Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Imam od doma res čudne navade?

Imam od doma res čudne navade?

Povej tašči, da vidva vsak dan seksata, zato moraš pač posteljnino bolj pogosto prat kot ona.

Drugače so tvoje količine na minimumu. 20 brisač 2 porabita hitro za tuširanje, roke , obraz. Če si dolgolaska je dodatna še za lase.
4 komplete posteljnine na vsakega? Če ja, je dovolj. Drugače malo premalo. Pri nas jo menjamo vsak teden, včasih tudi večkrat na teden.
Kuhinjskih krp ni nikoli preveč.
Mene bi edino motilo, da je vse beli barvi. Kuhinjske krpe še nekak, brisače in posteljnino pa sigurno ne. Barva posteljnine je lahko pika na i v prostoru. Itak je ne rabiš dajat na kuhanje, torej se ti ne razbarva tako hitro.

Jaz mislim, da so kar ok količine. Pa saj se bodo obrabile in se jih takrat vrže proč in jih bo manj.

Pa mi tudi menjavamo brisače po občutku, pač ko so vse mokre se ne moreš več brisat vanjo.
Ker smo štirje tako brisača več kot 2 dni gotovo ne zdrži, prej 1x dnevno, da je druga.

Tašča naj kar ima 1 rjuha pol leta, pa 1 brisačo za cel teden. Ti pa menjavaj kakor ti paše.

Povej tašči, da vidva vsak dan seksata, zato moraš pač posteljnino bolj pogosto prat kot ona.

Drugače so tvoje količine na minimumu. 20 brisač 2 porabita hitro za tuširanje, roke , obraz. Če si dolgolaska je dodatna še za lase.
4 komplete posteljnine na vsakega? Če ja, je dovolj. Drugače malo premalo. Pri nas jo menjamo vsak teden, včasih tudi večkrat na teden.
Kuhinjskih krp ni nikoli preveč.
Mene bi edino motilo, da je vse beli barvi. Kuhinjske krpe še nekak, brisače in posteljnino pa sigurno ne. Barva posteljnine je lahko pika na i v prostoru. Itak je ne rabiš dajat na kuhanje, torej se ti ne razbarva tako hitro.
[/quote]
Barva posteljnina je pika na i v prostoru? Jao, a nimate nobenih slik, knjižnih omar, rož …? Da morate s posteljninami poživljat prostore … Bela je zakon, ker deluje sveže (to je za posteljno, brisače, serviete zelo pomembno) in nevpadljivo.

Da se vam da po cele popoldneve prat in preoblacevat postelje.Ribat, pucat… Za 2 osebi je dovolj 6 brisac za tusiranje, za vsakega dvojna posteljnina in 10 servitov. Pri nas ima vsak svojo brisaco vsaj 5 dni, posteljnino preoblacimo na 3 do 4 tedne, sem jo ze pozabila pa je ba ista 6 tednov, en serviet na 2 dni cez glavo. Uzivam zivljenje, veliko sportam, vzamem si cas zase, pa obiski velikokrat pohvalijo kako imam cisto in kakp zmorem. Ker ne kompliciram in delam se laj drugega kot menjam brisace.

Res je. Posteljnino menjat vsak teden?! No way. Pa saj vsi hodimo spat umiti in čisti, zakaj bi menjavali vsak teden? Mi menjavamo 1 do 2 meseca. LOL. Pa tudi menjavati brisače vsak dan si tudi ne predstavljamo, smo pa strašansko radi vedno čisti.

Če si si ti po končanem faksu s svojim denarjem obnovila in opremila podstreho v velikosti 130 kvadratov in se tudi hranila s svojim denarjem, si frajerka. Midva sva to naredila oziroma to počneva, 400.000 eur za spodobno stanovanje v LJ pač še ne moreva imeti. Po 10-15 letih dela bo tudi to.
[/quote]

In v 130 m2 velikem stanovanju nimaš prostora za pralni in sušilni stroj, da moraš hoditi prati perilo k tašči ali od kod je toliko o tvojih brisačah in drugih pralnih navadah?

Kako da tvoje predporočne bele brisače in tjuhe niso več uporabne za poporočno življenje, da si morala vse nabavljati na novo?

