Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus HRANE NE BO ZMANJKALO

HRANE NE BO ZMANJKALO

Veliko vas je, ki se zgražate nad polnimi vozički in se posmehujete ljudem, da delajo zaloge hrane. Ne dolgo nazaj sem brala zapis tečne trgovke, ki jo je zmotilo prav to in celo danes pri poročilih so spet polagali na srce, da ni treba delati zalog, ker hrane ne bo zmanjkalo.

Dajmo že enkrat razčistit, zakaj večina ljudi to počne. Ne gre za to, da bi se bali, da bo hrane zmanjkalo, ampak si s tem zagotovijo, da kar lep čas ni treba v trgovino. V katerem primeru se bolj izpostavljamo? Da gremo večkrat po kako malenkost, ali da gremo enkrat, nakupimo in nam potem cel mesec ni treba po nakupih? Pogosteje kot gremo v trgovino, pogosteje smo v stiku z drugimi, več možnosti je za okužbo. Manjkrat gremo, manjkrat smo v stiku z drugimi, manj možnosti za okužbo. Razumljivo? Je res tako težko sešteti ena plus ena? Pustite že enkrat ljudi pri miru, naj si stvari splanirajo tako, kot njim najbolj ustreza, pa čeprav je med njimi mogoče res nekaj takih, ki se bojijo pomanjkanja. A v večini primerov gre le za preprečevanje pogostega izpostavljanja na javnih površinah med tujci, za katere ne vemo, ali so bolni, ali so zdravi.

Velikokrat je delanje zaloge tudi zaradi akcije, popusta artikla. Recimo če je artikel znižan 0,20 €. Torej če kupim 10 kom prišparam 2 €, če 20 kom prišparam 4 €. Itak bi v doglednem času (recimo 1 mesec) tako ali tako kupil 20 kom, sam pač ne naenkrat ampak na par dni recimo.
4 € pri tem, 6 € pri unem, 5 € pri tretjem in konec meseca že pozna popust. Ker bi te artikle itak kupil, tudi brez popusta.

Jaz se običajno parkrat tedensko po službi v trgovini ustavim v trgovini, sedaj sem si pa ja naredila zalogo.
V petek ko sem šla iz službe je bilo dobesedno vse pobrano pri nas. Nekako sem spacala s stvarmi iz skrinje do srede in šla v večji nakup. V službi sem v stiku z veliko ljudmi, dosti tudi iz tujine, isto ostali sodelavci. Nimam nobenega namena se sprehajat po trgovinah in kjerkoli drugje če ni res nujno.

Kako ne bo zmanjkalo?

Težave z uvozom, šoferji ne morejo zbolet? Trgovke, ki bi naj zložle na police ne morejo zbolet? Ali mislite, da hrana zraste v skladišču trgovine?
Večino dobimo iz Italije. Tam proizvodnja tudi ne more gladko teči zaradi virusa.

Koga se farba? Naivni narod?

Zakaj pred tedni maske niso bile kao potrebne? Zdaj pa taka driska okoli njih?

In kdo vso to hrano pridela, dostavi in zloži na police vsako leto, ko je pol prebivalstva bolnega zaradi viroz, angin, gripe…… Zapomni si nekaj, ob vsakih izrednih razmerah, naj bo to vojna, huda gsopodarska kriza, pandemija itd. nekdo mastno zasluži. Zato je v interesu ustvarit čim več panike in ljudje, kot si ti, nasedete in jim to omogočate. Proizvodnja prehrane pa gladko teče tudi v Italiji, sam tolk da veš. Vem iz prve roke. Popij kamilico, pojdi na sonce in se umiri.

Lekcija iz časa ex YU je, da je vedno obratno res od tega kar v medijih trobijo predstavniki oblasti….

New Report

Close