Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hotel mama

Hotel mama

Odgovor na objavo uporabnika
realno, 17.04.2024 ob 14:35

Evo bom direktna. Tinder pri 43? Kaj točno misliš da boš tam našel? Imaš toliko šanse da tam nekaj resnega najdeš kot da najdeš goveje pleče v ribarnici. To je prva stvar. Druga stvar….kaj pomeni živiš pri starših? V istem gospodinjstvu? In če ja….kaj je razlog tega? Pomagaš njim, varčuješ za svoj dom…? Ne vem no, moj brat recimo živi v domači hiši (svoj štuk), skrbi za mamo, skrbi za hišo…je bolj odgovoren kot pol poročenih ki jih poznam. Pa kar nekaj ima privarčevanega. Zna s financami in vsem. Pa je krepko pod povprečno plačo. Jaz recimo sem na povprečni (mogoče malo čez) plači in že dva desetletja ne živim doma. Osebno me ne bi motilo če partner živi doma, če je odgovoren in odrasel človek. Če je pa razvoj se mu ustavil nekje v najstništvu…potem pa ga nočem. Ampak to nima veze s tem kje živi. Imaš tudi “najstnike v odraslem telesu”, ki kao živijo na svojem, pa so daleč od samostojnosti. Pametna ženska bo znala prepoznati razliko.

Da naletim na tak zrel in človeški komentar na MON-u…wow. Se strinjam z napisanim.

Odgovor na objavo uporabnika
Luna657, 22.04.2024 ob 18:34

Predvsem manjka podatek, ce zivis iz rok v usta ali imas kaj prihranjeno.

Moj moz je pri 38 se zivel v hisi skupaj z materjo. V drugi etazi, vendar v isti hisi. Pa ne zato, ker bi bil totalni luzer, mamin sinko sploh ne, ali pa brez ficka, lenuh,…

Enostavno ni imel potrebe po  tem, da bi poleg cele velike hise, sel v zakreditiranje do grla. V  svoji etazi si je uredil spalnico in kopalnico, 2/3 sta etaze sta bili neizdelani.

Ko sva se spoznala, mi je to takoj povedal in mi razlozil, da si zeli, ko bo spoznal pravo, urediti dom tukaj ali pa, da skupaj s partnerko /zeno kupita in ustvarita nekaj na novo in drugje.

Sem popolnoma razumela. Zivel je polno zivljenje, tudi imel avto, veliko potoval in se ukvarjal s sportom preko katerega je tudi potoval.

Nato sva skupaj uredila etazo v lep dom, kasneje pa smo se skupaj z otroki odselili v tujino.

Bistvo prezivetja generacij je v sozitju. V tem nasem svetu je vse narobe, vse kritiziramo:

Ni prav, ce moski zivi doma – biti pri 30, niti pri 40, ker je zagotovo debil, nesposobnez, berac, mamin sinko, psihopat,…

Nasprotno potem… je prav, ce zenska zivi doma, pa magari do 70ega leta.

Ce moski ustvari nekaj, ker ima moznost, potrebo in se zenska preseli k njemu, je lovaca, izkoriscevalka, sponzorusa,… ma ni da ni.

Ce se moski preseli k zenski, ker je do takrat zivel pri starsih, skupaj z prvo druzino,… je kurbir, nesposobnez, hudobnez ker zahteva izplacilo svojega deleza.

Ce zenska nima otroka do 30ega leta je za pokopat

Ce ima moski v zrelih letih otroka, je mati le-tega zagotovo mlada sponzorusa, ki ne zna kuhati, delati nic in jo zanima samo njegova denarnica.

Torej… kaj je prav?? Koga je se treba zadovoljiti pred samim sabo?

Verjetno si, ko bos spoznal pravo zensko zelis iti na svoje skupaj z njo? No, to povej. Ce ji ne bo jasno, potem ves, na kaksnem lovu je.

 

Je povedal da noče nikamor, nikoli. Noče v blok, če ženska recimo živi v bloku ali pa če je to edino kar si lahko privoščita. Ima raje sobico pri mamici in očetu ki ga komandira. In očitno pričakuje da se bo ena v to isto sobico naselila.

Odgovor na objavo uporabnika
Tretji polčas, 17.04.2024 ob 14:06

Mogoče se najde ena, ki tvoj status smatra za pametno izogibanje nepotrebnim stroškom, tebe pa za fanta, ki je staršem v pomoč.
Odjebi tinder. Prave babe so zunaj. Okoli poglej.

Se kar strinjam. Če imaš službo, redne dohodke, doma prispevaš finančno in z delom, nimaš dveh levih rok, imaš neke prihranke, je tvoja odločitev čisto racionalna. Se strinjam tudi, da ženske rajši išči v reali.

 

.že nekaj časa be videvam soseda v ulici poleg, neki drugi v njegovi bajti, pred časom izvedela od bližjega soseda, da dal bajto v najem, sam pa se preselil nazaj k mamici…ne vem, se mi zdi da brez redne službe… mama hotel in najemnina… star že kar čez 40…!?

New Report

Close