Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek geji, lezbijke, različne rase…..vsi drugačni….

geji, lezbijke, različne rase…..vsi drugačni….

se bom kar podpisala pod tvoj post 😉

No, jaz poznam geja, ki ne “hopsa” naokrog in ne govori samo o tem koga bi… in ki bi bil čudovit oče. Btw. posrečen izraz: hopsati.

A ja, moja izjava v tvojem kontekstu zveni čisto drugače, kot sem mislila. Ne mislim, da so kaj več in da so kaj manj. Preprosto so. In nenazadnje, le zakaj ne bi bilo med njimi tudi kaj pozerjev, ki se napihujejo? Kaj jih med straight tipi ni? Saj so vendar moški, he he he, če se lotimo še enega stereotipa….

PRIDEN, PRIDEN……

Seveda so tudi izjeme. Jaz jo v 26-letih, od kar sem začela spoznavati to “družbo” nisem spoznala. Jih ne obsojam, imajo pač tak način življenja.

Se strinjam, glede “moškosti” :)))

Lep dan! poli

koka, ploskam napisanemu in se globoko strinjam !!

Tudi jaz se bom oglasila glede posvojitve otrok..če takole na hitro pomislim sem ostro proti..predvsem zato, ker v mojih očeh homoseksualni pari živijo precej lahkotno in brezskrbno življenje kljub starosti, ko bi lahko življenje jemali resneje..mogoče zgolj slučaj, da sem na takšne naletela…pa na pijačko, pa bit na sceni, pa se kazat…pa četudi bi bil par resen…hmmmm enostavno imam pomisleke glede tega..ne morm si pomagat…mogoče bi mislila drugače, če bi dejansko poznala kakšen gejevski par ki vzgaja otroka in bi videla da se imajo lepo…ker po drugi strani je pa toliko”normalnih” družin z zapitimi fotri, ki zlorabljajo in pretepajo svoje otroke in histeričnimi preobremenjenimi mamami ki krčijo na svoje otroke?!!! Kaj je potem bolje? seveda urejena družina z gejevskima staršema ki otroka zalivata z ljubeznijo in nežnostjo…ta ima gotovo več možnosti, da zraste v čudovitega dobrega človeka z zaupanjem v okolico in prihodnost!!!

lahko noč vsem,
Miška.

Miška, take družine že obstajajo. Ja, tudi v Sloveniji.

Da jih ti ne pozneš, pa še marsikdo ne, je pa razlog prav v številnih predsodkih.

Osebno ne mislim otroka nikoli tlačit v znanstvo, varstvo ali vzgojo nekomu, ki misli, da je boljša mama od mene samo zato, ker je heteroseksualna (in podobno za moške).

In tako jih razmišlja še veliko.

Jaz sem proti javnemu deklariranju za geje, lezbijke, hetero ali biseksualce (razen, ce je komu pri srcu, da se seksualno popredalcka 🙂 Ker se mi zdi, da tele spolne nalepke v ne-heteroseksualnih primerih vcasih mocnp prekrijejo celo identitetno posameznika. Kot da je naenkrat najpomembnejse, s kom ta posameznik spi, ne pa kdo je.

In to, kdo je njegov partner, naenkrat vpliva na njegove ocetovske/materinske sposobnosti, poklicne sposobnosti, strokovnost, odnos do sveta, pristop k partnerstvu in vse ostalo. Japaja.

Sem pa zato, da:

– se lahko zenska poljubi z zensko na ulici ali kjerkoli drugje (ali moski z moskim), kakor se lahko moski in zenska, brez zgrazanja, nadlegovanja vse okolice ali celo zaljenjem ali nasiljem kot posledico,

– lahko istispolni parternji pod enakimi pogoji sklepajo partnerske zveze (tale regristacija istospolne partnerske zveze, ki bo kmalu vstopila v veljavo je po mojem mnenju katastrofa),

– lahko imajo druzino, ce zelijo,

– lahko posvajajo otroke, ce ustrezajo posvojitvenih pogojem,

– lahko v parternski zvezi zivijo na enak nacin in pod enakimi pogoji kot heteroseksualni partnerji (pravica do dedovanja, obiska v bolnisnici itd.)

Moje vodilo: DAJMO KUKAT IZ ZAPREDKA LASTNIH PREDSODKOV. CIMVECKRAT. PRAV NIC NE SKODI. PA SE K STRPNOSTI IN VECJEMU SOZITJU VODI.

New Report

Close