Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek hči bi se vrnila domov

hči bi se vrnila domov

Ne morem verjeti 95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vas je proti,da vzame lastno hčerko nazaj?!

Kje je vaš materinski čut?Naj pomaga lastnemu otroku,saj še ni prepozno.

Tukaj je očitno,da je nekdo grdo zamočil pri vzgoji in posledice so tu.

Navsezadnje pa njena hčerka ni cunja,ki jo odvržeš,ko se je naveličaš:

Najlepše je nekomu svetovati,da je ne vzame več nazaj,ampak nekdo ji mora pomagati,ter pokazati pravo pot-še vedno ni prepozno z pravim pristopom se da ogromno rešiti.

Vzeti domov polnoletno dečvo, ki se ni pripravljena ničemur odpovedati, le še zraven jemati in nič spremeniti, ki razturi vse do temelja in ogroža njo in brata, pač ni pomoč, je potuha, in to jo je pripeljalo do sem, kjer je. Seveda je punca zgubljena in tavajoča, seveda ji je treba pomagati, toda sploh ne nujno s tem, da jo vzameš nazaj (sploh zato, ker bi čez vikend pa drugje parazitirala). Pomoč je nekaj povsem drugega in punca ne prosi zanjo! Punca prosi za nadalnje vzdrževanje tega obupa in jaz je nikoli in nikdar ne bi spustila več nazaj, tudi na obisk ne, dokler se nekaj ne spremeni.

Ja potem pa beremo kroniko-ta pa ta je storil to pa to najhujše je pa ta pa ta je umrl zaradi………….

Nihče se pa ne vpraša ZAKAJ je prišlo do tega-mogoče zato,ker jim nihče niti ne skuša pomagati ko je še čas.

S tem, da jo vzame nazaj, ji ne bo popolnoma v ničemer pomagala. Ta punca rabi soočenje z realnostjo – samo to ji bo pomagalo, da začne razmišljat o svojem življenju in SVOJIH napakah. Pri 19 pozabi na vzgojo, ta vlak je že zdavnaj odpeljal. Pri teh letih se človek spremeni samo še, če se hoče. In ta dečva se očitno noče – vsaj ne še.

In verjemi mi, hudo dobro vem, o čem govorim. Zelo od blizu lahko spremljam podoben primer. Tam na srečo sicer ni kraje, pa je že brez tega dovolj hudo.

aktem…čestitke za še enega sinkota…razumem ,kaj hočeš povedati ,ampak vsak primer je drugačen,tukaj je alarm to,da je mladoletni brat ne more več,torej jim je naredila sranja še pa še.tA mami mislim,da ne zmore hčerki pomagat..ja tudi jaz mislim ,da so mamila.Velikokrat lahko nekdo tuj bolj pomaga ,kot domači .
Naj ji pomaga najti eno sobo in naj ji plačuje preživnino,potem pa pomagat ,ampak ,da hči živi na svojem.Tako bi jaz ,je pa res ,da ,zato ,ker imam grozno izkušnjo za seboj.Če takih stvari še nebi doživela ,bi imala seveda upanje ,da zdaj bo pa drugače…nekateri vejo o čem pišem.

Le kako se je tole končalo?

Punca je stara 19. Dolžna ji nisi popolnoma NIČ! In če bi ji nehala rit odnašat bi se punca že zdavnaj zbrihtala. Tako pa niti nima razloga da se. Tvoj sin ima popolnoma prav. Da sem na njegovem mestu in jo vzameš nazaj te v življenju več ne pogledam. Od takrat zame ne bi obstajala. Strezni se malo, da ne boš napake naredila in ostala brez sina. Pri njej delaš napake, ne jih še pri njemu. Ne dajaj ji denarja in ne kupuj ji stvari. Kaj je s tebo narobe? Si maloumna al kaj? Punca hoče sama živet in se gre neko frajerko? Naj živi s tistim kar si zasluži sama! Zakaj jo sprejemaš na obisk? Lepo ji povej, da bo doma dobrodošla, ko se bo normalno obnašala. Če vseeno prileze ji ne odpri. Če bo delala sceno pokliči policijo. Daj ji vedet, da bo dobrodošla, ko bo normalna. Dokler krade, laže in je nesramna nima pri vam kaj počet. Pa kako lahko pričakuješ, da bo postala odgovorna če jo zavijaš v vato?? Če ji v rit vtikaš vse?? Če dopustiš da ti krade?? Če dopustiš da se obnaša do tebe kot do smeti? Pa da sem jaz tvoj sin te pogledam več ne. Rečem da nimam več matere prisežem! Zato ker imaš ti neke probleme v svoji glavi bo on imel doživljenjske travme se tega zavedaš???? A ga sploh imaš rada ali le razmišljaš kako bi hčerkici vse v rit vtaknila??? Zresni se in pošlihtaj stvari v glavi!

