Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hotel mama

Hotel mama

Star sem 43 let in živim pri starših. Vmes sem nekaj let zivel pri punci vendar sem se moral vrnit domov po razhodu. Imam povprecno plačo. Vprasanje je za ženske. Kaj si mislite o takem moskem, ki zivi pri starsih pri teh letih? Na tinderju nimam tezav z ujemanji ampak mi sploh ni do chatanja z zenskami več, ker bo prej ali slej izvedela kje živim in mi že v štartu dol pade, da sploh kaj začenjal. A ima sploh smisel iskat partnerko? Za avanture in fake it till you make it in podobne igrice sem ze prestar. Imam avto, kolo,.. vse razen svojega doma. Lahko ste brutalno iskreni.

Sigurno bi se našla kakšna, ki je to ne bi motilo. Moraš pa zmanjšati standarde.

Moj brat je bil star 45, ko je še vedno živel doma, pri starših. Pa noben lepotec ni bil, pa je našel eno kar v redu žensko.Je pa imela otroka od prej.

Torej, za drugo rundo si v redu.

 

Mogoče se najde ena, ki tvoj status smatra za pametno izogibanje nepotrebnim stroškom, tebe pa za fanta, ki je staršem v pomoč.
Odjebi tinder. Prave babe so zunaj. Okoli poglej.

Seveda ima smisel! F. fehtarji operirajo ravno na ta način: neumorno poskušajo in pri eni od dvajsetih ali tridesetih poskusov jim bo uspelo. Ko jih ta naivnica prej ali slej nogira, ponovijo proceduro s trideset poskusi. In tako naprej. Ok, nekateri so pri tem res spretni in uspejo že v kakšnih 10 poskusih. Si človek ne bi mislil, da je tako, ampak ja, je tako. Igra številk. Lahko prevzameš njihov postopek, s to razliko, da si odkrit glede domovanja in da pri uspelem poskusu vztrajaš in gradiš resno zvezo.

žensk je kolikor hočeš in mnogo tvojih vrstnic ima lastne nepremičnine in se boš lahko spet vselil. Če ne drugega boš pa slej ko prej dedoval po starših.

Evo bom direktna. Tinder pri 43? Kaj točno misliš da boš tam našel? Imaš toliko šanse da tam nekaj resnega najdeš kot da najdeš goveje pleče v ribarnici. To je prva stvar. Druga stvar….kaj pomeni živiš pri starših? V istem gospodinjstvu? In če ja….kaj je razlog tega? Pomagaš njim, varčuješ za svoj dom…? Ne vem no, moj brat recimo živi v domači hiši (svoj štuk), skrbi za mamo, skrbi za hišo…je bolj odgovoren kot pol poročenih ki jih poznam. Pa kar nekaj ima privarčevanega. Zna s financami in vsem. Pa je krepko pod povprečno plačo. Jaz recimo sem na povprečni (mogoče malo čez) plači in že dva desetletja ne živim doma. Osebno me ne bi motilo če partner živi doma, če je odgovoren in odrasel človek. Če je pa razvoj se mu ustavil nekje v najstništvu…potem pa ga nočem. Ampak to nima veze s tem kje živi. Imaš tudi “najstnike v odraslem telesu”, ki kao živijo na svojem, pa so daleč od samostojnosti. Pametna ženska bo znala prepoznati razliko.

Odgovor na objavo uporabnika
Cabalero, 17.04.2024 ob 13:55

Star sem 43 let in živim pri starših. Vmes sem nekaj let zivel pri punci vendar sem se moral vrnit domov po razhodu. Imam povprecno plačo. Vprasanje je za ženske. Kaj si mislite o takem moskem, ki zivi pri starsih pri teh letih? Na tinderju nimam tezav z ujemanji ampak mi sploh ni do chatanja z zenskami več, ker bo prej ali slej izvedela kje živim in mi že v štartu dol pade, da sploh kaj začenjal. A ima sploh smisel iskat partnerko? Za avanture in fake it till you make it in podobne igrice sem ze prestar. Imam avto, kolo,.. vse razen svojega doma. Lahko ste brutalno iskreni.

Dve vprašanji.

Živiš s starši ali živiš na račun staršev? Velika razlika. Torej, poravnaš stroške, kupuješ svojo hrano, ki si jo pripravljaš… ali pa ne plačuješ ničesar in tam prebivaš in se prehranjuješ brezplačno? Imaš eno sobo ali svoje stanovanje v njuni hiš?

