Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hofer se slabša

Hofer se slabša


Recimo vanilijev sladoled iz 1,79 na okoli 2,5 ali že več. Pripravljene hrane ne kupujem, ampak v Hofru sem rada kupila svinjski Cordon blu, ki ga zdaj več nimajo. Cena pa iz prvotnih 3,79 na 5.69, zdaj pa kot rečeno ga ne nabavljajo več. Dražja je tudi skuta Milfina, kruh tudi ni ugoden in so cene sirovih štručk ipd dražili cent po cent in je že na cenovni ravni drugih pekarn. Sicer teh skutinih zadev pa burekov, ki jih tam šečejo, nikoli nisem kupila in ne morem soditi po kvaliteti, ampak cena je daleč od ugodne.
Listnato testo v roli imajo dražje kot v Sparu in Lidlu.
Pa zagotovo bi se našlo še kaj, ampak resnično nisem reden kupec v Hofru in sem naštela pač tistih nekaj stvari, ki sem ji tam kupila, če sem v trgovino že zašla :-)) Aja, tudi sadje daleč od ugodnega.

lp[/quote]

Pa dobro, no, po kakšni logiki se cene ne bi smele spreminjat v nobenem procentu? Sladoled gre tudi po tej ceni za med očitno, ker imaš zadnje čase veliko srečo, če ga dobiš in je tega denarja vreden. O ceni ne morem sodit, ker ga kupujem šele zadnje čase. Skoraj pa malo dvomim, da so šli pod to ceno, ker je že ta smešna.
Meni sezonska nihanja niso nič posebnega, nekaj gre gor, nekaj dol, sistematičnih podražitev – pa sem reden kupec, pa nisem opazila. Tudi Hofer ima dobavitelje, ki se jim mora prilagajat. Ko dobavitelji preveč pritisnejo na ceno, pa gre izdelek očitno iz prodaje. Upam, da ne tudi tale sladoled bourbon vanilla.[/quote]

Seveda se cene lahko spreminjajo in tudi se. V Hofru očitno navzgor. Itak dajo marsikateri artikel po nevzdržni ceni in potem, ko se ga kupci navadijo, dvignejo ceno. Tudi prav, če mi je izdelek dovolj všeč, ga bom kupila, drugače pa kupim drugje. Dejstvo pa je, da hofer cenovno ni več tako ugoden, kot naj bi bil / je bil. In to besedah rednih strank, ki to niso več. Jaz po tisti artikel, dva še vedno skočim, večjih nakpov pa tako tam nisem nikoli delala.
lp

NO tole s sladoledom niti slučajno ni res. Sem bila ravno danes in sem res pozorno pregledala. Hoferjevi sladoledi (banjice) imajo med 11 in 17 g sladkorja v 100 g izdelka. Razen sladoleda slovenskega proizvajalca (mislim, da Leone, nisem pa prepričana), ki ima kar 27 g sladkorja v 100 g.

In 11-17 g sladkorja je za sladoled relativno malo, še nisem odkrila sladoleda, ki bi imel manj sladkorja.

Planica, Otočec imata 20 g, tako da tole o 40 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} več zagotovo ne drži.[/quote]

saj to je to…. si si kar sama odgovorila …[/quote]

Ja, en sladoled, od vsaj desetih, vsi ostali imajo pa manj, krepko manj kot LM. Ampak je fajn poslpoševati, da imajo vsi več .

Kateri sladoled v Hoferju ima najmanj sladkorja?

Pa dobro, no, po kakšni logiki se cene ne bi smele spreminjat v nobenem procentu? Sladoled gre tudi po tej ceni za med očitno, ker imaš zadnje čase veliko srečo, če ga dobiš in je tega denarja vreden. O ceni ne morem sodit, ker ga kupujem šele zadnje čase. Skoraj pa malo dvomim, da so šli pod to ceno, ker je že ta smešna.
Meni sezonska nihanja niso nič posebnega, nekaj gre gor, nekaj dol, sistematičnih podražitev – pa sem reden kupec, pa nisem opazila. Tudi Hofer ima dobavitelje, ki se jim mora prilagajat. Ko dobavitelji preveč pritisnejo na ceno, pa gre izdelek očitno iz prodaje. Upam, da ne tudi tale sladoled bourbon vanilla.[/quote]

Seveda se cene lahko spreminjajo in tudi se. V Hofru očitno navzgor. Itak dajo marsikateri artikel po nevzdržni ceni in potem, ko se ga kupci navadijo, dvignejo ceno. Tudi prav, če mi je izdelek dovolj všeč, ga bom kupila, drugače pa kupim drugje. Dejstvo pa je, da hofer cenovno ni več tako ugoden, kot naj bi bil / je bil. In to besedah rednih strank, ki to niso več. Jaz po tisti artikel, dva še vedno skočim, večjih nakpov pa tako tam nisem nikoli delala.
lp[/quote]

No, me pa res zanima, kje so te stranke po silnem dvigu cen v Hoferju našle cenejšo ponudbo. Raca, sori. Pri nas je bil še pol leta nazaj Hofer prazen. Prazen. Zdaj skoraj nimaš več parkirat. Tako da nekaj ne štima s to zgodbo. Ali je ljudem vseeno, da vse “dražje plačujejo”, kot trdiš, ali podražitve vseeno niso tako hude, kot jih predstavljate in je Hofer še vedno cenejši od konkurence. Kar lahko kot redka kupka tudi potrdim.

