Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hitri kredit po novem

Hitri kredit po novem


jaz nisem tega nikjer rekla.
Sicer pa, če lahko fura avto na lizing za 195 e na mesec, potem bi se spodobilo, da kaj pa tudi prispeva zraven.
[/quote]
seveda
domnevam, da ima gimnazijko v zadnjem letniku srednje šole, pred maturo, ki naj bi jo naterala na delo, ker ona s 3 jurji mesečno ne pride skozi…

mislim, eni res gledate ultra ozko in si ne znate predstavljat, da ljudje lahko živijo v okoliščinah, drugačni od vaših.


mogoče prihrankov nima, ker je morala bivšega moža izplačat, da ji je stanovanje ostalo.
banka nič ni ocenila, da ji kredita ne da. samo na banki so broleki, ki ne vejo, kako bi novo
zakonodajo v prakso spravili in zdaj si kupujejo čas tako, da zahtevajo brezvezno dokumentacijo

za stanovanjski kredit v višini 170 jurjev so bile dovolj tri plačilne liste, kaj bodo delali z dvanajstimi??? itak vidijo točne zneske, koliko denarja na račun dobi in koliko od tega je plača.
[/quote]
Res je to, da se v banki ne znajdejo z novimi pravili. Kredit so mi pravkar odobrili, je pa trajalo en teden, tako da bo treba spremeniti ime – hitri kredit ni več tako hiter 🙂 In pomagalo je tudi, da sem zagrozila, da bom kredit vzela pri drugi banki in vse prenesla tja, tako da ta nasvet je bil dober 😉
In imate prav tisti, ki ste domnevali, da sem s prihranki izplačala bivšega moža, da imam polnoletnega otroka, ki pa se še šola in je vzdrževan družinski član. In nisem finančno neodgovorna in ne trošim v tri dni.

Verjetno je pri tebi problem, ker ne dobiš dohodka iz zaposlitve za nedoločen čas ampak kak s.p., kar pa vsekakor je rizično. Danes maš veliko keša, par poslu propade in si lahk hitr na nuli. Tu je verjetno problem. Če bi imela 3000€ neto plače in zaposlitev za nedoločen čas, bi ti na bankah razgrnili rdečo preprogo, ko bi jih obiskala…


seveda
domnevam, da ima gimnazijko v zadnjem letniku srednje šole, pred maturo, ki naj bi jo naterala na delo, ker ona s 3 jurji mesečno ne pride skozi…

mislim, eni res gledate ultra ozko in si ne znate predstavljat, da ljudje lahko živijo v okoliščinah, drugačni od vaših.
[/quote]
kaj je zdej- al ma študentko, al gimnazijko. Zakva pa gimnazijka rabi avto, če je komi izpit nardila ni nujno,da ima takoj avto. Sploh pa ne takega za mesečni obrok 195 e ?
če ga pa ima – bi pričakovala, da si ga kupi iz svojih prihrankov, ne pa da starš zanjo jemlje lizing, in potem še kredite. LOL to je pa res potrata – tolk o omejenih umih. ne vem kako ti delaš s financami, ampak kaj preveč ok, očitno ne.


seveda
domnevam, da ima gimnazijko v zadnjem letniku srednje šole, pred maturo, ki naj bi jo naterala na delo, ker ona s 3 jurji mesečno ne pride skozi…

mislim, eni res gledate ultra ozko in si ne znate predstavljat, da ljudje lahko živijo v okoliščinah, drugačni od vaših.
[/quote]

Daj ustavi se. Avtorica govori o ultra visokem neto dohodku, o tem da je že 20 let nerizičen komintent iste banke in da nima 5 jurjev prišparanih. V tej zgodbi manjka kar nekaj podrobnosti, se ti ne zdi? Recimo, da ima visok limit, ki ga še ni odplačala, da ima dolg na kreditnih karticah, ki še ni poravnan, da pogosto jemlje kredite …
Ali pa je tole pač še ena petkova zgodba…