Zakaj živiš pri starših? Ker si ne moreš privoščiti najema ali ker ti je doma tako všeč in bi rad tam tudi ostal?

 

Imamo deljene stroske. Placujem svoj del stroskov. Urejam vso okolico hise. Gospodinjstvo pa eno, ceprav je hisa dovolj velika, je zasnovana kot enostanovanjska. Po svoje si ne morem nic uredit ali prizidat, ker je foter tok pedanten pri teh stvareh in mi nic ne pusti spreminjat. Mora bit tako, kot si je on zrisal pred 35 leti. Tako, da sem reduciran na svojo sobo. Frendi so vsi po mansardah, ipd. Zivim v manjsem kraju. Med tednom si kuham sam. Med vikendi je itak matka ta glavna kar se hrane tiče. V mojem kraju mi je res fajn. Nisem mesten clovek. V betonu ratam depresiven. Ja in malo razvajen sem tudi priznam. Doma je fajn. Ni lepsega kot zunaj kositi travo in cvekat s sosedi in pit kavico. V bloku tega ni, za hiso pa nimam. Upam, da sem ti odgovoril.

Odgovor na objavo uporabnika
Cabalero, 17.04.2024 ob 16:04

Imamo deljene stroske. Placujem svoj del stroskov. Urejam vso okolico hise. Gospodinjstvo pa eno, ceprav je hisa dovolj velika, je zasnovana kot enostanovanjska. Po svoje si ne morem nic uredit ali prizidat, ker je foter tok pedanten pri teh stvareh in mi nic ne pusti spreminjat. Mora bit tako, kot si je on zrisal pred 35 leti. Tako, da sem reduciran na svojo sobo. Frendi so vsi po mansardah, ipd. Zivim v manjsem kraju. Med tednom si kuham sam. Med vikendi je itak matka ta glavna kar se hrane tiče. V mojem kraju mi je res fajn. Nisem mesten clovek. V betonu ratam depresiven. Ja in malo razvajen sem tudi priznam. Doma je fajn. Ni lepsega kot zunaj kositi travo in cvekat s sosedi in pit kavico. V bloku tega ni, za hiso pa nimam. Upam, da sem ti odgovoril.

Imaš tudi vmesne možnosti, kot je večstanovanjka hiša na obrobju mesta, kjer tudi lahko kosiš travo ali imaš celo vrt. 😉

Povej, ti si torej trdno odločen, da bi želel ostati na domačiji? Imaš kaj otrok ali bi jih še želel imeti? Kako pa gledaš na ženske z otroci od prej?

No vso srečo. Ni ravno veliko tvojih letnic, ki bi se v sobico k tašči in tastu naselile, ker ti v bloku pač ne boš živel. Kjer največ samskih žensk pač živi. Očitno niti za polog za nakup bajte nimaš po 20ih letih življenja brez najemnine/kredita za nepremičnino. Pri povprečni plači. Oprosti, ampak to je patetično. Jaz plačujem kredit, prej bila v najemu, pa imam kar nekaj prihrankov. In ja, jaz osebno bi te zavrnila. Po podatkih ki si jih dal. Ker v tujo hišo se ne bi nikoli preselila, v nakup hiše pa tudi ne vem če bi šla s človekom, ki ni o tem očitno sploh razmišljal in načrtoval…. Mogoče v živo drugače izpadeš, ampak po napisanem…da raje izbereš bivanje v otroški sobici, kjer te tastari komandira, kot pa bivanje v bloku recimo, na svojem oz. s partnerko….pove vse o tvoji stopnji zrelosti. Prioritete pa to. Meni osebno so bolj privlačni odrasli moški.

Tvoja prva napaka je, da se sploh sprašuješ in obremenjuješ kaj si o tem mislijo ženske. S takim vzorcem razmišljanja ne bo uspeha. Vsak, ki ima svoje stanovanje in možnost bivanja pri starših, bo raje pri starših in stanovanje oddajal, če ima kaj v glavi. Šele ko bo kaj resnega – resna punca, želja po otrokih, takrat pa lahko pride do selitve.

Cabalero

17.04.2024 ob 13:55

Star sem 43 let in živim pri starših. Vmes sem nekaj let zivel pri punci vendar sem se moral vrnit domov po razhodu. Imam povprecno plačo. Vprasanje je za ženske. Kaj si mislite o takem moskem, ki zivi pri starsih pri teh letih? Na tinderju nimam tezav z ujemanji ampak mi sploh ni do chatanja z zenskami več, ker bo prej ali slej izvedela kje živim in mi že v štartu dol pade, da sploh kaj začenjal. A ima sploh smisel iskat partnerko? Za avanture in fake it till you make it in podobne igrice sem ze prestar. Imam avto, kolo,.. vse razen svojega doma. Lahko ste brutalno iskreni.

