Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek hči bi se vrnila domov

hči bi se vrnila domov

Samo ne naredi napake in je ne vzemi nazaj. Za sedaj potrebuje pomoč ona, potem jo boste pa vsi trije s sinom. Taka kot je se ne bo spremenila. Zakaj bi bila grda le ti če je ne vzameš? Naj jo vzame pa g. oče! Pravzaprav pa naj kar sama poskrbi zase, če je to želela delati že pri 17 tih. In ne dovoli očetu da vpije nate. Ne poslušaj ga in kar odloži telefon. Naj gre res v internat in ji raje pomagaj z denarjem, kot pa da uniči še vaju s sinom. Bodi močna, da se potem ne boš kesala. Pa srečno.

Kako morate biti tako kritične,kaj če bi šlo za vašega otroka?

Ja nekdo ji mora pomagati:(

Na katero poklicno šolo je šla iz gimnazije? Na frizersko, zdravstveno, trgovsko,…?

In kakšen invalid si pravzaprav ti, če še vse delaš?

In kdo je oče? Če ti je naredil to, kar si pisala, ga kar poimenuj, sprva sem mislil, da je Cvikl. Javne osebe so res same barabe! Pa kaj si videla na njem, ko sta prišla skupaj? Denar?

Aktem ,mama ji mora dati možnost ,da se spravi k sebi ,to ji je dolžna .Ampak ne več s tem ,da jo ima doma in jo financira ,ji kuha ,pospravlja in podpira lenobo.
SEJ meni tudi ni vseeno ,čeprav je ne poznam ,ampak en človek lahko uniči 3,4, ljudi in med temi ljudmi je še en tvoj otrok.Torej imaš na koncu dva otroka ,ki sta uničena.Te pa razumem ,da si žalostna ,ker imaš tudi ti deklico za katero bi dala vse .

Dekle je polnoletno in je nihče ni dolžen preživljati.Če se je odselila od doma,se je na svojo željo.Če noče upoštevati pravil,ki jih določi mati v svojem stanovanju po mojem ne bi imela vstopa v stanovanje nikdar več,če bi se parkrat ponovilo to,kar je zapisala mati.Takšnega otroka ne prevzgojiš nikakor, ne silom,ne milom so včasih rekli.Dekle bo moralo samo priti do tega ,da tako pač ne gre…začne naj služiti svoj denar,pusti naj šolo in ko jo bo srečala pamet ,bo pač nadaljevala šolanje ob delu.Na takšen način ne more izsiljevati matere,da ji daje denar…na koncu pa sploh ne izdela letnika,ker pač ne hodi v šolo.
Svetujem vam,da potegnete ostro črto in začnete delati na sebi.Bivšemu možu pa enostavno ne dvigujte več telefona…naj se pač sam ubada z njo,če mu je tako ljuba.Za hčer pa takole…če se želi z vami pogovarjati ,se zmenite kje zunaj.Ne nasedajte njenemu tarnanju,da je lačna in brez denarja.S tem ko se je odselila od doma ,je sprejela odgovornost,da se z fantom zmoreta preživljati sama.Fant jo najbrž tudi samo izkorišča in jemlje njene finance,rad pa je nima.

Potrebna je terapija za vse tri člane družine. Potrudite se, nikoli ni prepozno. Hči ni kriva, da se ji to dogaja. Mama ne zapusti svojega otroka nikoli. Tudi ko je odrasel. Vsi trije, mama, sin in hči potrebujete medsebojno ljubezen in spoštovanja. Nikoli ni prepozno začeti znova.

Vprašanje je, če se je res odselila ali le pod ” “. Če je še vedno prijavljena doma ji nič ne moreš.

Ampak, a si ji kdaj rekla, da jo imaš rada?

No, saj zato pa imamo ogromno število zdravih mladih ljudi, ki niti ne delajo in se niti ne šolajo oz. se šolajo tako, da vsak letnik ponavljajo, pa par srednjih šol vmes zamenjajo. Vmes pa na kavču ležijo in denar od staršev prejemajo. In ob taki miselnosti jih bo vedno več. Ja, mamica pa res svojega otročička nikoli ne zapusti, zato se pa valjajo po kavču še pri 35+.:)))

Ti najrej porihtaj sebe. Iztoži od očeta, kar moraš (če praviš da vam je vse premoženje pobral)., Sicer pa varuj zdravo jedro svoje družine. Sin je pri tebi, hčerkica je očetova – če je javna osebnost podrezaj malo v to smer. Pa naj ga javnost prisili, da bo prevzel obveznosti!

