Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Goveja muska- kazen za ušesa

Goveja muska- kazen za ušesa

Tole sem prebral še pred tvojim pisanjem in tega direktno ne zanikam; popravljam besede – nima nič z narodno tradicijo in zgodovino.
Narodno zavedna čustva seveda lahko nalepimo na karkoli nam je drago a ne moremo tega postaviti kot ekskluzivno.
Iz enakih časov izvira tudi slovenski rock, pa potem še pank in nekaj teh je tudi ponarodelo in spodbujajo patriotska čustva (slovenstvo). A naj zdaj razlagam okrog kako je to narodno zavedna glasba?

Pripovedujem samo, da ponos in čustev ne moreš v primeru te glasbe direktno vezati na narodno tradicijo in zgodovino – ker to pač ni to.
[/quote]
Kako lahko trdiš take neumnosti. Slavko Avsenik se je hodil v sosednjo vas učiti harmonike k ljudskemu godcu, torej povezave med tradicijo in avsenikom pač ni, vsaj ti tako trdiš !


a se lahko nehaš smešit? Kako le so strokovnjaki uspeli to vpisati kot kulturno dediščino, če je vse tako neresniočno in nima nobene povezave…. sem prepričana,da na tem delajo strokovnjaki in za vpis na seznam kulturne dediščine je potrebno predložiti kar realne dokaze.
In po tvoje so vsi uni butasti, in bi morali tebe vprašati,da jim ti strokovnjak poveš kaj in kako je.
daj povej, kaj si po profesiji, kakšno je tvoje strokovno področje s katerim se ukvarjaš, da se imaš poklicanega za strokovno presojo glede tega. LOL
[/quote]

Na to se lahko samo še nasmejem…

Od kje pobiraš, da se imam za poklicanega? To so tvoje besede. Napisal sem, kar piše tudi v enciklopediji in lahko prebere vsak. Ima korenine v… to je vse.

Od kje ti, da je po moje kdorkoli butast?

In zakaj misliš, da če je tebi smešno – se jaz smešim? Pa tudi če – zakaj bi nehal zaradi nekoga, ki ne zna NATANČNO prebrati?

Sem stara 40 let, nimam južnih korenin, čistokrvna Slovenka torej in te glasbe ne prenesem. Zdi se mi tako zanič (no, kakšna stara skladba je še prebavljiva), ampak res tako zanič, da ne morem verjet, da sploh obstaja človek, ki jo z veseljem posluša. Tisto smešno pozibavanje ljudi, ki jo pojejo, ves ritem skozi pesem je enak in pri vsaki pesmi, melodije so vse enake, nobene ustvarjalnosti ne čutim pri nobeni pesmi. Ok, obstaja valček in polka, ampak to je tudi vse. Kot da bi domino igrala samo z dvema različnima dominama in to ves čas. Ne morem verjeti, da lahko tako glasbo posluša inteligenten človek. Opažam, da gre večinoma za poslušalce, ki so zelo preprosti.

Tudi ne verjamem, da je pristno slovenska, gre za glasbo avstrijskih, nemških korenin. Nemška, avstrijska domača glasba je identična. Slovenija je nekoč spadala pod avstroogrsko monarhijo in zato se je ta glasba razširila tudi tukaj.


Kako lahko trdiš take neumnosti. Slavko Avsenik se je hodil v sosednjo vas učiti harmonike k ljudskemu godcu, torej povezave med tradicijo in avsenikom pač ni, vsaj ti tako trdiš !
[/quote]

A ti znaš brati?
Napisal sem samo to kar piše v enciklopediji. Poglej link na začetku.
Piše pa, da ima ta glasba korenine v tradiciji in da se je razvila iz… torej je nekaj novega, razvitega na osnovi prejšnjega
Tisto prejšnje je prava tradicija slovenskega naroda, to pa modernejši izvedeni hibrid.
NIč narobe z vsem skupaj – a vseeno ti dve zadevi nista isto.