 

………………………..

………………………..

 

Tako ti bom povedal. Naprimer nek odrasli dojenček “CAVE CANEM/woke – destrukcija…” nima nobene možnosti pri ženskah. In ne zato, ker živi pod maminim krilom(streho), ampak zato, ker je zelo čuden avtist. Mislim da je takšna oseba, ki se z mladimi sploh ni sposoben pogovarjati. Ker on govori, kot nek star odmaknjen kmečki ata, ki sploh ne ve kaj je humor. Mladi sploh ne vejo kaj bi s takim in si ne želijo njegove družbe. Tak bi si lahko našel kvečjemu neko obupano 70 letno babico.

Potem imaš pa še enega incela gor, ki tudi stalno manipulira pod veliko vzdevki, se obeša na ljudi in jim pametuje. Ta ima malce več možnosti, ker ni tako avtističen. Problem pa ima s svojim egom, hoče imeti zadnjo besedo in se dokazovati zaradi svoje slabe samozavesti. Take ženske začutijo in jih to odvrne od njega. Pa ne glede na to kako lepo in umirjeno se on z njimi pogovarja. Tudi ubogi se jim nekako zdi.

 

 

Če imate hišo, je pa ja logično, da boš živel v njej, lej ga! Kot razumem, pomagaš pri delu in prispevaš v družinski proračun. Čisto normalno! Tudi bivaš v svojem prostoru. V čem vidiš težavo?

 

Brutalna resnica je, da je vse sr.anje. Kljub temu lahko poskušaš urediti svoj svet po danih zmožnostih, kajti življenje je eno samo. Je pa res, da boš moral stopit iz cone udobja (hitro!) in naredit spremembe. Depresija je stvar duha in ne idealnih okoliščin, tako da ti to ne more biti izgovor. Razvajenost je pa skrajno meprivlačna lastnost za vsako resno žensko.

In ko smo že pri idealnem, najbolje bi bilo, če bi si našel žensko nekje svojih let, ki tudi živi pri starših (verjemi, nisi edini), nekaj dela in varčuje. Razumela bosta drug drugega in imela motivacijo, da najdeta rešitev zase.

Tudi z očetom se pogovori, naj malo popusti, da narediš kakšno spremembo zase, ki bo vsem sprejemljiva. Ne obupat.

¿Qué define a un caballero? Dímelo.

Sobica ali pa svoj štuk je za večino isto sranje. Bolj je pa pomembno razmišljanje. Dokler si sam lahko živiš v šotoru, ko boš v dvoje šotor verjetno ne bo dovolj itd. Mislim pa da z dvema staršema težko shajaš, ker ima vsaj eden svoj prav kot si že sam omenil in to je za partnerje no go.

Veliko jih živi s enim staršem, kjer je potrebna pomoč, saj drugače ne bi šlo. Če v hišo nisi vlagal bi sedaj moral imeti nek znesek na strani, če si pač to ni nič vredno dokler nisi lastnik.

Odgovor na objavo uporabnika
pa kaj potem, 17.04.2024 ob 17:48

Če imate hišo, je pa ja logično, da boš živel v njej, lej ga! Kot razumem, pomagaš pri delu in prispevaš v družinski proračun. Čisto normalno! Tudi bivaš v svojem prostoru. V čem vidiš težavo?

 

Aha! Zato si ti tako zadovoljno, imaš partnerja, otroke in živiš izpopolnjeno življenje. 😀

Vsaj oplodil nisi katere pa jo z mularijo vred navlekel v isto gospodinjstvo…

Jaz te nebi hotela,žal…že izkušeno…privlekel bi se v moj dom,dal bi mogoče 200€ za stroške in to je to

hja, pa si kaj prihranil, da boš enkrat na svojem? Ali vse zafrčkaš?

Pa kako živiš doma, v skupnem gospodinjstvu ali imaš svoje stanovanje v hiši….

To so kar pomembni podatki, ki povedo ali si primeren za družino ali ne

Dokaj poznam Tinder in tam se res najde vse živo. Fajn je biti samo iskren in imeti odprte karte. Tinder je poln ločenk, ki iščejo nekoga, ki bi jih imel rad, jih podpiral, šel kam z njimi itd… Seveda velikim ne bo všeč ta status, da živiš pri mani, se jih bo pa gotovo našlo tudi kar nekaj, ki bodo bolj cenile to, da si recimo samski (ker večina gor jih ni).

