Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Goveja muska- kazen za ušesa

Goveja muska- kazen za ušesa


Sploh ne razumem, kaj hočeš s tem povedati?
[/quote]

Tako je mnenje nekaterih.( najglasnejših)
ČE izrazis mnenje, da ti ta zvrst ne ugaja, avtomatično ne moreš biti Slovenec.

Potem, kako so Avseniki in ostali popularni ….kar naj bi dokazalo neko superiornost te glasbe in slovenske kulture….Ja, zakaj pa so Oberkrainerji in Edelweisi etc. In pojejo v nemščini?

Potem slovenska vs jugo narodnozabavna muzika : to je zero sum argument / false equivalency.

Tako je mnenje nekaterih.( najglasnejših)
ČE izrazis mnenje, da ti ta zvrst ne ugaja, avtomatično ne moreš biti Slovenec.

Potem, kako so Avseniki in ostali popularni ….kar naj bi dokazalo neko superiornost te glasbe in slovenske kulture….Ja, zakaj pa so Oberkrainerji in Edelweisi etc. In pojejo v nemščini?

Potem slovenska vs jugo narodnozabavna muzika : to je zero sum argument / false equivalency.
[/quote]

Ampak post tistega gor – Goveja muska… je žaljiv za vse Slovence.

Od nekoga, ki se je zaradi boljših ekonomskih razmer priselil v Slovenijo pričakujem, da se do avtohtonih ljudi obnaša spoštljivo, tudi, če je tukaj rojen in ima slovensko državljanstvo.

Vsak normalen ve kaj je dobro za uho, slovensko skropucalo dalec od dobrega.

Ampak post tistega gor – Goveja muska… je žaljiv za vse Slovence.

Od nekoga, ki se je zaradi boljših ekonomskih razmer priselil v Slovenijo pričakujem, da se do avtohtonih ljudi obnaša spoštljivo, tudi, če je tukaj rojen in ima slovensko državljanstvo.
[/quote]

Zakaj predpostavljaš, da avtor ni slovenskega rodu?

Spoštovanje slovenske kulture pomeni cenjenje slovenske narodnozabavne glasbe ?

Ali Oberkrainerji, Edelweisi itd, cenijo in spoštujejo slovenstvo? Zakaj se ne predstavljajo vsaj kot Oberkrainer aus Slovenien?

Zakaj predpostavljaš, da avtor ni slovenskega rodu?

Spoštovanje slovenske kulture pomeni cenjenje slovenske narodnozabavne glasbe ?

Ali Oberkrainerji, Edelweisi itd, cenijo in spoštujejo slovenstvo? Zakaj se ne predstavljajo vsaj kot Oberkrainer aus Slovenien?
[/quote]

To ime so jim dali na avstrijskem radiu, ko so slišali Golico, jo poskušali ukrasti in imeti za nemško.
Imena Avsenika potem v tujini nista spreminjala, ker se je že prijelo. Vsak Nemec ve, da sta brata iz Begunj in ljubitelji romajo tja, kot verniki na Brezje.
Oberkreiner pa verjetno veš, kaj po naše pomeni.
Kakšen zadnji intervju s Slavcem Avsenikom preberi.

To ime so jim dali na avstrijskem radiu, ko so slišali Golico, jo poskušali ukrasti in imeti za nemško.
Imena Avsenika potem v tujini nista spreminjala, ker se je že prijelo. Vsak Nemec ve, da sta brata iz Begunj in ljubitelji romajo tja, kot verniki na Brezje.
Oberkreiner pa verjetno veš, kaj po naše pomeni.
Kakšen zadnji intervju s Slavcem Avsenikom preberi.
[/quote]

Res so bili dober ansambel. Tudi besedila so zelo dobra.
https://www.culture.si/en/Avsenik_Ensemble

Recimo Tam kjer murke cveto je prelepa.

Kar pa ne pomeni, da je vsak te zvrsti dober in da nisi Slovenec, če ti gre na živce.

A vas zanima kaj je dobr? Halid Bešlić je reku tut Denis Avdić. Prvi poljubac davno zaboravljen. Slovenceljni hojladrija lumparija kaj ga bomo sral ropomporom zdaj pa bruhal bom.

Res so bili dober ansambel. Tudi besedila so zelo dobra.
https://www.culture.si/en/Avsenik_Ensemble

Recimo Tam kjer murke cveto je prelepa.