Ne glede na bodoče odgovore tu zaključujem – ne da se mi naprej in kar sem hotel povedati, je že napisano.

Kako ste eni butasto smešni, če slovenec reče da ne mara te muske, ga takoj označite za jugiča. Veliko je slovencev, tudi sama sem med njimi, ki enostavno ne prenesemo teh podalpskih ritmov, in NE tudi jugo muske ne prenesem, pa zato nisem manj vredna slovenka. Meni je všeč rock glasba in ni pogoja da bi poslušala neke ala avsenike.
Meni se enostavno bruha ob taki muski


No ena pametna, vendarle, jugo turbofolk ti je najbrž bolj všeč ?

To grozno muziko poslušajo preprosti, manj izobraženi ljudje, pijančki na kakšnih veselicah. Pol pa še Žagarca pride pa je polom.


https://www.youtube.com/watch?v=wLgJk5hbEuk


Tako Avseniki nimajo nobenega izobraženega poslušalca , še sami nimajo pojma o muziki, glasbena izobrazba jim je tuja


https://www.youtube.com/watch?v=wLgJk5hbEuk
[/quote]

hahaha daleč od tega, NO GO… nevem kaj je s tabo, vsem ta alpski cigumigu vsiljuješ. Sicer pa če te že zanima, poslušam tuji rock, dosti boljša glasba od naših izvajalcev

De gustibus non est disputandum… verjetno še nikoli nisi slišal(a). :-)))

-------------------------------------------------------------------------------------------------------- There are only five things we need in life: - good friends, good job, good food, good sleep & good _UCK (whatever you thinking is right) Great minds discuss Ideas; Average minds discuss Events; Small minds discuss People.

Da zagovorniki nzg takoj v zagovor privlečejo Avsenike in Slaka, poslušajo pa pofl, kar večina nzg je.

kaj pa je pri narodnozabavni muzki tako groznega?
za mene obstaja samo dobra in slaba glasba.
in med tisto muzko, ki se je bedaki sramujete, je kar nekaj dobre.

predlagam, da se “izobraženi???” za nekaj let odselite v tujino. boste hitro radi poslušali kakšno Avsenikovo ali Slakovo.

In ti imaš sebe za inteligentno?

In ti imaš sebe za inteligentno?
[/quote]

pacienti v norišnicah mislijo, da so bolj pametni kot vsi dohtarji skupaj…

Na to se lahko samo še nasmejem…

Od kje pobiraš, da se imam za poklicanega? To so tvoje besede. Napisal sem, kar piše tudi v enciklopediji in lahko prebere vsak. Ima korenine v… to je vse.

Od kje ti, da je po moje kdorkoli butast?

In zakaj misliš, da če je tebi smešno – se jaz smešim? Pa tudi če – zakaj bi nehal zaradi nekoga, ki ne zna NATANČNO prebrati?
[/quote]

Ocitno se imas za poklicnega, e nas prepricujes nasprotno necemu, kar so strokovnjaki potrdili. Ocitno si ti tisti ki ne znas brati kar pise na wiki, ne mi…
In ne samo to, celo ne razumes kaj pomeni smesiti se, za razliko tega da je nekaj nekomu smesno. Meni ni.nic smesno. Ti sebe smesis aka, delas budalo oz sebe s tvojimi.lastnimi izjavami in zapisi.
Preberi se enkrat…
Narodnozabavna glasba je vpisana na seznam nesnovne slovenske kulturne dediscine. Ce ne razumeš, preberi se stokrat, da ti bo jasno. Torej posebej zate, ce je vpisana na ta seznam torej ocitno se jako ima veze s slovensko kulturo in kulturno dediscino nasega naroda. Bo slo razumeti? Ali se kar mislis trditi, da nz glasba nima nic s slovensko kulturo in kulturno dediscino nasega naroda?

hahaha daleč od tega, NO GO… nevem kaj je s tabo, vsem ta alpski cigumigu vsiljuješ. Sicer pa če te že zanima, poslušam tuji rock, dosti boljša glasba od naših izvajalcev
[/quote]

fak ej, ti si verjetno prva klasa, k se na muziko to spoznaš?
tuji rock poslušaš;
https://www.youtube.com/watch?v=_2NaIjj4ESI
ti so ti verjetno najljubši;)

pacienti v norišnicah mislijo, da so bolj pametni kot vsi dohtarji skupaj…
[/quote]

jap, ponavadi je tako.

