Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Francoski dokumentarec o revščini v Ameriki

Francoski dokumentarec o revščini v Ameriki


Še marsikateri dobri dokumentarci,ki se predvajajo na slovenski tv ,prav tako pa tudi na hrvaški tv , bi morali biti obvezni v šolah,že zaradi splošne razgledanosti,ki je očitno mnogim primankuje.
Od poneumljenih šovov na pop tv,pač človek ne more pričakovati drugega,kot poneumljene gledavce,ki imajo svoje možgane zgolj za polnjenje lobanje, njihova uporaba pa jim je neznana.


Ker si ti bil tam je dokumentarec ničvreden?
No ja, če ti rečeš pol je že res…
[/quote]

Ne, ničvreden je, ker se delajo budale iz ljudi z glupo propagando. Le prelistaj ostale zadeve te medijske hiše, takoj je jasno kdo in kaj so. Ironija je pa to da mi ti govoriš da mi manjka življenskih izkušenj, medtem ko dejansko imam izkušnje s tematiko, ti je pa več kot očitno nimaš. Tipičen primer zaplankanega arogantnega Evropejca, ki misli da je najboljši na svetu zato ker ima kao socialno državo in neke ‘humanitarne’ vrednote.

ZDA postjajajo in bodo postale največjo svetovno žarišče Covida. Milijoni Američanov bo pocepalo kot muhe. In razlog?

V celoti sprivatiziran zdravstveni sistem, ki izključuje milijone državljanov. Te milijone bodo pustili pocrkati, enklave priviligiranih pa bo varovala vojska.

Trump bo, američanom, čez dva dni sporočil, zelo veselo novico. bomo videli kaj bo.

Za razliko od tebe sem že bil v ZDA in sem na lastne oči videl kaj in kako. In ta “dokumentarec” je idiotizem.
[/quote]

No vidiš, tudi jaz sem že bil tam. V glavnem mestu ene od “boljših” zveznih držav. In sem iskal nek naslov na glavni ulici. No, zgodilo se mi je. da sem šel v napačno stran – stran od središča. Neverjetno hitro so hiše postajale slabše in slabše, da me je postalo strah in sem obrnil.
No, na tisti strani mesta, kjer sem pa stanoval, priznam, tam je bilo pa “kot iz filma” (onega, talepega).
Tvoj zapis pa tudi sicer – kot da tujec pride npr. na Bled in po tem sodi Slovenijo. S tem da pri nas resnično ni tolikšnih razlik (razen če “zaideš” v romsko naselje)

No vidiš, tudi jaz sem že bil tam. V glavnem mestu ene od “boljših” zveznih držav. In sem iskal nek naslov na glavni ulici. No, zgodilo se mi je. da sem šel v napačno stran – stran od središča. Neverjetno hitro so hiše postajale slabše in slabše, da me je postalo strah in sem obrnil.
No, na tisti strani mesta, kjer sem pa stanoval, priznam, tam je bilo pa “kot iz filma” (onega, talepega).
Tvoj zapis pa tudi sicer – kot da tujec pride npr. na Bled in po tem sodi Slovenijo. S tem da pri nas resnično ni tolikšnih razlik (razen če “zaideš” v romsko naselje)
[/quote]

In rasizma še precej. Bratranec se je tudi izgubil, šel v bar, da bi vprašal za pot, notri sami temnopolti, so ga ven vrgli, in mu tulili, belec smrdljivi.

Trumpu gre ta svetovna “brezdelnost” pošteno na živce. Upravičeno se boji, da se bodo ljudje brez dela začeli pobijati med sabo! Njegova “dobra novica” je najbrž ta, da bo ukazal, naj se vsi takoj spravijo nazaj v službe (tisti, ki že niso odpuščeni), da gospodarstvo in ekonomija spet zalaufata.
P.S. Pa še to: da nekdo hvali ameriški zdravstveni sistem, mora pa biti dejansko iddiot brez kakšne hujše konkurence.

Naše privatne zavarovalnice (dodatno zdravstveno zavarovanje), ki so nam, državljanom, nedavno začele pobirati po 420 eur na leto, prej pa povrečno po 380 evrov na leto. In pobirajo ta denar že leta in leta.

