Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek gams za sklepe

gams za sklepe

A kdo jemlje kolagen za sklepe? Jaz ga jemljem 2 meseca, ne vidim nobenega učinka. Kdaj naj bi bil, če že?

Gamsa nisem jemala. Sem pa jemala že kup drugih reči, ni bilo učinka. Razen luknja v denarnici.

Sprašujem, ker ga eni res hvalijo, še bivši skakalec Jernej Damjan. A so mu plačali za laži?

He, he, ja, logično, da plačajo za reklame. Malce razmisli o starosti skaklca pa, če bi imel res take probleme kot ti, bi lahko skakal?

Velika večina teh zadev je čisti nateg. Žal, preskusšeno. Nisem probala Gamsa, ampak kup drugih reči. Ene obupno drage, učinka pa nobenega. Pa kaj vem glino pila pa glino obkladki pa oni prašek pa tretji prašek pa oni tableti pa kreme…

Edino eini tableti na recpet so mi pomagali, cartex ali nekaj takega. Dragi, ampak ja, nekaj mesecev je bilo bolje. Pa ne dolgo.

Ja, ga jemljem že več let in mi je všeč. Mislim, da je čisto odvisno, zaradi kakšnega razloga ga začneš jemati. Če gre za bolečino, ki je nastala med poškodbo in/ali potrebuje medicinsko oskrbo zdravnika, kirurga ali fizioterapevta, potem ti seveda kolagen ne bo pomagal. Če gre zgolj za preventivo ali pomoč pri blagi bolečini, je pa druga zgodba.

Jaz sem ga jemal zaradi bolečin v kolenih po rekreaciji. Nucalo ni nič. Po mojem je to za stare ljudi, ki ne proizvajajo dovolj lastnega kolagena. Tisti Jerneji Damjani so pa pač plačani za reklamo. Pa še neka športna zdravnica ali fizioterapevtka ali kaj je že, je delala reklamo, kako je fajn za športnike. Bi mislil, da bo vsaj dohtarca imela toliko etike, da ne bo promovirala takega sranja.

Dajte no malo logično razmišljat! Če imaš obrabo hrustanca, raztrganino meniskusa ali kaj podobnega. Kako naj ti neki “gams al kakšno drugo mazilo”, lahko pomaga?! Edina rešitev je operacija kolena, artroskopija ali menjava kolka ali kolena.

Že vsaj deset let nazaj so mi ugotovili obrabo hrustanca in raztrganino zadnjega režnja meniskusa. Opravili artroskopijo, poslali na fizioterapijo in svetovali pohodne palice pri hoji. Takrat je bilo “v modi” neko sranje iz plavuti morskih psov, pa neke tablete (pozabila ime) in sem vprašala ortopeda, če jih priporoča. Nasmehnil se je in rekel: Gospa, kar je obrabljeno je obrabljeno in vam ne bo nobena tableta ali maža obnovila.

Vse je nateg. Edina rešitev je operacija ali (za nekaj časa) blokade.

Popolnoma odvisno je od težav, zaradi katerih ga začneš jemati. Če gre za probleme, kot so zlomi ali kaj, zaradi česar bi potreboval operacijo, potem ti seveda ne more pomagati beljakovina, ki jo tvoje telo že samo od sebe proizvaja – sicer z leti v manjših količinah, a vseeno. Z možem Gamsa jemljeva že več let zaradi generalnih bolečin v sklepih in sva z znjim zadovoljna. Je pa res, da so vsa dopolnila praktično enaka – dajo ti tisto, kar telesu manjka, da se lahko bori s težavami, niso pa magično zdravilo.

Zdravo, evo jaz imam koleno tudi že za op. poseg, hrustanec znucan. Bolečine so občasne in ja, ga jemljem. Ne vem, nekaj časa me ne boli, potem spet en mesec boli, tako, da ne vem, ali kaj pomaga ali ne…kadar nimam bolečin, športam, vozim kolo in mislim, da mi pomaga. Stara 61.

Odgovor na objavo uporabnika
stella40, 31.10.2023 ob 18:05

Popolnoma odvisno je od težav, zaradi katerih ga začneš jemati. Če gre za probleme, kot so zlomi ali kaj, zaradi česar bi potreboval operacijo, potem ti seveda ne more pomagati beljakovina, ki jo tvoje telo že samo od sebe proizvaja – sicer z leti v manjših količinah, a vseeno. Z možem Gamsa jemljeva že več let zaradi generalnih bolečin v sklepih in sva z znjim zadovoljna. Je pa res, da so vsa dopolnila praktično enaka – dajo ti tisto, kar telesu manjka, da se lahko bori s težavami, niso pa magično zdravilo.

Ma ja, ljudje v večini mislijo, da gre za neko magično tabletko, ki jim bo čez noč rešila vse težave. Jaz Gamsovega sedaj jemljem pomoje kakšne pol leta in spremembe nikakor niso bile čez noč. Seveda pa ne moreš tudi kar na kavču cele dneve sedeti in upati, da bo pomagal – je treba tudi kakšno gibalno vajo narediti.

Odgovor na objavo uporabnika
yram, 31.10.2023 ob 19:11

Ma ja, ljudje v večini mislijo, da gre za neko magično tabletko, ki jim bo čez noč rešila vse težave. Jaz Gamsovega sedaj jemljem pomoje kakšne pol leta in spremembe nikakor niso bile čez noč. Seveda pa ne moreš tudi kar na kavču cele dneve sedeti in upati, da bo pomagal – je treba tudi kakšno gibalno vajo narediti.

Ali je pri teh dodatkih kakšna starostna omejitev? So primerni za nekoga, ki je 65+?

Odgovor na objavo uporabnika
Karl, 31.10.2023 ob 19:29

Ali je pri teh dodatkih kakšna starostna omejitev? So primerni za nekoga, ki je 65+?

Nisem zdravnik, ampak najbrž ne? Glede na to, da gre za nekaj, ki je že tako ali tako v našem telesu, si težko predstavljam, da imajo starostno omejitev. Tudi nima imel nobenih stranskih učinkov … Če te skrbi, jih morda pokliči ali se pogovori z osebnim zdravnikom. 🙂

Jaz jem Gams tablete že približno 8 mesecev. Imela sem 2 paketa po 6 mesecev, ker so mi drugo pošiljko sami poslali. Opažam, da se mi  ravno v času uživanja teh tablet stanje hitro slabša. Pojasnili so mi, da ne morem vedeti, koliko bi bilo slabše, če teh tablet ne bi jedla. Po drugi pošiljki sem pošiljanje odpovedala, sicer paketa ne bom prevzela. Po vsem tem vstrajanju, da pa mogoče bo le bolje, sem mnenja, da so vsi dodatki nateg.

Lp, Betka

New Report

Close