In če tvoja mama ne zna prati barvnega perila, ne da ga pobarva, pa morda kar kdaj pa kdaj med žehto perila poslušaj taščo. Očitno te lahko še marsikaj nauči. Tako o perilu kot še čem drugem.

Zanima me tudi, če pri vas doma ti samo pereš? Kdo potem denar nosi domov, ker ti samo pereš? Boš v to začela silit tudi moža?

Dolgo tole ne bo trajalo, sploh, če bosta z možekom na bajti pri njegovih ta starih.

Mene pa zanima kje si dobila belo posteljnino brez vsake pike česa gor narisanega oz. potiskanega? Tudi jaz bi imela, pa ne najdem ama nikjer (vsaj v Lj ne).

To tudi mene zanima.

To tudi mene zanima.
[/quote]
Jaz imam že nekaj časa komplet iz Ikee. Imajo še sedaj.

Naslednjic odpres vrata tastu in tasci v luknjasti brisaci. Nikoli vec ne bo nic rekla. 😂😂😂😂

Platno je 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bombaž. Mečkanke pa ponavadi niso 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bombaž.

kako tašči zapret usta?

tako, da rečeš, draga tašča, vi delajte po svoje, jaz bom pa delal po moje.

se mi pa pojavlja vprašanje, kako to, da je tašča tako seznanjena s številom kosov. kaj ti število spodnjic tudi spodnaša?

In v 130 m2 velikem stanovanju nimaš prostora za pralni in sušilni stroj, da moraš hoditi prati perilo k tašči ali od kod je toliko o tvojih brisačah in drugih pralnih navadah?

Kako da tvoje predporočne bele brisače in tjuhe niso več uporabne za poporočno življenje, da si morala vse nabavljati na novo?

In če tvoja mama ne zna prati barvnega perila, ne da ga pobarva, pa morda kar kdaj pa kdaj med žehto perila poslušaj taščo. Očitno te lahko še marsikaj nauči. Tako o perilu kot še čem drugem.
[/quote]
Še ena, ki ne zna brati, potem pa bedarije piše.


Še ena, ki ne zna brati, potem pa bedarije piše.
[/quote]

No, ti, ki znaš brati, mi torej lahko najdeš odgovore v njenem pisanju, ki jih sama ne najdem.
Ali pač ne?

Sonce v maju …mi je kar zašlo ☹️. Prat je treba ! In sušit! 5 nas je ! In peremo VSAK dan, ne samo ob sobotah, kot nekoč…
Ne samo našteto, še pižame menjamo domala vsak dan! Kako naj dam stuširana na sebe včerajšnjo pižamo…in včerajšnje spodnje hlače…Ja, tudi modrc menjam VSAK dan.
Tako je glede osebne nege! Pojem pa tudi star kruh, kak jogurt čez rok itd…


Barva posteljnina je pika na i v prostoru? Jao, a nimate nobenih slik, knjižnih omar, rož …? Da morate s posteljninami poživljat prostore … Bela je zakon, ker deluje sveže (to je za posteljno, brisače, serviete zelo pomembno) in nevpadljivo.
[/quote]

V spalnici nimam omar, še najmanj knjižnih (te so v dnevni). Tudi rož ne, samo eno praprot (sem brala da niso priporočljive). V njej je postelja in nočne omarice. Slika je ena, na eni strani so velika balkonska vrata za na balkon. Nimamo vsi na polno napolnjenih prostorov. Stene imam v barvi šampanjca. Zato je barvna posteljnina pika na i. Pa še zamenjaš jo lahko enkrat tedensko, kar z barvo stene in slikami ne moreš.

