Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus hitri test velja 48 ur

hitri test velja 48 ur

Nisem vedela. Danes smo bili na kosilu pri Čadu v Ljubljani. Na vratih piše, da hitri test velja 48 ur. Vprašali smo natakarja, rekel je, da že dva dni tako. Potem smo preverjali po centru ljubljane. Nekaj kafičev nam je tudi potrdilo. Ali je bilo kje uradno objavljeno?

Po moje bi to VSEPOVSOD pisalo – če bi bilo res. Nekateri se vsak dan testirajo, v glavnem zaradi službe, bodo oni povedali.

Mislim , da sem jaz tudi videla napis na Wolfovi, se mi zdi /slaščičarna/?

Če ni res, so tem, kjer imajo te napise, v prekršku.

Mogoče se nikomur ni zdelo vredno to objavit?Nič več nas ne more presenetit.

Mislim, da je to individualno pri lokalih, skoraj zagotovo bi to blo javno in bi kdo slisal, sej vsi na to cakajo..

Odgovor na objavo uporabnika
Para Bellum, 09.02.2022 ob 18:01

Po moje bi to VSEPOVSOD pisalo – če bi bilo res. Nekateri se vsak dan testirajo, v glavnem zaradi službe, bodo oni povedali.

jaz lahk jutri povem… danes sem se testirala, če je 24 ur bo do jutri veljavno … imam scan app in bom jutri videla kaj je res…

Odgovor na objavo uporabnika
seveda tebi no, 09.02.2022 ob 18:17

jaz lahk jutri povem… danes sem se testirala, če je 24 ur bo do jutri veljavno … imam scan app in bom jutri videla kaj je res…

Meni so danes rekli 24 ur. Papirnato potrdilo.

V UR. listu je bilo to objavljeno in naj bi veljalo od 1. 2., vendar so zadevo spremenili še preden je pričelo veljati. Je pa bilo objavljeno tudi tule gor, kar nekaj debate je bilo. Tudi na avtobusih in avtobusni postaji imajo to objavo (48 ur), ker v tej državi itak nihče več ni sposoben teh umotvorov dohajati. Je pa objavljeno na spletni strani NIJZ.

Ja, nekaj so se zajebavali, da NAJ BI veljalo, ampak tega potem niso uveljavili. Pač običajno jebanje folka direkt v buče. Pa seveda, kdo se bo odpovedal bajnim zaslužkom?? Če lahko na dan zaslužiš 1 milijon, zakaj bi ta znesek prepolovil s tem, ko bi testi veljali 48 ur? Nekateri so si spet napolnili žepe oz. nekateri so morali biti malo bolj “podmazani”, pa je ideja o 48-urni veljavnosti testov hitro poniknila.

Joj, koga vse bo peklo, skelelo in bolelo, ko bo pogoj PCT ukinjen!!! Zato ga skušajo čim dlje časa vleči… ker dobro vedo, da bo bolelo kot hudič!! Gotovo izredno boli, ko se moraš odpovedati kupom denarja…

Odgovor na objavo uporabnika
noja13, 09.02.2022 ob 19:52

V UR. listu je bilo to objavljeno in naj bi veljalo od 1. 2., vendar so zadevo spremenili še preden je pričelo veljati. Je pa bilo objavljeno tudi tule gor, kar nekaj debate je bilo. Tudi na avtobusih in avtobusni postaji imajo to objavo (48 ur), ker v tej državi itak nihče več ni sposoben teh umotvorov dohajati. Je pa objavljeno na spletni strani NIJZ.

 

Če je objavljeno, potem velja.

Lahko pripopaš kak link, kjer to piše.

 

 

 

Na strani nijz nič ne piše.

NIJZ na spletni strani cepimo se piše da hitri test za uporabnike stotitev velja le 24 ur.

V UL nisem našla da bi podaljšali na 48 ur. Pri nas je velik problem ko ministri pred sprejetjem flancajo o nečem kar potem niti ne sprejmejo. Novinarji pograbijo novico in jih citirajo do onemoglosti, noben pa potem ne objavi kaj dejansko velja.

Ljudje so pa potem na milost in nemilost prepuščeni sami sebi in inšpektorjem.

Nekaj boljšega je potem še čakanje v vrsti s tistimi ki želijo potrdit P.

Gledali bomo, katere gostilne imajo 48 ur, katere trgovine, lpp ima (kot pravite). Kakšna zmešnjava!!

Tam, kjer piše 48 ur, lahko greš z dva dni starim potrdilom. Ostalo pa? Kdo bi vedel.

Hehe… svet ukinja, Slovenija zaostruje.

Mi pa po Cankarjevo na skedenj ap jamrat…

Tule je odlok:

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ODLO2622

tule pa spletna stran NIJZ:

Pogoj PCT

 

New Report

Close