Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ginekolog

ginekolog

Hm, meni se to bere kot slaba šala.

Pri nas se ginekološki pregled tudi ne snema!
Samo tega bi še manjkalo!

Sestre pa so prisotne oz. pomagajo pri pregledu tako pri zdravnikih kot zdravnicah.
[/quote]

Ocitno to ni povsod praksa, sem do zdaj zamenjala dve ginekologinji, pri nobeni ni bilo nikoli sestre zraven pri pregledu. Pa po resnici povedano, do danes se pomislila nisem na to, da naj bi bila. Mogoce bi drugace razmisljala, ce bi hodila k moskemu ginekologu, ne vem.

Jaz pa podpiram snemanje pri mojem ginekologu, saj se tako počutim veliko bolj varno!
[/quote]
In zakaj bi se v takem primeru počutila bolj varno?

Vem, da ne spada ravno v to temo, za bom vseeno poskusila …
Mene pa zanima, ali bi zaupale ginekologu specializantu, torej ginekologu p, ki dela specializacijo … da vas res dobro pregleda in da na UZ vidi vse, ….tudi kaj potencialno nevarnega, ali pa mogoče, da je z jajčniki kaj narobe.
Ali zaupate samo izkušenim ginekologom?
Hvala.

Ni res.
Lahko tudi ti pripelješ svojega brata ali prijatelja, ki je kot priča navzoč pri pregledu, tako da ne pride do zlorabe!
Itak pa se celoten pregled snema najmanj z dvema ali več kamerami zaradi dokaznega gradiva v primeru tožbe!
[/quote]

Nam zaupaš mesto te ginekološke ambulante, ki snema?

Ne. Ne bi imela tazga. Neki izkušnj pa mora vseen imet.

Nam zaupaš mesto te ginekološke ambulante, ki snema?
[/quote]

Kaj? Kaj sm zamudla? Kdo snema?

Kaj? Kaj sm zamudla? Kdo snema?
[/quote]

Preberi kar citiram. Priznam, da sem najprej pomislila, da gospodična hodi k nepravemu ginekologu, če jo toliko kamer snema:):):)

Kaj? Kaj sm zamudla? Kdo snema?
[/quote]

Google piiip view 😄

Bi, ker bi me ob anomalijah poslal dalje, kjer bi potrdili ali ovrgli njegovo.

Preberi kar citiram. Priznam, da sem najprej pomislila, da gospodična hodi k nepravemu ginekologu, če jo toliko kamer snema:):):)
[/quote]

Hahaha, ja itak, komi čakam da me snema LOL ma ga tožm in zamenjam takoj!!! Pa kakšne zlorabe? Glih če me snema lahk zlorab, O svašta res :)))
Pa da brata, frenda…vzamem s sabo? Zakaj? A me bo posilu ginekolog? LOL

Hahaha, ja itak, komi čakam da me snema LOL ma ga tožm in zamenjam takoj!!! Pa kakšne zlorabe? Glih če me snema lahk zlorab, O svašta res :)))
Pa da brata, frenda…vzamem s sabo? Zakaj? A me bo posilu ginekolog? LOL
[/quote]

jp :):):):):)

Bi, ker bi me ob anomalijah poslal dalje, kjer bi potrdili ali ovrgli njegovo.
[/quote]

No, saj tega je mene najbolj strah …. ali ginekolog specializant 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prepozna anomalije?
Je toliko izurjen?
Samo po moje so tisti specializanti, ki delajo na ginekološki kliniki (UKC) zelo, zelo dobri … drugače ne bi bili tam? Sploh tisti, ki te pregledajo tik pred operacijo? Predoperativno.

Pa še to, draga MsOlivija, ti se meni zdiš ena taka zelo pozitivna in prisrčna oseba.
Zelo rada berem tvoje poste, ker so zanimivi in konstruktivni.
🙏🌞🌻🍀

No, saj tega je mene najbolj strah …. ali ginekolog specializant 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prepozna anomalije?
Je toliko izurjen?
Samo po moje so tisti specializanti, ki delajo na ginekološki kliniki (UKC) zelo, zelo dobri … drugače ne bi bili tam? Sploh tisti, ki te pregledajo tik pred operacijo? Predoperativno.