De gustibus non est disputandum… verjetno še nikoli nisi slišal(a). :-)))
[/quote]

O okusih se resda ne razpravlja, pa vendar…

Ko zaslišim tako čaščenega Slaka, ki prepeva o čebelicah, ki da so njegove prijateljice, me prime, da bi radio zabrisala skozi okno.

Jaz sem stara krepko čez 60, poslušam stari rock, jazz, klasiko.

Od naših narodno “zabavnih” sem pa tja kakšnega Avsenika, če že ravno naletim na to glasbo, vidim pa, kako so moji prijatelji navdušeni, še posebej nad Modrijani.

Pa naj bodo, ampak, če začnejo s tem, ko smo na skupnem pikniku ali pri kom doma, enostavno odidem.

O okusih se resda ne razpravlja, pa vendar…

Ko zaslišim tako čaščenega Slaka, ki prepeva o čebelicah, ki da so njegove prijateljice, me prime, da bi radio zabrisala skozi okno.

Jaz sem stara krepko čez 60, poslušam stari rock, jazz, klasiko.

Od naših narodno “zabavnih” sem pa tja kakšnega Avsenika, če že ravno naletim na to glasbo, vidim pa, kako so moji prijatelji navdušeni, še posebej nad Modrijani.

Pa naj bodo, ampak, če začnejo s tem, ko smo na skupnem pikniku ali pri kom doma, enostavno odidem.
[/quote]

No povedala si svoje, kar si misliš. Mirno sem prebral, kaj mi imaš za sporočiti. Nimam ti kaj sporočiti nazaj, razen tega vljudnostnega odgovora.
In tukaj se najina debata končuje. :-)))

-------------------------------------------------------------------------------------------------------- There are only five things we need in life: - good friends, good job, good food, good sleep & good _UCK (whatever you thinking is right) Great minds discuss Ideas; Average minds discuss Events; Small minds discuss People.

O okusih se resda ne razpravlja, pa vendar…

Ko zaslišim tako čaščenega Slaka, ki prepeva o čebelicah, ki da so njegove prijateljice, me prime, da bi radio zabrisala skozi okno.

Jaz sem stara krepko čez 60, poslušam stari rock, jazz, klasiko.

Od naših narodno “zabavnih” sem pa tja kakšnega Avsenika, če že ravno naletim na to glasbo, vidim pa, kako so moji prijatelji navdušeni, še posebej nad Modrijani.

Pa naj bodo, ampak, če začnejo s tem, ko smo na skupnem pikniku ali pri kom doma, enostavno odidem.
[/quote]

fajn. ena stara sitna zaplankana “špilferderber” baba manj. in žurka se začne;)

fajn. ena stara sitna zaplankana “špilferderber” baba manj. in žurka se začne;)
[/quote]

jeh, po šestdesetem se marsikateri skisa v glavi in zakih nihče ne pogrreša, če odidejo:-(

poznam pa kar nekaj žensk, ki se tudi v zelo zrelih letih obnašajo še vedno tako, da niso nikomur v sramoto in jih radi sprejmemo med svojo družbo…

tisti ki ste zagreti govedarji, kako je lahko taka muzika kulturna???
https://www.youtube.com/watch?v=mSosIDuo9nM

dobesedno bruhaš

kakšno vezo pa ima to z narodnozabavno glasbo?
je to Avsenikovo ali Slakovo ali morda od kakega Straussa?

New Report

Close