Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Goveja muska- kazen za ušesa

Goveja muska- kazen za ušesa

Hmmm … če mene tlačiš med “prišleke” in poskušaš zmerjati si krepko zgrešil. Svoj rodovnik v Slo lahko dokažem vsaj stoletje nazaj.
Bi te raje povprašal po tvojem glede na janičarske izpade.

Pa nikjer nisem trdil da je to avstrijska oz tuja glasba, je čisto res, da so oni znoreli za našimi bendi te sorte – kar ni nič narobe.

Je pa neresnično in laž to glasbo direktno povezovati s slovenstvom in narodno tradicijo – kar sem že zgoraj pojasnil.
Vsekakor bom prebral in odgovoril na funkcionalno smiselne komentarje – z zmerjanjem se pa ne mislim ukvarjati.
[/quote]

Pa povej kaj je zate prava (narodna) slovenska glasba? Bi res rad slišal tvojo ugotovitev!!

Odgovor na objavo uporabnika
neznosno, 18.07.2019 ob 10:24

Kako, ampak RES kako lahko folk posluša to goveje sranje??!

mladi že ne

Odgovor na objavo uporabnika
melodik, 30.05.2022 ob 15:58

mladi že ne

Primerjaj cigu migu na eni strani

.https://www.youtube.com/watch?v=-YZr2XX9kSA

in

.https://www.youtube.com/watch?v=qd0Sxy_USBY

 

Namreno sem izbral dva komada katera boste povprečnemu ćefurju šla dobro v ušesa, pa povejte kaj bolj sede.

🙂

….goveja muska,balkanski cigumigu, jazz, uno črnsko jamraštvo  soul? nekaj takega,  rap če ni res orto se še prebavi ..   je pa še ena zvrst glasbe katero pa ne morem niti preslišat( izklopit v možganih) če se že kje “prisilno na radiu” sliši      Plestenjak in njegovo kruljenje…     to mi pa  ne bo jasno nikoli.  To je pa kot pussyriot    za žile  rezat  .

hvala za smeh

goveja muzika je melam za ušesa. Če veš kaj to pomeni.

.https://youtu.be/L9thMZn385w

grem na izpiranje ušes, če slišim    🙂

 

Odgovor na objavo uporabnika
jaka 31, 18.07.2019 ob 10:28

Če si starost pod dvajset, potem sva imela v tem času enako mnenje, fuj goveja muzika, če si pa nad 20 in ne veš kaj je domače, kaj je dobro, pustiva novodobne tekste, eni so za kozlat, v glavnem to je naša kultura, naša SLOVENSKA kultura, ne mi rečt da ti je bližje balkanski cigu migu, tam neko cepetanje na mestu, če si slovenka boš spoznala kaj je dobro . če imaš pa ćefurske korenine potem ti pa itak ni pomoči, cepetanje ti je zapisano v gene !

Ja tocno tko je pri nas v sluzbi. Eni ocitno ne poznate druzga kot harmonko pa frulice. Rock, techno, pop, dance, disco, blues, klasika itd, ocitno za druge zvrsti se niste slisal. Najhuje je to, da vecina mladine to poslusa in se temu ne mores izognit!! Povsod je ta shit od shita

 

Odgovor na objavo uporabnika
vicek, 09.06.2022 ob 10:10

grem na izpiranje ušes, če slišim    🙂

 

ćefurji raus !

Res ne razumem , kako vam ni jasno da se naša domača, Avsenikova muzika ne imenuje zastonj Oberkrain folksmusik, najbrž se res imenuje po avstrijski pokraini Gornji Kranjski….

Ja ziher !

Še enkrat izumitelj te glasbe je Slavko Avsenik , poimenoval pa jo je urednik nekega nemškega radia ko je slišal Avsenike na radiu Celovec  nastopati v živo.

Komičarjem je seveda poimenovanje šlo v nos, ampak zvezda je bila rojena in še danes žari, ravno te dni mineva 80 let od utemeljitve

.https://www.youtube.com/watch?v=hFhlrP9JJEM

Avtor, kaj nas brigajo tvoje težave z govejo musko.Kok si pa star? Petnajst? Tvoj okus se bo še spremenil…

se strinjam s tistim, ki je rekel, da je ogabno slišati na govejih tv kanalih “mama vračam se k tebi domov…”

Odgovor na objavo uporabnika
neznosno, 18.07.2019 ob 10:41

Ni to slovenska , prej avstrijska kultura. . Ne, ne poslušam niti balkanskega cvilenja, Sem slovenec ampak tega govedarskega sranja pa ne prenesem.. Ko slišim na radiju , tv enostavno hitro preklopim ali ugasnem. Drugo pa je ko prideš iz nočne, in ti ob 7 zjutraj sosedje na ves glas da ja po celi ulci odmeva, nabijajo te veseljake, za popizdit!

Sem še poslušal avstrijsko izvedbo avsenikov in katerakoli viža potem zveni kot koračnica. Avstrijci znajo očitno samo marširati. To pa potem res zveni avstrijsko in povsem drugače od originala.

Ni pa za metati vse te glasbe v isti koš. Razne dolenjske viže na frajtonarci tudi meni ne gredo.
Pri alpskih zvokih proti splošnemu prepričanju ni glavna harmonika ampak sta to klarinet in trobenta. Harmonika je samo za zraven. In to je potem čisto drugače (neprimerno bolje).

Se pa, kot je to pri glasbi običaj, danes marsikaj reciklira in na koncu se pri kakšni moderni izvedenki sploh ne ve več, da gre za avsenika. Npr. Čuki – Sankaška polka. Zanimiva je tudi Golica v izvedbi Riverdence.
.https://www.youtube.com/watch?v=16IY9lMBk_8
Taka sicer tudi zveni kot roračnica in s tem bolj avstrijsko.