Kako so se kar tako POTUHNILE (?!) Kot da nimajo nič z epidemijo. Vsi stroški epidemije se krijejo iz javnega zdravstva. Da bi se kakšna od teh plenilskih zavarovalnic javila k oskrbi z zaščitno opremo. Nič od nič. Kakšen POTUH.

Tako da je zdaj v času epidemije slika še jasnejša, kam se pobaše ves zapljenjeni denar državljanov od njihovega dodatnega zdravstvenega zavarovanja.

Trumpu gre ta svetovna “brezdelnost” pošteno na živce. Upravičeno se boji, da se bodo ljudje brez dela začeli pobijati med sabo! Njegova “dobra novica” je najbrž ta, da bo ukazal, naj se vsi takoj spravijo nazaj v službe (tisti, ki že niso odpuščeni), da gospodarstvo in ekonomija spet zalaufata.
P.S. Pa še to: da nekdo hvali ameriški zdravstveni sistem, mora pa biti dejansko iddiot brez kakšne hujše konkurence.
[/quote]

Ko bi bili v izolaciji mesece bi se streljati zacel. Pri njih ima skoraj vsako gospodinjstvo pištolo legalno ali ne.

Turistične karte kupujejo za polete v vesolje, hehe res da ne boš mislil, da nakladam. Samo to je samo 0, 0000000000000000000001 vloženega denarja.

No vidiš, tudi jaz sem že bil tam. V glavnem mestu ene od “boljših” zveznih držav. In sem iskal nek naslov na glavni ulici. No, zgodilo se mi je. da sem šel v napačno stran – stran od središča. Neverjetno hitro so hiše postajale slabše in slabše, da me je postalo strah in sem obrnil.
No, na tisti strani mesta, kjer sem pa stanoval, priznam, tam je bilo pa “kot iz filma” (onega, talepega).
Tvoj zapis pa tudi sicer – kot da tujec pride npr. na Bled in po tem sodi Slovenijo. S tem da pri nas resnično ni tolikšnih razlik (razen če “zaideš” v romsko naselje)
[/quote]

Ja saj, ekvivalent je da prideš v barakarsko naselje pri nas. Še vedno ima človek v tisti hiši primerjalno 3x več denarja kot ti ob primerljivih cenah dobrin. Če ga pač ne zna porabiti razumno, mu je to dovoljeno. Da pa ni tolikšnih razlik se ni za hvalit, da ima brezposelni cigo boljšo bajto od tebe, vse v imenu socialnega miru.

Dober dokumentarec je tisti, ki zna poročati vsaj z 2 plati. Torej prikaže ljudi, ki so znotraj ameriškega zdravstvenega sistema zboleli, osebno bankrotirali ali ostali brez vsega (zavarovalnice nikoli ne krijejo vseh stroškov!!) in potem pokazali, kako so spet zlezli na zeleno vejo, kot seveda tiste, ki tega niso več zmogli.

Malce spominja na , kjer je šel vegetarijanec in človek, ki se je veliko premikal (hoja, kolo) na McDonald dieto in nič premikanja (oz. Toliko kot povprečen Američan). Pri čemer je vsakič, ko so ga vprašali ali bi nemara raje vzel Super Size različico menija, to sprejel.
Btw. Super Size v Evropi ni obstajal, gre za enormno količino hrane in pijače.. zgovoren je pa že podatek, da so kot posledica tega filma umaknili Super Size ponudbo.

Sicer dokumentarec prikaže tudi ljudi, ki se vrsto let redno prehanjujejo v McDonaldsu in jim nič ni.. zdravstveno.. A je tisti šok iz vegetarijanstva v Super size McDonalds pretiran, saj gre le za 1 mesečen šoker.
Hkrati bi morali posneti tudi obratno, da bi nekdo z redne hitre prehane prešaltal na vegetarijansko. Enako bi na začetku bil šok za telo, ker je sprememba drastična.
V obeh primerih bi se ne upoštevalo dejstva, da se telo zmore do določene mere prilagodi (tudi slabši hrani).

Ne gre sicer zato, da bi McDonalds prehrana bila “zdrava”. Gre za to, da lahko neko poanto dokumentarec hitro priredi, preveč poudari.. in jih posledično ne smeš jemati absolutno.
Pokažejo nek ozek segment, da bi lahko poudarili poanto.