Hčerke pa – žal mi je – ne jemlji domov. Brez slabe vesti. Ker sicer boš ostala brez sina, brez stanovanja in brez hčerke.

Pa prav se odloči!

ŽIGICA pravo vprašanje si postavila : Ali si ji kdaj rekla, da jo imaš rada !? Si jo kdaj snisnila k sebi in ji prisluhnila, takrat ko je bila še otrok, pa ko je odraščala ?

Naj odgovorim. Neštetokrat sem ji rekla da jo imam rada, jo stiskala in po vseh lumparijah sem ji edina stala ob strani. Ampak je zaslepljena. Ona hlepi po očetovi ljubezni. Imam več kot 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} okvaro hrbtenice, vso pošfaufano. Kljub temu, da imam zelo omejeno gibanje, sama skrbim za dom in postorim vse, to je najmanjši problem. Hudo mi je, res mi je zelo hudo, ker jo imam rada, moj otrok je. In karkoli naredim je narobe. na eni strani gradim, pa se na drugi podre. recimo, ji postavim pogoj, da ne sme špricat, pa ji očka napiše opravičili, z razredničarko sta dogovorjena, da ji opraviči vse, kar napiše. In ko se ji nabere dovolj neopravičenih, okoli šole pobirajo tako smeti, in se jim zbrišejo. In potem sem jaz najslabša mama, ko tega ne razumem, ko razredničarki pravim, da moj otrok to izkorišča. Denarja ji oče nenehno da veliko. Ona vse takoj zapravi, ali njen fant, pa ji izklopijo mobitel, pa potem kriči name, naj ji plačam, itak če ne plačam je vse na moj naslov, rubili bi meni. kar koli naredim nima učunka, če nisva enotna, ampak vedno sem jaz krava od obeh. Na terapije smo šli dvakrat na center, tam je skakal in kar on vodil terapijo, niso mu mogli dopovedat da nima prav. psihiatri po njegovem zdravijo svoje komplekse na drugih in on tja ne gre, samo sama lahko hodim. Ona isto ni šla. In na koncu javno ga ne morem izpostavit, ker je tu še moj mladoletni sin, ki si ne želi nobenega cirkusa, želi si le mirnega življenja. In ja, vse skupaj me razžira, ubija in boli. In na koncu začenjam verjeti, kar mi je rekel zadnjič, ti si pleve in pleve je treba iztrebiti.

Ksenija,imam dva sina,čeprav bi imela tudi hčerko bo tretji spet fant:))

Vedno se najde izhod,nikoli ni prepozno,zato moramo otrokom pomagati-ampak otrok ne sme dobrote izkoriščati.Takšni postanejo KER JIM NAKATERI PREVEČ POPUŠČAJO kasneje ko so najstniki pa nastanejo problemi.

Mislim,da je punca pubertetne muhe prerasla in je še čas za prevzgojo.

Zmedena mama-tvoj bivši je čustveno pohabljeni slabič,ki daje vtis,da se svet vrti samo okrog njega.
Škoda,da si ga sploh spoznala in se zapletla z njim,

ma niti slucajno jo sprejet!!!!! je ze polnoletna nimas nobeneih dolznosti do nje,,, ne unici sebe in sina zarad glupe hcerke,,, naj jo fotr zivi ce jo je ze tolk podpiral prej…lazje reci kot storiti ampak vcasih moras sebe u rit sunt da lahko sam sebi pomagas…

Mene je pa na začetku zmotil podatek, da sta s fantom iz stanovanja vse pokradla, da je okradla lastnega brata…. Za moje pojme so tu vmes mamila, če jih ne uživa tvoja hčera, jih njen fant sigurno.
To pa je vreča brez dna in karkoli ti svetuje mon, si mati in ti brez strokovne pomoči ni rešitve.
Vsekakor bi se borila za sina, če še ni podlegel v stiskah.

