Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus ideje kaj početi doma – naj bo to končno konstruktivna tema

ideje kaj početi doma – naj bo to končno konstruktivna tema

Nekateri so dobili 14-dnevno karanteno.
Nekateri bodo prisilno ostali 14+ dni doma.
Otroci bodo doma. Ni šol in vrtcev…
Kaj naj počnemo vsi, odrasli in otroci, ki bomo zdaj morali biti doma.
Naj bo to končno ena konstruktivna tema, je to možno?
Predlagajte čimveč dejavnosti in možnosti (poleg jasnih: sprehodi,igre, učenje, gozd, narava, itd)

Jaz sem dala v plan urejanje vrta ter generalno čiščenje in pospravljanje. Razmišljala sem tudi o beljenju, ampak se nam nekako ne da.

Posvečanje drug drugemu, vsak sebi

Zdaj bo čas za vse premleti

Pa telovadba, naredite žur iz družinske telovadbe

Koncno se bomo lahko vsi naigral igric, prebral ves Fb gor in dol nagledali instagramov. Al pa maratonski ogledi filmov, nadaljevank. Dokoncat kakšen hobi?

Morda se spopadem s šivalnim strojem, še ni uspel priti iz škatle D

Menda ti je jasno, da bo kmalu tudi pri nas, kot v Italiji, i resto a casa, ostanem doma. Oni so kaj hitro morali ustaviti to sprehodi, gozd, narava, ker so sprehodi bili po parkih, so se ljudje na koncu družili, do narave so morali nekako priti. Od Italijanov se zahteva, da so doma. Če nisi doma, rabiš papir, zakaj nisi doma. Kazni so visoke.

…da bi kar sama sestavila garderobne omare, se mi že večnost valjajo zapakirane v kleti. Sem že precej pohištva sama sestavila, tudi omar, za te garderobne sem pa mislila mojstre poklicat…

Menda ti je jasno, da bo kmalu tudi pri nas, kot v Italiji, i resto a casa, ostanem doma. Oni so kaj hitro morali ustaviti to sprehodi, gozd, narava, ker so sprehodi bili po parkih, so se ljudje na koncu družili, do narave so morali nekako priti. Od Italijanov se zahteva, da so doma. Če nisi doma, rabiš papir, zakaj nisi doma. Kazni so visoke.
[/quote]

Kaj pa na podeželju? Gozd imam 500m od hiše, valjda ne bom samo na vrtu.

Otroci ves čas zunaj. V naravi.
Odrasli pa končno branje klasikov tipa Dostojevski in popolno čiščenje omar in prostorov. Razmišljanje o minimalizmu in spremembi življenjskih prioritet.

Naš osnovnošolec in srednješolec bosta imela šolo na daljavo, ki jima bo vzela toliko časa, kot če bi bila v šoli.

Eni boste vsi foma. Mi2 oba z nadurami v službi. Otroci sami.
Niti mi ni jasno, kako bodo sami delali za šolo prek spleta. 2.razred verjetno ne bo imel obveznosti. Upam. Ker vsem trem ne bova mogla nuditi pomoči. Je treba tudi skuhati, oprati.

Imam delo od doma, zato dopust ravno ne bo. Bo pa precej lažje. Spomladansko čiščenje hiše in vrta – karkoli spada v to skupino:)


Generalno čiščenje stanovanja, učenje preko spleta, učenje tujih jezikov (odrasli in otroci) – (dovolj brezplačnih možnostih na spletu), vrtnarjenje (ravno pravi čas za začetek sajenja)


branje klasikov

Ne vem, če bo tole kaj koristilo vaši družini, ampak moj plan je tak:

Zadnje 3 dneve izvajam generalno čiščenje. Pregledala sem že vsa oblačila, naredila selekcijo. Sedaj perem zimska oblačila, ki jih sicer ne tako pogosto (bunde, plašče, jakne itd.), jutri bom likala velik kup svež opranega perila.

Vsak dan kaj dobrega skuha/va za kosilo in večerjo. Malo več časa nameniva eksperimentiranju. V mislih imam že nekaj receptov, ki jih do sedaj še nisem uporabila. Ker sva oba doma in se nama nikamor ne mudi, tudi veliko več skupaj kuhava, kar je zelo prijetno.

Kupila sem kar veliko zalogo krompirja. Iz dela le te bom naredila domače njoke. Nekaj jih bova pojedla takoj, ostale bom zamrznila.
Prvič se bom tudi lotila peke kruha in pekovskih izdelkov. Upam, da uspe 😉

Nadalje me čaka kar nekaj neprebranih knjig v slovenščini in angleščini. Imam tudi kar nekaj knjig z vajami iz nemščine, ki se jim želim posvetiti vsak dan uro ali dve.