Daj ustavi se. Avtorica govori o ultra visokem neto dohodku, o tem da je že 20 let nerizičen komintent iste banke in da nima 5 jurjev prišparanih. V tej zgodbi manjka kar nekaj podrobnosti, se ti ne zdi? Recimo, da ima visok limit, ki ga še ni odplačala, da ima dolg na kreditnih karticah, ki še ni poravnan, da pogosto jemlje kredite …
Ali pa je tole pač še ena petkova zgodba…
[/quote]

sem že zgoraj napisala, da je mogoče morala moža izplačat, da ji je stanovanje ostalo, kar je potem tudi potrdila…

eni res težko razmišljate širše….


kaj je zdej- al ma študentko, al gimnazijko. Zakva pa gimnazijka rabi avto, če je komi izpit nardila ni nujno,da ima takoj avto. Sploh pa ne takega za mesečni obrok 195 e ?
če ga pa ima – bi pričakovala, da si ga kupi iz svojih prihrankov, ne pa da starš zanjo jemlje lizing, in potem še kredite. LOL to je pa res potrata – tolk o omejenih umih. ne vem kako ti delaš s financami, ampak kaj preveč ok, očitno ne.
[/quote]

oh ja….
zakaj mora 18 letnik imet avto? mogoče zato, ker ga lahko ima. zakaj pa ne? zato, ker ga ti nisi mogla imet?

oh ja….
zakaj mora 18 letnik imet avto? mogoče zato, ker ga lahko ima. zakaj pa ne? zato, ker ga ti nisi mogla imet?
[/quote]
očitno ga ne more imet, ker ga ima na lizing. torej ga v resnici sploh nima.
če bi si ga lahko privoščil – bi bil vsaj njegov, in pa še če bi si ga lahko privoščil bi bil potem brez mesečnega obroka.
zakreditirati se za avto za otroka – in to še v takem znesku je pa neumnost,da ni večje.

sem že zgoraj napisala, da je mogoče morala moža izplačat, da ji je stanovanje ostalo, kar je potem tudi potrdila…

eni res težko razmišljate širše….
[/quote]

In v taki “težki” situaciji je šla v dva lizinga in zdaj stoka za 5000 eur?? Ker mora mulc imeti avto? Kje pa je izplačani oče otroka, da ne da polovice denarja k željam odraslega sonca? Če že sonce ne more hoditi z busom ali vlakom. Ma daj no, eni ne kupimo vsake zgodbice, samo zato, ker je avtorica uboga samohranilka.

oh ja….
zakaj mora 18 letnik imet avto? mogoče zato, ker ga lahko ima. zakaj pa ne? zato, ker ga ti nisi mogla imet?
[/quote]
Moji 18-letnici sem kupila avto, ker živimo v okolici LJ, kjer busi ne vozijo tako pogosto, kot v LJ in ker se tako zdaj, ko ima izpit in avto, lahko sama vsak dan pelje na trening in čez vikend na tekmo (prej sem jo vozila jaz). Kupila sem ji varen avto, zato nisem kupila najcenejšega, ker jo imam rada. Stroške za avto si v celoti krije sama (iz žepnine, preživnine in občasnih del preko ŠS).


očitno ga ne more imet, ker ga ima na lizing. torej ga v resnici sploh nima.
če bi si ga lahko privoščil – bi bil vsaj njegov, in pa še če bi si ga lahko privoščil bi bil potem brez mesečnega obroka.
zakreditirati se za avto za otroka – in to še v takem znesku je pa neumnost,da ni večje.
[/quote]

za kak znesek???
195 EUR mesečno… kako pa veš, na koliko let je ta znesek, da se lahko zgražaš nad ceno avta??? 1, 2, 3?? ali mogoče še na pol leta??
spet sklepate nekaj na podlagi lastnih izkušenj, ko morate jemat 7 let kredita za en bogi avto…

Daj ustavi se. Avtorica govori o ultra visokem neto dohodku, o tem da je že 20 let nerizičen komintent iste banke in da nima 5 jurjev prišparanih. V tej zgodbi manjka kar nekaj podrobnosti, se ti ne zdi? Recimo, da ima visok limit, ki ga še ni odplačala, da ima dolg na kreditnih karticah, ki še ni poravnan, da pogosto jemlje kredite …
Ali pa je tole pač še ena petkova zgodba…
[/quote]
Nimam visokega limita, nimam dolga na karticah, v 20 letih, kar sem komitentka te banke, sem imela dva kredita – hipotekarnega za stanovanje, ki je odplačan in potrošniškega, ki je tudi že odplačan.