Kakorkoli že,mislim,da rabita en odrasel pogovor,brez hčerinega fanta.Tudi,če ti obljubi vse najboljše mislim,da rabi/ta strokovno pomoč,pa če sprejmeš hči nazaj ali pa ne.Jaz na tvojem mestu ne vem kako bi se odločila,ampak naši odnosi so drugačni in se po moje tisti,ki kar tako povprek vpijejo marsikaj,ne morejo pametno svetovati,če nimajo take situacije doma.Težka bo,tako ali tako. Želim pa ti vse najboljše in da bi rešili problem v dobro vseh.

Pa izkoriščevalskega tipa naj se losa,ker je pri teh letih po moje preveč pregnan in namazan z vsemi žavbami.

Zmedena mama, hotela si ji dobro. Ne dvomim, da si ji izkazovala veliko mero ljubezni, žal se je očitno to spremenilo v razvajenost in neomejeno zahtevnost. Ob očetovi asistenci si izgubila tudi avtoriteto.

Glej, najmanj, kar smejo otroci početi, je to, da vpijejo in kričijo na mamo. Da ji plačuješ telefon, je čista neumnost. Punca je polnoletna in ni šans, da bi rubili tebi, pač pa njej! Je že res, da smo starši dolžni vzdrževati otroke, dokler študirajo. Vendar le, če izpolnjujejo študijske obveznosti! Noben CSD te ne bo sankcioniral, če boš zaklenila vrata pred njo. Ti si svoje obveznosti izpolnila, ona pa ne. Ni razloga, da bi se punca še naprej šlepala, še manj pa, da bi vaju s sinom terorizirala.

Veš, kaj bi jaz storila na tvojem mestu? Prvič, ko bi povzdignila glas, bi ji neusmiljeno prilepila konkretno klofuto. Nisi na tem svetu zato, da boš sužnja svojim otrokom. In ne oziraj se na sugestije tvojega ex. Mirne duše naj jo vzame k sebi, če meni, da ti ne postopaš pravilno.

In takoj nehaj prati njene cunje ter pospravljati za njo. Punca ni hendikepirana, da tega pri teh letih ne bi zmogla sama.

Preberi tale post še enkrat, draga zmedena mami, počasi. Tudi jaz namreč menim, da si hčerki preveč popuščala in jo razvadila. Seveda ima tu svojo vlogo tudi značaj hčerke in pa seveda velecenjeni oče. Biti boš morala trda, zelo trda, čeprav bo bolelo tudi tebe.

Poglej, sugeriranje takih prijemov je pri totalno razpuščenih 19-letnikih nevarna reč, ker če mene vprašaš, tale punca že tako ali tako ni daleč od tega, da bi tepla svojo mamo. 19-letnika ne moreš več vzgajat, lahko samo še poskušaš zmanjšat škodo. Kruto, ampak resnično. Klofuto, ki ima potencialno kakšen terapetvski učinek, lahko primažeš normalnemu najstniku, ki je prvič grobo prestopil meje, ne pa eni razpuščeni muli, ki je že leta in leta navajena, da je mama njena zaničevana služkinja in ji tudi drobni kriminal ni tuj. S takim nasvetom lahko avtorico hitro spraviš na urgenco.

Poglej, sugeriranje takih prijemov je pri totalno razpuščenih 19-letnikih nevarna reč, ker če mene vprašaš, tale punca že tako ali tako ni daleč od tega, da bi tepla svojo mamo. 19-letnika ne moreš več vzgajat, lahko samo še poskušaš zmanjšat škodo. Kruto, ampak resnično. Klofuto, ki ima potencialno kakšen terapetvski učinek, lahko primažeš normalnemu najstniku, ki je prvič grobo prestopil meje, ne pa eni razpuščeni muli, ki je že leta in leta navajena, da je mama njena zaničevana služkinja in ji tudi drobni kriminal ni tuj. S takim nasvetom lahko avtorico hitro spraviš na urgenco.[/quote]
torej je tvoj nasvet, da je ne spusti več v skupno gospodinjstvo?
Namreč takšno je moje mnenje o zadevi….kljub temu, da ji je hči, naj se raje dogovori o preživnini in jo določi, kot pa da bi ponovno izpostavila sebe in sina teroroju….namreč točno to je: TEROR……

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Da. Zlasti ob dejstvu, da ima avtorica doma tudi očitno še mladoletnega sina in da hčerke očitno ni sposobna obvladat niti do te mere, da se ji je ne bi bilo treba bati. Ne potrebujemo časopisnega poročila o tem, kako je 19-letnica zabodla svojo mamo, ker ta ni hotela/mogla ustreči neki njeni muhi.

