Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Imam podobno vprasanje

Imam podobno vprasanje

Vceraj sem pri mami ko sem se vrnila iz trgovine videla papirje. Fratel jih je ” kurvanjsko” odlozil in zgasnil. Skor sem na rit padla in pritisk mi je nasibal krepko visoko, 2h rdeca kot paradajz…😶😶😶

Izvrsba.Mamin naslov, ker je tam prijavljen…

Znesek da te kap.

Se bolj mi je nezrela mati dvignila pritisk ko je rekla da bo prodala neke stvari za mu poplacat. Ki vem da jih nikoli ne bi. Ok sledilo je moje moralno nakladanje ” zakaj ga nisi hotela od tu oddjavit ko te vsak teden prosim in tezim,… zakaj mu rit odnasas…ipd

Zdaj. Veliko je mojih stvari kupljenih. Imam racune. Vendar niso vsi na ime. Od tv, robotskih sesalcev, racunalnik, kuh.robot, nov sokovnik. Nekaj stvari bom nesla stran, da jih ne odnesejo kar je mojih. Imam dosti stvari v bivsi sobi in vsega ne morem odnesti.

Kako takega telca izuciti in blesavo mati?

Zakaj ni placeval na obroke, zakaj je ignoriral poloznice? Ker je nor

In mati ne dojame da on nikoli ne bo placeval niti racunov za elektriko, vodo…nic

Pa smo tam…ko sem csd in sodiscu predlagala odvzem opravilne pa so se zgrazali, da kako moram sploh to pomislit.

In zdaj imam(o) mi probleme, ne on in ne oni.

Kaksen predlog?

Mama ne dojame sceno da bo izvrsitelj prisel, policija,, kombi in bo vozil vse od sedezne, tv, racunalnika. .

 

Šnelca, mati ne dojema in ni upanja, da bo kdaj, kot tudi ti žal ne dojemaš, da je to njuna stvar, njun svet, njuno življenje, njuno sr.nnje, ki se tebe ne tiče. Leta oziroma desetletja različnih situacij je niso nič naučila, kot tudi tebe ne. Kaj sploh rineš tja? Kaj se vmešavaš v njun patološki odnos, ki očitno obema ustreza, sicer bi ga že zdavnaj prekinila. Tudi tebe pretekle izkušnje niso nič naučile. Ne vem, čemu se čudiš in ti dviguje pritisk. Situacija je povsem logična in pričakovana. Zakrknjeni narkiči pač niso znani po odgovornosti in rednem plačevanju računov.

Vedno znova “stopiš na iste grablje.” Vsakič te enako udarijo po čelu, a razsvetljenja ne doživiš. Ti želim, da ugotoviš, da je vse to tvoje ukvarjanje s tema dvema  patronama, le vrtenje hrčkovega kolesa. Tvoja energija gre povsem v prazno. In hkrati tudi leta življenja. Res rabiš to dramo? Kreiraš si jo namreč sama.

Odgovor na objavo uporabnika
Ena stara2, 27.03.2024 ob 10:55

Šnelca, mati ne dojema in ni upanja, da bo kdaj, kot tudi ti žal ne dojemaš, da je to njuna stvar, njun svet, njuno življenje, njuno sr.nnje, ki se tebe ne tiče. Leta oziroma desetletja različnih situacij je niso nič naučila, kot tudi tebe ne. Kaj sploh rineš tja? Kaj se vmešavaš v njun patološki odnos, ki očitno obema ustreza, sicer bi ga že zdavnaj prekinila. Tudi tebe pretekle izkušnje niso nič naučile. Ne vem, čemu se čudiš in ti dviguje pritisk. Situacija je povsem logična in pričakovana. Zakrknjeni narkiči pač niso znani po odgovornosti in rednem plačevanju računov.

Vedno znova “stopiš na iste grablje.” Vsakič te enako udarijo po čelu, a razsvetljenja ne doživiš. Ti želim, da ugotoviš, da je vse to tvoje ukvarjanje s tema dvema  patronama, le vrtenje hrčkovega kolesa. Tvoja energija gre povsem v prazno. In hkrati tudi leta življenja. Res rabiš to dramo? Kreiraš si jo namreč sama.