Pa še to, draga MsOlivija, ti se meni zdiš ena taka zelo pozitivna in prisrčna oseba.
Zelo rada berem tvoje poste, ker so zanimivi in konstruktivni.
🙏🌞🌻🍀
[/quote]

Kar so mene pregledovali specializanti, pa na katerem koli področju, ne samo glede ginekologije, so bili nadzorovani s strani že izkušenih zdravnikov, ali pa so si ti kasneje še sami ogledali izvide. Tako da po moje se ni kaj bati.

No, saj tega je mene najbolj strah …. ali ginekolog specializant 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prepozna anomalije?
Je toliko izurjen?
Samo po moje so tisti specializanti, ki delajo na ginekološki kliniki (UKC) zelo, zelo dobri … drugače ne bi bili tam? Sploh tisti, ki te pregledajo tik pred operacijo? Predoperativno.

Pa še to, draga MsOlivija, ti se meni zdiš ena taka zelo pozitivna in prisrčna oseba.
Zelo rada berem tvoje poste, ker so zanimivi in konstruktivni.
🙏🌞🌻🍀
[/quote]

Oh….hvala! You just made my day! Hvala! :):):)

Zdaj pa resno: česa te je strah: Če je kaj za najti, je najbolje, da čimprej najde in se to reši;)
Če je specializant zna biti še bolj pozoren;) Zgreši lahko izkušen zdravnik tako kot neizkušen. 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pa nihče ni.
Če imaš dvome, se o njih pogovori z zdravnikom. Sprašuj sprašuj in sprašuj. Ne se bati vprašati. Povej mu česa te je strah in sprašuj toliko časa, da ti razloži tako, da razumeš. Mi je zdravnik tudi že risal, da sem hitreje razumela;) Do sedaj še nisem imela slabe izkušnje z zdravniki in včasih res veliko sprašujem.
Imam zaupanje v zdravnike in do sedaj so ga upravičili.


ti kar sama sebe snemaj, če ti je to super. Drugi te ne sme, ker je kazensko s tem odgovoren.
[/quote]

Njo verjetno rajca misel na to, da si ginekolog potem ogleduje posnetke.

To, da je vedno sam, ni v skladu s pravili. Vedno mora biti zraven nekdo, ne samo za podajanje pripomočkov, ampak tudi kot priča, da ne pride do kakih zlorab ali da si pacientka ne izmisli zlorabe.
[/quote]

Kje pobiraš take glupe? A pol, ko sem pri dermatologu slečena do gat, brez modrca, da pregleda znamenja, bi tudi morala zraven biti priča? To, kar pišeš, so bedarije.

Če je še nedolžna pa pride k ginekologu zaradi kakih težav, ji pregleda analno.
[/quote]
WTF? Resno to?

Jaz pa podpiram snemanje pri mojem ginekologu, saj se tako počutim veliko bolj varno!
[/quote]
Snemanje pri ginekologu?
Resno?
Mislim, resno?
Že tako razmišljam, da ne bi več hodila na tiste kao redne kontrole, pač pa takrat, ko bi jaz hotela, zdaj sem pa že skoraj odločena …

Kje pobiraš take glupe? A pol, ko sem pri dermatologu slečena do gat, brez modrca, da pregleda znamenja, bi tudi morala zraven biti priča? To, kar pišeš, so bedarije.
[/quote]

Prvi razlog za prisotnost medicinske sestre pri pregledu je, da pomaga zdravniku. Če gre za občutljive preglede, je biti priča pač dodatna vloga. Pri nas se mogoče tega ne držijo vsi, nekje v tujini pa je to stalna praksa prav z namenom biti priča, če do česa pride. Tudi pri dermatologu ne bi nič škodilo, če bi bila sestra poleg. Ko sem bila jaz pri kardiologu, kjer sem tudi bila zgoraj brez, je bila sestra zraven, čeprav ni nekaj blazno aktivno sodelovala pri pregledu. Je pa pri ginekologu tvoja intima veliko bolj izpostavljena, kot če samo dojke pokažeš, se ti ne zdi? S tem, da se zdravnik ukvarja s tvojo kožo, ne direktno z dojkami. Pa tudi dermatologu se te skoraj ni treba dotaknit, da ti pregleda znamenja, niti ne potrebuje posebnih pripomočkov. Ginekolog pa potrebuje kar nekaj stvari in bi bilo malo nehigienično, če bi najprej tipal tebe tam spodaj, potem bi pa odpiral predale, jemal ven stvari, jih odvijal iz embalaže, s tem da bi hkrati moral držati en pripomoček, ki ti ga je ustavil v nožnico, na mestu, z drugo roko odvijati paličico…… Hmmmm…… Če se tebi to zdi bedarija, prav. Jaz sem samo napisala tako, kot je.


