tri, štiri generacije nazaj čisti Prlek? Hrvatice imajo rade nas Prleke:))

Nekje praviš, da bi bil rad izbrisan. Kaj vas Nemce, “naši rdeči”, leta 45 niso izbrisali?
Po mojih pogledih neupravičeno, tako kot je neupravičena nacionalizacija vse imovine.

Perlek:”Torej je ta forum namenjen samemu sebi,torej tebi,”

Tako je. Ta forum sem si jaz odprl samemu sebi, torej meni.(Je jasno napisano zgoraj).

Ker so na drugih forumih vecinoma debate, o Slovenskih stvareh in kar se tice o stvareh Slovenskega naroda, in jaz nisem Slovenec. Sem si tukaj, ker sem Nemske narodnosti, odprl forum za sebe. namenjen meni ja, Nemcu.

Tako, kot je Nemska drzava nemenjena Nemcem, in smo si jo Nemci ustanovili za sebe, in nasim potrebam. Tako, kot je Slovenska drzava namenjena Slovencem in ste si jo Slovenci ustanovili za sebe, za stvari, ki jih vi kot Slovenci rabite.

Tako, da vidis, da jaz kot Nemec jaz res ne rebim vasega Drzavjanstva.
Jaz rabim drzavljanstvo in stvari, ki so namenjen za mene in za mojo narodnost. In papirje, da bi bil skupaj z ljudmi moje narodnosti. In vi gospod Prlek pravite, da niste Nemska narodnost, da ste Slovenska narodnost, torej niste moja Nemska narodnost.

Pocasi bos dojel ja Prlek mogoce.

Po letu 1945, smo Nemci izgubili manjsinske pravice v Jugoslaviji in nismo po 1945 vec konstitutitivni del druge Jugoasvije vec .(ce ves kaj to pomeni).

Tako kot nismo Nemci konstituitivni delj Slovenske drzave danes, . To pomeni, da osebe Nemske narodnosti nimajo dobene pravice scitene z strani Slovenske ustave v tej vasi drzavi. V Hrvaski drzavi Nemci imajo manjsinske pravice in tudi Slovenci.

Ok. jaz osebno tudi ne iscem dobene pravice v Slovenski drzavi. Tudi nisem z nicim povezan z Slovensko drzavo, in tudi nimam dobenega namena ali zelje biti.

Mogoce kaki drugi Nemci so. Nevem jaz. Jaz za druge ne morem govoriti.

Morem pa povedati gospod Prlek, da me kaj malo zanimajo vasi pogledi. O kakih rdecih in nevem kaj.
A vidis. to so vase neke Slovenske stvari. Tako da mores ti iti na forume Slovencev in tam to razpravjlati, mene se to ne tice in me to ne zanima. To so vase Slovenske stvari ne nase. To so stvari vase Slovenske drzave in vase Slovenske zgodovine. To ni nasa stvar Nemcev. O tem govorim gospod Perlek.

Jaz se lahko menim kaj se tice stvari Nemske drzave. Zato sem odprl tu extra forum, za to kaj se pac tice nas Nemcev (oseb Nemske narodnosti).

Ce bi radi razlagali svoje poglede si odperite svoj forum, jaz sem si tukaj odprl svoj forum za sebe, kot ste ze sami ugotovili, da lahko uzivam svoje Nemske stvari.

Hvala za razumevanje.

Ja se na Slovenskih forumih sem jaz bil prav nevmesen. Mogoce niso bile ravno sovraznosti cez mene.
Pac drugi narodi imajo druge probleme in svojo kulturo in navade. In imate vi neke svoje razprave. Ki pa se mene pravzaprav ne ticejo. In marsi kaj mogoce mi imamo probleme in se vas ne tice, in to je tu zgolj da se ne moti drug drugega. Da so stvari bolj v kontekstu in urejene. V Evropi je polno razlicnih Narodov, ze ta zavest je dobra. In vseekakor v Evropi sobiva polno narodov. Je in bo.

In pac, ce dam kaki post, vem da ene to zanima in radi berejo. Mene vcasih tudi zanima kaj o drugih narodih in kulturah, ki jih ne poznam.

Tako kot jaz ene rad berem, in dobim kake dobre oz koristne informacije.

Vsekakor so pa vsaka naspostljivost do drugih ali pa do samih sebe, in predsotki in taao dalje nedobrosli, ne samo tukaj, ampak vseposvsot.

Je pa to neki svetovni splet, in Europska unija danes. In ze Evropska unija je mendarodna oz. nad narodna institucija.

Mednarodne stvari v Evropi bi se naj danes resevalo preko Evropskih institucij v Evropi ja.

»Sovraštvo ne preneha s sovraštvom, ampak samo z ljubeznijo – to je večno pravilo.«
http://lkm.fri.uni-lj.si/xaigor/slo/modrosti/ucitelji/buddha.htm

»V celem vesolju ne boš našel osebe, ki bi bila bolj potrebna tvoje ljubezni in naklonjenosti kot si jo ti sam.«
http://lkm.fri.uni-lj.si/xaigor/slo/modrosti/ucitelji/buddha.htm

New Report

Close