Vsak dan želim tudi narediti raztezne vaje in nekaj vaj za moč (po možnosti v dvoje, kot eno od najinih skupinskih aktivnosti). Ko bo lepo vreme, bova šla skupaj na sprehod ali na tek. Sama, brez druženja z drugimi ljudmi, ker sva se odločila za samoizolacijo.

Imam tudi kar nekaj filmov in serij, ki jih lahko skupaj pogledava, ko se nama bo ljubilo. Kakšen večer bova igrala remi in tarok, imava tudi nekaj družabnih iger, ki nama bodo v zabavo.

Kak večer si bova brala zgodbe, kakšen drug večer si jih bova sama izmišljala. V planu imam tudi večer zabavne poezije – to sicer običajno počneva na morju. Odpreva vino in si izmišljujeva smešne rime. Potem pa drug drugega popravljava, da je končni rezultat še bolj zabaven. Nihče si jih ne zapisuje in si na koncu ne zapomniva ničesar, se pa imava fino in se običajno do solz nasmejiva.

Če bom imela čas, bom kaj narisala. Imam namreč veliko prazno steno, za katero še iščem pravi umetniški kos. Morda bom nekaj za vmesni čas ustvarila kar sama. Bomo videli.

Verjetno bom tudi kar nekaj časa preživela na spletu. Upam, da bom našla čas za nekaj poljubnoznanstenih youtube kanalov, ki me že dalj časa zanimajo, vendar si jih še nisem uspela ogledati – po možnosti si jih bova pogledala kar v dvoje in se nato o vsebini še malo pogovorila. Čaka me tudi kar nekaj strokovne literature.

Kakšen dan si bom/bova naredila domači spa. V banji vročo kopel, nato domačo masažo – prijeten dan za razvajanje in relaksacijo.

Ker imam več časa, sem po telefonu tudi več v stiku z drugimi domačimi (torej sorodniki), kar je tudi fajn.

Iskreno povedano, mi tudi več kot en mesec domače samoizolacije v dvoje ne bi predstavljal nobenega problema.

Kak fantastičen načrt. Jaz sem na žalost napotena na delo od doma. Kar pomeni da so nonstop neki klici pa teženja kaj je treba nujno končat.
Bi pa z veseljem prebrala kako dobro knjigo, z otroci imamo načrt naredit široke rezance. Pa bolj pogost seks bi tudi pasal.😍


imamo večdnevno generalno čiščenje, marie condo in swedish death cleaning, pa to…


imamo večdnevno generalno čiščenje, marie condo in swedish death cleaning, pa to…
[/quote]

Malo morbidno zdaj, ampak ebiga 😉

https://www.youtube.com/watch?v=mf8D-X9DIVE

Koliko planov imate. Nihče pa ne pomisli, da bomo skoraj vsi zboleli. Da bo vmes treba žalovat za kom. Dabo treba koga negovat, da se bomo siti in bomo žalovali za življenjem, ki smo ga poznali. Men ste otročji.
P. S. Imam pripravljenih 8 knjig. Če jih bom prebrala, ne vem. Ostali čas, razen gospodinjenja, bom s svojimi ljudmi. Kdo ve koliko časa se bomo imeli. Družina je doma, drugi bodo na drugi strani žice. Srečno!

Pasjansa na računalniku.

Mene pa zanima ali je prav, da gremo z otroki na igrišče, recimo v Tivoli ipd.? Ne moremo biti cele dneve notri, zmešalo se nam bo. Sveži zrak menda ni škodljiv?


Ali imate v bližini kakšnega dijaka-dijakinjo ali študenta-študentkinjo in jo prosite, da za kakšno uro na dan pride k otrokom . Moja hčerka -študentka bo to delala. So se s starši dogovorili o visokih higienskih pravilih.

Menda ti je jasno, da bo kmalu tudi pri nas, kot v Italiji, i resto a casa, ostanem doma. Oni so kaj hitro morali ustaviti to sprehodi, gozd, narava, ker so sprehodi bili po parkih, so se ljudje na koncu družili, do narave so morali nekako priti. Od Italijanov se zahteva, da so doma. Če nisi doma, rabiš papir, zakaj nisi doma. Kazni so visoke.
[/quote]

No v naravo se gre lahko. Ravno včeraj so rekli strokovnjaki, veliko hodite po gozdu. veliko


Ali imate v bližini kakšnega dijaka-dijakinjo ali študenta-študentkinjo in jo prosite, da za kakšno uro na dan pride k otrokom . Moja hčerka -študentka bo to delala. So se s starši dogovorili o visokih higienskih pravilih.
[/quote]

Jaz bom sosedove pazila. Ne dobita dopusta starša narava dela. Na srečo smo doma v bližini gozda, sreča in smo že naredili plan. Da ne bomo samo notri. Upajmo na lepo vreme.

New Report

Close