Snemanje pri ginekologu?
Resno?
Mislim, resno?
Že tako razmišljam, da ne bi več hodila na tiste kao redne kontrole, pač pa takrat, ko bi jaz hotela, zdaj sem pa že skoraj odločena …
[/quote]

Pa daj umiri konje. A ti mogoče to verjameš, al kaj? Niti v službi te šef ne sme snemati, če s tem nisi seznanjena in če se s tem ne strinjaš, pa te bo en ginekolog med pregledom. Tega ne sme in pika. Tiste gor malo sanjajo, ali pa so padle na kako finto. Že so imeli njihovi zdravniki kake lažne obtožbe glede nadlegovanja, pa so malo prestrašili pacientke. Če pa je to res, pa naj napišejo v katerem zdravstvenem domu snemajo preglede. Pa ne pričakuj odgovora, ker je vse skupaj izmišljotina.

Prvi razlog za prisotnost medicinske sestre pri pregledu je, da pomaga zdravniku. Če gre za občutljive preglede, je biti priča pač dodatna vloga. Pri nas se mogoče tega ne držijo vsi, nekje v tujini pa je to stalna praksa prav z namenom biti priča, če do česa pride. Tudi pri dermatologu ne bi nič škodilo, če bi bila sestra poleg. Ko sem bila jaz pri kardiologu, kjer sem tudi bila zgoraj brez, je bila sestra zraven, čeprav ni nekaj blazno aktivno sodelovala pri pregledu. Je pa pri ginekologu tvoja intima veliko bolj izpostavljena, kot če samo dojke pokažeš, se ti ne zdi? S tem, da se zdravnik ukvarja s tvojo kožo, ne direktno z dojkami. Pa tudi dermatologu se te skoraj ni treba dotaknit, da ti pregleda znamenja, niti ne potrebuje posebnih pripomočkov. Ginekolog pa potrebuje kar nekaj stvari in bi bilo malo nehigienično, če bi najprej tipal tebe tam spodaj, potem bi pa odpiral predale, jemal ven stvari, jih odvijal iz embalaže, s tem da bi hkrati moral držati en pripomoček, ki ti ga je ustavil v nožnico, na mestu, z drugo roko odvijati paličico…… Hmmmm…… Če se tebi to zdi bedarija, prav. Jaz sem samo napisala tako, kot je.
[/quote]

jaz bi pri kardiologu sestri mirno rekla, naj se odstrani. ne vem, zakaj bi nepoklicana tretja oseba pasla zijala nad mojimi joški?

Ne bom brala vsega, stara sem 51 let in še nikoli doživela medicinske sestre zraven ginekologa, pa recimo da sem dala čez 4 ginekologe.

Niti v službi te šef ne sme snemati, če s tem nisi seznanjena in če se s tem ne strinjaš,
[/quote]
Dejansko sem v službi ves čas pod kamerami. Delodajalec me je v pogodbi o zaposlitvi s tem samo seznanil. Moje (ne)strinjanje ni pomembno.

Pa daj umiri konje. A ti mogoče to verjameš, al kaj? Niti v službi te šef ne sme snemati, če s tem nisi seznanjena in če se s tem ne strinjaš, pa te bo en ginekolog med pregledom. Tega ne sme in pika. Tiste gor malo sanjajo, ali pa so padle na kako finto. Že so imeli njihovi zdravniki kake lažne obtožbe glede nadlegovanja, pa so malo prestrašili pacientke. Če pa je to res, pa naj napišejo v katerem zdravstvenem domu snemajo preglede. Pa ne pričakuj odgovora, ker je vse skupaj izmišljotina.
[/quote]
Meni je moj ginekolog direktno rekel, da snemajo zato, da si lahko kasneje, ko ni več tako polno še enkrat pregleda posnetke če ni prej kaj spregledal!
Se pa posnetki avtomatsko zbrišejo po 24 urah, zato se ne bojim zlorabe s te strani…


Dejansko sem v službi ves čas pod kamerami. Delodajalec me je v pogodbi o zaposlitvi s tem samo seznanil. Moje (ne)strinjanje ni pomembno.
[/quote]

Seveda ni, ker ga nisi izrazila. Ampak kakorkoli, seznanjena si, ker to vsekakor moraš biti. Zato ne verjemi tem pravljicam o kamerah pri ginekologu.

New Report

Close