Sem imel pa službeno čast spoznati enega bosanca, ki se ukvarja z njihovo naradnozabavno muziko. Sicer od nje dobro živi, priznava pa, da je skrajno slaboumna. Pravi, da gre po navdih in ideje med čimbolj zblojeno navadno rajo, najraje na kakšen tramvaj, kjer vleče na ušesa ljudske neumnosti.

Da ne bo kdo mislil, da je harmonika samo za cigumigu. Sploh na rusko vrsto harmonike (bajan) se pogosto špila resne klasične komade

.https://www.youtube.com/watch?v=yKiyfOg3AK4

Goveja Muska z Slovenijo nima veze!To je izpeljanka nekega bavarskega sranja ,ki ga je Avsenik nekje v petdesetih lansiral po srednji Evropi.Drugace je pa to muzika brez logičnih ritmov ,skratka res debili zvoki in vsa ikonografija zdravem..Malo fašistoidno res..

Če bi bil moj sosed, bi jo po cele dneve poslušal, ker jaz poslušam avsenike stare in mlade po cele dneve. No, daj povej kaj ti poslušaš vse.

Avseniki so zakon, stari in mladi, ali imaš rad govejo muziko ali pa ne.

Jaz pa me prebavljam teh mladih skupin ala Fehtarji, se mi kar želodec obrne, samo da zagledam tiste njihove primitivne obraze. To je pa sramota za slovensko glasbo, vseeno v kateri žanr jih dajete.

Odgovor na objavo uporabnika
Govedar, 18.07.2019 ob 11:02

Jaz ze 20let zivim od nje..in verjemi da zelo lepo…ze zdavnaj nebi rabo vec delat pa nic…vecina tes igramo tujina…ampak je za vikend vec kot imas ti mesecno…verjemi….

Ja, vemo. Saj ravno to je najbolj zalostno. Slovenska glasbena scena je katastrofa. Aktual &co je se slabse. Sem slovenka, ampak slo umetnost na splosno je poden od podna. Kako se lahko jan plestenjak primerja z metallico ali d.guetta, ki imata milijonsko mnozico obiskovalcev na koncertu? Ne more se. In tudi on zivi lepo

za mene osebno glavni problem pri tej govej glasbi tudi tisti malo bolj kakovostni je da je vse zapisano v duru, tudi če je besedilo bolj žalostno je melodija še vedno v duru (vesela), to ne gre meni skupaj. Nasplošno mi je glasba v molu bližje, zato nikoli goveje glasbe nisem poslušal niti me ni zanimala, podobno velja za hrvaško (tamburice), pa srbska, bosanska, grška, seveda obstajajo izjeme… So mi pa bližje kakšni ruski, francoski, šansoni, latino bolero, morenada, predvsem melanholični. tudi v južni-aziji se najde veliko zanimive narodne glasbe, pa potem afrika, v slovenski narodni-zabavni praktično ni komada ki bi se me dotaknil, pa to seveda govorim o tradicionalnih bendih, ko so imeli kvaliteto. to kar imamo danes in je popularno pa tako nima veze z ničemer več. Sicer zelo preprosta formula, če je narodnozabavno in je popularno = skoraj gotovo zanič kvaliteta. Medtem, ko kvalitetni izvajalci malo koga brigajo.

Odgovor na objavo uporabnika
Al, 07.07.2024 ob 13:34

Goveja Muska z Slovenijo nima veze!To je izpeljanka nekega bavarskega sranja ,ki ga je Avsenik nekje v petdesetih lansiral po srednji Evropi.Drugace je pa to muzika brez logičnih ritmov ,skratka res debili zvoki in vsa ikonografija zdravem..Malo fašistoidno res..

Marš ćefur v koćo in ne lajaj !

Odgovor na objavo uporabnika
Marja608, 09.07.2024 ob 05:45

Avseniki so zakon, stari in mladi, ali imaš rad govejo muziko ali pa ne.

Jaz pa me prebavljam teh mladih skupin ala Fehtarji, se mi kar želodec obrne, samo da zagledam tiste njihove primitivne obraze. To je pa sramota za slovensko glasbo, vseeno v kateri žanr jih dajete.

Naj bodo še tako grozni, vseeno so boljši kot nek ćefurski turbofolk, ali pa tisti njihovi “narodnjaki” en sam cigu migu in kruljenje v mikrofon !

@malo morgen ima prav, da to ni slovenska, amšak zgornještajerska, oberreinerska, tudi delno Švicarska zvrst glasbe.

 

In še glede slavnega Slavka Avsenika:

Oberkeriner kvintet so bili v začetku 60ih in so se tržili izključno na nemđkem, nena slovenskem tržišču. Izdali preko 20 Lp plošč za nemđki trg, na nnemškem tržišču.  Vse v nemškem jeziku 🙂

 

V Sloveniji pa je postal prepoznaven  Avsenik šele  s komadom poslovenjeno “Na Golici” v originalu   napisan 1954ega z naslovom Trompeten Echo ( torej je bila napisana zopet za nemško govoreči trg prioritetno).  Končno verzijo/slo aranžma za npr. orkestre pa  je spisal  slov. klarinetist, aranžer in skladatelj  Vilko Ovsenik….Slovenci pa so jo potem na vaških in gasilskih veselicah in tv oddajh -npr. Mito Trefalt aka Janez košnik, pa potem v Kopitarjevih tv oddajah, ipd povzeli za svojo -šele takrat so Avseniki postali prepoznavni tudi v Slo……

 

 

pardon,  popravek Oberkeriner kvartet, (4je so bili brez pevk na začetku), ne kvintert….

New Report

Close