Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek geji, lezbijke, različne rase…..vsi drugačni….

geji, lezbijke, različne rase…..vsi drugačni….

Spodaj je tema o gejih pa me samo zanima koliko tolerance premorete. Moja res dobra prijateljica se je namreč izkazala kot totalen homofob in rasist. Vse se ji gravža od črncev, azijcev,…do gejev in lezbijk. Če bi jo kdo srečal na cesti, si prav gotovo o njej ne bi mislil kaj takega; lepa urejena, uspešna ženska. Pod lupino pa taka praznina. Sem bila kar razočarana, ko sem jo zadnjič poslušala.

Imam prijatelja geya in je super človek. Zame so VSI ljudje!

Jaz ne bi mogla več prijateljevati s tako osebo. kot je tvoja prijateljica.

Ni važno, kakšno kožo imaš in kakšne spolne preference, važno je, da si dober človek.

Mislim, da bodo morali odgovorni v naši državi presneto paziti, da se ne bomo spremenili v nasilno homofobično trdnjavo.

Zame so tud vsi ljudje. Mene je tudi že veliko ljudi razočaralo, ko smo prišli na to temo.

Se mi zdi, da so skoraj vsi moški vasj malo homofobi – kar zadeva geje – lezbijke pa jih ne motijo. Glede drugih (južnih) narodnosti, črncev in Romov pa raje ne bi, so Slovenci hudi rasisti.

Vsi smo samo ljudje. Sprejeti se moramo takšne kot smo.

Živi in pusti živeti

se ne obremenjujem zej s tem…bi bla pa grozn razocarana,ce bi si moj sine omislu kej tazga, saj bi rada nekoc nekdaj mela tud vnucke ne :)))

so pa vsi ljudje in te etikete dajemo ljudje sami in se z njimi obremenjujemo 🙂

Jaz vseh ne morem sprejet.
Ne govorim o gejih in lezbijkah, ki mi nič nočejo, ampak o nasilnih, prepotentnih, hudobnih in zahtrbnih ljudeh.
Takih ne sprejemem, pa četudi so ljudje.

Jaz imam otroka ker sem si az želela njega in ne zaradi tega, ker bi nekoč pričakovala njegove potomce.

Če bo gay, pač bo.
Samo, da bo v svoji biti srečen.

Jaz pa sem malo rasista, pa si ne morem pomagat. Pa ne v smislu, da bi komu kaj žalega hotela, ampak enostavno ljudi drugih ras ali barve kože sploh ne morem obravnavati kot npr. potencialnega (spolnega) partnerja. Ker mi res vizualno niso všeč.

S tem itak najbolj omejuješ samo sebe.

V tem ne vidim nič napačnega. Jih pač ne boš izbirala za partnerje.

Najbolj mi je hecno, pa oprostite, ker vem, da dobro mislite, ko ugotavljate, da so tudi gayi in lezbijke ljudje. Ja valjda so, kaj pa bi bili drugega, morda ananas? A je to treba izpostavljat?

Glede tolerance… Kdo sem jaz, da bom koga tolerirala ali ne zaradi njegove spolne usmeritve? Že sama beseda nekoga tolerirati pomeni, da ga v osnovi jemlješ kot manjvrednega.

Jaz sem samo v odnosu s človekom. Res, da sem pri tem izbirčna. Mora izpolnjevat nekatere moje kriterije:na primer smisel za humor je eden od glavnih. Če mu pri tem manjka uč, noga, ušesek, če je črn, bel, kockast, zelen itd… me ne zanima. In kaj (ter s kom ali s čim) počne z odraslo osebo, ki je s konsenzom pristala, da bo njegov partner me briga še manj.

Viktor Frankl (vrhunski psihiater, ki je pereživel koncentracijsko taborišče)

Piše o priliki, ko se je po osvoboditvi razvedelo, da je šef (torej nacist) podružnice nekega koncentracijskega taborišča iz dobršnega dela lastne plače kupoval v bližnji lekarni zdravila in material za lastne taboriščnike., so ga jetniki židje skrili pred osvoboditelji in so ga predali zavezniškim vojakom šele, ko so le ti obljubili, da mu ne bodo stroili hudega. Po predaji so zavezniške bivšega šefa taborišča ponovno imenovale za upravitelja, tako da je lahko organiziral humanitarno pomoč za taboriščnike in njihovo vrnitev domov.

Po drugi strani je v ta istem taborišču živel taboriščni starešina (torej tudi sam ujetnik), ki je neusmiljeno pretepal sojetnike in sotaboriščnike.

Nauk zgodbe: ljudi nikoli ne sodite samo po statusu in po vrsti. Človečnost in nečlovečnost ter ostale osebne lastnosti se pojavljajo na vseh straneh.

To parvilo velja tudi za lezbijke, hetero, blondinke, črnce, kitajce, slovence, Hrvate, moške, ženske, bogate, revne

@ne povem: a ljudi svoje rase pa kar a priori obravnavas kot svoje potencialne spolne partnerje al kaj? Saj to ni kriterij. Vazno je, kako jih obravnavas kot svoje prijatelje, sosede, bancne uradnike, sosolce svojih otrok, sodelavce, stranke v trgovini ali sopotnike na avtobusu – ce bi se ti upiralo, da bi tvoj otrok sedel v isti klopi z mulatom, ali bi se pa nehala druzit s prijateljico, ki bi hodila s Kitajcem, ali pa ne bi hotela vec biti v isti pisarni s sodelavcem, ki ti je povedal, da je homoseksualec, bi imela pa res problem z rasizmom. Tko si pa po mojem lahko cisto brez skrbi.

