Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek greste n bolniško za prehlad?

greste n bolniško za prehlad?

Hahaha, ta je pa dobra!

Joj kako eni mislite, da ste nezamenljivi. Od same pomembnosti mi gre na smeh. Misliš da bo šla firma u maloro, ce se ti ali kak drug na takem mestu jutri ne zbudi?

Joj kako eni mislite, da ste nezamenljivi. Od same pomembnosti mi gre na smeh. Misliš da bo šla firma u maloro, ce se ti ali kak drug na takem mestu jutri ne zbudi?[/quote]
Ko si dovolj pomemben, se pač lahko smeješ..

Joj kako eni mislite, da ste nezamenljivi. Od same pomembnosti mi gre na smeh. Misliš da bo šla firma u maloro, ce se ti ali kak drug na takem mestu jutri ne zbudi?[/quote]
Ko si dovolj pomemben, se pač lahko smeješ..[/quote]
Smeh je pol zdravja, kaj je druga polovica?

Joj kako eni mislite, da ste nezamenljivi. Od same pomembnosti mi gre na smeh. Misliš da bo šla firma u maloro, ce se ti ali kak drug na takem mestu jutri ne zbudi?[/quote]
Ko si dovolj pomemben, se pač lahko smeješ..[/quote]

Če se lahko smejiš, je še dobro, ko imaš od lastne velepomembnosti usta konstantno stisnjena v tenko črto, pa ti verjetno ni do smeha 😉

Joj kako eni mislite, da ste nezamenljivi. Od same pomembnosti mi gre na smeh. Misliš da bo šla firma u maloro, ce se ti ali kak drug na takem mestu jutri ne zbudi?[/quote]

Pri projektu smo, priznam, imeli sreco, da so nam odobrili naknadni rok (pa smo morali dostaviti konkretno nekaj dokumentacije, zakaj zamuda in tudi moje bolniske liste, saj ni na njih diagnoze), drugace bi zaradi moje hospitalizacije (urgentne) izgubili par 10.000€ … Nepomembno?


Ko si dovolj pomemben, se pač lahko smeješ..[/quote]
Smeh je pol zdravja, kaj je druga polovica?[/quote]

Na drugo polovico pa vsi upamo 🙂

Ok, ne morete na bolniško pri zadevi, ki se jo dejansko da brez bolniške preživet.

Kaj se pa zgodi, če ima tak nepogrešljiv delavec (bognedaj!) prometno nesrečo in je v komi v bolnišnici? Takrat se pa potem kar naenkrat da tudi brez njega. A se ne da, in gre firma kar v stečaj?

Kar špilajte se z zdravjem, saj je vaše. Samo da se ne bo tako končalo, kot se je pri raglji. Z resnim zapletom in štirikrat daljšo bolniško, kot bi bila sicer, pa še dolgoročnimi posledicami za povrh.

Joj kako eni mislite, da ste nezamenljivi. Od same pomembnosti mi gre na smeh. Misliš da bo šla firma u maloro, ce se ti ali kak drug na takem mestu jutri ne zbudi?[/quote]

Pri projektu smo, priznam, imeli sreco, da so nam odobrili naknadni rok (pa smo morali dostaviti konkretno nekaj dokumentacije, zakaj zamuda in tudi moje bolniske liste, saj ni na njih diagnoze), drugace bi zaradi moje hospitalizacije (urgentne) izgubili par 10.000€ … Nepomembno?[/quote]
:)))))))))))
Oprosti, ker se smejim dejstvu, da si prihranila podjetju 10.000€

Bognedaj, res, ampak če Barca ne gre dva dni v službo, je Konec.
(zanalašč z veliko začetnico.)


Ko si dovolj pomemben, se pač lahko smeješ..[/quote]
Smeh je pol zdravja, kaj je druga polovica?[/quote]
Hmmm, svinjska polovica….?
Nekaj za pod zob:-))

Odvisno od počutja. Če sem res zanič, potem pokličem/pišem zdravnici, da odpre bolniško in odležim dan, dva. Na srečo je narava dela taka, da ne zahteva 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prisotnosti na sedežu firme ampak lahko marsikaj oz. domala vse oddelam od doma in se tako spotoma cajtam. Za tak dogovor z delodajalcem sem iskreno hvaležna.

No, to je pa tveganje poslovanja z one-man bandi, kar so ponavadi s.p.-ji. Tudi mi imamo zunanje računovodstvo, pa kadre in IT in vsake toliko debatiramo na temo “kaj pa če” … Ni ugodno ne za eno ne za drugo stran.

Taka koza neumna sem bila jaz ene 15 let. Potem me je treščila po prehladu angina, po kateri se nisem pobrala več kot en mesec. Še kasneje me je po vsakem takem delovnem prehladu srečevala še sledeča pljučnica. Dokler nisem skoraj crknila, ko sem se po 4-ih dneh blodenj pri 40+ uspela privlečt do dohtarja. Od takrat naprej se tega ne grem več.

No, to je pa tveganje poslovanja z one-man bandi, kar so ponavadi s.p.-ji. Tudi mi imamo zunanje računovodstvo, pa kadre in IT in vsake toliko debatiramo na temo “kaj pa če” … Ni ugodno ne za eno ne za drugo stran.[/quote]

Podjetje ne sodeluje z one-man bandom, sem kar zaposlena pri njih in ni podjetje s tremi zaposlenimi…

Kot sem pa ze veckrat napisala, imam sreco, da naceloma sploh nisem bolna, mogoce kak rahel prehladek za dan ali dva na leto, kjer ni druge tezave, kot pa malo puscajoc nos, tako da zaradi takega prehlada (kar je bilo tudi osnovno vprasanje) se nisem sla v bolnisko.