30 je stara

Ona živi praktično v zakonu in kot tako, je zanjo dolžan skrbeti mož, ne pa starši.

Torej, je v vezi ali ni?

Ok, tema stara 11let.
Vendar, ti časi niso mimo.
Ljudi nas je treba postaviti pred dejstvo in to je naloga staršev!
Oni morajo to storiti, drugače bomo zavozili.
Torej, človek se je dolžan preživljati sam, ko dopolni že bistveno nižjo starost.
Tudi šolanje si lahko privošči ob delu, nobenega problema.
Prej bomo zlezli v vodo, prej bomo splavali.

Kot pravi zgoraj nad mano, ko se naši otroci gredo mame in ate, so s tem izkazali, da bodo sami poskrbeli zase.
Kdor temu ni jasno, je naiven.
CSD naj pa opravlja svoje delo tam, kjer ga potrebujejo in ne presti časa.

Zagrenila si boš življenje, če tudi ti je lastna hčer. Zelo ti svetujem, da jo pošlješ k njenemu fotru, naj tam živi! Plačuj ti raje tistih 200 eur, boš mogoče res zelo revno živela skozi mesec, boš pa imela mir! V hišo je pa ne spuščaš, brez, da ne bi imela nadzora! Brat, ki je pa desc, pa naj zamenja ključavnice na vhodnih vratih! To je obup. Ne vem kaj bi jaz naredil z njo, ampak bi že kaj všpičil, da bi jo csd vzel ali pa kaj, take propalice ne bi imel doma in niti ne bom. Šola ali ne. Pojdi na CSD vprašaj kako je s tem? Mogoče jo lahko pošlješ v kakšno ustanovo, kjer bo živela, ker dokler se ne zresni? Jaz bi zagotovo nekaj našel, da več ne bi stopala v hišo, dokler bi imela tisto propalico za fanta. Ne vem kakšna je bila pred tem, preden ga je spoznala, a po navadi partnerji veliko vplivajo na spremembo osebnosti.

Rajši sem tako reven, da hodim na rdeči križ vsakič po riž pa moko in mi jemljejo 200 eur za njo, kot pa da bi pri meni živela!

Zagrenila si boš življenje, če tudi ti je lastna hčer. Zelo ti svetujem, da jo pošlješ k njenemu fotru, naj tam živi! Plačuj ti raje tistih 200 eur, boš mogoče res zelo revno živela skozi mesec, boš pa imela mir! V hišo je pa ne spuščaš, brez, da ne bi imela nadzora! Brat, ki je pa desc, pa naj zamenja ključavnice na vhodnih vratih! To je obup. Ne vem kaj bi jaz naredil z njo, ampak bi že kaj všpičil, da bi jo csd vzel ali pa kaj, take propalice ne bi imel doma in niti ne bom. Šola ali ne. Pojdi na CSD vprašaj kako je s tem? Mogoče jo lahko pošlješ v kakšno ustanovo, kjer bo živela, ker dokler se ne zresni? Jaz bi zagotovo nekaj našel, da več ne bi stopala v hišo, dokler bi imela tisto propalico za fanta. Ne vem kakšna je bila pred tem, preden ga je spoznala, a po navadi partnerji veliko vplivajo na spremembo osebnosti.

Rajši sem tako reven, da hodim na rdeči križ vsakič po riž pa moko in mi jemljejo 200 eur za njo, kot pa da bi pri meni živela!
[/quote]

A to dejansko odgovarjate na 11 let staro temo?????? Nekdo povleče iz naftalina neko temo in potem bedaki odgovarjate avtorju, ajej no….

