Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Forum za Nemsko manjsino.

Forum za Nemsko manjsino.

Citati od Svetega Tomaza Akvinskega:
“Prijatlestvo je izvir najvecjega zadovoljstva, in brez prijateljev celo najbolj prijetno udejstvovanje lahko postane mucno.

Nic ni na svetu bolj cenjeno kot pravo prijatelstvo.

Stvari, ki jih Ljubimo nam povedo, kar smo.
To kar ljubis ti pove kar si.”
http://www.brainyquote.com/quotes/authors/t/thomas_aquinas.html

Ljubezen pa je prava pot v zivljenju.
Sporocilo Papeza Benedikta: Bog je Ljubezen.
Bog je ljubezen, Bog je zivljenje.

Ne išči dlake v jajcu:) in mišljeno je bilo, da si sam sebi namenil temo :
“Re: Forum za Nemsko manjsino.”

Ti toliko vsega “nabluziš” (kot Nemec1 in z ostalimi niki) tako, da jaz sedaj ne vem, kaj ti sploh hočeš?
Jaz si ne bom odprl svojega foruma, tukaj pa nastopam, ker me ti vedno znova in znova generiraš v tej, kao tvoji temi. Temo pa beri 1 x z ozkim e, drugič pa z našim prleškim, širokim e.

O, oo. O, rdeče mislim, da poznaš.

Nič mi ne odgovarjaj , pa se bova najbolje razumela, sicer pa še vedno čakam na odziv prvega avtohtonega Nemca na Sp. Štajerskem.

prlek_______ Daj ne seri več tukaj, kaj nisi razumel tega Nemca ? Dobro ti je razložil in kaj se potem vtikaš v njegov problem na način, da ustvarjaš novega ?!

Jaz serem, a meni se sere, “dok te slušam”.
Mene zanima, kakšno manjšino išče in odziv te manjšine, ki je ni.

prlek_______ Napisal si : (” Mene zanima, kakšno manjšino išče in odziv te manjšine, ki je ni .”)

Vraga tebe kaj zanima ! saj si mu napisal sledeče : ( “Nič mi ne odgovarjaj , pa se bova najbolje razumela” )

Tako, da si samo en navaden provokator, ki ne dodaja nove vrednosti, temveč jo jemlje ! Zato je bolje zate, in za druge, če boš upošteval kar pri sebi ta nasvet , ki si ga dal Nemcu !

( “Nič mi ne odgovarjaj , pa se bova najbolje razumela” )

Upan da se ostalin ni zgodilo tudi to.
Vbistvu pa se mi zdi da je kar napad ce vse nas sedaj. Jao, zalost pa taka spet.[/quote]

Ja si morem kar sam sebi odgovoriti, ker sem prisel do nekih naslednjih ugotovitev.

Milslim da se ostalim ni zgodilo tudi to, koliko sedaj vidim. Ker tistim ko so nekako asimilirani v Slovensko druzbo, oz drzavo ne. Tisti poznajo Slovenki narod itd, . Jaz ga ne jaz seveda nisem nikoli nic imel z Slovenijo, jaz ne znam niti biti Slovenec.

Ampak koliko sedaj vidim, iz teh izkusenj sedaj, Bi lahko razdelil torej Nemce in oz. osebe Neke Nemske dediscine, po 1945. na obmocju bivse Jugoslvije.
V sklope kot, Slovenski Nemci, Hravski Nemci , Srpski Nemci (oz, neke nemske Dediscine) itd.

Ker recimo jaz sem bil rojen v Hrvasko skupnost in moji starsi in so smo ziveli celo zivjenje v Hravski skupnosti.

Seveda ce se nekje kar predpsotvjala,, kar je spet predsodek. Da ce je nedko zivel tukaj po 1945, da ima kaj potem z Republiko Slovenijo oz je assimiliran v njo oz. povezan z njo.
Seveda to se zdalec ni nujno. lahko si bil tudi v Republiko Hrvasko kot jaz ali kako drugo Republiko oz narodno skupnost tukaj po 1945.