Morda še boljši primer je mock-umentary.. o pristanku na Mesecu.. [url= https://en.wikipedia.org/wiki/Dark_Side_of_the_Moon_(2002_film)%5DDark side of the moon l.2002, kjer se vse priredi tako, kot, da niso pristali na luni temveč je vse skupaj posnel Stanley Cubrick (Odisejada 2000). K sodelovanju pa so francozi uspeli pridobiti veliko uglednih ljudi, vključujoč politke.
Hec je, da se teoretiki zarote še vedno sklicujejo na ta “dokumentarec” čeprav gre za mock-umentary… norčevanje iz “dokumentarcev”.
Imamo celo domači: kjer z dokumentarnimi prijemi izvemo, da so američani prišli do Lune zaradi Jugoslavije.

Vsak dokumentarec je torej malce mock-umentarya. Moraš odmisliti, da se stvari preveč poudarjeno prikazuje.

Vendar dejstvo je, da je v Los Angelesu (britanci imajo lep naglašujejo to kot: “Andžilis”) veliko brezdomcev. Tudi [b]Simon Reeve[/b] v [url= https://www.imdb.com/title/tt11097964/%5DAmericas with Simon Reeve l. 2019 po svojem popotovanju od severa proti jugu obeh Amerik utogotovi: Od 40 do 50’000 jih živi po ulicah.. in ljudi z ulic, favel ipd. v času pandemije ne moreš dati v “karanteno”.

Če se zgražamo nad Indijskim kastnim sistemom, bi se pravzaprav morali tudi nad tem, da del populacije prepuščamo dobesedno življenje na pločniku.. ker gre za isto mentaliteto oz. Beden izgovor za nepravice: “Winner takes it all”.

Ali kot so že pravilno ugotavljali: Kako to, da je Jeff Besos najbogatejši človek na svetu (tudi po ločitvi!!), njegovi zaposleni so pa odvisno od socialne pomoč – ameriških “Food stamps” – kar pomeni, da jih financirajo zvezne države, navkljub temu, da hodijo v službo!!

De omnibus disputandum..

P.S. Poleg zdravstvenega pa velja primerjati tudi finančnega.. česar se sicer v dokumentarcu malensko lotijo.. če imaš “bad score”, nimaš možnosti najemati kreditov.
Če nimaš kredita, nimaš možnosti kupiti avtomobila, najeti stanovanje.. in posledično nimaš službe ne prebivališča. Kolikor toliko dobre službe pa ne dobiš, če nimaš prebivališča.
Brez prebivališča ti preostanejo “služba” za migrante.

Če nimaš sorodnikov, prijateljev.. ki bi ti pomagali v primeru bankrota (ob resnem zdravstvenem problemu), si v ameriškem sistem OPLEL.

Malce to spominja tudi na mikro-posojila, za katere sta Muhammad Yunus in “njegova” Grameen Bank prejela celo ..
Nekaj let kasneje se je izkazalo, da so največ koristi imele banke, saj so na teh najbolj revnih od revščine ljudi tudi najbolj profitirali. Obreste mere so navili v nebo!

Cel svet se počasi amerikanizira (tudi visoko šolstvo: bolognjska reforma), kjer je svet lep le za bogate in premožne. Revni so tam zato, da volijo še naprej demagoge, ki bogatim ohranjajo in povečujejo premoženje.

De omnibus disputandum..

Ja saj, ekvivalent je da prideš v barakarsko naselje pri nas. Še vedno ima človek v tisti hiši primerjalno 3x več denarja kot ti ob primerljivih cenah dobrin. Če ga pač ne zna porabiti razumno, mu je to dovoljeno. Da pa ni tolikšnih razlik se ni za hvalit, da ima brezposelni cigo boljšo bajto od tebe, vse v imenu socialnega miru.
[/quote]

“Še vedno ima človek v tisti hiši primerjalno 3x več denarja kot ti ob primerljivih cenah dobrin.”
Od kod ti to ?
Naš študent, ki začne poklicno pot, je finančno nekje na ničli. Njihov, pa ima že ob startu nekaj 10.000$ dolgov. In potem stanovanje na kredit, avto na kredit, obleka na kredit … No, če je uspešen nekje do srednjih let šele iz kreditov pride (mnogi pa menda celo nikoli).
Kot je meni znano, so povprečni ljudje pri nas po prihrankih/dolgovih kar primerljivi z njihovimi prihranki/dolgovi – ko izločiš miljarderje,