Kar pa ne pomeni, da je vsak te zvrsti dober in da nisi Slovenec, če ti gre na živce.
[/quote]

se ti zdi, da je vsaka opera špica od kulture?
moj Bog, kako so si nekateri Slovenci dovolili napisat sploh kakšno noto za klasično glasbo, saj je ja jasno, da gre slovencem vse na živce, kar je naše:-(

če je pa “od dole”, je pa vse dobro, pa naj na odru poje Esma Ređepova ali se po radiu dere ceca, mišo kovač ali šaban šavlić:-(((

Delam v proizvodnji, ker imamo lahko radie prižgane … in po vseh radiih se vrtijo radii aktuali … ena slovenska, dve južni … POLN KURAC ŽE IMAM TE JUŽNJAŠČINE PO RADIJIH!!!

Ti osebek, povej kako muziko pa ti poslušaš, da še mi damo kakšen komentar na tvojo zvrst sranje.

Delam v proizvodnji, ker imamo lahko radie prižgane … in po vseh radiih se vrtijo radii aktuali … ena slovenska, dve južni … POLN ****** ŽE IMAM TE JUŽNJAŠČINE PO RADIJIH!!!

Ti osebek, povej kako muziko pa ti poslušaš, da še mi damo kakšen komentar na tvojo zvrst sranje.
[/quote]

pa te res zanima mnenje neprilagodljivega bedaka?

Ki že v komentarju južnaš … se razume, da ti ne boš slovenske pesmi poslušal, ker … ali si od tam dole ali pa ti je tisto kruljenje in zavijanje bolj všeč, od naše domače.

Najbolj smešno se mi pa zdi, ko … sodelavci na YouTube poslušajo preko slušalk med šihtom samo južne pesmi … ko pa delamo za hrvaško stranko, pa ne vejo kakšna barva je rjava … kaj pri pisdi materni sploh poslušajo? Tako kot nekateri osebki, ki poslušajo španske pesmi, nimajo pa pojma kaj poje … kot oni Psy s tisto gangbang style … četrt besedila v angleščini, četrt pa v korejščini in pol že vsi mislijo, da vse razumejo, kaj poje.

Jaz poslušam Avsenike – slavka in saša, Slaka, Alpski Kvintet itd.

In nehaj sranje delat s takimi članki. Se razume, da noben človek na tem planetu nima istega glasbenega okusa. Ti mogoče poslušaš hard rock, metal, techno itd … jaz pa narodno, domačo zabavno, rock … tretji mogoče posluša še klasiko zraven … četrti posluša vse to, kar ti poslušaš + hrvate zraven in klasiko.

Kaj pri pizdi materni si ti za en osebek, da boš pametoval kaj je dobro in kaj ne? Če nas hočeš prepričati, da naj poslušamo tvoje zavijanje od Hrvatov, si se malo zmotil. Še Avstrijci bolj cenijo Avsenike, kot jih pa ti …

https://www.saso-avsenik.com/termini/

samo tega tamladega si poglej kako je zaseden, pa potem se je še za vprašat kako so še le bili prvi Avseniki (brata Avsenik – slavko in vilko), ki so po celem svetu nastopali, na YouTube imaš ogromno posnetkov iz Avstrije in nemčije, kjer so v živo nastopali in kako so bili popularni.

Za razliko od tebe… ti mogoče hodiš na koncerte raznih severin, zećićev, in ostalih IĆev … jaz pa rajši grem na festival ali koncert Avsenikov in ostalih.

Res so bili dober ansambel. Tudi besedila so zelo dobra.
https://www.culture.si/en/Avsenik_Ensemble

Recimo Tam kjer murke cveto je prelepa.

Kar pa ne pomeni, da je vsak te zvrsti dober in da nisi Slovenec, če ti gre na živce.
[/quote]

Govorimo o ljudskih godcih, glasbeno nepismenih, kar je Avsenik bil.
Njegova glasba je prihajala od znotraj, zapisal in aranžiral je njegov brat.
Oba priznavata, da, če bi bil Slavko glasbeno izobražen, te glasbe ne bi bilo.
Kadar gre katerakoli glasba na živce, pomeni, da je narejena na silo, ni iz duše.
Kar jasno nima veze z nacionalnostjo.
Določene frekvence lahko izzovejo srčni infarkt in povzročijo smrt, kar ni redko.
Če nekaj ni dobro, to čutimo in se temu ognemo.
Tudi meni najbolj odgovarja zgodnja zvrst te glasbe, ker je še prvobitna.
Tako melos, ritem, kot besedila sama. Da o vokalih niti ne govorimo. Danes zna le redkokdo peti.
Kar je posledica neosebnih druženj, že od samega otroštva dalje in posiljevanje z elektronsko glasbo in vokalnim pačenjem kvazi vokalistov.