Tako da kaj so neke etnicne skupnosti, to ni samo neka kri, ali kaj takega. To se zdalec nima veze toliko z krvjo.
Recimo, ker je vsak rojen nekim starsem in ima starse in sorodnike itd. Je ze clovek rojen v neko druzbo. Seveda jaz imam Nemske prednike, seveda sem pa rojen v Jugoslviji v Hrvasko skupnost.
Tako da Hrvaske stvari je vse kaj nekak poznam. Seveda to je pa sedaj spet nek forum spet dokaj drugega naroda, ki ni Nemski in Ne Hrvaski. in je zame dokaj tuj svet.
In sem jaz seveda tujec tukaj.

Pac ne predpostvaljati, da ce zna kdo Slovenki jezik, ali je odrzascal v Jugoslviji, in ima mogoce kaj Nemske dediscine , da ima bilo kaj veze z Slovenijo. Ker jaz recimo nimam, jaz znam samo jezik. Ne pa vase kulture , ne zgodovine , ne obicajev, ne nic.

In moj posel je tukaj samo da si normalno uredim papirje. Da sem z vidika Slovenske drzave obravnavan kot tujec , ker to tudi sem, Za Slovenki narod. Samo pa je prihajalo do napak ocitno v letijh 1991, 1992. pri prehodih iz drzvajanstva Jugoslvije. In imamo zmesnjave v papirjih eni sedaj.
Tako da se izvinjavam, in ne pustite se motiti.

Glede vprasanje kake mansine iscem.

Jaz NE iscem dobene manjsine in jaz ne iscem dobenega in nic, sem ze zgoraj povedal. In tudi ne iscem dobenga odziva od nikogar. Sem ze tudi zgoraj povedal.
Samo prebrati je treba. (ok, ce clovek najde kake prijatelje, dobre ljudi, plemenite, itd, teh ni nikoli prevec).

Drugace pa Jaz sem manjsina. Velika vecina Nemcev ne zna Slovenskega jezika.
In vecina ljudi ki znajo Slovenski jezik, ni Nemcev.
Tako, da jaz sem tako neslovenska manjsina ljudi ki znam Slovenski jezik, ker vecina ljudi ki znate Sloevnki jezik ste Slovesnke narodnsoti, kot tudi sem Nemska narodna manjsina, ki zna Slovenski jezik, ker vecina Nemcev ga ne. itd. kot kak ze pac.

Drugace, pa nisem bil jaz nikoli jaz v Prlekiji in ne poznam dobenega od tam. Tako da, ce so tam Nemci ali ne, to najbrz vi gospod Prlek bolj veste. Pravzaprav mene osebno tudi ne zanima, ce so Nemci v Prlekiji. Ce pa vi tako pravite da jih ni tam, mozno da jih ni ne vem.
Jaz vsaj ne vem da bi bili. Ce pa vi pravite da jih ni. potem pa mogoce jih ni. Me pa osebno ne zanima to ce so ali ne tam. Tudi nekjer jaz nisem vprasal za kaj takega, in tudi ne vidim nikjer vprasanja za to.

Tukaj ko sem pa jaz, pa so Nemci, tako da jaz res ne rabim iskati Nemcev. Ali biti preko takega foruma v kontaktu z njimi. In tudi vecino Nemcev niti ne zna Slovenskega jezika.

Jaz pa kot vidite znam ta jezik (Slovenski jezik) in lahko napisem kaj z vidika nekega Nemca v vasem Slovenskem jeziku. Ker kot pac, ne tako stevilni Nemci tudi znam ta jezik. Nemci ki ne znajo Slovenskega jezika ne morejo kaj napisati v Slovenskem jeziku.(Je pa vecina Nemcev taksnih).

Drugace pa, ce vi iscete kaksne Nemce, kot ste ze sami ugotovili, jih v Sloveniji ni kaj veliko, oz, jih tudi ni veliko ki bi znali Slovenski jezik.
Zato ce bi radi najdli vi vec Nemcev oz ce jih iscete, bi pa morali potem iti v Nemcijo ali kaki forum v Nemskem jeziku, in ce vi iscete kake Nemce sem dal tudi nekaj linkov , kjer se lahko mogoce naucite Nemskega jezika v Sloveniji. Ker v Nemciji in vecino Nemcev ne zna Slovensko. Lahko pa greste danes tudi brez vize v Nemcijo, ce imate Slovensko drzavjanstvo. Tam je pa polno Nemcev.