SG

Nikoli nikogar ne sprašujem s kom in kako spi. Ne prijateljic ne prijateljev. Boli me patka, tudi, če spijo celo življenje z metlo. Če mi njihova družba odgovarja se z njimi družim, drugače pa ne.
Prav tako mi je vseeno, kakšne imajo lase, barvo kože ipd. Jaz sem tudi taka kot sem se rodila in prilagajam svoj videz kolikor se mi zdi potrebno… Res mi je prav vseeno kdo je kaj ali kaj je kdo, če s z njim/njo razumem. Če se ne, pa tudi nevem, zakaj bi me pa potem bribalo.
Te lastnosti nimajo nobene veze s karakterjem. Meni je glavno, da so ljudje prijazni pa, da se umivajo :-))

Evo to zadnje: tudi meni je pomembno, da se ljudje umivajo!”!!!!!!!!!!!!!!

Jaz sem te nestrpnosti v zadnjih dveh letih precej zaznala. Morda zato, ker je v krog družbe in službe vstopilo nekaj gejev, lezbik in biseksualcev, ki so o tem brez težav tudi spregovorili. Med njimi sem našla tako krasne, kot prazne ljudi. Zame niso nič drugačni od heteroseksualnih. In niti najmanj me ne briga, s kom delijo svojo posteljo…

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

upam, da se ne strinjate tudi s tem, da bi homoseksualci lahko posvajali otroke

Jaz se. Zakaj pa ne? Naj gredo čez isto sito, kot gredo heteroseksualni pari med posvojitelji.

Veš, danes ima lahko vsak otroka… Pa nam zato nihče ne diktira pravil. Zakaj bi bili eni, zgolj zaradi svojega spolnega prepričana, pri tem diskriminirani?

Prepričana sem, da sta lahko dve ženski ali dva moška marsikdaj boljša starša otrokom, kot heteroseksualni par.

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Ne znam drugače povedat na kratko kot takole: Živi in pusti živeti!

Do drugih ras imam tudi jaz malo distance, verjetno zaradi tega, ker jih v mojem otroškem okolju nikoli ni bilo. Istospolneži pa me ne zanimajo in zato o njih sploh nimam nobenega mnenja. Če pa govoriva o nedavnem nasilju, to nasilje ni pomembno ker je bilo nasilje na istospolneži ampak zaradi tega, ker je bilo organizirano, danes nad njimi, jutri bo nad nami. Policaji in sodniki imajo tu premalo pooblastil kazni so preblage, čiščenje te nesnage pa neučinkovito.

Glede rase, barve kože spolne usmerjenosti pa še kaj bi naštela sem brez vseh predsodkov. Ima pa predsodke do rasistov v vseh oblikah. Tako, da po svoje sem to tudi jaz :-/

Mene homoseksulaci ne motijo, moti pa me, da se obnašajo kot, da so kaj več. Kot je napisala Koka, ljudje so kot mi.

Sedaj je trenutno blazno “in” med homoseksulaci, da javno govorijo o tem, da so geji. Ja, halo pa kaj, jaz pa nisem. Poznam kar nekaj gejev, ki so svojo spolno usmerjenost (ne)uspešno zakrivali. Ja pa saj nikogar ni brigalo s kom oni seksajo. Sedaj pa se tepejo po prsih, kažejo nase, ja glejte jaz sem gej, spim z moškim. Ja pa kaj pol. Tudi jaz…. IN?

Glede posvojitve, ja se strinjam, da bi lahko geji pomagali otročkom, ki so ostali brez staršev, vendar imam vseeno majčkene pomisleke.

Tisti, ki pozajo, res poznajo geje, vedo, da so med njimi resne veze prej izjema kot pravilo. Pa ne glede na leta. Toliko hopsanja okoli, toliko menjav partnerjev za en f….Pa tu ne gre za slučajna srečanja, si si všeč in hops. Ampak grejo prav s tem namenom ven, pa kar pride, pride. Ne predstavljam si otroke v takšnih okoliščinah. Res je tudi pri “normalnih” parih se lako to dogaja, vendar mislim, da je tega procentualno manj. V glavnem nisem še spoznala geja, ki ne skače okoli.

Strinjam se, da morajo imeti enake pravice kot imamo ostali (poračanje, dedovanje itn.), le otroci, ne vem no?

Zadnjič sem se pogovarjala z prijateljem gejem prav na temo otrok. Rekel je, ja kaj bi jim lahko vse nudili. Seveda je misli materialno. Ko pa sva prišla na debato o psiholoških vidikih, njegovih skakanjih okoli, vrednotah, besedoslovju (vse je na seks), se je pa malo zamisli?

Joj, sem se razpisala, bom končala.

Lep dan! poli

SG, ne, seveda bela polt ni edini kriterij, ja boh pomagaj. Verjemi, da sem še preveč izbirčna. :))
Hotela sem povedat, da jaz pač ne bi mogla bit s črncem ali rumencem, ker mi niso všeč. Ker za črnca npr. sploh ne morem rečt, da je fejst. Ker vsi glih. :))
Me pa veseli, da me nimaš za rasistko, ker me namreč zaradi zgornjih razlogov moja sestra že celo življenje prepričuje, da sem. :))

New Report

Close