Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Francoščina

Francoščina

Šla bi na začetni tečaj francoščine. Mislim da je težek jezik. Glih za jezike nisem rojena, vendar mi je jezik všeč. Tisti ki obvladate mnenje ??

Odgovor na objavo uporabnika
Francoščina, 17.04.2024 ob 18:56

Šla bi na začetni tečaj francoščine. Mislim da je težek jezik. Glih za jezike nisem rojena, vendar mi je jezik všeč. Tisti ki obvladate mnenje ??

Obvezno na tečaj in po tem si dobi nekoga, ki govori francosko in se čim več pogovarjaj. Meni je to najbolj pomagalo. Poslušanje pesmi, gledanje oddaj, filmov,.. vse v francoščini. Imaš tudi dobre yt kanale, kjer lahko dnevno vadiš po 20min med malico v službi.

Verjetno je lažja kot kakšna Finščina ali Madžarščina, vendar za nas Slovane je precej težka. Precej  pomaga, če že odlično obvladate kakšen romanski jezik(Še posebej Italianščino ali Latinščino). Določene glasove, ne boste nikoli uspeli osvojiti. Slovnici je izjemno težka – izjem je toliko, da se jih nikoli ne boste vseh naučili.  Tudi piše se popolnoma drugače, kakor pa se bere (npr. večina končnic besed  je tihih in se jih samo zapisuje).

Je pa drugače prelep jezik.

Odgovor na objavo uporabnika
Peter Pan320, 17.04.2024 ob 19:08

Verjetno je lažja kot kakšna Finščina ali Madžarščina, vendar za nas Slovane je precej težka. Precej  pomaga, če že odlično obvladate kakšen romanski jezik(Še posebej Italianščino ali Latinščino). Določene glasove, ne boste nikoli uspeli osvojiti. Slovnici je izjemno težka – izjem je toliko, da se jih nikoli ne boste vseh naučili.  Tudi piše se popolnoma drugače, kakor pa se bere (npr. večina končnic besed  je tihih in se jih samo zapisuje).

Je pa drugače prelep jezik.

Nočem vam vzeti poguma…. Učenje samega jezika je dokaj lepo. Bbo pa definitivno dolgo trajalo(nekaj sto ur tečajev) preden boste zmogli imeti neko osnovno konverzacijo.

Ma za neko osnovno komunikacijo ni težka. Res je, da jaz govorim italijansko od rojstva, ampak vseeno. Tudi popolni začetniki, ki ne znajo romanskih jezikov se jo hitreje naučijo kot slovenščino. Za slovnico pa je treba prebrati ogromno knjig.

Ko sem že malo žlobudrala v francoščini se mi je zdelo tako romantično, sexi. Prelep jezik.

Francoski jezik ni težek. Jaz sem se dokaj hitro naučil francoskega poljuba.

LEARN FRENCH WITH VINCENT

Tole si poglej za začetek https://www.youtube.com/watch?v=eKgrch6MLVM  Ta tip je najboljši učitelj francoščine na YT, njegov kanal je https://www.youtube.com/user/imagiers

Meni je pa arabščina lepa in eksotična.

meni žena večkrat reče, da se delam francoza.

Francoščina je super, ampak bo treba delat. Pojdi na tečaj, glej francoske filme in YT v francoščini, poslušaj šansone, beri francoske časopise in spletne strani, pojdi na počitnice v Francijo (pa ne po angleško tam govorit!). Boš poplačana, jaz prisegam nanjo, ta jezik ima dušo, melodijo, čarovnijo.

Zame recimo ni nemščina – trda, dolge besede, ne zveni lepo.

A ni francoščina eden najtežjih jezikov? Tako težek, da je včasih še Francozi ne znajo? In nima sploh veze z latinščino in italijanščino. Tisti, ki znate francosko, kakšno povezavo ima francoski jezik z latinščino ali italijanščino? Wtf?

Ni težka, ogromno besed je istega izvora kot angleške, samo da se izgovori po francosko (to so v osnovi fr. besede, ki so jih angleži prevzeli), tako da besedni zaklad se hitro osvoji, če znaš angleško.

recimo: jealous – jaloux, clear – clair, blue – bleu, marriage – to se celo isto napiše….

Slovnice je veliko, a ko jo enkrat znaš je vse zelo logično. Isto izgovorjava. Ko veš kako se kakšen zapis izgovori, znaš prebrati vse.

 

Vsak jezik je težak ali lahek, če ga želiš obvladati se pač moraš truditi, veliko brati. Sem pa profesorica francoščine in italijanščine.

Odgovor na objavo uporabnika
French759, 18.04.2024 ob 09:23

A ni francoščina eden najtežjih jezikov? Tako težek, da je včasih še Francozi ne znajo? In nima sploh veze z latinščino in italijanščino. Tisti, ki znate francosko, kakšno povezavo ima francoski jezik z latinščino ali italijanščino? Wtf?

Latinščina je osnova(pra-jezik) vseh romanskih jezikov. Če ne-bi bila tako komplekna(natančna), bi se verjetno uporabljala še danes. Tako pa je bolj ali manj omejena na pravo, medicina, farmacijo, cerkev….

Italianska slovnica je v marsičem podobna francoski. Npr: Nekomu, ki že kot naravni govorec uporablja določene jezikovne konstrukte, je učenje novega jezika neprimerno lažje.  V obeh jezikih se glagoli grupirajo v skupine glede na končnico. Oba jezika tudi ogromno uporabljata imeti in biti essere/avere – être/avoir. Seveda je največji plus, da ogromno besed izvira iz enakega korena…

New Report

Close