Jaz je ne bi kar tako vzela nazaj. V prvi vrsti bi želela zaščititi sina, po drugi pa ima tudi očeta – zakaj pa je on ne vzame?

A to dejansko odgovarjate na 11 let staro temo?????? Nekdo povleče iz naftalina neko temo in potem bedaki odgovarjate avtorju, ajej no….
[/quote]

Tudi mene zanima, kaj se je izcimilo iz tega. Imamo podoben primer v naši bližini.

Tudi mene zanima, kaj se je izcimilo iz tega. Imamo podoben primer v naši bližini.
[/quote]

pa jebovasilja, kaj je res tako malo prometa na forumu, da ga morate umetno dvigovat s starimi temami?

Odrasla je, naj prevzame odgovornost za svoja dejanja.
Če pri očetu ne more biti, zakaj bi bila pa pri tebi lahko.
Ostani pri ne, Trdnem NE in ne popuščaj.
Sploh ne debatiraj zakaj ne. TO JE NAJBOLJ VAŽNO. Ko začneš debato, si oplela.
Lahko pa se debatera o drugih opcijah – da si poišče sobo. Za 200€ jo bo že dobila. Pa naj se fotr mal izkeša.

Sploh pa ne more kar sama doliočit, da se bo vselila k tebi nazaj, če tebi to ne ustreza.
Pa zamenja ključe, da je ne boš enkrat kar doma dobila. Pol bo težje.
Samo ne popustit.

reči ji: veži kamen oko vrati pa skači u savu, čeri moja… šta da ti ja?

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.


Dej se spel parazitu, koji živiš na našim šuljevima.
Mrš govnaru, možeš ti bitkojne da lepiš, a sam si konjina.

hahahahah

ja a nis u šoLu šo da bi deLo??? jaz pač nisem. ja sam šo mimo škoLate;)

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.

No, saj oče ni edini, ki ji daje potuho. Če je pol tega o odnosu do mame res, ona pa ji je ves čas še prala stvari in skrbela zanjo, ko je bila pro fantu?
Ali je tole provokacija ali pa nekdo do konca ubrisan in potreben psihiatrične pomoči. Pa ne hči. Saj ji nihče ni mej postavil.

Stopite realna tla, tisti, ki predlagate terapijo za vse vpletene.
Za rezultate je potrebno hoditi na terapijo vsak teden, ne vem koliko bi prišlo za tri osebe v enem mesecu, ampak verjetno več kot 200 eur. Avtorica je invalid, kot je na pisala. Če je zaposlena za polovični delovni čas, potem ne dobi ravno veliko denarja. Hčerki pa že daje 200 eur. Kje pa naj jemlje denar?! Če avtorica zaprosi za napotnico, bodo na vrsti čez leto ali dve. Potem bodo pa lahko ugotovili, da jim psihoterapevtka sploh ne ustreza. Sicer pa še nisem slišala, da bi trije družinski člani skupaj hodili na terapijo. Učinki terapije pa se merijo na dolgi rok. Če hčerka ni dozorela tepapiji, bo to tako ali tako stran vržen čas in denar. Ne rečem, da terapija nujno ne pomaga, ampak moraš biti tudi zrel zanjo, pa najti res primernega terapevta.
Hčerka bo doživela najboljšo psihoterapijo, če bo šla pod hladen tuš in bo doživela postavljene meje.
Zato se mi zdi dobra ideja, da gre v internat. Tam naj dokaže, da je dozorela, domov pa lahko hodi npr. čez vikend na kosilo za nekaj ur , če se bo izkazalo, da se je popravila, drugače pa tudi to ne. Če je pred kratkih novi partnerki ukradla parfum, to pomeni, da je daleč od tega, da se je spremenila.
To pišem iz izkušenj, ker sem videvala kako je sin, narkoman dve desetletji uničeval družino: mamo, očeta in sestro. To so težke in resne stvari, ki pustijo resne posledice na fizičnem, mentalnem zdravju pri vseh vpletenih.
Avtorica, čuvaj sebe in svojega sina. Hčerki lahko pomagaš, a žač ne priporočam, da tako, da se preseli k tebi, četudi se sliši še tako grdo. Ostani močna, hčerka, če bo želela, se bo se spravila k sebi, če pa ne, pa ne dovoli, da s seboj dol potegne še tebe in sina o z. brata.