Zelo dobro napisano. Res je. Bom uporabila kar tvoje stavke o grabljah in hrcku naprej ko bo rabilo.

Upam da si razbrala…da bi moje stvari pohopsali za njegov odpis dolgov. Zakaj? 95% stvari je mojih, ker sem jih sama kupila za uporabo pri mami ali pa za njo.

Tiste stvari ki so prisle po posti na moje ime imam shranjene, racun, bancni izpisek.

Ce pa kupis air fryer v trgovini s kesom, nimas gor svojega imena na racunu, ne dokaz da si ti kupil.

Enkrat ko zarubijo, na sodiscu dokazovat da je moje bo tezka. Glede na naklonjenost sodnic bi kljub dokazilu da je moje, sodnica stela da je njegovo.

Avto tudi parkiram tam ker nimam kje drugje…ce mi avto odpeljejo…a da se pol z njimi zezam da je moj in na moje ime???

Ni problem samo ta 2 patrona. Ampak tudi sodisce, csd.

Na sreco imam odvetnika ki mi vskoci in na hitro ter zastonj pomaga tipat teren in ozadje.

avta ne more kar zarubit, če je registriran na tvoje ime. Ker  najkasneje ob vpisu zastavne pravice ugotovi, da avto ni v bratovi lasti.

ostalo – če res ni kaj tvoje, kar uporabljaš, pusti. Naj odnesejo. Bo mogoče mamo bolj streznilo, ko bodo odnesli njene stvari (ki si jih sicer ti kupila).

in kot ti svetujejo – pusti ju. Imata neko bolano navezo, v kateri ni prostora zate. Ti lahko mami še bolj dopoveduješ in rešuješ – ne bo zaleglo nič. Ker Šnelca zmeri rešuje.

Zdaj naj stopi Šnelca na stran. Naj stečejo postopki, kot morajo. Pa naj sedaj mama rešuje.

svoje stvari si odnesi k sebi domov

Poberi svoje stvari, kar jih uporabljaš, odnesi stvari, ki si jih kupila in NEHAJ HODITI TJA!

Tvoje stvari sodijo k tebi, ne pa, da jih imaš zaradi tega, da si komot, shranjene v svoji stari sobi.

Naj sama rešujeta, njuna zadeva.

Vi ste zrela familia za v PB 😲

Tako je, ko otroci odraščajo brez očeta 😒

Ti si drugače tudi 🐸

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 5786, 27.03.2024 ob 12:15

Ti si drugače tudi 🐸

Ena kvaka, kwak kwak? 🤣

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 8240, 27.03.2024 ob 11:52

Tako je, ko otroci odraščajo brez očeta 😒

a ni oče šele lani umrl, tadva sta pa oba 40+

Ni sans da jo prepricas, to se prav zacne napadat…ce ji reces naj sam placa, saj ima on 3 najemnine…

Prej se mi je ustulila v avto in hop sla na banko mu placat prvi obrok, jutri ko pride penzija naslednji obrok.

Huje je to da je iz varcevalnega sla dvignit mu 100eur da ima za danes denaro.

On rabi 100 do 200 na dan.

Ob dediscini je sveto zatrjevala da bo od pokojnega denar vezala in ne bo dvigovala.

Skrtarila je glede prenove kopalnice da ne bo dala 5000 iz varcevalnega. No in naletim na delavca ki ji bo naredil za 2500, s tem da mu pomagam.

Ji recem ravno 2 dni nazaj, no ti bom prisparala 2500 za kopalnico.

In zdaj misli da denar prisparan potalat njemu.

Prizadelo jo je ko sem ji rekla da mi je oceta zal. Ce bi ona umrla ne bi maminbebe imel ne najemnino, ne denaro z varcevalnega.

Je zakljucila da ji zelim smrt in ostale bedarije.

Res sta za skupaj.

Jst sem bolj ocetu podobna.🙂

Pa kaj hudiča še počneš tam?

 

Pa če se ti nekdo uštuli v avto, enostavno avto ugasneš in ne pelješ nikamor.

 

Poberi že enkrat vse svoje stvari iz svoje stare sobe in nehaj hoditi tja!!!

 

PS – so te prej v temi o sodišču spraševali, ali si najela sodnega izvedenca za ocenitev??

