Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek FRANKOLOVO 62. oblenica

FRANKOLOVO 62. oblenica


=====================================
V citiranem sporočilu zgoraj sem napisala, da sem trikrat spomin na “FRANKOLOVSKE ŽRTVE” opustila.
Letos sem spomin na TE ŽRTVE zopet napisala. Posredovala sem samo link od “RTV Slovenija”.
Z ozirom na drugi post zgoraj od “mmml”, nisem napisala nobenega linka, kljub temu, da so se ljudje spominjali na tisti čas in mediji tudi o tistem tragičnem dogodku pisali. Tudi napisala nisem nobenega posta na njihovo neprimerno pisanje.
Sem pa napisala “za mmml-ja” novo termo, v kaj se je razvila, pa lahko berete v spodnjem linku.
http://med.over.net/forum5/read.php?186,3459626

Ja, ja, take zgodbe je težko poslušati in tudi težko brati. Žal, so se dogajale, morale pa bi biti v opomin in spomin zanamcem.
Poglej tole sporočilo!

Pošteni Slovenci so se okupatorju uprli!!!
Okupator ni imel tukaj početi!!! Nihče ga ni klical!
Letos se bomo spominjali 11. aprila 2011 70. obletnice okupacije.
Ja, ja, nekateri so se okupatorju klanjali in mu celo ponudili vso podporo in popolno sodelovanje.
Okupator je prinesel ob okupaciji našega ozemlja s seboj tudi seznam oseb, katere je okupator takoj začel zapirati in pošiljati v koncentracijska taborišča.

Verjamem, da je take zgodbe težko brati! Ampak, tako je bilo in to niso nobene izmišljotine, kot navajajo nekateri pisači tukaj!

Domobranci so celo prisegli SS četam na Hitlerjev rojstni dan 20. aprila 1944. leta in še v januarju leta 1945.

Že spet ima čas.Pejdi rajši okna pomivat, sigurno imaš umazana.

Jaz jih pomivam ko je dan, a ti pa kar ponoč!??? 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
mik , 13.02.2007 ob 17:48

WildWind,
ja, nekaj jih je res bilo v partizanih, upam da to ni greh. Strica, očetovega brata, ki se je še mladoleten skrival doma so neke noči s sabo odpeljali “tabeli” in je bil kasneje iz zasede ubit. Od očetovih soborcev. To pa je greh. Pa vendar, padel je v borbi in za mene ni nič manjši heroj kot tisti, ki so padli na partizanski strani.
So mi pa malo sumljivi tisti, ki so čakali na konec vojne doma v senci. In nekatere od teh so tudi zaprli, kar so spet nekateri od teh po koncu vojne spretno izkoristili za iskanje raznih ugodnosti, ker so bili v ujetništvu samo zato, ker so bili kao neki strašni nasprotniki takratnega režima.

hhm – mik, napisal 13.02.2007 ob 17:48:

Leta 2007, si “TABELE” še pisal v narekovajih. 

Sedaj leta 2022, pa pišeš, da “tabelih” NIKOLI, ni bilo. Spomin zapušča tebe! Tabele omenjajo tudi drugi. …

Sprehodi se po temi, je več tvojega pisanja. V tem postu pišeš, da so nekateri iskali ugodnosti. To očitaš tudi meni, kar pa ne drži.

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 16.05.2022 ob 13:25

hhm – mik, napisal 13.02.2007 ob 17:48:

Leta 2007, si “TABELE” še pisal v narekovajih. 

Sedaj leta 2022, pa pišeš, da “tabelih” NIKOLI, ni bilo. Spomin zapušča tebe! Tabele omenjajo tudi drugi. …

Sprehodi se po temi, je več tvojega pisanja. V tem postu pišeš, da so nekateri iskali ugodnosti. To očitaš tudi meni, kar pa ne drži.

 

hm, le zakaj je tale mik tudi pred petnajstimi leti dal “tabele” v narekovaje!

Odgovor na objavo uporabnika
hhm, 17.05.2022 ob 08:39

 

hm, le zakaj je tale mik tudi pred petnajstimi leti dal “tabele” v narekovaje!

hhm, 

“le zakaj je tale “mik”

hahaha, vprašaj se? hhm, … “sebe”, zakaj si tako napisal? Veš ti !!!

Verjetno zato, da se bolje vidi, …. 🙂 Obrazloži pa ti, zakaj si!? Pa da se ne boš zopet lagal, da belčkov na Dolenjskem  ni bilo.

Iz Lažnega Štajerskega bataljona, ko so ga Italijani priznali, tik pred veliko italijansko ofenzivo, na Dolenjskem ustanavljali  lokalne VAŠKE STRAŽE.  Štajerski bataljon je bil nad STOPIČAMI. 

ITALIJANI, so jih pohvalili, da so se dobro obnesli.

Sem ti že iz knjige, italijanskega zgodovinarja napisala, kako vse so BELČKE imenovali, pa da so se dobro obnesli tudi na KRIMU,  v italijanski ofenzivi. Ti, pa še kar tajiš in lažeš, da belčkov ni bilo! Bog te nima rad,

Le pojdi tja v tisto temo in počasi beri, …  BERE BERI BERI, bi rekla  mina*.

 

Se nič ne mudi.

 

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 17.05.2022 ob 18:56

hhm, 

“le zakaj je tale “mik”

hahaha, vprašaj se? hhm, … “sebe”, zakaj si tako napisal? Veš ti !!!

Verjetno zato, da se bolje vidi, …. 🙂 Obrazloži pa ti, zakaj si!? Pa da se ne boš zopet lagal, da belčkov na Dolenjskem  ni bilo.