Stopite realna tla, tisti, ki predlagate terapijo za vse vpletene.
Za rezultate je potrebno hoditi na terapijo vsak teden, ne vem koliko bi prišlo za tri osebe v enem mesecu, ampak verjetno več kot 200 eur. Avtorica je invalid, kot je na pisala. Če je zaposlena za polovični delovni čas, potem ne dobi ravno veliko denarja. Hčerki pa že daje 200 eur. Kje pa naj jemlje denar?! Če avtorica zaprosi za napotnico, bodo na vrsti čez leto ali dve. Potem bodo pa lahko ugotovili, da jim psihoterapevtka sploh ne ustreza. Sicer pa še nisem slišala, da bi trije družinski člani skupaj hodili na terapijo. Učinki terapije pa se merijo na dolgi rok. Če hčerka ni dozorela tepapiji, bo to tako ali tako stran vržen čas in denar. Ne rečem, da terapija nujno ne pomaga, ampak moraš biti tudi zrel zanjo, pa najti res primernega terapevta.
Hčerka bo doživela najboljšo psihoterapijo, če bo šla pod hladen tuš in bo doživela postavljene meje.
Zato se mi zdi dobra ideja, da gre v internat. Tam naj dokaže, da je dozorela, domov pa lahko hodi npr. čez vikend na kosilo za nekaj ur , če se bo izkazalo, da se je popravila, drugače pa tudi to ne. Če je pred kratkih novi partnerki ukradla parfum, to pomeni, da je daleč od tega, da se je spremenila.
To pišem iz izkušenj, ker sem videvala kako je sin, narkoman dve desetletji uničeval družino: mamo, očeta in sestro. To so težke in resne stvari, ki pustijo resne posledice na fizičnem, mentalnem zdravju pri vseh vpletenih.
Avtorica, čuvaj sebe in svojega sina. Hčerki lahko pomagaš, a žač ne priporočam, da tako, da se preseli k tebi, četudi se sliši še tako grdo. Ostani močna, hčerka, če bo želela, se bo se spravila k sebi, če pa ne, pa ne dovoli, da s seboj dol potegne še tebe in sina o z. brata.
[/quote]

To pišem iz izkušenj, ker sem videvala kako je sin, narkoman dve desetletji uničeval družino: mamo, očeta in sestro. To so težke in resne stvari, ki pustijo resne posledice na fizičnem, mentalnem zdravju pri vseh vpletenih.

Moram še dodati:
Starše in sestro pa je uničeval, ker so bili predobri do njega in pa tudi naivni. Zdaj so se odločili pa to, kar bi se morali že dolgo nazaj: da ostane za vedno v komuni oz. da ne bodo dovolili ,da se vrne domov.

Glede na to, kaj ti dela tvoj bivši, tudi govori zelo grdo, daj prijavo na policijo, da te velikokrat kliče brez razloga, da govori, da si ti pleve, in da je pleve treba iztrebiti itd … Na koncu, ko bodo že celi zagreti te poslušali, pa jim omeni (ali pa tudi ne), da je vpliven. Ker če boš že na začetku rekla, da je vpliven, te bodo že polovično gledali. Najboljši del, da ga javno oblatiš, pa je, da javno poveš, kdo je ta oseba in kakšen je v resnici. Le poglej, kaj slavni delajo – eni so res barabe, pred kamerami pa se delajo, kot da so angeli .. a potem se pa naenkrat tisti njihov fake nasmeh začne predstavljati kot evil nasmeh. Le povej mu, da če bo še enkrat ti kaj očital, da boš javno povedala njegovo zgodbo … vse, kdo je in kakšen je.