Tebe pa res nič ne izuči. Kaj daješ svoj denar materi, ko veš, da ga bo takoj dala fratelotu? Kaj sploh hodiš tja? Toliko prostora sigurno imaš, da lahko odneseš, če je še kaj tvojega tam. Staro šaro pa vrzi v smeti. Potem ne hodi več tja, ker nimaš kaj iskati tam. Ne vtikaj se več v njuno navezo. Živi svoje življenje.

Ali ji grozi? Da jo bo pretepel, poškodoval, kaj hujšega, če mu ne bo pomagala?

Odgovor na objavo uporabnika
Ali ali, 27.03.2024 ob 17:24

Ali ji grozi? Da jo bo pretepel, poškodoval, kaj hujšega, če mu ne bo pomagala?

Ne vem ker me ni tam ko je on vecino dneva.

Vceraj sem klicala odv, on ve da ce klice je res kaka stiska, da ga ne motim. In mu povem na hitro zadevo, pa kaj je za narest in rece dajte mi mamo da ji povem. Ji pove naj rece da on je tam samo formalno prijavljen pri njej, da ima tezave z drogo itd.

Oba sva mislila da bo problem resen. Danes me on klice in vpr ce je kaj novega, ali so morda ze prisli na dom oz kako je glede izvrsbe?

Ji recem, da se z njo ne da eno govori, drugo naredi.

In rece on ” dela mu slabo, medvedjo uslugo, vsakih 5min je zenska druge pameti…pa naj mu pol placa…kaj me sploh sprasujete za nasvet ko pa naredi vse po svoje in mu leze u rt”

Pa mu recem ja on to namenoma dela, ker je meni pred leti rekel da je starse treba “očarupit do golega”. Se bojim da jutri zastavi stanovanje na hipoteko ipd”. Ker on bo sel z dejanji naprej.

Odv rece ” vas oce se je zal te norije resil, smilite se mi vi ker se boste obrisala z vsem pod nos”

Boji? Vcasih rece da ne, vcasih da ja.

Ampak on jo obrne na finto ” takoj pejt denar dvignit, ce ne grem k prvemu sosedu pozvonit za denar”

Kaj naj recem? Glupaca skace kot on rece.

Jst niti trznila ne bi. Bi mu rekla imas 3 najemnine, znajdi se.

Jst nimam nobene, njemu je dala vse od oddaje. Pa niti ne smem vprasat ce bi lahko kej po ocetu imela.

 

 

* MU recem, da se z njo ne da eno govori, drugo naredi

Jst ji iskreno povem. Jst sem odprt clovek, ne mutast…

Vceraj sem ji rekla. Napako in zelo nenormalno dejanje je bilo ko si mu ze v gimnaziji vsak vecer torbo za solo pripravila. In tko od torbe, nima odgovornosti za poloznice, dolgove…

Pa mi rece da sem zleht in da ko je hodil v gim da sem bila zleht in ji tezila da mu torbo dela. Ce mu torbe ne bi naredila bi prazno nesel v solo ali pa bi nosil skozi isto.

Ja in?

Ze v gim je bil zadet. In se je zjutraj v solo prilimal.

Ucitelji sploh niso opazili da je drogiran.

Tko da, zgleda da edina opazam problem in tezim okoli tega.🤣😅

 

 

 

A te še ni nič izučilo? Kaj sploh rineš tja in razpravljaš z njo, saj vidiš da je brez pomena. Ti je ena dobro napisala, da si kot hrček na kolesu. Goniš v prazno. Ne morem verjeti, da je kdo lahko tako butast in po vseh teh letih ne ugotovi tega.

Vidim, da se Šnelca_ zbudi šele na sredini tedna.

Odgovor na objavo uporabnika
Šnelca_783, 27.03.2024 ob 17:42

Ne vem ker me ni tam ko je on vecino dneva.

Vceraj sem klicala odv, on ve da ce klice je res kaka stiska, da ga ne motim. In mu povem na hitro zadevo, pa kaj je za narest in rece dajte mi mamo da ji povem. Ji pove naj rece da on je tam samo formalno prijavljen pri njej, da ima tezave z drogo itd.

Oba sva mislila da bo problem resen. Danes me on klice in vpr ce je kaj novega, ali so morda ze prisli na dom oz kako je glede izvrsbe?