Iz Lažnega Štajerskega bataljona, ko so ga Italijani priznali, tik pred veliko italijansko ofenzivo, na Dolenjskem ustanavljali  lokalne VAŠKE STRAŽE.  Štajerski bataljon je bil nad STOPIČAMI. 

ITALIJANI, so jih pohvalili, da so se dobro obnesli.

Sem ti že iz knjige, italijanskega zgodovinarja napisala, kako vse so BELČKE imenovali, pa da so se dobro obnesli tudi na KRIMU,  v italijanski ofenzivi. Ti, pa še kar tajiš in lažeš, da belčkov ni bilo! Bog te nima rad,

Le pojdi tja v tisto temo in počasi beri, …  BERE BERI BERI, bi rekla  mina*.

 

Se nič ne mudi.

 

vem zakaj sem tako napisal.

 

pa ti?

 

razmisli preden odgovoriš.

vsaj enkrat.

časa imaš dovolj, se ne mudi …

Odgovor na objavo uporabnika
hhm, 17.05.2022 ob 20:11

vem zakaj sem tako napisal.

 

pa ti?

 

razmisli preden odgovoriš.

vsaj enkrat.

časa imaš dovolj, se ne mudi …

hhm, 17.05.2022 ob 20:11 napisal:

vem zakaj sem tako napisal

pa ti?”

Vem, vem, tudi jaz, zakaj!

Lažeš, da belčkov nikoli ni bilo! . . .  Bili so! Po 81 letih obstoja, zanikati, da jih ni bilo, to pa ne bo šlo, cel svet ve, da so bili. Mladih  se ne da okrog prinašati in zavajati.

Ampak, sem čakala, da vidim, če veva oba enako! Bom še malo počakala. . . . Časa imaš dovolj, razmisli! Dovolj je laži in zavajanja.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 22.05.2022 ob 20:18

hhm, 17.05.2022 ob 20:11 napisal:

vem zakaj sem tako napisal

pa ti?”

Vem, vem, tudi jaz, zakaj!

Lažeš, da belčkov nikoli ni bilo! . . .  Bili so! Po 81 letih obstoja, zanikati, da jih ni bilo, to pa ne bo šlo, cel svet ve, da so bili. Mladih  se ne da okrog prinašati in zavajati.

Ampak, sem čakala, da vidim, če veva oba enako! Bom še malo počakala. . . . Časa imaš dovolj, razmisli! Dovolj je laži in zavajanja.

 

 

 

hhm, napisal:

“Vem zakaj sem tako napisal” 

Že dva dni čakam! … Odgovori! Se bojiš! ? Si tudi ti zaobljubo dal kot ONI, takrat!? Si MERČUN-a bral?  Na 2h stolčkih je težko sedet, pravijo. …

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 24.05.2022 ob 17:01

 

hhm, napisal:

“Vem zakaj sem tako napisal” 

Že dva dni čakam! … Odgovori! Se bojiš! ? Si tudi ti zaobljubo dal kot ONI, takrat!? Si MERČUN-a bral?  Na 2h stolčkih je težko sedet, pravijo. …

ti se pa res rad hecaš.

očitno tvojim pravnukom ni dolgčas, čeprav se z njimi bolj malo ukvarjaš 🥱

Odgovor na objavo uporabnika
hhm, 24.05.2022 ob 17:20

ti se pa res rad hecaš.

očitno tvojim pravnukom ni dolgčas, čeprav se z njimi bolj malo ukvarjaš 🥱

hhm,

pravega odgovora pa NI! 🙂  🙂

In belčkov je na Dolenjskem veliko bilo !!!

Ti, pa še kar naprej LAŽEŠ, da jih ni bilo. Jaz se ti pa smejim, pa verjetno še marsikdo. Predvsem pa Dolenjci.

Pa še pisal si, da si je smetana prilastila oblast. 🙂 Tisti, ko se niso nič borili so si oblast prilastili, ali niste imeli volitev?

To je pa znak, da je bilo več njihovih in so zmagal.

Kanede, pol je bil pa tvoj ata jezen. 🙂 Ni maral ne belih ne rdečih, si napisal.

Ampak ti, imaš pa le raje tabele, pa še spoštuješ jih, tudi to si napisal.

Pa lep pozdrav!

Od stare sive gospe

P.s.

Tistga `PRABABL-DECA´, pejt pa tja ozmerjat kjer živi. Jaz, nimam nič z njim.

 

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 27.05.2022 ob 19:57

hhm,

pravega odgovora pa NI! 🙂  🙂

In belčkov je na Dolenjskem veliko bilo !!!

Ti, pa še kar naprej LAŽEŠ, da jih ni bilo. Jaz se ti pa smejim, pa verjetno še marsikdo. Predvsem pa Dolenjci.

Pa še pisal si, da si je smetana prilastila oblast. 🙂 Tisti, ko se niso nič borili so si oblast prilastili, ali niste imeli volitev?

To je pa znak, da je bilo več njihovih in so zmagal.

Kanede, pol je bil pa tvoj ata jezen. 🙂 Ni maral ne belih ne rdečih, si napisal.

Ampak ti, imaš pa le raje tabele, pa še spoštuješ jih, tudi to si napisal.

Pa lep pozdrav!

Od stare sive gospe

P.s.

Tistga `PRABABL-DECA´, pejt pa tja ozmerjat kjer živi. Jaz, nimam nič z njim.

 

hhm,

evo, tukaj tudi še ni odgovora, . .   🙂

pa še na mnogih krajih ga ni!

hhm, ja, …

New Report

Close