Jaz pa ne iscem dobenega, jaz sem Nemska manjsina, in jaz samo kaj napisem in sem napisal, ce in ko sem videl da neke stvari ne obstajo v Slovenskem jeziku, da prispevam kaj novega oz dobrega. oz. ce bi bilo komu v pomoc.Oz, kot je omenil Evropejec, da ce se lahko da se doda kaksna nova vrednost.
Oz lahko povem kaj z vidika kakega Nemca v Slovenkem jeziku. (ker ga pac znam).

Jaz ne iscem dobene manjsine in jaz ne iscem dobenega in ne od dobenega odziva, ce vam koristijo informacije vam ce ne pa ne. sem ze zgoraj povedal.
Samo prebrati je treba. Je pa seveda vsakdo dobrodosel, prispevati, kaj dobrega, vmesnega, kaj bi bilo ljudem v pomoc itd recimo. V obratni smeri pa so stvari nedobrodosle.

Mene pa osebno zanima, prehodi iz Jugoslovanskega drzavjanstva sedaj v ta post Jugoslovanska, in zmeda sedaj tukaj okoli teh papirjev. Ker si sam seveda urejam te stvari, in papirje. In ocitno v bivsi Jugi nisem edini, ki imam neke probleme z papirji. In urejevanje papirjev. Tako da izmenjava dobrih izkusenj is tega podrocja bi bila seveda dobrodosla, pac ce ma kdo kaksne dobre izkusnje pri teh stvari.
Seveda kot Nemec me v koncni fazi zanima kej urejati si stvari in kako za Nemca in kaj se tice za urejati si za Nemca oz. kot Nemec. Upam da sem uspel sedaj sedaj bolj izcrpno opisati. Je pa internet samo koristen za kako koristno izmenjavo informacij.
In zato je tudi namenjen. ne pa za ostale stvari. Vsaj prosim ce bi tukaj rabili v ta namen. Hvala.

Mislim da sem pod narobno skupino forumov odprl ta forum.
Ker to je pod politicni cvek odprto. Nisem videl to. Ni moj namen imeni oz. nisem imel kaksnega politicnega cveka. In nisem jaz politik.

To bi bolj pasalo oz misleno pod prakticne nasvete, ali izobrazevanje oz pod druge sklope.

Se opravicujem sem bil novi na teh forumih. sem prisel z googla in sem nekaj bral in nisem videl, pod kako skupino je kiri forum id da so skupine itd.

Kaj ve mogoce kako je mozno modelirati te forume oz. prenesti pod drugio skupino in tako dalje?
In ce je to mogoce?
Ker tu neke stvari bolj spadajo pod prakticne nasvete oz tudi jaz iscem bolj prakticne nasvete ijn ene stvari so bolj za izobrazevbajne.

Ni bil moj namen sedaj tukaj odpirati kakega policnega cveka.
Meni je vseeno ce je v sloveniji ima Nemska manjsina mansinske pravice. Jaz jioh osebno ne rabim tam ker ne mislim ziveti tam. in ne zivim. Res pa je da politiki rabijo prave informacije, d alahko uspesno in odrbo delujejo. Ampak tudi to ni moj problem oz. stvar politika v Sloveniji.
Sem pod narobni sklob tem odprl neke stvari.

Torej ce mogoce kdo ve kako prenesti neke stvari na druge sklope forumov in kako boljse zmodelirati.
Bi moi prav prislo ta informacija. Hvala v Naprej.

Набор стопок для водки 3шт. Перец шкатулка(бумвинил)[/url]

8590.00

RUB

123

[img]https://cllon.ru/wa-data/public/shop/products/58/42/4258/images/10350/10350.970.jpg[/img][/url]

[img]https://cllon.ru/wa-data/public/shop/products/58/42/4258/images/10351/10351.970.jpg[/img][/url]

[img]https://cllon.ru/wa-data/public/shop/products/58/42/4258/images/10352/10352.970.jpg[/img][/url]

[img]https://cllon.ru/wa-data/public/shop/products/58/42/4258/images/10353/10353.970.JPG[/img][/url]

[img]https://cllon.ru/wa-data/public/shop/products/58/42/4258/images/10354/10354.970.jpg[/img][/url]

[img]https://cllon.ru/wa-data/public/shop/products/58/42/4258/images/10355/10355.970.jpg[/img][/url]

Магазин хороших подарков -подарки и сувениры. Большой выбор, доступные цены. Доставка по Москве и МО.

New Report

Close