Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek hitri test

hitri test

Nikjer še nisem zasledila, če npr. za 1 teden ali 10 dni počitnic v Sloveniji (npr. toplice) potrebujemo hitri test? Koliko časa pa velja, če ga potrebujemo?

Odgovor na objavo uporabnika
klasya, 08.06.2021 ob 16:27

Nikjer še nisem zasledila, če npr. za 1 teden ali 10 dni počitnic v Sloveniji (npr. toplice) potrebujemo hitri test? Koliko časa pa velja, če ga potrebujemo?

Za hotele, apartmaje moraš imeti hitri test. Ne vem, koliko časa velja. Vprašaj  v hotel, nastanitev- kjer pač boš. Tam ti bodo povedali, kaj oni potrebujejo.

Kaj pa za na hr? Ga tudi oni zahtevajo?

Odgovor na objavo uporabnika
Ggth, 08.06.2021 ob 17:35

Kaj pa za na hr? Ga tudi oni zahtevajo?

Ne, na H velja sam denar.

Pa daj no, Vrabci čivkajo da velja PTC potrdilo – prebolel, cepljen, testiran.

Pa za nazaj tudi. Najbolje da greš na H z negativnim testom, po 14 dnevih sproščenih počitnic boš pa v SLO kaj uvozila.

 

Danes se za vse rabi test. Za hotel ga moraš imet, a ga ne rabiš kazat dtugim kot inšpektorjem.

Drugače ga pa tudi rabiš ssmo če greš v bazen. Brez PCT greš v današnjih časih samo še v službo, trgovino in k frizerju.

Na Hr lahko greš s hitrim testom.

Pejt se ze cepit in ne sprasuj takih neumnosti.

Odgovor na objavo uporabnika
Lodos, 09.06.2021 ob 06:27

Pejt se ze cepit in ne sprasuj takih neumnosti.

Za na Hr cepit??  Ne me spravljat v smeh.

 

Hitri test. Je dovolj, da na meji pokažeš sms, ki ga dobiš? Je treba to sprintat?

Odgovor na objavo uporabnika
kako na meji, 09.06.2021 ob 07:50

Hitri test. Je dovolj, da na meji pokažeš sms, ki ga dobiš? Je treba to sprintat?

Mene tudi to zanima. Dvakrat ne povedo enako.

Ne. Sms ne velja. Mora bit potrdilo, da se vidjo tvoji podatki, pač ime priimek, kdaj si bla testirana, s katerim testom in kje.

Odgovor na objavo uporabnika
Ena južna, 09.06.2021 ob 09:37

Ne. Sms ne velja. Mora bit potrdilo, da se vidjo tvoji podatki, pač ime priimek, kdaj si bla testirana, s katerim testom in kje.

Sprintan sms. Tam so vsi podatki.

Odgovor na objavo uporabnika
aha sprintan, 09.06.2021 ob 10:26

Sprintan sms. Tam so vsi podatki.

Na sms ni podatkov ( le inicialke). Sms pass  ne gre. Ne da se ga aktivirat. Nekaj delamo narobe (očitno).

 

Pametni sprasuje, ostali se cepijo. 🙂

Na sms ni vseh podatkov. Tudi na potrdilu nekateri izvajalci ne navedejo ure in so potem na meji lahko problemi,  ker ne vejo kdaj poteče tistih famoznih 24 ur. Na to je potrebno bit pozoren.

Družinski prijatelji so šli v Kamniku na zadtonjski hitri test. Ta izvajalec ne navaja ure. Zgleda se špara, ljudje pa imajo potem probleme. Prijatelji so imeli velike probleme pri vračanju iz Hrvaške.

Tako je, za na Hrvaško mora biti vse to razvidno, tudi VRSTA hitrega testa. Zato tista potrdila z zVema ali SMS niso zadosti. Saj lahko da ima kdo srečo, lahko pa ne in te pošljejo v karanteno (potem narediš pa na HR hitri test).

Odgovor na objavo uporabnika
Jonc, 09.06.2021 ob 11:47

Tako je, za na Hrvaško mora biti vse to razvidno, tudi VRSTA hitrega testa. Zato tista potrdila z zVema ali SMS niso zadosti. Saj lahko da ima kdo srečo, lahko pa ne in te pošljejo v karanteno (potem narediš pa na HR hitri test).

Kliknila sem citiraj, pa ni vstavilo. Citirala sem Eno južno, ki piše, da moraš imeti za na HR potrdilo z imenom, uro, datumom…

Odhajate na dopust, pa niste niti toliko, da bi se pozanimali, koliko časa kaj velja? Sicer ob poplavi, če nisi ravno uren, se marsikdo zgubi.

Dajte si opcijo, da nekaj velja zgolj 48 ur, ne boste sfalili. Kaj potrebuješ za čez mejo, in ravno ne računate, da greste čez pet minut čez mejo, se pa lahko pozanimate, kaj točno potrebujete. Stvari se spreminjajo hitreje kot furmanski konj, ki še danes ni nikamor prišel, brez, da bi se pomujal.