Tudi jaz sem foter hčerke. Sem od nekdaj mnenja, da otrok rabi oba starša zraven, če tudi se s partnerko mogoče ne razumeta najbolje (nimam še izkušenj s tem), ampak, če bi moja hčerka bila čisto isto problematična kot tvoja, recimo da bi bila midva čisto isti primer, ločen, (bivša) žena polna denarja, vplivna, bi hitro naredil red. Če tudi bi ona meni govorila in delala, kar bi ji pasalo, ji ne bi ostal nič dolžen. Samo enkrat bi jo opozoril, da še samo enkrat naj kaj mi reče, bom jo takoj izdal javnosti kdo je in kakšna je v resnici. In bi mi bilo čisto vseeno za njen ugled, če je psihopatka. Hčerki pa bi tudi na koncu še samo enkrat rekel – pri meni ne boš živela dokler si ne boš našla kje šihta, in pred tem še fanta pustila. Ko boš pa pri meni živela, boš pa lepo ubogala, če ne boš letela iz hiše – stara si dovolj. V nasprotnem primeru bi šel na socialno, rekel, da za njo ne morem več skrbeti in da naj nekaj naredijo … naj jeni mami, jaz bom pa že plačeval preživnino, pa magari bom mogel skozi mesec živeti s 400 evri. Zagotovo bi takoj zamenjal ključavnice. V hišo bi lahko vstopila samo, če bi ji jaz dovolil, vse ostalo bi bil vlom.
Jaz hčerko že od majhnih nog učim, ko je še v vrtec hodila, da more vzgojiteljice in učitelje spoštovati, jih poslušati, biti zelo pridna med poukom, sodelovati z učitelji in nikakor biti žaljiva in nesramna do drugih. No, za enkrat poslušam same pohvale o njej. Ko bo dovolj stara, tik pred srednjo šolo, pa ji bom še povedal česa doma ne bom prenašal.

Tak, da avtorca, pojdi na socialno, povej, da za hčerko ne moreš več skrbeti, tudi če ti on da 200 evrov za njo, in da jo naj raje dajo v skrbništvo njenemu fotru. Če jo ima tako rad, se je zagotovo ne bo odrekel. To, da ji na veliko daje denar, je pa samo zaradi tega, da tebe daje v nulo in se ti posmehuje. Zadnji čas, da zamenjaš ključavnice in bo v hišo šla samo pod pogojem, da te bo ubogala. Ko ti bo pa kradla denar, pokliči policijo. Mogoče jo bo policija kaj zresnila, ker dokler ste tiho, se ji zdi, da to lahko dela, saj ve, da ne boste policije klicali, ker ste njena mama.

Če mama plačuje telefon, predvidevam, da je pisan na njeno ime, se pravi, je ona tista, ki ji trgajo iz računa in posledično res lahko rubi, če ne plača – ampak prej ti izklopijo številko. Če je številka pisano na hčerino ime in mama zaradi dobre vere ji plačuje telefon, si je pa na koncu res sama kriva, da to počne + še rubiti je ne morejo, razen hčerki. Jaz sem za to, da ji ob prvi priliki pove, da če se ne umiri, bo šla na telekom (recimo, da ima tega operaterja) pa bo odjavila telefonsko številko, ker za take lumparije več ni zmožna skrbeti in stara je dovolj, da zase poskrbi. Če bi naredila še eno napako, bi šel jaz na njenem mestu na telekom, brez njene vednosti, odjavil številko še s tistim dnem, in potem se najina zgodbo že delno konča. Ali se bo zresnila, ali pa bom še hujše pogoje postavljal. Predvsem pa, preden bi karkoli pri njej ukrepal, bi bila menjava vseh možnih ključavnic na zunanjih vratih, ker bi zaradi tega bila še zmožna, da bi še kaj več ukradla in prodala, da bi prišla do denarja. Če ji njen stari da 200 evrov, ji naj tistih 200 evrov da takoj v roke, potem pa cel mesec nima od nje več nobenega centa.

KAKE BUDALAŠTINE ! Še to JANIS, zelo se strinjam,deklica bi potrebovala skrbno vzgojo staršev , sedaj je prepozno ? Dekle je usmiljenja vredno. Ako so posredi tudi mamila, bi bilo najprej potrebno zdravljenje v komuni. Nekdo iz družine ji mora pomagati, oz. stati ob strani, vsaj mama !
[/quote]

Mama ji stoji ob strani, saj ti lepo omenja, da jo je cel čas podpirala, zdaj pa več ni zmožna, ker je še njo začela v depresijo spravljati! Torej, bi zdaj na tej točki mama mogla odnehati in oporo prepustiti njenemu očetu, ki ji samo denar daje z namenom, da ga pusti pri miru in čimprej spelje od hiše in da gre nazaj buzerirat mamo.

New Report

Close