No, to je pa tveganje poslovanja z one-man bandi, kar so ponavadi s.p.-ji. Tudi mi imamo zunanje računovodstvo, pa kadre in IT in vsake toliko debatiramo na temo “kaj pa če” … Ni ugodno ne za eno ne za drugo stran.[/quote]

Podjetje ne sodeluje z one-man bandom, sem kar zaposlena pri njih in ni podjetje s tremi zaposlenimi…

Kot sem pa ze veckrat napisala, imam sreco, da naceloma sploh nisem bolna, mogoce kak rahel prehladek za dan ali dva na leto, kjer ni druge tezave, kot pa malo puscajoc nos, tako da zaradi takega prehlada (kar je bilo tudi osnovno vprasanje) se nisem sla v bolnisko.[/quote]

Lahko zaključiva, da si k sreči zdrava. Isto ti želim tudi vnaprej. Ne razumem pa, da firma nosi riziko izostanka/zamude plač, če ti iz katerega koli vzroka odpoveš.

Lahko pa v pisarni delaš sam, vezan si na roke in niti slučajno ne more kdo vskočiti – kaj pa takrat?[/quote]

Potem gre pa firma v cugrunt!

Mi (več) na misel ne pride, da bi delala prehlajena, z vročino, kašljanjem. Oja sem, ko sem bila mlajša.
Pa še to: neodgovorno je takole trositi naokrog bacile.

Jaz pa se popolnoma strinjam z Barco. Sem na istem glede bolniske in dopustiv. Racunovodkinja v privat firmi s 50 zaposlenimi. Veliko je del, ki jih delam samo jaz, se pravi da nimam nadomestila. In so tudi dela, ko si odvisen od raznih rokov. Place, razne pravne zadeve pritozbe…, kadrovske zadeve s tujci…, obracun ddv, porocanja Bs, bankam, ajpes, furs, surs… prehlajena sem mogoce 1x na leto, imam pa to sreco da ce bi bilo kaj nujnega za narest in ce bi bila jaz doma bolna, lahko naredim to od doma, se povezem na sluzben server.

Svojo plačo zasluži vsak sam.

Prehlad ne pomeni, da imaš vročino, zabasan nos, da ne moreš dihat in da kašljaš non stop. Zame prehlad (malo smrkanja in malenkost slabše počutje) ni take sorte bolezen, da bi bila zato doma. Tudi malo pokašljevanja ne.
Če je pa vročina in si počutiš slabo, pa nimaš v službi kaj delat.

Vsakega enkrat sreča pamet. Ene prej, druge kasneje. Ko je tu resna bolezen, se noben več ne igra s svojim zdravjem (no, še tukaj je sigurno kakšna izjema). Eni povsod vidite odgovornost do nevemčesa, še takrat, ko bi odgovoren človek, da zaščiti druge in SEBE, priznal “poraz” in ostal par dni na bolniški. Herojstvo je lahko samo drug izraz za skrajno neumnost.

Kaj pa ce bi nepricakovano pristala v bolnici??

Pokopalisca so. Polna ‘nepogresljivih’.

Vsakega enkrat sreča pamet. Ene prej, druge kasneje. Ko je tu resna bolezen, se noben več ne igra s svojim zdravjem (no, še tukaj je sigurno kakšna izjema). Eni povsod vidite odgovornost do nevemčesa, še takrat, ko bi odgovoren človek, da zaščiti druge in SEBE, priznal “poraz” in ostal par dni na bolniški. Herojstvo je lahko samo drug izraz za skrajno neumnost.[/quote]

Pokopalisca so. Polna ‘nepogresljivih’.

Vsakega enkrat sreča pamet. Ene prej, druge kasneje. Ko je tu resna bolezen, se noben več ne igra s svojim zdravjem (no, še tukaj je sigurno kakšna izjema). Eni povsod vidite odgovornost do nevemčesa, še takrat, ko bi odgovoren človek, da zaščiti druge in SEBE, priznal “poraz” in ostal par dni na bolniški. Herojstvo je lahko samo drug izraz za skrajno neumnost.[/quote][/quote]
Ja in najhuje je gledat ljudi, ki jih imaš rad kako se počasi ubijajo. Eno tako meni ljubo osebo sem že izgubila. Ko bi vi videli, kako je vse laufalo tudi brez nje, nič ni propadlo. Svet se ni ustavil niti za en dan. Žal ni edina taka v mojem življenju. 🙁

če imam vročino in se slabo počutim, in imam znake bolezni – kot so bolečine v misicah itd, prehlad – ostanem doma in to tudi že pri najmanjši vročini – ker namreč jaz se že pri 37 počutim zelo slabo… pri 38 sem taka,da ne morem stati… pač takoj vem, kdaj imam vročino.
Če imam samo prehlad in brez vročine – še nikoli nisem ostala doma…
se je pa že zgodilo, da sem imela vročino in sem se ok počutila – bila je posledica stresa v službi – pa sem vse dni čeprav z vročino hodila v službo… ker nisem imela nobenih drugih znakov bolezni… ko je bil vikend in je mobing se umiril s službe, je pa tudi vročina izginila… takop,d a v tem primeru, pa sem hodila v službbo, pa čeprav z vročino, ker drugih znakov bolezni nisem imela.
v svoji dosedanji del. dobi sem bila na bolniški zgolj 14 dni in še to zaradi prometne ne4sreče, kjer se je pijanec zaletel vame.

[/quote]
Ja in najhuje je gledat ljudi, ki jih imaš rad kako se počasi ubijajo. Eno tako meni ljubo osebo sem že izgubila.

Ko bi vi videli, kako je vse laufalo tudi brez nje, nič ni propadlo.

Svet se ni ustavil niti za en dan. Žal ni edina taka v mojem življenju. :([/quote]

New Report

Close