“Še vedno ima človek v tisti hiši primerjalno 3x več denarja kot ti ob primerljivih cenah dobrin.”
Od kod ti to ?
Naš študent, ki začne poklicno pot, je finančno nekje na ničli. Njihov, pa ima že ob startu nekaj 10.000$ dolgov. In potem stanovanje na kredit, avto na kredit, obleka na kredit … No, če je uspešen nekje do srednjih let šele iz kreditov pride (mnogi pa menda celo nikoli).
Kot je meni znano, so povprečni ljudje pri nas po prihrankih/dolgovih kar primerljivi z njihovimi prihranki/dolgovi – ko izločiš miljarderje,
[/quote]

1. Faks ni obvezen.
2. Ob delu se da pokriti stroške, ni potrebno na najdražji faks, država ti primakne denar.
3. Če si dal čez faks, naj bi tudi imel večjo plačo za poplačat tiste dolgove.

Dober dokumentarec je tisti, ki zna poročati vsaj z 2 plati. Torej prikaže ljudi, ki so znotraj ameriškega zdravstvenega sistema zboleli, osebno bankrotirali ali ostali brez vsega (zavarovalnice nikoli ne krijejo vseh stroškov!!) in potem pokazali, kako so spet zlezli na zeleno vejo, kot seveda tiste, ki tega niso več zmogli.

Malce spominja na , kjer je šel vegetarijanec in človek, ki se je veliko premikal (hoja, kolo) na McDonald dieto in nič premikanja (oz. Toliko kot povprečen Američan). Pri čemer je vsakič, ko so ga vprašali ali bi nemara raje vzel Super Size različico menija, to sprejel.
Btw. Super Size v Evropi ni obstajal, gre za enormno količino hrane in pijače.. zgovoren je pa že podatek, da so kot posledica tega filma umaknili Super Size ponudbo.

Sicer dokumentarec prikaže tudi ljudi, ki se vrsto let redno prehanjujejo v McDonaldsu in jim nič ni.. zdravstveno.. A je tisti šok iz vegetarijanstva v Super size McDonalds pretiran, saj gre le za 1 mesečen šoker.
Hkrati bi morali posneti tudi obratno, da bi nekdo z redne hitre prehane prešaltal na vegetarijansko. Enako bi na začetku bil šok za telo, ker je sprememba drastična.
V obeh primerih bi se ne upoštevalo dejstva, da se telo zmore do določene mere prilagodi (tudi slabši hrani).

Ne gre sicer zato, da bi McDonalds prehrana bila “zdrava”. Gre za to, da lahko neko poanto dokumentarec hitro priredi, preveč poudari.. in jih posledično ne smeš jemati absolutno.
Pokažejo nek ozek segment, da bi lahko poudarili poanto.

Morda še boljši primer je mock-umentary.. o pristanku na Mesecu.. [url= https://en.wikipedia.org/wiki/Dark_Side_of_the_Moon_(2002_film)%5DDark side of the moon l.2002, kjer se vse priredi tako, kot, da niso pristali na luni temveč je vse skupaj posnel Stanley Cubrick (Odisejada 2000). K sodelovanju pa so francozi uspeli pridobiti veliko uglednih ljudi, vključujoč politke.
Hec je, da se teoretiki zarote še vedno sklicujejo na ta “dokumentarec” čeprav gre za mock-umentary… norčevanje iz “dokumentarcev”.
Imamo celo domači: kjer z dokumentarnimi prijemi izvemo, da so američani prišli do Lune zaradi Jugoslavije.

Vsak dokumentarec je torej malce mock-umentarya. Moraš odmisliti, da se stvari preveč poudarjeno prikazuje.

Vendar dejstvo je, da je v Los Angelesu (britanci imajo lep naglašujejo to kot: “Andžilis”) veliko brezdomcev. Tudi [b]Simon Reeve[/b] v [url= https://www.imdb.com/title/tt11097964/%5DAmericas with Simon Reeve l. 2019 po svojem popotovanju od severa proti jugu obeh Amerik utogotovi: Od 40 do 50’000 jih živi po ulicah.. in ljudi z ulic, favel ipd. v času pandemije ne moreš dati v “karanteno”.