Moji 18-letnici sem kupila avto, ker živimo v okolici LJ, kjer busi ne vozijo tako pogosto, kot v LJ in ker se tako zdaj, ko ima izpit in avto, lahko sama vsak dan pelje na trening in čez vikend na tekmo (prej sem jo vozila jaz). Kupila sem ji varen avto, zato nisem kupila najcenejšega, ker jo imam rada. Stroške za avto si v celoti krije sama (iz žepnine, preživnine in občasnih del preko ŠS).
[/quote]

Smeh do solz. V temi spodaj nekdo govori, kako so športniki pripravljeni na nove izzive in težke situacije 🙂
A tako da vozijo drage avte ali pa jih taksirajo mame?


Nimam visokega limita, nimam dolga na karticah, v 20 letih, kar sem komitentka te banke, sem imela dva kredita – hipotekarnega za stanovanje, ki je odplačan in potrošniškega, ki je tudi že odplačan.
[/quote]

Potem pa tvoja zgodba ni resnična.
Easy as that.


Imam zaposlitev za nedoločen čas v uglednem podjetju. Saj sem napisala, da do sedaj nikoli ni bil problem in da ga tudi tokrat nisem pričakovala, pa so očitno nova pravila banke kar precej zmedla.


Imam zaposlitev za nedoločen čas v uglednem podjetju. Saj sem napisala, da do sedaj nikoli ni bil problem in da ga tudi tokrat nisem pričakovala, pa so očitno nova pravila banke kar precej zmedla.
[/quote]

Napiši banko, me res zanima, če je temu tako.

Vse, kar sem napisala, je res in zgodba je v celoti resnična, če verjamete ali ne.

Ce imamo druzinski prihodek 6k mesecno potem valda da ne bom otroku kupoval stare gare za jurja samo zato da ga naucim lekcijo.
Kupim mu najbolj varen in najbolj varcen avto kar ga dobim.

Dajte se zresnit no.

Ce imamo druzinski prihodek 6k mesecno potem valda da ne bom otroku kupoval stare gare za jurja samo zato da ga naucim lekcijo.
Kupim mu najbolj varen in najbolj varcen avto kar ga dobim.

Dajte se zresnit no.
[/quote]

Ampak verjetno tudi ne boš jokal po forumih zaradi 5K kredita.

Ampak verjetno tudi ne boš jokal po forumih zaradi 5K kredita.
[/quote]

Ce bi me bivsi oskubil za 100k prihrankov zarad stanovanja jaz pa bi imela samo 95 v predalu in bi fuflal mi vsak dan okoli tega bi sla na banko pi teh 5k samo da mu zaprem ono na g.
Kaj pa ce ji je bivsi pobral 100k sedaj pa mora placat nov kolk babici?

Kaj pa ce dobi 7k popusta na robo ce jo avansno placa ona pa nima dovolj denarja?

Ce bi me bivsi oskubil za 100k prihrankov zarad stanovanja jaz pa bi imela samo 95 v predalu in bi fuflal mi vsak dan okoli tega bi sla na banko pi teh 5k samo da mu zaprem ono na g.
Kaj pa ce ji je bivsi pobral 100k sedaj pa mora placat nov kolk babici?

Kaj pa ce dobi 7k popusta na robo ce jo avansno placa ona pa nima dovolj denarja?
[/quote]

brezveze takim nekaj razlagat. pa še od faušije jih bo raztrgalo

brezveze takim nekaj razlagat. pa še od faušije jih bo raztrgalo
[/quote]

Mene nobena foušija ne daje. Imam dovolj. Le zgodba od avtorice mi je za lase privlecena.

Zaprosila za 5.000,00 Eur potrošnišega kredita, za dobo odplačila 6 mesecev, kar znese mesečni obrok slabih 100,00 Eur.
*****
hm…. po moji matematiki je mesečni obrok v tem primeru 833 € (če niti obresti ne računam).

grem…
nočem bit pametna….

Saj zato pravim, da je zgodba izmišljena. Dvomim, da bi bančnica izračunala 6 x 100 eur za poplačilo 5000 eur dolga 🙂
Kako rada imam take “stvarne” napake izmišljenih temah 🙂

Res je!

New Report

Close