Ji recem, da se z njo ne da eno govori, drugo naredi.

In rece on ” dela mu slabo, medvedjo uslugo, vsakih 5min je zenska druge pameti…pa naj mu pol placa…kaj me sploh sprasujete za nasvet ko pa naredi vse po svoje in mu leze u rt”

Pa mu recem ja on to namenoma dela, ker je meni pred leti rekel da je starse treba “očarupit do golega”. Se bojim da jutri zastavi stanovanje na hipoteko ipd”. Ker on bo sel z dejanji naprej.

Odv rece ” vas oce se je zal te norije resil, smilite se mi vi ker se boste obrisala z vsem pod nos”

Boji? Vcasih rece da ne, vcasih da ja.

Ampak on jo obrne na finto ” takoj pejt denar dvignit, ce ne grem k prvemu sosedu pozvonit za denar”

Kaj naj recem? Glupaca skace kot on rece.

Jst niti trznila ne bi. Bi mu rekla imas 3 najemnine, znajdi se.

Jst nimam nobene, njemu je dala vse od oddaje. Pa niti ne smem vprasat ce bi lahko kej po ocetu imela.

 

 

In ti ko danes v trgovini izbiraš ploščice?

 

Pa stanovanja pod hipoteko ne more dati kdo drug kot pa lastnik. In brat to ni.

in tu še kar ni konca ne kraja…ja, Šnelca, nadrajsaš ga skoz in skoz, saj enkrat bo minilo…

Oprosti, mami dol visi za tebe, res ZAKAJ še hodiš tja? Daj jo v dom in tam razloži, da ji naj brata ne pustijo na obisk, ker jo skubi kot kuro.

Odgovor na objavo uporabnika
Blodnica, 27.03.2024 ob 18:30

Oprosti, mami dol visi za tebe, res ZAKAJ še hodiš tja? Daj jo v dom in tam razloži, da ji naj brata ne pustijo na obisk, ker jo skubi kot kuro.

Verjetno mi je ta skrb presla v kri ze od studentskih let. Ko sem sama poprimila od ciscenja, kuhanja, vozit jo sem in tja po opravkih…drugace bi bil dizaster.

Se pa pozna da ni oceta, sogovornika, somisljenika, “zavetnika”.

Odgovor na objavo uporabnika
Šnelca_783, 27.03.2024 ob 08:58

Vceraj sem pri mami ko sem se vrnila iz trgovine videla papirje. Fratel jih je ” kurvanjsko” odlozil in zgasnil. Skor sem na rit padla in pritisk mi je nasibal krepko visoko, 2h rdeca kot paradajz…😶😶😶

Izvrsba.Mamin naslov, ker je tam prijavljen…

Znesek da te kap.

Se bolj mi je nezrela mati dvignila pritisk ko je rekla da bo prodala neke stvari za mu poplacat. Ki vem da jih nikoli ne bi. Ok sledilo je moje moralno nakladanje ” zakaj ga nisi hotela od tu oddjavit ko te vsak teden prosim in tezim,… zakaj mu rit odnasas…ipd

Zdaj. Veliko je mojih stvari kupljenih. Imam racune. Vendar niso vsi na ime. Od tv, robotskih sesalcev, racunalnik, kuh.robot, nov sokovnik. Nekaj stvari bom nesla stran, da jih ne odnesejo kar je mojih. Imam dosti stvari v bivsi sobi in vsega ne morem odnesti.

Kako takega telca izuciti in blesavo mati?

Zakaj ni placeval na obroke, zakaj je ignoriral poloznice? Ker je nor

In mati ne dojame da on nikoli ne bo placeval niti racunov za elektriko, vodo…nic

Pa smo tam…ko sem csd in sodiscu predlagala odvzem opravilne pa so se zgrazali, da kako moram sploh to pomislit.

In zdaj imam(o) mi probleme, ne on in ne oni.

Kaksen predlog?

Mama ne dojame sceno da bo izvrsitelj prisel, policija,, kombi in bo vozil vse od sedezne, tv, racunalnika. .

 

odnesi vse, kar lahko. Zarubijo vse, kar najdejo, potem pa mesece dokazuješ, da si ti kupil

New Report

Close