Če se zgražamo nad Indijskim kastnim sistemom, bi se pravzaprav morali tudi nad tem, da del populacije prepuščamo dobesedno življenje na pločniku.. ker gre za isto mentaliteto oz. Beden izgovor za nepravice: “Winner takes it all”.

Ali kot so že pravilno ugotavljali: Kako to, da je Jeff Besos najbogatejši človek na svetu (tudi po ločitvi!!), njegovi zaposleni so pa odvisno od socialne pomoč – ameriških “Food stamps” – kar pomeni, da jih financirajo zvezne države, navkljub temu, da hodijo v službo!!
[/quote]
Brezdomce markije po ZDA te dni nastajujejo po hotelih. Zastonj polni penzijon, bi temu rekli v Sloveniji. Ampak, ker se to ne ujema s prepricanjem opranoglavih levakarskih ovc, tega ne boste zvedeli, ker vas mediji seveda vstrajno sopajo s propagandnimi “dokumentaci”.

Da, to so obrobne situacije. Vendar moraš vedeti, da vsako mesto, od največjih in do najmanjših ima tako svoje extremno obrobje. Pa so pokazali samo to, pravih getov, ki so še večji obrobni ekstrem in še bolj masovni problem, se niso še niti dotaknili. Če se spomnite Katrine, obsega te katastrofe, se gotovo spomnite celih naselij pisanih kolibic, kjer večina prebivališč ni bila elektrificiranih. In takšna naselja niso samo v Biloxiju, so po vseh zda, tudi v LA, Las Vegas, Niagara falls, Honolulu, NY,… Ameriški sen je fikcija Hollywooda, ki ima pa še večjo bedo v ozadju. Nižji srednji sloj je mnogo slabše umeščen v svoje okolje kot naš nižji srednji sloj.
In za nekoga pred menoj, ja, tudi jaz sem živela nekaj let v zda, s tem da moj edini interes ni bil kip svobode, yosemite in aspen. Take revscine v kakšnem detroitu in v veciji držav na jugu srečaš na vsakem koraku.
[/quote]
Vidite kar zelite videti. Vecgeneracijska levakarski indoktriniranost Evropejce pac pusti svoje posledice. Pa lahko tudi 10 let zivite v ZDA. Ostanete ista indoktrinirana teleta.

“Še vedno ima človek v tisti hiši primerjalno 3x več denarja kot ti ob primerljivih cenah dobrin.”
Od kod ti to ?
Naš študent, ki začne poklicno pot, je finančno nekje na ničli. Njihov, pa ima že ob startu nekaj 10.000$ dolgov. In potem stanovanje na kredit, avto na kredit, obleka na kredit … No, če je uspešen nekje do srednjih let šele iz kreditov pride (mnogi pa menda celo nikoli).
Kot je meni znano, so povprečni ljudje pri nas po prihrankih/dolgovih kar primerljivi z njihovimi prihranki/dolgovi – ko izločiš miljarderje,
[/quote]
Ista zgodba kot ostale, ki sem jih ze komentiral.

Kdor je ovca iz zivi brezglavo bo pac ob magari milijonski letni placi zivel iz meseca v mesec, v 500m2 hisi z $30k mesecnim obrokom kredita, 10 sportnimi avtomobili na lizing v garazi in negativnim networth-om, oz. da bo vecina simpletonov razumela, minusom na banki. Pa pride korona, zgubi sluzbo, in ze bo cez 2 meseca jokal brez hise, avtov, … in s $500k minusa na kreditnih karticah zacel postopek za osebni bankrot.

Lahko pa si cisto povprecen, imas 20x nizji dohodek, pa zivis smoterno zivljenje izpod svojih moznosti, pa bos v neprimerno boljsi situacije, ceprav brez velike vise, polne garaze, ipd.

V ZDA pa,et nekaj steje, ker je spekter moznosti toliko vecji. In bedaki so pac bedaki. Sirom Evrope pa ste prav ponosni, da gospodarnim cim vec poberete in date idiotom, ki jim je odvec uporabljati svojo glavo.