Zakaj predpostavljaš, da avtor ni slovenskega rodu?

Spoštovanje slovenske kulture pomeni cenjenje slovenske narodnozabavne glasbe ?

Ali Oberkrainerji, Edelweisi itd, cenijo in spoštujejo slovenstvo? Zakaj se ne predstavljajo vsaj kot Oberkrainer aus Slovenien?
[/quote]

Preberi si še 1x njegov post od danes, ob 7:53, kjer piše, koliko so balkanci uspešnejši in sploh in oh boljši od naših.

Pa sem že 1x napisala, da ne poslušam naše muzike, ampak razne Cece pa Brene , tega pa ne poslušam, pa če mi plačaš.

se pravi, da imaš ti frderbano uho.

Govorimo o ljudskih godcih, glasbeno nepismenih, kar je Avsenik bil.
Njegova glasba je prihajala od znotraj, zapisal in aranžiral je njegov brat.
Oba priznavata, da, če bi bil Slavko glasbeno izobražen, te glasbe ne bi bilo.
Kadar gre katerakoli glasba na živce, pomeni, da je narejena na silo, ni iz duše.
Kar jasno nima veze z nacionalnostjo.
Določene frekvence lahko izzovejo srčni infarkt in povzročijo smrt, kar ni redko.
Če nekaj ni dobro, to čutimo in se temu ognemo.
Tudi meni najbolj odgovarja zgodnja zvrst te glasbe, ker je še prvobitna.
Tako melos, ritem, kot besedila sama. Da o vokalih niti ne govorimo. Danes zna le redkokdo peti.
Kar je posledica neosebnih druženj, že od samega otroštva dalje in posiljevanje z elektronsko glasbo in vokalnim pačenjem kvazi vokalistov.
[/quote]

+ autotune … brez katerega danes več ne znajo peti.

Najbolj mi je smešno, ko slovenci (recimo polovica slovencev, polovica pa od tam dol ali pa frocov od staršev, ki so od tam dol) hodijo na Severino … A severina pa je že javno povedala, da ne mara slovenije … ne direktno, ampak se z našo politiko ne strinja, isto da piran ni naš … torej, nas ne mara, hrvofili pa jih po rokah nosijo.

+ autotune … brez katerega danes več ne znajo peti.

Najbolj mi je smešno, ko slovenci (recimo polovica slovencev, polovica pa od tam dol ali pa frocov od staršev, ki so od tam dol) hodijo na Severino … A severina pa je že javno povedala, da ne mara slovenije … ne direktno, ampak se z našo politiko ne strinja, isto da piran ni naš … torej, nas ne mara, hrvofili pa jih po rokah nosijo.
[/quote]

Temu se reče posluh. Slovenci ga že pregovorno imamo, dobljenega z geni.
Nekaj se ga da priučiti, večino pa ne.
Koliko sama politika prispeva h glasbenemu okusu, posameznika in množic, je razvidno že iz vzdevka. Kdor tega že prirojenega nima, ga kič zasužnji.
Še vedno imamo Slovenci in marsikateri naši južni bratje neokrnjenega.
Potrošništvo temelji pa na kiču. To je tisto, kar moti. Lažni sijaj.
In dobro je, da moti. Pomeni, da še vedno imamo neokrnjen okus.
Tega moramo ohranjati in razvijati dalje, tudi za naše zanamce. Glede vsega.
Lahko smo ponosni na to, z vso pravico.

Svi pjevajuuuu jaaaa ne čujeeeem

tvoja rastistična kozlarija je beden primerek majhnega mentalnega razpona, svet je prevelik za tvojo ovčerejsko miselnost.

a si ti iz nore tv verjetno 🙂

Temu se reče posluh. Slovenci ga že pregovorno imamo, dobljenega z geni.
Nekaj se ga da priučiti, večino pa ne.
Koliko sama politika prispeva h glasbenemu okusu, posameznika in množic, je razvidno že iz vzdevka. Kdor tega že prirojenega nima, ga kič zasužnji.
Še vedno imamo Slovenci in marsikateri naši južni bratje neokrnjenega.
Potrošništvo temelji pa na kiču. To je tisto, kar moti. Lažni sijaj.
In dobro je, da moti. Pomeni, da še vedno imamo neokrnjen okus.
Tega moramo ohranjati in razvijati dalje, tudi za naše zanamce. Glede vsega.
Lahko smo ponosni na to, z vso pravico.
[/quote]

Magla svuda magla oko naaaaas


[/quote]

A tam majo posluh? Za koga neki? UDBA je tam doma.