Ne laži! Če bi res delala tako, bi samo prala, sušila in spravljala cunje!
Upam, da delaš tudi še kaj drugega, bolj pametnega, kot da se ukvarjaš s cunjami. Pižamo manjaš vsak dan, a imaš inkontinenco?
Ni čudno, če je toliko alergij!
Nekateri sploh ne znate biti racionalni. Koliko vode porabite, koliko praška in koliko elektrike! Kakšno onesnaževanje narave. Pranje čistih cunj! Mi imamo strogo brisače ločene po barvah, po tuširanju brisače posušimo na stojalu in jih uporabimo nekajkrat! V posteljo gremo čisti in ne umazani od zemlje in potu. Rjuhe imaš komod na postelji 14 dni ali tri tedne. Pretiravate in še enkrat pretiravate! Verjetno imate kakšno motnjo in se gnusite samemu sebi, zato non stop perete!

delam popolnoma enako kot ti, mam tut rada use belo, brisace menjam vsak dan, posteljnino na teden in serviete tudi vsak dan 🙂 tako da sem popolnoma na tvoji strani, in tako kot je ze nekdo prej napisal tasca ne rabi vedet vsega, pac ji ne poves kdaj kaj menjas in peres.

Cimprej se odselit, preden se ne zacne se dodatno stopnjevat vse to!

Razlozi ji, da sta sedaj v hisi 2 gospodinjstvi. In da naj se ne vtikuje. In da se bosta itak odselila na svoje.

Sam ste res gravži. Ni čudno da pol ljudi smrdi. Jasno sami sebe ne vohate. Svojih stanovanj tudi ne. Si ne morem predstavljat kakšno je šele kje drugje če vam je že posteljnino čudaško več kot enkrat na mesec menjat. Tuš verjetno sploh ne čistite, saj se v njem pucate in je skoz čist :).
Čisti greste v posteljo? Ponoči ljudje švicamo, se slinimo in vse možno. Kombinirate verjetno to še s tem da lasje perete vsaj enkrat tedensko? Nočem si sploh predstavljat vaših pouštrou. Rumeni?
Pa seksa tudi očitno nihče ne. No saj ni čudno. Komu se pa v teh smrdljivih, polnih človeških izločkov in odpadne kože dvigne.
Pol se pa ti isti ljudje norca delajo iz ciganov.

Ni nujno. Če gre za originalno platno oz. tako imenovano pravo platno, potem ni bombaž. Se ga redko dobi, ampak se ga dobi. Običajno je iz lana, redko pa iz konoplje.

So si pa izmislili platno iz bombaža, ampak poimenovanje platno ni najbolj ustrezno, čerpav se tudi v tekstilni stroki dandanes že uporablja normalno.


Bravo za komentar. Jaz sem se ravno na taborjenjih odvadila komplicirati s čistočo. To mi je prišlo prav, ko sem bila samohranilka z dvema otrokoma. Da bi vsak dan menjala brisače, saj niste resni. Že tako sem imela ogromno pranja, saj sem hotela imeti otroka vsak dan v novih čistih oblačilih. S tem da je bilo zame dovolj čisto, ko se je opralo na najkrajšem programu na 40. Kupovala sem samo pisana oblačila, kjer se ne vidi toliko flekov. Po sladolednih packah sem dala malo venisha pred pranjem, če je šlo ven, je šlo, če ne se nisem obremenjevala. Pač tista majica je bila za v peskovnik še čisto dobra. Za obisk pri tašči pa seveda ne 🙂 Imam seveda tudi belo perilo, a ga nikoli ne perem na več kot 60, ker se mi zdi potratno kuhati cunje, samo da bodo bele. Me ne motijo zaprane kuhinjske krpe, saj vem da so čiste, ko jih iz omare vzamem. Je pomembnejši moj čas, narava, zdravje brez pretiravanja s praški in kemikaliji. Ah, pa če si čisto stuširano rit obrišem, se pa komot potem še roke in obraz vanjo obrišem. A ko pa v postelji drug drugemu ližemo rit, je pa vse v redu 🙂

Barva mi je vseeno katera je.
Menjam pa posteljnino nekje 1-2x na mesec.

Brisače za obraz vsak dan.
Ostale brisače vsak sam menjuje. Jaz ,če si umivam samo lase včasih,jo uporabim še za telo kasneje.

Kuhinjske krpe pa menjamo nekako tako,da je skoz ena zamazana za fejst zamazane stvari brisat,če kdo kaj polije vzame kar to in pa ena čista. Tako,da nekje 3 na teden porabimo.

New Report

Close