Pri 19-letnikih lahko samo še gasiš požar in poskušaš zmanjšati škodo, za kakšnokoli vzgojo je pa že zdavnaj prepozno. Kdo je v največji meri odgovoren, da je punca tako daleč zavozila, je pa drugo vprašanje. Očitno sta starša vsak po svoje dvignila roke od nje, mama iz nemoči, oče iz menisejebizma. Punca se mi kljub temu, da je očitno že po karakterju izredno nagnjena k egoizmu, vseeno smili, ker bi ob takem karakterju potrebovala drugačne starše.

Zakaj ne odg. na vpr.? Kaj si videla na tem možu – denar?

Ali je hči vsaj lepa? Potem ima še šanse v življenju.

KAKE BUDALAŠTINE ! Še to JANIS, zelo se strinjam,deklica bi potrebovala skrbno vzgojo staršev , sedaj je prepozno ? Dekle je usmiljenja vredno. Ako so posredi tudi mamila, bi bilo najprej potrebno zdravljenje v komuni. Nekdo iz družine ji mora pomagati, oz. stati ob strani, vsaj mama !

ZA nazaj:
– ni bilo prav, da si ji prala in pospravljala za njo
– ni bilo prav, da si ji dajala (toliko) denarja

Ampak vse to ti nič ne pomaga.

Mi ti ne moremo postavljati pravil, lahko jih edino ti, v dogovoru s hčerko. Nekaj idej:
– če ima telefon pisan nate (naročniško razmerje?) ga TAKOJ prekini. Lahko sklene svoje ali ima na kartico ali karkoli.
– pravil, kje bo živela, ne more postavljati ona ali njen fant, lahko pa jih ti.
– Če pride k tebi, morajo biti pravila res jasna. Potem naj bo pri tebi. Naj ti da kompletno vse, kar dobi od očeta, pri tebi ima hrano. Za svoje potrebe si lahko zasluži sama, tudi če hodi v šolo. Pere naj si sama, tudi obeša perilo in lika. In kuha, zase ali za vse, po dogovoru.
– Če to ne bo zneslo, si lahko najame sobo ali posteljo. Če ima dejansko od očeta 200 evrov na mesec in če ji še ti daš nekaj (recimo 100) (ali ima kakšno štipendijo?), je to čisto dovolj, da si najame eno sobo/posteljo kjerkoli (magari skupaj s fantom, če je res pravi) – ali s kolegico. Za preživetje lahko dela.
– Ne, nisi ji dolžna odnašati rit, bi bilo pa fajn, da se enkrat usedeta, da se ti znebiš vse slabe vesti, da priznaš, sebi in njej, da si naredila v preteklosti veliko napak, da si ji preveč odnašala rit, in da to zanjo ni bilo dobro, ampak da si zdaj uvidela, da moraš poskrbeti tudi in predvsem zase. In če tega ni pripravljena sprejeti, je mnogo bolje, da se vajine poti ločita – ampak povsem. Naj pride kdaj pa kdaj na kavo. SIcer pa – vsa skrb, pranje, kuhanje in podobno sranje – daleč stran.

Imam tako parazitsko svakinjo in te lepo prosim: NIKAR! Ta zgodba se nikoli ne konča!!!

Samo omeni ji svoje pogoje, pa boš videla, koliko si vredna v njenih očeh in kakšno prihodnost si lahko obetaš.

Po vsem napisanem sem prepričana, da so vpletena tudi mamila, zato si še toliko bolj DOLŽNA zaščititi sina! In pa sebe, seveda.

Naj ponovim: nikoli nikoli nikoli nikoli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

New Report

Close