Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Imam možnost it živet v velemesto, a me je strah vsega

Imam možnost it živet v velemesto, a me je strah vsega

Za vecino ljudi je se najbolje, da ostanejo tam kjer so bili rojeni. Sploh tisti, ki so zelo navezani na nacin zivljenja, sorodnike, prijatelje, okolico, … in ze celo zivljenje zivijo na enem naslovu, nimajo izkusenj iz daljsih (solo) potovanj ali bivanja v bliznji tujini in so zelo set in their own ways ter ne uzivajo v odkrivanju novega, od hrane, culture, karkoli ze. S tem, da gre tu se za cisto drugi problem. Zivljenje v velemestu ima svoje specifike. In ni vsakemu vsec. V zahodnih metropolah pa so za namecek problem tudi visoke najemnine.

Ne ta svet ni za vas.
Kljub vsemu ne najdete kar bi vas zanimalo.
Če ste že službeno potovali in ob enem niste izkoristili prilike za oglede, ki vas veselijo ali navdušujejo, temveč se vas poloteva strah v teh megalomanskih velemstih potem to ni za vas.

Velemesto je kot zanimiva knjiga, ki komaj čakaš, da obrneš stran.

Povežite se s skupino slovenci po svetu, povsod se družijo in se najdejo….če bi že zbrala pogum in šla.

Nekako sem v tvojem opisu prepoznala Shanghai (verjetno se motim). Jaz recimo ne bi šla, ker imam vedno domotožje.

Vem pa, da je v vsakem velemestu nekaj slovencev, ki se družijo, čeprav se prej niso poznali. Na facebooku so razne skupine slovencem iz različnih mest. Poišči jih in se pozanimaj, kako je.

Ni Shanghai.
To velemesto ima veliko botaničnih parkov, azijskih okrasnih vrtov. Mesto obdajajo čudovita cvetoča drevesa. Mesto ni nevarno in je izjemno čisto.

Kar opisuje avtorca bo velemesto na zahodu.

Bila sem dvakrat tam, službeno in je res grozno. V tem primeru avtorico čisto razumem, če ji ni za iti. Same stolpnice, smog, grozna hrana. Idealno za sovražnike psov, mačk, golobov itd. Nikjer nisem videla niti enega psa ali mačke. Le zakaj??

Članek na to temo
http://www.cbc.ca/news/canada/british-columbia/the-happiest-people-live-in-rural-areas-study-finds-1.4671580


Wow! 100 ljudi 100 pogledov na svet. Sicer pravijo, da je o okusih nesmiselno razpravljati, Ampak prvic slisim, da ima Shanghai, uradno najvecje mesto na svetu, kjer ni da ni, grozno hrano. Pa tudi za to, da kdo mesto ocenjuje po tem koliko zivali vidi na ulicah strogega centra., prvic slisim 🙂


Wow! 100 ljudi 100 pogledov na svet. Sicer pravijo, da je o okusih nesmiselno razpravljati, Ampak prvic slisim, da ima Shanghai, uradno najvecje mesto na svetu, kjer ni da ni, grozno hrano. Pa tudi za to, da kdo mesto ocenjuje po tem koliko zivali vidi na ulicah strogega centra., prvic slisim 🙂

Če greš v Berlin je OK.
Povsod drugod je eno veliko sranje in ne pojdi.

hahaha potem nisi bila v Shanghaiu. Ti Shanghaia nisi vidla niti na Tv. Eno izmed najbolj naprednih in urejenih velemest z botaniko v mestu. Žvali da ni? Hehe. Ti pa si poslovna women izza domačega šporherta.

New Report

Close