Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek greste n bolniško za prehlad?

greste n bolniško za prehlad?

Moj prehlad sta dva dni rahlo puscajocega nosu, brez vrocine in brez slabega pocutja, vsaj za zadnjih 10 let se drugacnega ne spomnim. Ob gripi (kakih 12-13 let nazaj, se v prejsnji sluzbi) sem ostala z dopustom dva dni doma, potem je bil vikend in v ponedeljek zem bila zdrava.
Ocitno imam dober imunski sistem (verjetno pomaga tudi moja kronicna bolezen), nisem se nalezla niti gripe od sodelavca, ki je bil nekaj casa zaradi nje v bolnici v komi, niti od sorodnice, ki sem jo prav tako obolelo zaradi gripe peljala z avtom k zdravniku in potem naprej spremljala se v bolnico.

No, jaz sem tudi ze drugi dan doma, imam tisto “trebusno gripo”. Sicer skupno delam nekje polnih 5 let, zaposlen 2 leti – in tudi se nisem koristil bolniske – mene bi tukaj zanimal postopek, kako se pride do bolniske? Glede na to, da ne morem v sluzbo naj ne bi mogel niti k zdravniku, pac pocivam v pojstli.

Ampak ce prav razumem, bi moral k zdravniku takoj da mi b odpre, cakam tam v kuzni cakalnici, naredim pregled, ko pa se pozdravim pa spet pridem “zdrav” po neko novo virozo cakat tja, da mi bolnisko se zakljuci?

Vsak je sam odgovoren za svoje zdravje in odločitve glede bolniške… Tega ne pozabite. Delodajalec vam ne bo povrnil zdravja, niti ne bo prevzel odgovornosti čez 10, 15 let, ker ste se šli heroje, nenadomestljivce ipd. in bolezni preboleli na nogah… Prežvečil vas bo in izpljunil ob prvi priliki. Prišli smo v obdobje zadnjih 5-10 let, ko smo samo potrošna roba zato lobiji močno pritiskajo, da bi spremenili zakonodajo. Z mobingom in psihiranjem zaradi katerega se razvijajo bolezni, ki jih prej niti nismo poznali se ne ukvarjajo. Zakaj bi se, če smo samo potrošna roba?

Neodgovorno je hoditi okoli bolan in škodljivo je hoditi bolan v službo, saj se tako ustvarja vtis, da je to norma. Vsi večinoma delamo za mizerne plače, medtem ko drugi (šefi, delodajalci) pobirajo profit. Da ne omenim, koliko nam vsak mesec trgajo od plače.

Če se telo mora spočiti mu to privoščite! Drugje kot v svojem telesu ne morete živeti zato bodite skrbni zase. Najprej zase. Delodajalec je na vsaj petem mestu. Kje pa ste vi njemu? N-tem?

Še na misel mi ne pride, da NE BI ŠLA na bolniško zaradi prehlada. Ko fašem prehlad, smrkam, kiham, vsaj 2 do 3 dni imam povišano temperaturo, kašljam močno… in potem naj bi šla taka v službo??? Me sodelavci zbrcajo domov, šef pa tudi.
Pri nas je tako, da nas več ljudi dela v enem samem (sicer velikem) prostoru. Se je že zgodilo, da je močno prehlajen sodelavec prišel tak v službo, nalezli smo se pa potem skoraj VSI!!! Ni šans, da grem v službo, čeprav se pri plači kar pozna 1 teden bolniške.

Da ste za določeno področje sami in da ni ljudi, ki bi to delali ste si krivi sami oz. vaš delodajalec. Razlog? Novih ljudi nočete uvajati, ker vam vzame to preveč časa; vzamete ljudi, ki delo delajo brez nekega uvajanja oz. z minimalnim uvajanjem. Nekdo, ki ni zaposlen v vašem podjetju, pač rabi malo več lasa, da spozna vaše podjetje, poslovanje in način dela – delavec se prilagaja podjetju in ne obratno.

New Report

Close