Pri nas je pa ravno v Hofru mrtvilo. Sem pa tja kaksna stranka. Lidl cez cesto pa poln kot da kaj zastonj talajo. Tudi Spar je relativno poln v Mercator pa ne hodim. Jaz velike nakupe delam v Leclercu, za sproti je Spar ali Lidl. Hofer zmeraj manj.

Ja, dolgi rok uporabe ponavadi res pomeni svežino :))))[/quote]

Yo, nisi razumela napisanega: mišljeno je bilo, da po drugih trgovinah so na policah živila, ki imajo kratki rok uporabe, iz tega naslova, ker so že predolgo na policah, ne grejo v promet – v diskontu je pa frekvenca ljudi velika in je vedno sveži , daljši rok uporabe, ker roba zginja hitreje s polic, kot pri Mečkatorju, TUŠU, Šparu za določene artikle…..Bo zdaj?

saj to je to…. si si kar sama odgovorila …[/quote]

Ja, en sladoled, od vsaj desetih, vsi ostali imajo pa manj, krepko manj kot LM. Ampak je fajn poslpoševati, da imajo vsi več .[/quote]

Incom ne dela samo kornetkov za Lidl, Hofer,…..

Sevede – Lidl je zdej krepko zmešal štrene Hoferju, ker prenavlja poslovalnice in je postavil tudi nov koncept blagajn – torej tisto V krak linijo na koncu, da je prostor za zlagat že plačano robo, ko ti odrine razdelilinik za tvojo robo, imaš čas zlagat, ona pa že kasira drugega v drugi krak….

Sej bo zdej verjetno Hofer eno kontro kmalu udaril :). Bitka za kupce se je začela…. 🙂

Jaz pa lepo zlagam kar pri blagajni. Lepo in počasi, se mi nikamor ne mudi. Bolj ona meče, bolj jaz počasi zlagam. In ne plačam dokler nimam vse zloženo v vrečki.
Počasi bo že skapirala, da se počasi daleč pride, hitro pač ne.

Seveda se cene lahko spreminjajo in tudi se. V Hofru očitno navzgor. Itak dajo marsikateri artikel po nevzdržni ceni in potem, ko se ga kupci navadijo, dvignejo ceno. Tudi prav, če mi je izdelek dovolj všeč, ga bom kupila, drugače pa kupim drugje. Dejstvo pa je, da hofer cenovno ni več tako ugoden, kot naj bi bil / je bil. In to besedah rednih strank, ki to niso več. Jaz po tisti artikel, dva še vedno skočim, večjih nakpov pa tako tam nisem nikoli delala.
lp[/quote]

No, me pa res zanima, kje so te stranke po silnem dvigu cen v Hoferju našle cenejšo ponudbo. Raca, sori. Pri nas je bil še pol leta nazaj Hofer prazen. Prazen. Zdaj skoraj nimaš več parkirat. Tako da nekaj ne štima s to zgodbo. Ali je ljudem vseeno, da vse “dražje plačujejo”, kot trdiš, ali podražitve vseeno niso tako hude, kot jih predstavljate in je Hofer še vedno cenejši od konkurence. Kar lahko kot redka kupka tudi potrdim.[/quote]
Res je v parih km mislim da 4-5 Hofrovih poslovalnic in če že grem v Hofer obiščem 2 najbližji poslovalnici. Ker ne grem nikoli v ponedeljek ali cetrtek, ko so tiste posebne ponudbe, opažam, da je kupcev zelo malo. Zadnjih 2x, 3x smo bili mogoce trije v trgovini.
Sicer pa, če je nekdo zadovoljen s ponudbo in ceno, normalno, da se naprej kupuje kot je do zdaj. Nic narobe, za vsakega se najde nekaj in prav je tako.

Meni je pa Hofer fajn.

– cene so jasno vidne in pod izdelkom v primerjavi z Mercatorjem, kjer imajo nabutan izdelke na polici in cena NI pod izdelkom
– imajo pivo Union IN Laško
– imajo mila Palmolive, gele Dove, šampone Schauma, skratka take, ki ji prodaja tudi Mercator
– imajo večino junk fooda, ki ga prodajajo v Mercatorju
– ostalo so pač izdelki njihove blagovne znamke; itak ima tudi Mercator izdelke svoje blagovne znamke
– trgovina je urejena v stilu hodnikov in se zelo lahko znajdeš
– všeč so mi košare z izdelki ker lahko mirno brskaš, kot pa da ti kaj pade na tla in se polomi
– veš, kje bodo izdelki, ne kot v Mercatorju, kjer dobesedno vsake 3 dni menjajo pozicijo
– veš, kje bodo izdelki, tudi če greš v drugo Hofer trgovino, ne pa kot v Mercatorju, kjer je čisto vsaka trgovina drugačna

New Report

Close