 

Sicer pa ne vem, ali vas čakajo v bivakiranju, če bi bili slučajno pozitivni na hitri test? Ker se moraš v slednjem namreč izolirati in klicati osebnega zdravnika. Ok, če greste v lastni režiji, v nasprotnem imate stroške odpovedi letovanja. In ko greste nazaj, če že, plačujete vse to in če slučajno fašete virus in test pravi, ste pozitivni, itak, karantena, kaj drugega. Pa seveda, denar, še cca 100 € za tahitre za nazaj. Kakšen dopust je sploh to? :))))))

 

Ter od kdaj naj bi bil sms res dovoljšen dokaz, da si ok? A ti ga pošljem jaz, za primerjavo, kako verodostojen je sms. Bodi doma, če po novem niti na dopust ne znate iti.

Ker sprašuješ za SLO, recimo, da kdo lahko prebere tudi na spletu:

 

https://www.terme-olimia.com/sl/pogosta-vprasanja

Odgovor na objavo uporabnika
Jonc, 09.06.2021 ob 11:48

Kliknila sem citiraj, pa ni vstavilo. Citirala sem Eno južno, ki piše, da moraš imeti za na HR potrdilo z imenom, uro, datumom…

Iz Zvema potrdila so ok, tako za na Hr kot za nazaj, kljub temu da ura testiranja ni navedena. Smo že debatiral tuki kako vejo tako Slo kot Hr kdaj si se testiru, pač ob kateri uri če ta ni navedena, pa oboji preverjo test, no ja, kdo sam na hitr pogleda, pa še noben od vseh teh ki so bli do zdej pr nama na obisku, ni imeu nobenih problemov. Pa vsi sprintan iz Zvema.

Odgovor na objavo uporabnika
Tri lokacije, 09.06.2021 ob 11:58

Odhajate na dopust, pa niste niti toliko, da bi se pozanimali, koliko časa kaj velja? Sicer ob poplavi, če nisi ravno uren, se marsikdo zgubi.

Dajte si opcijo, da nekaj velja zgolj 48 ur, ne boste sfalili. Kaj potrebuješ za čez mejo, in ravno ne računate, da greste čez pet minut čez mejo, se pa lahko pozanimate, kaj točno potrebujete. Stvari se spreminjajo hitreje kot furmanski konj, ki še danes ni nikamor prišel, brez, da bi se pomujal.

 

Sicer pa ne vem, ali vas čakajo v bivakiranju, če bi bili slučajno pozitivni na hitri test? Ker se moraš v slednjem namreč izolirati in klicati osebnega zdravnika. Ok, če greste v lastni režiji, v nasprotnem imate stroške odpovedi letovanja. In ko greste nazaj, če že, plačujete vse to in če slučajno fašete virus in test pravi, ste pozitivni, itak, karantena, kaj drugega. Pa seveda, denar, še cca 100 € za tahitre za nazaj. Kakšen dopust je sploh to? :))))))

 

Ter od kdaj naj bi bil sms res dovoljšen dokaz, da si ok? A ti ga pošljem jaz, za primerjavo, kako verodostojen je sms. Bodi doma, če po novem niti na dopust ne znate iti.

Ni vse tako črno. Če je hitri test pozitiven, greš obvezno na pcr. Ta je v večini primerov potem negativen. Če je pcr test negativen, greš bp na dopust.

V tujini, še posebaj na Hrvaškem so testi cenejši kot pri nas. Kolikor mi je znano jih otroci do 12 let niti ne rabijo.

Pač je že drugo leto drugačen dopust kot smo ga vajeni, ampak ni šans da bi bili samo doma.

Južna- moji kolegi so imeli v povezavi z uro problem pri vračanju. V Slo so naredili hitri test in so se vračali v roku 48 ur po testu in so jim naši komplicirali.

Odgovor na objavo uporabnika
Neprijavljena, 09.06.2021 ob 14:51

Ni vse tako črno. Če je hitri test pozitiven, greš obvezno na pcr. Ta je v večini primerov potem negativen. Če je pcr test negativen, greš bp na dopust.

V tujini, še posebaj na Hrvaškem so testi cenejši kot pri nas. Kolikor mi je znano jih otroci do 12 let niti ne rabijo.

Pač je že drugo leto drugačen dopust kot smo ga vajeni, ampak ni šans da bi bili samo doma.

Južna- moji kolegi so imeli v povezavi z uro problem pri vračanju. V Slo so naredili hitri test in so se vračali v roku 48 ur po testu in so jim naši komplicirali.

Jah lej, sami so rekl da je kao potrdilo iz zVem zadostn dokaz. Itak sami ne vedo kaj govorijo in kaj delajo.

Sicer je pa baje, tko sm mjčkn prej slišala, od dans uvedena tud ura testiranja v zVem pri hitrih testih.

New Report

Close