Kaj ko bi se Francozi raje drzali komunajzerske indoktrinacije s katero studente za 70 let sopajo v svojih univerzah. V tem so tako uspesni, da se se Khmerskega krvnika in njegovo bratovscino dobro napumpani, da se je tako ideolosko podkovan lotil enega najbolj temeljiti komunajzerskih pogromov kar jih je svet videl.

Ampak oni raje delajo dokumentarce o tistem v kar se ama nic ne razumejo. Slovenci pa jih vdano konzumirate, ker gre zgolj za vodo na mlin vase indoktrinacije.


Se dobro, da vse redkeje pridem na ta forum, ker tu lahko pameten clovek le par pik IQ vsakic sproti izgubi, Le kje ste vsi genijalci spili vso to pamet, da si jo tukaj prodajate? Velika vecina vas je navadnih indoktriniranih levakarskih budal.
[/quote]
Naredil bi nam usugo, če ne bi več hodil sem s to prazno tintaro…


Naredil bi nam usugo, če ne bi več hodil sem s to prazno tintaro…
[/quote]

Kaj mi gre levakarska ovca od administratorja brisat…

Zadnja leta levakarji po celem svetu dokazujete vas modus operandi: eliminacija drugace mislecih, cenzura in teranje enoumlja. V ta totalitaristicni rog tulis, blejavec.

Kaj mi gre levakarska ovca od administratorja brisat…

Zadnja leta levakarji po celem svetu dokazujete vas modus operandi: eliminacija drugace mislecih, cenzura in teranje enoumlja. V ta totalitaristicni rog tulis, blejavec.
[/quote]

Prav čudno, da te levakarji celega sveta še niso eliminirali, no.

Ti si pa desnakarski guru?

Torej so zate vsi, ki ne mislijo, kot ti, levakarji? Kakšna ozkost v razmišljanju!

Ko bomo vsi razmišljali kot ti, bo pa svet nenadoma krasen, revščina bo izkoreninjena,
če pa bo kdo mislil drugače kot ti, naj pa crkne, kaj pa ni pravočasno začel razmišljati, kot se spodobi!
Totalna diktatura, kakršna se nam kaže v vsej tvoji veličini.

Ravno taki, kot si ti, so nas pripeljali na rob preživetja človeštva.

Teen Who May Have Died Of Coronavirus Was Denied Care For Not Having Insurance: Mayor

Danes na Yahoo. In mokre sanje združenih desničarjev.
Ker jim gredo tuji jeziki porda malce težje:
“Najstnik morda umrl zaradi Koronavirusa – ni imel zdravstvanega zavarovanja”
In bodo rekli – sam si je kriv, kaj pa ni bil zavarovan !
To je “Tisti lepi, novi svet”, skoraj nebesa, ki nas čakajo, če jim bomo zvesto (in brez preveč besed) sledili.


Potem pa vprašaš žensko zakaj si želi otroka v ta svet in to pred, med in po koroni? In ti revše odgovori, ko je pa tako lepo imeti dojeeenčka. Pa zato, ker jih imajo tudi drugi. Pa kaj bodo pa ljudje rekli, če ne bom imela otrok.
Dokler bo ljudstvo širom sveta tako bebavo kot je, bo ta svet res raj in paradiž pa še nebesa za elite.
Uboga, uboga gmajna! Ali kot je lepo rekel France: “- kako strašna slepota je človeka!”


Potem pa vprašaš žensko zakaj si želi otroka v ta svet in to pred, med in po koroni? In ti revše odgovori, ko je pa tako lepo imeti dojeeenčka. Pa zato, ker jih imajo tudi drugi. Pa kaj bodo pa ljudje rekli, če ne bom imela otrok.
Dokler bo ljudstvo širom sveta tako bebavo kot je, bo ta svet res raj in paradiž pa še nebesa za elite.
Uboga, uboga gmajna! Ali kot je lepo rekel France: “- kako strašna slepota je človeka!”
[/quote]

Vsa živa bitja se razmnožujejo – kolikor jim le danosti dovoljujejo. Še virus, pri katerem se debatira , ali je sploh živ, se razmnožuje.
Tebi pa je pri ljudeh to vprašljivo !!
Se pa v enem strinjava: “- kako strašna slepota je človeka!” (le da imava različne ljudi v mislih 🙂 )

New Report

Close