Ženski pač rečeš, glej, lajf se je odvil tako, živim, kjer živim, lahko probava in če nama bo šlo, so možnosti tudi se preselit nekam. Po mojih izkušnjah tudi ne iščejo vse nekoga, da bi živel z njimi, tako da se vidka komot malo “pomečkata” v njenem stanovanju, potem greš pa pač domov.

Verjemi, ženske iščejo predvsem moškega, ki je to v dejanjih, da je zaupanja vreden in podobno. Če si taka in če je ona taprava, bo razumela tvojo situacijo.

kupi zazidljivo zemljo, V vašem kraju mogoče ni tako drago in počasi začni

Če si pri teh letih še doma, ker si se npr. dodatno izobraževal, ali pa varčeval za gradnjo/nakup nepremičnine in imaš jasno zastavljene življenjske cilje ter vse urejeno v glavi – pol vse štima.

Če pa si doma zato, da lahko zapraviš celotno plačo, brez da se obremenjuješ s stroški najemnine in ti npr. mama pri tej starosti še kuha, pospravlja in streže… pol si pa ne zaslužiš partnerke, dokler si ne urediš življenja.

Razen, če želiš eno sebi enako luzerko, pol pa kr na lov..

Glede na to kako so nepremičnine v Sloveniji v večini nedostopne in nedosegljive sploh ni tako čudno. Če bi dobil stanovanje za 300 eur na mesec bi bil ziher “na svojem” .

Predvsem manjka podatek, ce zivis iz rok v usta ali imas kaj prihranjeno.

Moj moz je pri 38 se zivel v hisi skupaj z materjo. V drugi etazi, vendar v isti hisi. Pa ne zato, ker bi bil totalni luzer, mamin sinko sploh ne, ali pa brez ficka, lenuh,…

Enostavno ni imel potrebe po  tem, da bi poleg cele velike hise, sel v zakreditiranje do grla. V  svoji etazi si je uredil spalnico in kopalnico, 2/3 sta etaze sta bili neizdelani.

Ko sva se spoznala, mi je to takoj povedal in mi razlozil, da si zeli, ko bo spoznal pravo, urediti dom tukaj ali pa, da skupaj s partnerko /zeno kupita in ustvarita nekaj na novo in drugje.

Sem popolnoma razumela. Zivel je polno zivljenje, tudi imel avto, veliko potoval in se ukvarjal s sportom preko katerega je tudi potoval.

Nato sva skupaj uredila etazo v lep dom, kasneje pa smo se skupaj z otroki odselili v tujino.

Bistvo prezivetja generacij je v sozitju. V tem nasem svetu je vse narobe, vse kritiziramo:

Ni prav, ce moski zivi doma – biti pri 30, niti pri 40, ker je zagotovo debil, nesposobnez, berac, mamin sinko, psihopat,…

Nasprotno potem… je prav, ce zenska zivi doma, pa magari do 70ega leta.

Ce moski ustvari nekaj, ker ima moznost, potrebo in se zenska preseli k njemu, je lovaca, izkoriscevalka, sponzorusa,… ma ni da ni.

Ce se moski preseli k zenski, ker je do takrat zivel pri starsih, skupaj z prvo druzino,… je kurbir, nesposobnez, hudobnez ker zahteva izplacilo svojega deleza.

Ce zenska nima otroka do 30ega leta je za pokopat

Ce ima moski v zrelih letih otroka, je mati le-tega zagotovo mlada sponzorusa, ki ne zna kuhati, delati nic in jo zanima samo njegova denarnica.

Torej… kaj je prav?? Koga je se treba zadovoljiti pred samim sabo?

Verjetno si, ko bos spoznal pravo zensko zelis iti na svoje skupaj z njo? No, to povej. Ce ji ne bo jasno, potem ves, na kaksnem lovu je.

 

S teboj ni čisto nič narobe. Ne vem, zakaj bi moral biti sam v najemu in plačevati drago najemnino. Tako si doma in si še v pomoč staršem. Vsi ste zadovoljni. Verjamem tudi, da si v redu fant in poprimeš za delo. Na žalost veliko poročenih in tistih, ki so v zvezi ni za nobeno rabo.

Zato – ne obupat. Imaš še možnosti pred seboj. Srečno.

New Report

Close