Iz Wikipedije, proste enciklopedije

POLKA
Polka je nagel, živahen evropski ples ter tudi zvrst plesne glasbe. Nastal je v 19. stoletju, po nekaterih virih na Poljskem po drugih pa ne. Je tudi drugo ime za češko in slovensko narodno zabavno glasbo. Znana skladatelja sta Johann Strauss starejši in njegov sin Johann Strauss mlajši.
Zvrsti polk
Poznamo več zvrsti sodobne polke. Severno ameriški tipi imajo izvor v Chicagu, ter ga lahko poznamo po imenu »Chicaški klic divje gosi« in »Chicaški sunek«. Slovenska polka je hitra in se izvaja s klavirsko in/ali diatonično harmoniko. To pa nista edini obliki. Tradicionalno s polko v Sloveniji povezujemo Ansambel bratov Avsenik bratov Slavka Avsenika in Vilka Ovsenika.

VALČEK
Napisan je v 3/4 taktu, tempo je 60 taktov/min, ritem je enak angleškemu valčku in tudi štejemo ga tako. Dunajski valček je tipičen ples ljudskega izvora, ki so ga poznali pod imenom landler ali dreher v južni Nemčiji in na Bavarskem že v 17. stoletju. Nam poznani dunajski valček je zaslovel z dinastijo Strauss.
————————————————————————————————————————————-

Torej, je narodno zabavna glasba, ki sta jo v Sloveniji uvedla in popularizira predvsem brata Avsenik (Ovsenik) in z njo tako zmanipulirala nevedne Slovence, da jih je danes večina prepričana da gre za izvorno (ljudsko) glasbo, kar pa prav gotovo ne drži.
Mene osebno bolj kot glasba, ki se mi zdi za gasilske veselice čisto v redu, tako kot plehmuska za parade motijo besedila, ki so otročja, nezrela in taka, kot bi jih sklepali hudo umsko prizadeti otroci. Mamice, rožice, deklice, očaki, ki možujejo …
Pustimo zdaj nekaj dobrih v srce segajočih besedil, ki majo izvor v slovenskih narodnih pesmih iz 19. stoletja. Včasih se mi zdi, da so besedila NZ glasbe namenoma tako slaboumna saj odlično služijo poneumljanju in še večji čustveni zavrtosti, kot jo že sicer premoremo. Potem pa še vokali! Kot, da ni nihče od pevcev in predvsem pevk sposoben zapeti iz polnih pljuč. Eno samo napol mijavkanjke napol živih mrličev.
Pa da se ne bo spet kdo usajal. Tudi vse ostale glasbene zvrsti imajo pluse in hude minuse. Mili moji, koliko vas pa je kdaj resnično razumelo rock glasbo? Besedila nekaterih skladb so res balade, ki bodo ostale, večinoma pa gre za klump rifanje.
Vsak naj posluša kar mu je všeč. Včasih pa naj tudi čez svoje planke malo pogleda.
O švabskih lederhosnih v sfejkani slovenski narodni noši pa drugič.

Apropos na sfejkano slovensko nošo. Ta, o kateri govoriš, je gorenjska, s pravo židano ruto seveda in klobukom, visokimi leder škornji. Moj dedek je imel točno tako, tam z leta okrog 1920.
Pa je niti ne nosijo vsi. Tisti, bolj osveščeni, so nosili svojo, značilno za svojo pokrajino.
Tako, da vsepovprek kar tako ne bo šlo.
Prave slovenske noše torej ni, ker ima vsaka slovenska pokrajina sebi lastno.

Samo kadar želiš, da se ti dokonca odpelje, popiješ kej alkoholnega in si zavrtiš Slovenski pozdrav, ker tako odbitih besedil kot je v goveji muski, ni nikjer! Bejbe so vse blond in imaš še kej za videt. Kaj pojejo itak ni važno, daš na mute!

Samo kadar želiš, da se ti dokonca odpelje, popiješ kej alkoholnega in si zavrtiš Slovenski pozdrav, ker tako odbitih besedil kot je v goveji muski, ni nikjer! Bejbe so vse blond in imaš še kej za videt. Kaj pojejo itak ni važno, daš na mute!
[/quote]

Dost je že ko zagledaš antipatičnega Blaža Švaba na tv se ti odrola brez da kej spiješ.

New Report

Close