Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Gospodične in novinarji

Gospodične in novinarji

Gdč.Kresalova in gdč. Bačovnikova sta gospodični, ne gospe, kot ju nepravilno naslavljajo novinarji. Površnost, ki nas gledalce zmede…

Mislim, da je Denis Sarkić Kresalovo nagovoril z gospodično, a ga je popravila rekoč, da je gospa od takrat, ko je končala fakulteto.

Stališče, da je neporočena ženska gospodična, je zastarelo.

Po novejšem bontonu je mlada odrasla ženska, ki je zaposlena, komot gospa.

Sploh neko odvetnico s kariero, naslavljati z gospodična, ker pač ni poročena..je malo bolano.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Ženska je gospodična dokler je še seksualno nedolžna.

Povprečna ženska postane gospa pri 14-ih.

he he…

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

V Sloveniji ne more biti nič bolano, ampak kvečjemu BOLNO.

Torej, sem jaz zadaj glede tega. Ko mi rečejo gospa, se mi zdi, kot bi bila 100 let stara. Glede gdč. se že dolgo nihče ni zmotil, me pa ne moti, ker še pre hitro pridrvimo od mladeniča h gospodu in gdč. do gospe. Stara dunajska šola, pač 🙂
V Slo je malo pre malo spoštovanja do takšnih lepih in pametnih mladenk, ki bi jih morali zares visoko ceniti in jih dajati na kakšno kvalitetno naslovnico, ne le v Lady. Znana Slovenka je bila pred poroko v Vouge-u na naslovnici, ti dve pa lepi, naravni in pametni, pa tja ne bosta nikoli prišli (mogoče pa ne bi niti želeli).
Pri frizerju sem pa zadnjič videla kar nekaj revij, kjer je tudi znana (ne preveč pridna v šoli) na vsaki kazala…

Konec koncev, po logiki, če je neporočena ženska gospodična, je neporočen moški gospodič.In potem je naš predsednik države gospodič Drnovšek, premier Janša pa gospodič Janša.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Ma ne. Moški smo bili vedno gospodje, tudi če pač nismo bili poročeni.

Ja, že, ampak to je staromodna patriarhalna logika, ki ženske potiska v drugorazreden položaj.In da tej logiki še marsikatera ženska aplaudira, je žalostno.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Katere pa so v drugorazrednem položaju? poročene ali neporočene?

Odvisno od tega, s kom so poročene.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …


Če bo šlo tko naprej, bodo kmalu tud naziv matere dobile tiste, ki nimajo otrok, pa so dovolj stare za to.

Pomoje bi rade te ženske samo nekaj kar niso. wannabee torej.

Odvetnica s kariero gor ali dol, za mene si neporočena ne zasluži naziva gospa. Za ta naziv bi morala narest še korak do matičarja.

Sploh je pa Kresalova neumno izjavila, da je ona dobila naziv gospa, ko je diplomirala. hudiča a je to akademski naslov ali kaj??? kaj pa tiste, ki niso diplomirale, pa so se vseeno uspele poročit, a te so pa gospodične al kaj?

Zase lahko rečem … Če me kdo nagovori z gospo, ga popravim. Rečem mu, da sem gospodična.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Se strinjam.

Danes je veliko žensk, ki niso poročene, imajo otroke in živijo v izvenzakonski skupnosti.

In tako rečt ženski, ki je npr. že mati – gospodična, samo zato, ker ni poročena?

Kot praviš je zastarelo in to ne sodi več v današnji čas.

Prav, potem naj bodo vsi neporočeni moški gospodiči. Za naviz gospod morajo pa vsaj pred matičarja stopiti.

Ko smo že zašli v pretekli, sedanji in prihodnji čas, bi dodala le to, da sedanja generacija z dovoljenjem tika 40 letno mamo svojega 20 letnega sošolca. Ta, ki je mazala ta forum s tovarišicami, naj svoje predpotopno mnenje kar pri sebi zadrži. Sicer pa je vedno primerno tako, kako se sporazumeta različni generaciji, pa po statusu in ostalih bontonih. Gospa pa ima običajno tudi otroka, je poročena ali pa tudi ne (živi v izven zakonski skupnosti kot poročena).
Tista, ki hoče biti že pred tem gospa je pa pohitela 🙂

Jaz sem do konca osnovne šole učitelje nazival s tovariš in učiteljice s tovarišico :).


Če bo šlo tko naprej, bodo kmalu tud naziv matere dobile tiste, ki nimajo otrok, pa so dovolj stare za to.

Pomoje bi rade te ženske samo nekaj kar niso. wannabee torej.

Odvetnica s kariero gor ali dol, za mene si neporočena ne zasluži naziva gospa. Za ta naziv bi morala narest še korak do matičarja.

Sploh je pa Kresalova neumno izjavila, da je ona dobila naziv gospa, ko je diplomirala. hudiča a je to akademski naslov ali kaj??? kaj pa tiste, ki niso diplomirale, pa so se vseeno uspele poročit, a te so pa gospodične al kaj?[/quote]

Ok, megaboy, torej je neproočen moški gospodič?

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Gospa, ti si pa tako nasmejana, žaljiva in nesramna kot kakšna gospa ostrostrelka. Mogoče misliš, da si Angelina Jolie, ravnokar pobegla iz filma g.in ge.Smith ? Škoda le, ker je ona lepa, ti pa verjetno še bolj.Samo še nisem videla lepotice s tako nemarnim jezikom.Hi-hi-hi! Ko se smejiš, glej, da se ne boš polulala.

Žogca, škoda besed. Čisto je skrenila s teme, ta strašna gospa. Glede na njen nekulturen, neomikan in primitiven nivo bi rekla, da se v kakšni vrsti spravi na starko in jo zmerja, označi in oceni, kot kakšen bog.

Fantje so bili veliko bolj normalni v svojih mnenjih, do katerih ima vsak pravico. Kako pa jo predaš ali preneseš, je pa stvar posameznika.

Bistvo sploh ni bila politična razprava, v katero je zarila gospa, temveč spoštljivo občudovanje dveh izobraženih in lepih sodržavljank.

Namesto, da bi se Slovenci cenili, podpirali in promovirali, pa sami sebe tlačimo.Vse se da pojasniti, pa ni tako težko, da ne bi razumeli…

No da vidim kako bi mene poimenovali. Sem mati, diplomirala, imam kariero, pa nisem poročena.

Ja gospa po moje.

Kot sem rekel, če je neporočena ženska gospodična, pol sta lahko tudi Janša in Drnovšek gospodiča?

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Ksantipa22, gospa v najboljšem pomenu besede. Sicer so pa letos prvič izbrali pravo fatalko, Nino Ivanič. V vseh teh osebnih dogodkih je vloženo toliko energije, dela in ostalih čustev, da ima zares naziv neko težo. Lepa rita je včasih pre malo 🙂


Beseda gospodič se ne uporablja, zato bi morali bit vsi gospodje. Če pa že vstrajaš, potej Da.

New Report

Close